Co je BitGo?

BitGo je společnost s jediným cílem–Povolení institucionálních investic do kryptoměny. Proč by to ale mělo být nutné? Neposkytuje kryptoměny prostředky, jak se vyhnout bankám a finančním institucím?

Kryptoměny a technologie blockchainu potřebují důvěru a investice finančních institucí, pokud mají někdy získat skutečné tradiční přijetí. Koneckonců, velké peníze leží na institucionálních investorech. Jeden publicista New York Times souhlasí. V červnu, Omid Malekan z NYT napsal:

“Instituce kontrolují tolik peněz, že vlastní pouze Apple v hodnotě půl bilionu dolarů, a to je jen jedna akcie v jedné třídě aktiv.” Pokud by se všechny hedgeové fondy a rodinné kanceláře tam venku rozhodly věnovat zlomek tohoto kapitálu na diverzifikované portfolio kryptoměn, mohly by zdvojnásobit velikost sektoru. “

Existují náznaky, že zájem bank a finančních institucí je stále reálnější. V květnu Goldman Sachs se stala první regulovanou institucí umožnit obchodování s bitcoiny. Pouze minulý měsíc se investice ve stupních šedi dvakrát ročně zpráva uvedl, že 56 procent z jeho dosud 250 milionů dolarů investic v tomto roce pochází od institucionálních investorů.

Instituce tedy projevují zájem. Zdá se však, že současné úrovně investic představují spíše potápění než potápění.

Faktem je, že vzhledem k počátkům blockchainu a kryptoměn existuje v současné době omezená infrastruktura umožňující zapojení institucionálních investorů. Na banky a finanční instituce se vztahují místní finanční předpisy týkající se bezpečnosti a soukromí. Veřejné blockchainy, jako jsou bitcoiny, nejsou navrženy tak, aby splňovaly tyto požadavky.

Zadejte BitGo

BitGo poskytuje bezpečnost jako službu institucionálním investorům. Společnost začala v Palo Alto v Kalifornii v roce 2013. Pokračovala zvýšit financování rizikovým kapitálem o 12 mil. $ v roce 2014 následovala další 42,5 mil. $ V loňském roce.

Domovská stránka BitGo

Domovská stránka BitGo

Obchodní model BitGo má několik zbraní, které zahrnují:

  • Depozitní služby pro institucionální investory
  • Multi-podpisové peněženky pro podnikové investice
  • Přizpůsobené soukromé blockchainy pro finanční svět
  • Platform API, které umožňuje vývojářům integrovat řešení BitGo do svých blockchainových projektů

Multi-podpisové peněženky

Většina kryptoměnových peněženek na dnešním trhu není vhodná pro použití bankami, společnostmi a jinými institucemi. Obecně platí, že firemní výdaje vyžadují více než jednu autorizující stranu. Většina krypto peněženek je navržena pro použití jednou stranou.


BitGo je průkopníkem digitálních peněženek s více podpisy. Tyto peněženky vyžadují, aby se více než jedna strana odhlásila z transakce kryptoměny, aniž by sama převzala správu digitálních aktiv.

Software BitGo umožňuje společnosti vytvářet vlastní zásady a postupy pro autorizaci plateb, což zajišťuje právní soulad s jakoukoli místní legislativou upravující podnikové transakce.

Depozitní služby

Řešení krypto úschovy nejsou ojedinělá, jako hongkongská krypto investiční společnost Xapo a americká mega-směnárna Coinbase jsou již v podobném prostoru. BitGo však také nabízí institucionálním investorům řešení úschovy, které potřebují, aby zajistili regulačním orgánům, že jejich kryptoměnové investice jsou drženy bezpečně a v souladu s místní legislativou.

Přizpůsobené soukromé blockchainy

Bitcoiny a další veřejné blockchainy obecně nesplňují legislativní požadavky na institucionální investory. Proto další službou nabízenou společností BitGo je vývoj přizpůsobených soukromých blockchainů. Pomocí takového přizpůsobeného řešení mohou institucionální investoři obchodovat s digitálními měnami.

Jedním z příkladů je token RMG (Royal Mint Gold). Britská královská mincovna vyvinul tento token umožnit obchodování se zlatem jako aktivem založeným na blockchainu. Obchodní platforma RMG byla postavena ve spolupráci s BitGo a AlphaPoint poskytnout institucionálním investorům vyhovující řešení.

Screenshot Royal Mint Digital Gold

Královská mincovna umožňuje obchodování se zlatem prostřednictvím digitálních tokenů pomocí blockchainu přizpůsobeného BitGo

Platform API

Platforma BitGo nabízí API, takže vývojáři mohou integrovat funkce peněženky s více podpisy do svých vlastních bitcoinových aplikací. V zásadě to znamená, že jakákoli nová aplikace nebo software, který jako platbu používá bitcoin, může využít platební metodu BitGo jako platební metodu.

Projekt také nabídl (ale už to neudělá) BitGo Instant, funkci, která umožňuje okamžité transakce tím, že účinně funguje jako garant platby. Společnost okamžitě ocenila všechny odeslané platby a poskytla stejný druh služeb okamžitých plateb, které nabízejí tradiční finanční prostředníci, jako je Visa nebo PayPal. Kryptoburza BitStamp byl mezi klienty využívajícími BitGo Instant.

Ve zprávách

BitGo byl bohužel zapletený podle prodejen zpráv v 2016 hack hongkongské burzy Bitfinex, kde bylo odcizeno téměř 120 000 bitcoinů. Společnost rozhodně popřela jakékoli znalosti nebo provinění.

Chcete-li zažehnat jakékoli zbytkové bezpečnostní pochybnosti, a Popsána červencová tisková zpráva jak společnost nedávno dosáhla auditu servisní organizační kontroly 2 (SOC 2) u společnosti Deloitte. Zpráva SOC 2 poskytuje klientům ujištění o účinnosti kontrol zabezpečení kolem jejich důvěrných informací.

Bezpečnostní trezor

Nedávný audit prokázal, že BitGo uchovává data bezpečně.

Prediktivní správa UTXO

BitGo také nedávno implementována prediktivní správa UTXO. UTXO znamená nevyčerpaný transakční výstup a odkazuje na scénář, kdy držitelé mincí mají ve svých digitálních peněženkách několik malých fragmentů bitcoinů.

Situace je analogická tomu, že ve skutečné peněžence máte spoustu rezervy, protože jste utratili všechny své bankovky. UTXO je tedy proces převodu malé změny na větší nominální hodnoty.

Kvůli poplatkům to však může být u velkoobjemových transakčních peněženek nákladný proces. „Prediktivní“ prvek odkazuje na používání období s nízkými poplatky za účelem umožnění těchto konverzí, čímž se sníží celkové poplatky pro jednotlivé držitele peněženky.

A konečně, BitGo také nedávno navázal partnerství se společností Cinnober, který vytváří technologii kryptoměny. Toto partnerství umožňuje institucionální směnné technologie umožňující bankám a finančním institucím investovat do kryptoměny pomocí každodenních burz, které používají drobní investoři do kryptoměny.

Závěr

Zapojení institucionálních investorů do krypto prostoru je zásadním vývojem v zajištění dlouhověkosti digitálních měn a širších blockchainových technologií. BitGo již přilákal významné rizikové investice a umisťuje se jako kritický hráč na dosud neplněném trhu. Společnost tedy musí sledovat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me