AdEx: Decentralizovaná reklamní platforma

AdEx (ADX) znamená „reklamní výměna“. Budují decentralizovanou platformu, kde se mohou setkávat inzerenti a vydavatelé online, aby mohli vyjednat reklamní smlouvy. Součástí projektu je také uživatelský portál pro uživatele internetu, který umožňuje určit, jaké typy reklam by chtěly vidět, a spravovat jejich profil a soukromí a data.

Rozvíjející se odvětví výměny reklam je přeplněné pole. AdEx stojí proti jiným blockchainovým projektům usilujícím o dosažení podobných cílů, jako je Bitclave, Token základní pozornosti, qChain a adChain. Jedinečným úhlem AdEx je transparentnost, neomezený přístup a žádné poplatky za používání jejich služeb.

funkce adex

Přesto je AdEx relativně neznámý projekt. Úspěšně dokončili prodej tokenů, ale zatím nemají spustit beta verzi platformy. Pojďme se tedy hlouběji ponořit do reklamního průmyslu, bílé knihy AdEx a plánu projektu, abychom získali jasnější obraz o tom, o čem AdEx je.

Současný reklamní průmysl

Je užitečné prozkoumat současný reklamní trh, zejména pokud jde o média online, abychom porozuměli pozici AdEx.

V posledních několika letech online reklama překonala televizní reklamu, pokud jde o podíl příjmů z reklamy. Jedná se o obrovský posun v reklamním průmyslu. S poklesem tradičních vysílacích společností a nárůstem poskytovatelů na nejvyšší úrovni (OTT jsou poskytovatelé obsahu jako Netflix, Amazon, Hulu) se zdá, že trend směrem k digitálnímu obsahu bude jen nadále růst.

graf sdílení reklamy

Online reklama nyní odpovídá za 40% všech výdajů na reklamu.

Zprostředkovatelé

Reklamní průmysl je plný prostředníků. Ve své nejjednodušší podobě má digitální reklama prostředníka, jako je Google Adwords. Pomocí nabídek určují cenu a za každý dojem, který zpracovají, berou poplatek. Ve složitějších schématech může existovat více prostředníků – makléř vydavatele, makléř inzerenta, reklamní agentury atd..

Tito prostředníci účtují poplatky za jednoduchou službu propojení vydavatelů a inzerentů.

Průhlednost


V reklamním průmyslu je malá transparentnost. Nevidíte, jak se vypočítávají nabídkové ceny AdWords. Hodně štěstí, když reklamní agentury odhalily svá cenová tajemství.

To ztěžuje audit úspěšnosti reklamní kampaně. To také znamená, že je obtížné měřit kvalitu příchozích potenciálních zákazníků od různých vydavatelů. Kliknutí na reklamy často pocházejí od robotů nebo od nevyzpytatelných uživatelů kvůli zvýšení výnosů pro škodlivé vydavatele.

Blokátory reklam & Nezájem

Uživatelé jsou tak bombardováni reklamními zprávami, mnozí si nainstalovali rozšíření prohlížeče blokující reklamy. Většina uživatelů je navíc imunní vůči mnoha formám reklamy. Jen málo lidí už kliká na bannerové reklamy. Reklamy před videi budou ignorovány nebo přeskočeny.

To je hlavní problém pro inzerenty, protože návratnost investic klesá za každé zakoupené zobrazení. Nová hranice v oblasti účinné reklamy je průkopníkem jako Facebook, YouTube a další sociální sítě. Umožňují inzerentům cílit reklamy na základě demografických kritérií a vyjádřených zájmů uživatelů, takže reklamy jsou relevantní a přizpůsobené jejich zamýšlenému publiku.

Jak AdEx řeší tyto problémy

AdEx implementuje řešení se třemi uživatelskými příběhy: vydavatelem, inzerentem a uživatelem. Každý z těchto příběhů se zabývá výzvami digitální reklamy z jiného úhlu.

ekosystém adex

Vydavatelé

Vydavatelé jsou tvůrci obsahu, vlastníci nebo distributoři. Patří jim weby, které uživatelé navštěvují. Jsou to oni, kdo může hostovat reklamy a za tyto reklamy dostávat zaplaceno.

