Blockchain je nepopiratelně největší módní slovo roku 2018. Ačkoli, výzkum ukazuje, že to, že to lidé slyšeli, ještě neznamená, že vědí, o co jde. Definice širší veřejnosti ve Velké Británii se liší od formy měny po dětskou hračku. Ale s blockchainovým závodem, který zvýšil rychlost, je Barclays Bank další velkou finanční institucí, která podává blockchainové patenty. Proč?

Blockchainové patenty, jako by vycházely z módy

V loňském roce bylo podáno 1 240 blockchainových patentů. Abychom vám poskytli nějakou perspektivu, není to zdaleka normální. Ve skutečnosti je 600 procent vyšší než v roce 2016. Dokonce i společnosti, které dříve makaly na blockchainu, jako je Facebook nebo Amazon, jsou nyní zaneprázdněny nákupem patentů.

Rok 2018 byl pro krypto komunitu skutečně vícehlavou Hydrou. Rok medvěda, rok regulace, škodlivého softwaru pro těžbu kryptoměn a nyní přijetí blockchainového podniku.

Zatímco tradiční investoři stále zůstávají před branami trhů s kryptoměnami, velké podniky přicházejí na to, jak do svých systémů začlenit technologii blockchain. Nebo přinejmenším vykupují patenty dříve, než to nejdříve udělá nějaký fintech.

The 50 největších veřejných společností nyní zkoumající technologii blockchain patří společnosti Oracle, Alibaba, IBM, Ford Motor Company, Walmart a spousta finančních institucí včetně Bank of America a UBS.

Patenty se liší od zavedení vlastních podnikových blockchainů po experimentování v potravinových dodavatelských řetězcích, řízení toku provozu a automatizaci procesu vytváření akreditivů.

Je však třeba poznamenat, že ačkoli se zdá, že se velké banky dostávají na palubu, nemusí to nutně znamenat, že mají jasno v tom, jak rozvíjet blockchain pro své podnikání. Zdá se, že v čele je Bank of America, jeden z nejplodnějších patentů se 45 blockchain patenty. Nebo jsou?

Byla citována CTO Catherine Bessant Časopis Fortune říká: „I když jsme nenašli rozsáhlé příležitosti, chceme být před nimi, chceme být připraveni.“ Že jo. Zdá se tedy, že FOMO podporuje některé z těchto patentových šílenství. Pokud tomu tak je, je Barclays Bank další, kdo podlehne?

Co bude společnost Barclays Bank dělat s Blockchain Tech?

Minulý měsíc podala Barclays Bank dva blockchainové patenty, které zveřejnil americký úřad pro patenty a ochranné známky (USPTO). První je pro Zabezpečené digitální datové operace a druhý nastiňuje plány a Ověření a uložení dat systém využívající technologii blockchain.

Zabezpečené digitální datové operace

Patent Secure Digital Data Operations pojednává o vývoji systému, který bude bezpečným způsobem přenášet digitální měnu od odesílatele k příjemci. Pomocí technologie blockchain může britská banka rychleji a efektivněji ověřovat totožnost obou stran. Kromě toho budou ověřovat a zaznamenávat transakce pomocí digitální měnové knihy a kryptografie.

Zabezpečené digitální datové operace

Patent na zabezpečení digitálních dat

Zajímavé je, že systém Secure Digital Data Operations bude mít nesčetné množství dalších případů použití, kromě převodu měn, zejména k zabezpečení dat zákazníků. Barclays Bank, registrovaná ve Velké Británii, musí dodržovat zákony EU o datech, jako je GDPR. Blockchain může být dokonalou technologií pro nedůvěryhodné zpracování údajů o zákaznících při zachování stížnosti.

Existují také ilustrace o tom, jak lze snadno ověřit potvrzení a žádosti zákazníků na blockchainu v případech, jako je pojištění a stav kreditu. Je zřejmé, že se předpokládá, že hlavním příjemcem tohoto systému bude samotná banka, která sníží náklady na zpracování a manuální práci. Přínosem však budou i její klienti – od jednotlivců a podniků až po digitální peněženky a předměty IoT.

Ověření a uložení dat

Patent Data Validation and Storage se zdá být o něco přímočařejší. Toto je systém, který – hádá co? – ověřuje data a ukládá je.

Ověření a uložení dat

Patent pro ověřování a ukládání dat

V tomto patentu popisuje Barclays použití systému pro jeho kontroly KYC / AML. Pokud jde o KYC / AML, mají finanční instituce silné zákonné povinnosti. Provádět kontroly spolehlivosti u zákazníků však může být velmi náročné na pracovní sílu.

Většina velkých bank, vládních subjektů a dalších společností, které potřebují rychle zapojit zákazníky při zachování vysokých standardů KYC / AML, zadává tyto služby třetím stranám. Tímto patentem chce společnost Barclays navrhnout vývoj vlastního systému ověřování dat.

A co laboratoř Barclays Blockchain?

Zatímco britská banka podala dva blockchainové patenty, je to ve srovnání s jinými bankami a FSI bledé (pamatujete si na BOA 45?). To však neznamená, že banka Barclays upadá – ve skutečnosti daleko od toho. Britský úřadující subjekt jako jeden z prvních oznámil svoji podporu blockchainu s dvě blockchainové laboratoře v Londýně od roku 2015 a probíhá několik experimentů s touto technologií.

Na rozdíl od amerických bank je Barclays Bank mnohem otevřenější vůči kryptoměnám a byla první britskou bankou, která otevřela účet pro směnárnu kryptoměn.

Historická dohoda s Coinbase v březnu 2018 označilo první oficiální partnerství mezi britskou bankou a kryptoburzou. Objevily se také pověsti, že banka měla v plánu zřídit specializované oddělení obchodování s kryptoměnami, i když byly rychle vyvráceny.

Banky jsou zejména v obtížné situaci, přičemž mnoho z nich zaujalo samostatný postoj k technologii blockchain a kryptoměně, aby uklidnilo stávající zákazníky.

Přesto banka Barclays Bank spíše než pouhým obranným nákupem patentů vypadá, že se aktivně angažuje v tomto prostoru a umožňuje svým klientům vypořádat bitcoinové futures kontrakty na burzách derivátů, jako jsou CBOE Global a CME Group.

Vývoj patentů společnosti Barclays slibuje, že bude zajímavý, pokud bude k dispozici kryptoměnový přístup banky a inovativní výhled..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me