Charity to mají docela těžké. Jako by nebylo dost těžké přesvědčit náhodné cizince, aby sáhli do svých peněženek za filantropické činy, musí neziskové organizace soutěžit také proti sobě. Pravidelně čelí únavě dárců, apatii, hospodářským útlumům a kritice ohledně výběru výdajů. Přijímání darů bitcoinů by tedy mohlo být dalším vítaným zdrojem příjmů pro charitativní organizace, které se snaží udržet nad vodou.

Ale jak to funguje?

Slyšet v přeplněném prostoru

Většina slušných lidí věří v darování pro dobré věci, alespoň tu a tam. 61 procent Britů například daroval v roce 2016 a rok 2015 byl nejštědřejším rokem ve Spojených státech, přičemž dary se jen stydí 4 miliardy dolarů. Toto financování však zdaleka není rovnoměrně rozděleno.

Existují 1,5 milionu neziskových organizací registrované pouze v USA, což znamená, že charitativní organizace působí v přeplněném prostoru. Jsou také extrémně citliví na makroekonomické faktory, zejména politické, sociální a ekonomické.

Vzhledem k tomu, že se politická situace v USA v roce 2016 změnila, změnil se i způsob, jakým dárci darují své peníze. A odráží to rozsáhlé socioekonomické rozdíly po celém světě. Bohatí (charitativní organizace) stále zbohatnou a chudí (charitativní organizace) se zhoršují.

Zajímavé je, že charitativní organizace, které nejsou ve prospěch současné správy, jako je Planned Parenthood, zaznamenávají obrovský příliv finančních prostředků. The ACLU (Americká unie občanských svobod) také během tří měsíců po dni voleb získala online dary téměř 80 milionů dolarů. To je více než 60 procent celkových výdajů charity na celý rok 2016!

Ale zatímco větší charity jsou zdánlivě na vzestupu, ostatní bezmocně sledují, jak jejich dary ubývají. A tomu již nedávné škrty v rozpočtu nepomohou.

Malé charity bojují o získání dárců

Charity podporující méně známé příčiny a začínající charity se snaží získat financování. Od začátku jsou chyceni v situaci chycení 22. Skeptičtí mileniálové považují příliš mnoho výdajů na marketing za špatnou věc. Pokud však neutrácejí kreativní způsoby, jak upoutat pozornost, zůstávají pro dárce neviditelné.

Aby toho nebylo málo, začínající charitativní organizace to mají extra drsné. Trvá sedm let, než se dostanou k hodnocení Charity Navigator, který používá dlouhověkost jako klíčový ukazatel stability.

Malé charity se také snaží získat prostor ve špičkové veřejnosti. Američané mají tendenci myslet na své charitativní organizace nebo darovat jména, která vidí na billboardech nebo v televizi. Ve skutečnosti jen 4,2 procenta všeho, co bylo v roce 2015 věnováno, bylo věnováno mezinárodním příčinám, kde by dolar mohl mít výrazně větší dopad než na půdu USA.

V tomto komplikovaném kontextu potřebují charitativní organizace, zejména ty menší, co nejvíce způsobů oslovení dárců.

Přijímání bitcoinových darů


bitcoinové dary

Dary online jsou stále populárnější, zejména mezi mileniály. Všechny charitativní organizace by si měly uvědomit, že jedním z klíčových způsobů, jak přilákat více dárců, je snaha o co nejjednodušší darování. Pro dnešního dárce to znamená umožnit jim poskytovat online a přijímat co nejvíce platebních metod.

Podle studie WorldPay se alternativní platební metody (APM) prosazují po celém světě. Ve skutečnosti do roku 2021, více než polovina všech online plateb bude provedeno pomocí APM. Takže i když jsou vaše dary online nastaveny, pokud vaše charita přijímá pouze platby kreditní kartou, ztrácíte potenciální dárce.

Totéž platí pro přijímání darů bitcoinů. To může mladým startupům poskytnout tolik potřebnou podporu, aby oslovily moderního dárce tisíciletí. Koneckonců, bitcoinová mánie nemusí být jen o individuálním finančním zisku.

Za posledních pár let, více charitativních organizací přijímají bitcoiny, včetně velkých jmen, jako jsou Save the Children a Červený kříž. Dávání bitcoinů je na vzestupu, navzdory volatilitě měn. A pro charitativní organizace přijímající dary v bitcoinech je to jednodušší, než si myslíte.

Jakmile charita nastaví svou online peněženku, může snadno přijímat bitcoinové dary a směňovat je za fiatovou měnu. Mnoho online peněženek také nabízí nulové poplatky za zpracování, což znamená, že 100 procent daru jde na dobrou věc.

Pro dárce je dobrou zprávou, že dary bitcoinů jsou daňově odečitatelné. Charity mohou vyhněte se placení daní i na kapitálových ziscích.

