Pravděpodobně jste v poslední době ve zprávách hodně slyšeli o bitcoinových ETF. Ale co přesně je bitcoinový ETF? Jednoduše řečeno, je to nový způsob obchodování a investování do bitcoinů. Jakmile bude tento nový investiční nástroj schválen, může vyvolat masivní příliv institucionální hotovosti na celosvětové trhy s kryptoměnami. Může dokonce nabídnout velmi atraktivní daňové výhody ve srovnání s investicemi do bitcoinů samostatně.

Vysvětleny ETF

První fond obchodovaný na burze (ETF) byl ŠPIÓN, která začala obchodovat na AMEX v lednu 1993. SPY se nyní může pochlubit tržním stropem ve výši 259 miliard dolarů. To je více než 1,25krát více než současná světová tržní kapitalizace na Všechno kryptoměny. K vytvoření nového ETF bere banka nebo jiný depozitář investiční prostředky a nakupuje akcie buď v podkladovém aktivu, nebo v jeho futures kontraktech. Každý investor ETF se stává akcionářem fondu. Vlastně nevlastní podkladová aktiva, která ETF sleduje.

Celý den

ETF se běžně obchoduje během maloobchodních obchodních hodin (9: 30-16: 00 EST). Můžete je kupovat, prodávat a krátce prodávat po celý den. Existují malé poplatky za správu, které však nejsou přímo účtovány investorům. Místo toho je čistá hodnota aktiv (NAV) fondu upravena tak, aby kompenzovala poplatky. Někteří investoři ETF podléhají stejným obtížím umýt prodej daňová pravidla, kterými se řídí obchodování s akciemi. Ostatní ETF jsou zdaněny jako futures kontrakty, na které se vztahuje zvýhodněné daňové zacházení.

Dnes jsou na amerických a světových burzách cenných papírů kótovány tisíce ETF. Nabízejí kapitálovým, dluhopisovým, devizovým a komoditním investorům nesčetné množství pohodlných, bezpečných a likvidních nástrojů pro finanční spekulace a / nebo zajišťovací účely. Některé ETF (jako SPY) sledují výkonnost hlavního akciového indexu (S&Index P 500). Jiní, jako je GLD, sledují spotovou cenu konkrétní komodity (zlato).

Odmítnutí bolí

Za posledních osmnáct měsíců byla americkou komisí pro cenné papíry (SEC) zastřelena řada návrhů bitcoinových ETF. Jako dva z hlavních důvodů odmítnutí regulační orgány uvedly obavy z nízkých objemů bitcoinových futures obchodů a výrazných rozdílů v celosvětových bitcoinových spready bid / ask. Další obavou SEC bylo, že drtivá většina bitcoinových transakcí probíhá na burzách mimo USA. Cena bitcoinu reagovala špatně s každým novým „ne“ vysloveným regulačním orgánem. Cesta vedoucí ke schválení ETF byla jistě kamenitá.

Ale počkejte, jen sledujte peníze

Investoři v kryptoměně stále doufají, že bitcoinový ETF bude schválen v roce 2019 nebo 2020, a to navzdory pokračujícímu odmítání různých návrhů ze strany SEC. Vzhledem k astronomickým částkám institucionálních peněz, které čekají na vstup na trh kryptoměn po schválení bitcoinového ETF, stačí spojit tečky a sledovat peníze, abyste si mohli představit bitcoinový ETF někdy v roce 2019. Možná s mnoha dalšími krypto-založenými ETF, které budete následovat.

Co je bitcoinový ETF?

Bitcoinový ETF je pasivní investiční nástroj, který sleduje cenu bitcoinu nebo bitcoinových futures a určuje jeho hodnotu. Depozitář ETF bude nakupovat pozice v bitcoinových a / nebo bitcoinových futures kontraktech za použití investorských fondů. Vy jako investor budete vlastnit akcie fondu, ale ve skutečnosti nebudete vlastnit žádné bitcoiny.

Jako investor do ETF si můžete vybrat, zda chcete ETF koupit, prodat nebo prodat nakrátko. Pokud hádáte přímo ve směru, vyděláváte peníze. Pokud se mýlíte, přicházíte o peníze. Minimálně jednou ročně poplatky za správu sníží NAV ETF o nepatrnou částku. Každé 15. dubna budou američtí daňoví poplatníci muset vypočítat své kapitálové zisky a ztráty za předchozí daňový rok.

Bude jeho NAV vypočítána z hotovostních (spotových) cen bitcoinů nebo z ceny bitcoinových futures kontraktů?


Za předpokladu, že SEC považuje bitcoin za komoditu, jako je zlato, je nejpravděpodobnější, že spotová cena bitcoinu bude použita k určení NAV bitcoinového ETF. Jiné ETF, jako je VXX, však založily svou NAV na futures kontraktu VX z prvního měsíce.

A co riziko hackerství nebo ošizení spready s širokými nabídkami / poptávkami?

Za předpokladu řádného prověření ze strany SEC by byla ETF pojištěna proti ztrátám krádeží / hackerů. Depozitář by také musel použít ověřený a spolehlivý zdroj údajů o denních bitcoinových transakcích, což by zajistilo transparentnost cen. Oba požadavky by vytvářely důvěru pro potenciální účastníky trhu s kryptoměnou.

Co se stane s bitcoinovým ETF, když začnou investovat chytré peníze?