Klíčem je, že vydavatelé chtějí mít kontrolu nad tím, jaké typy reklam se na jejich webech zobrazují. AdEx pomáhá vydavatelům maximalizovat generování výnosů z reklam a zároveň minimalizovat negativní dopady reklam na uživatelskou zkušenost.

Zpeněžení na základě kliknutí s ověřením

Při zobrazování reklam s AdEx je každé zobrazení a kliknutí na reklamu ověřeno, aby se zajistilo, že se jedná o autentické zobrazení. To je špatné pro vydavatele se zlými úmysly, ale je to dobré pro ekosystém jako celek. Protože AdEx kontroluje příchozí zobrazení, budou falešně generovaná kliknutí potrestána. To zvyšuje hodnotu skutečných dojmů a pomáhá legitimním vydavatelům vydělat více peněz.

Kontrola nad reklamami

AdEx také dává vydavatelům kontrolu nad tím, jaké reklamy se na jejich webech zobrazují. Uživatelské rozhraní jejich decentralizované aplikace (DApp) umožňuje vydavatelům zapínat a vypínat reklamy od různých inzerentů, pokud nejsou spokojeni s obsahem zobrazovaným na webu.

Totéž platí i pro inzerenty, kteří mají také kontrolu nad tím, zda se jejich reklamy zobrazují na různých samostatných webech. Za zmínku stojí, že dnes to v reklamním průmyslu není standardní. Balíčky reklam jsou obvykle dodávány společně s dohodou. Pokud vydavatel nebo inzerent nechce reklamu na daném webu, bude muset vyjednávat mimo reklamní balíček a pravděpodobně v tomto procesu ztratí další weby / inzerenty..

Přímý kontakt s inzerenty

Tenhle je velký pro reklamní průmysl. Právě teď zprostředkovávají převážně všechny transakce a vydavatelé nemluví přímo s inzerenty. AdEx se zbavuje prostředníků a spojuje strany přímo. Výsledkem je systém bez poplatků, kde mohou vydavatelé přímo vyjednávat. Všechny náklady na reklamu jdou přímo vydavatelům.

Inzerenti

Inzerenti zobrazují své reklamy denně na stovkách či tisících webů. AdEx jim dává bezprecedentní kontrolu nad tím, kdo, kde a kdy se jejich reklamy zobrazují.

Tokeny ADX

Když inzerenti platí za umístění reklamy, platí v tokenech ADX. Pro usnadnění registrace však AdEx implementuje přímou fiat bránu. Když uživatelé vyplatí své ADX za fiat, tokeny se vrátí do ADX v cyklu.

To je pro AdEx hlavní výzva, a to jak z logistického, tak z regulačního hlediska. Brány Fiat vyžadují likviditu a dodržování předpisů. Zatím není zcela jasné, jak bude AdEx implementovat tuto bránu, ať už bude proprietární nebo třetí strana. Přesto se nad projektem rýsuje velký otazník.

Cílení na publikum

AdEx slibuje, že svým inzerentům poskytne vysokou úroveň přizpůsobitelnosti a cílení na publikum. Pokud bude úspěšný, může reklamním společnostem přinést vyšší návratnost investic a učinit z AdEx lídra v prostoru. Doposud však AdEx má omezená uživatelská data, ze kterých je možné zacílit cílení. Shromažďování a vývoj profilů kolem těchto dat je další hlavní překážkou projektu.

Žádný podvod s reklamami

S ověřením zobrazení a kliknutí plánuje AdEx omezit nebo eliminovat podvodnou činnost vydavatelů se zlými úmysly. Toto je další oblast, kde by AdEx, pokud bude úspěšně implementována, mohla inzerentům přinést významnou návratnost investic. Zaručení skutečných dojmů je hlavním úkolem. Je to také trochu závod ve zbrojení. Jak se zlepší metody detekce, zvýší se také metody pro obcházení detekce.