Existuje mnoho crowdfundingových platforem bitgive a bithope díky čemuž dárci snáze dávají bitcoiny a charitativní organizace jej přijímají.

Jaké charitativní organizace by měly vědět před přijetím bitcoinu

Zní to tedy všude kolem jako situace win-win. Ale je to tak? Než začnete a začnete povzbuzovat všechny své dárce, aby vám poskytli digitální hotovost, měli byste nejprve vědět několik věcí.

Dejte si pozor na daňové problémy

Fishel Freund je a dodržování charity specialista v Kanadě. Říká: „Výzvu v souvislosti s darováním bitcoinů nevnímám jako otázku jeho přijetí, ani jako odpočet daně. Podle mého názoru je to podle kanadských zákonů (CRA) považováno za dar typu Dárkový poukaz, kde potřebujete posouzení, abyste mohli provést odpočet daně. “

Paul Lamb, neziskový konzultant pro správu se zaměřením na dobré technologie a odborníkem na téma kryptofilantropie říká: „Charity by měly vědět, že bitcoin je klasifikován jako majetek ze strany IRS, což činí daňová hlášení pro dárcovské a přijímající organizace o něco složitější.“

Zpracování věcného daru:

Bitcoin je považován za nemovitost nebo věcný dar. Jedná se v podstatě o jakýkoli dar, který není hotovostním darem a může zahrnovat kancelářské potřeby a nábytek nebo složitější aktiva, jako jsou nemovitosti nebo akcie a obligace. Charity proto musí zpracovat to jako takové.

A je třeba dodržovat několik postupů uchovávání záznamů, včetně vystavení děkovného dopisu s prohlášením: „Výměnou za tento dar nebylo obdrženo žádné zboží ani služby.“ Daru by také neměla být přidělena žádná hodnota, protože jde o břemeno dárce.

Pokud uvažujete o přijetí darů v bitcoinech, má smysl nejprve promluvit se specialistou na dodržování charitativních předpisů ve vaší oblasti, abyste se ujistili, že vaše vedení záznamů je správné.

Volatilita

Volatilita bitcoinů je hlavním kamenem úrazu jeho širokého přijetí a charitativní organizace musí tento faktor mít na paměti.

Lamb radí: „Charity musí vědět, že i když je nastavení a používání nástroje pro přijímání bitcoinových darů na jejich webových stránkách poměrně jednoduché, je převod z bitcoinů na dolary složitější. V některých případech ke konverzi z bitcoinů na dolary nedojde okamžitě a na volatilním trhu s kryptoměnou, který rychle roste a klesá hodnoty bitcoinů na dolary, by konečný dar mohl mít nižší hodnotu, než když byl původně vytvořen. “

Hamza Amir, generální ředitel spuštění kryptoměny Blurbiz a Cypro Hedge Fund Manager radí: „Bitcoin je známý svými výkyvy v ceně. Vzhledem k tomu by charita měla na trhu Bull konvertovat pouze na fiat, aby získala co největší návratnost svých investic. Pokud mají trpělivost vydržet 3 a více let, mohou být odměněni velmi pěkně. “

Lamb nám však připomíná, že to může být nebezpečná strategie, „rozhodnutí držet bitcoiny a neprovádět je okamžitě na dolary má svá rizika,“ varuje.

Bezpečnostní

Stojí za to pamatovat, že bitcoinové peněženky nemusí být nutně bezpečné. Zatímco bitcoin má jméno, že je neměnný, peněženky, které jej ukládají, k tomu zdaleka nejsou (ve skutečnosti o hackerských útocích slyšíme téměř denně). Charity by tedy měly pochopit, že bezpečnost je nezbytná k zajištění bezpečnosti jejich darů.

Hamza říká: „Hacky ve světě kryptoměn jsou velmi skutečné. Pro jistotu se podívejte na nákup tvrdé peněženky pro kryptoměny, jako je nano ledger [Ledger Nano S], a přeneste do ní všechny bitcoiny a umístěte ji do trezoru. ZJISTĚTE, ŽE HESLO MÁTE A BEZPEČNĚ. “

Stánek s jídlem

Pokud vaše charita uvažuje o přijímání darů bitcoinů, mohl by to být velmi dobrý nápad. V prostředí špičkových soutěží, kde jsou dárci pod vlivem mnoha tlaků a charity bojují zuby nehty o finanční prostředky, má pro vaši věc smysl přijímat všechny druhy darů.

Ale pamatujte, že pokud něco vypadá příliš snadno, je to pravděpodobně proto, že to tak je. Přijímání darů bitcoinů není bez výzev. Promluvte si se specialistou na dodržování předpisů. Ujistěte se, že pokud se chystáte do HODL, chápete, že by to mohlo jít oběma směry – a že převod peněz může trvat déle, než si myslíte.

A nakonec se ujistěte, že jsou vaše bitcoiny v bezpečí. Je to docela kriminálník, který by kradl peníze z charity. Ale nedělejte jim to snazší.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me