Vzhledem k tomu, že do ETF plynou institucionální peníze (zajišťovací fondy, banky, miliardáři), cena bitcoinu by se měla začít stabilizovat. Tento masivní příliv likvidity by pomohl eliminovat manipulaci s trhem a také pomohl podpořit předvídatelnější výsledky obchodní strategie. Ceny altcoinů by mohly být ovlivněny, když se kryptoměnoví obchodníci / investoři hrnou na likvidnější bitcoinový trh a / nebo bitcoinový ETF.

Bojím se velkých jednodenních tahů v bitcoinech a bitcoinových futures. Byl by bitcoinový ETF lepší volbou?

Výhodou spekulace / zajištění s bitcoinovým ETF by byl faktor omezené odpovědnosti. Řekněme například, že bitcoin vyskočil za jeden den o 10 procent. Pokud byste měli krátké bitcoiny nebo bitcoinové futures na marži (půjčené peníze), odpovídali byste za všechny ztráty, které přesahují váš počáteční maržový vklad. Tyto částky mohou být značné, možná dokonce způsobí ztrátu vašeho domu, podnikání, manželství, jak to pojmenujete. Pokud byste ale místo toho zkratovali bitcoinový ETF bez použití marže, byli byste jen o 10 procent nižší. Velká ztráta pro vás, ale ne nutně katastrofická ani trvalá.

Jak bude bitcoinový ETF zdaněn?

Bitcoinový ETF spojený s bitcoinovou futures smlouvou pravděpodobně získá prestižní daňový status kapitálových výnosů podle sekce 1256, který IRS uděluje SPF, GLD a dalším ETF spojeným s futures trhy. Se stavem sekce 1256 jste osvobozeni od omezení prodeje praní. Ještě lépe, 60 procent vašich kapitálových zisků je zdaněno dlouhodobými sazbami a 40 procent je zdaněno krátkodobými sazbami. Bitcoinoví investoři však zůstali s ošklivými omezeními prodeje IRS wash a musí také pravidelně platit kapitálové zisky daňové sazby (bez daňové výhody podle § 1256). Pokud bude bitcoinovému ETF přiznáno daňové zacházení podle sekce 1256, budou mít investoři ETF jasnou daňovou výhodu oproti běžným bitcoinovým investorům.

Jaké obchodní / investiční strategie fungují s bitcoinovými ETF?

Přesně stejné strategie, které již používáte. Vůbec žádný rozdíl. ETF můžete nakupovat, prodávat a krátce prodávat po celý den (nemůžeme to dostatečně zdůraznit). Pokud je však bitcoinový ETF schopen obchodovat pouze od 9:30 do 16:00 EST, může dojít k znatelným cenovým rozdílům, když se ETF otevře další den ráno.

Důvod: Bitcoiny se obchodují nepřetržitě, a pokud mince provede přes noc velký tah, bude nutné NAV ETF upravit vyšší / nižší při zahájení příští obchodní relace. Možná budete muset vylepšit své obchodní strategie, abyste se vyrovnali s realitou cenových rozdílů na ETF.

Existují rizika při spekulacích s bitcoinovými ETF?

Ano. Přestože by ETF byla pojištěna proti hackerům nebo krádeži správců fondů investorů, je možné, že by správce ETF mohl v určitém okamžiku čelit finančním problémům, které by způsobily likvidaci majetku fondu. Nemluvě o srážce na zůstatku na vašem obchodním účtu. Máte také na paměti riziko přečtení drobného tisku. Začátkem roku 2018 byla velmi populární volatilita ETF, XIV, klesl téměř o 90 procent v jeden obchodní den. Ještě více šokující je, že ke srážce došlo v relaci obchodování mimo pracovní dobu. To znamenalo, že drtivá většina držitelů XIV byla bezmocná opustit obchod až do následujícího rána.

Většina z těch, kteří v XIV přišli o peníze, si pravděpodobně nepřečetla dokument o odhalení rizika. Varovala investory, že pokud ETF během jednoho dne ztratí 80 procent nebo více své NAV, fond bude ukončen. Před krachem se obchodovalo na více než 115 $. Jeho konečná likvidační cena byla 5,99 $. Vy musí před investováním do ETF si přečtěte drobný tisk!

Budou všichni obchodníci a investoři oprávněni nakupovat a prodávat bitcoinové ETF?

Je možné jen to akreditovat, pověřit, zplnomocnit investoři (vysoké čisté jmění) budou skutečně moci nakupovat akcie v bitcoinovém ETF. Vy, drahý čtenáři, můžete být z účasti vyloučeni. Nejstarší existující ETF, SPY, však takové omezení nemá. Doufejme, že SEC neporuší právo všech investorů, bohatých i méně bohatých, na účast v bitcoinovém ETF.

Existuje naděje na bitcoinový ETF v blízké budoucnosti?

Vlastně je. SEC s největší pravděpodobností ETF schválí, ale na základě jednoho klíčového ujednání. Toto ustanovení je: k určení ceny bitcoinových dat v reálném čase, která mají být použita pro bitcoinový ETF, budou použity pouze údaje o směnných transakcích bitcoinů v USA. Americké burzy spadají pod jurisdikci SEC a budou muset poskytovat přesné a kontrolovatelné údaje o cenách regulačnímu orgánu. Nesplnění ze strany depozitáře vytváří riziko jejich vysoké pokuty nebo dokonce ukončení činnosti SEC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me