Uživatelé

Třetí skupina, pro kterou AdEx pracuje, jsou uživatelé internetu. AdEx implementuje portál pro průměrné uživatele, aby si mohli vybrat, jaké reklamy uvidí. Výsledkem by mohla být zajímavější reklama a sponzorovaný obsah, který by diváci skutečně chtěli vidět (nebo se mu alespoň aktivně vyhnout).

Ethereum & Inteligentní smlouvy založené na NEO

AdEx je decentralizovaná aplikace a měna ERC-20. Původně postavený na blockchainu Ethereum, AdEx se přenáší na NEO.

DApp bude hostit burzu za nabízení reklamního prostoru. Bude také zahrnovat komunikační kanály pro vyjednávání a přímou interakci mezi vydavateli a inzerenty.

Většina správy a vyjednávání smluv bude probíhat mimo řetězec v samostatných kanálech. Pouze konečné vypořádání smlouvy bude muset proběhnout on-chain. Díky tomu je služba AdEx škálovatelnější, protože všechny smlouvy nemusí být zaznamenávány v řetězci.

Média & Ukládání metadat

K ukládání metadat a reklamních mediálních souborů použije AdEx IPFS. IPFS je peer-to-peer řešení pro správu médií. Bez problémů se integruje s aktuálními kanály pro doručování reklamy.

AdEx také umožňuje interoperabilitu se stávajícími řešeními pro ukládání reklam, takže náklady na přechod na přechod na AdEx zůstávají nízké.

Reputační systém

AdEx DApp také implementuje systém pro správu reputace. Uživatelé se tak budou moci navzájem hodnotit a poskytovat zpětnou vazbu o důvěryhodnosti ostatních uživatelů. Systém reputace bude pracovat na bodové struktuře s vydavateli a inzerenty, kteří budou moci filtrovat své možnosti na základě reputace.

Další podrobnosti o systému reputace budou bohužel k dispozici až po spuštění beta verze.

Cestovní mapa

cestovní mapa adex

AdEx je stále ve vývoji, takže je v této chvíli těžké o tom ještě hodně říci. Původní plán předpokládal beta verzi v únoru 2018. Uvidíme, zda tým tento termín splní.

Budoucí plány pro verzi dva AdEx po spuštění se zaměřují na zlepšení uživatelských zkušeností a škálovatelnosti. AdEx také vyjádřil zájem o implementaci řešení nabídek v reálném čase, které by mohlo probíhat mimo řetězec nebo v síti s vysokou propustností, jako je IOTA.

Token AdEx (ADX)

Token AdEx aktuálně sedí na vrcholu 150 tokenů po celém světě podle tržního limitu, což z něj dělá stále relativně neznámý projekt.

To znamená, že AdEx neměl problémy s generováním zájmu o svůj prodej tokenů v červnu 2017. Zvýšili se 10 milionů $ za první tři hodiny prodeje žetonů.

ADX bude měna, kterou inzerenti používají k nákupu kliknutí / zobrazení v rámci burzy AdEx.

Kde koupit AdEx (ADX)

AdEx (ADX) si můžete koupit na mnoha hlavních burzách:

Kam uložit AdEx (ADX)

Tokeny ADX jsou mince ERC-20, takže je můžete ukládat kamkoli, kde ukládáte své tokeny Ethereum. MyEtherWallet je oblíbenou volbou, stejně jako hardwarové peněženky Trezor nebo Ledger.

tým

Tým AdEx je směsicí profesionálů se zkušenostmi s AdTech nebo blockchainem.tým adex

Zakladatel projektu, Ivo Georgiev, také založil startup Stremio založený na videu.

Přestože je tým v kryptoprostoru relativně neznámý, radí mu Wings Foundation a Bitmain Tech.

Závěr

AdEx má svou práci vyříznutou a vstupuje do přeplněného odvětví s ambiciózními cíli. Pokud bude projekt úspěšný, bude vydělávat na obrovském odvětví online reklamy. Před spuštěním beta platformy je však moudrý optimismus moudrý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me