Co je DigixDAO?

DigixDAO plánuje vytvořit novou kryptoměnu podloženou skutečnými cihlami zlata. DigixDAO je Decentralizovaná autonomní organizace Digix, decentralizovaná skupina účastníků, kteří rozhodují o tom, jak rozšířit globální ekosystém Digix. Účastníci zakoupili tokeny DGD v „vůbec první crowdsale na blockchainu Ethereum. “

Držitelé tokenů DGD budou činit rozhodnutí týkající se jakýchkoli návrhů předložených společnosti DigixDAO. Jako odměnu za hlasování a rozhodování při růstu společnosti Digix dostávají držitelé DGD odměny související s DGX, token, který představuje 1 gram zlata. Jejich tokenizace zlata si klade za cíl zajistit stabilitu a uchovávání hodnoty v prostoru kryptoměny. Bitcoin se často označuje jako digitální zlato, ale v této příručce se podíváme na to, jak DigixDAO digitalizuje vaše vlastnictví skutečného zlata.

Logo DigixDAO

Doklad o aktivu

Za účelem distribuce tokenů DGX představujících 1 g zlata využívá Digix Proof of Asset (PoA). Tento proces zahrnuje záznam držení aktiva na blockchainu Ethereum a vytvoření Karty majetku PoA. “Karty aktiv jsou certifikovány pomocí sekvenčních digitálních podpisů od subjektů v řetězci péče, jmenovitě Prodejce, depozitář, auditor, které jsou dále ověřeny na základě poskytnutého dokladu o nákupu a depozitních potvrzení a nahrány do systému InterPlanetary File System pro trvalý záznam.

The Prodejce, ValueMax Singapore, je veřejně obchodovatelná společnost, která prodává certifikované zlaté cihly London Bullion Market Associate.

Nezávislý Auditor, Bureau Veritas Inspectorate, kontroluje kvalitu a množství zlata každé čtvrtletí.

Účastnící se Depozitář úschovny, Bezpečný dům, sídlí v Singapur. V jejich trezoru může být uloženo až 30 tun zlata, ale v budoucnu se bude Digix snažit otevřít další trezory po celém světě pro regulační redundanci.

Bezpečný dům

Karty Karty aktiv uložené v blockchainu Ethereum obsahují celkem:

  • Časové razítko vytvoření karty
  • SKU zlatého prutu
  • Sériové číslo sloupce
  • Digitální podpisové řetězce (Vendor, Custodian, Auditor)
  • Doklad o nákupu
  • Dokumentace auditu
  • Depozitní potvrzení
  • Poplatky za skladování splatné

Tokeny DGX

Nyní, když víme, jak je zlato zajištěno, je čas udělat tokeny DGX. Tokeny DGX jsou vytvářeny inteligentní smlouvou, která přijímá karty PoA a generuje tokeny DGX pro každý gram zlata. Pokud je například do smart kontraktu odeslána karta 100 g PoA, vytvoří se 100 tokenů DGX a odešle se do peněženky Ethereum. To znamená, že se Digix nezapojuje do částečných rezerv. Každý token DGX vždy představuje 1 g zlata a je dělitelný na 0,001 g.

Tokeny DGX přicházejí se dvěma sadami poplatků spojených s ukládáním a zajištěním zlata. Poplatek za demaráž je 0,60% ročně a také 0,13% transakční poplatek při převodu DGX pomocí peněženky Ethereum. Digix to však udělá mávejte poplatky za skladování během prvního roku provozu.

O tom, jak se poplatky DGX přenášejí na držitele DGD, se budeme bavit později.

Místo použití karet PoA ke generování tokenů DGX je k dispozici také obrácený proces. Přepracování tokenů DGX na karty PoA a následné fyzické zlaté pruhy vás bude stát 1 token DGX. Zlatá cihla, kterou požadujete, musí být také násobkem 100 gramů a můžete si vybrat, zda si svou zlatou cihlu vyzvednete osobně, nebo si ji v závislosti na zemi necháte zaslat.

Tokeny DGX jsou jádrem DigixDAO a jejich cílem je vyřešit dva problémy. Chtějí usnadnit a zlevnit vlastnictví a likvidaci zlatých aktiv a zároveň poskytnout kryptoměnám tolik potřebnou stabilitu. Očekává se, že tokeny DGX, i když ještě nejsou k dispozici ke koupi, budou vydány v prvním čtvrtletí roku 2018.

Token DGX

Tokeny DGD

Držitelé DGD mohou hlasovat o tom, jak jsou prostředky DigixDAO alokovány. Držitelé tokenů DGD mohouaktivní manažerská rozhodnutí na jakékoli návrhy předložené společnosti DigixDAO. “

Existují však určité nejasnosti ohledně odměn pro držitele DGD, kteří prověřují a schvalují návrhy projektů. Globální FAQ Digix říká „každý token vás odmění poměrným podílem transakčního poplatku DigixDAO na Digix Gold, označeného ve zlatých tokenech DGX. “

Rovněž se plánuje zahrnout „poplatky za zadržení jako součást struktury slev držitelům tokenů DGD. “

The FAQ také říká, že za „účast na návrzích bude odměna s tokeny DGX.“

V únoru 2018 však tým Digix zveřejnil příspěvek Střední „Chtěli bychom dále zdůraznit, že DGD neposkytuje„ pasivní příjem “ani„ dividendy “,„ práva na zisky z provize obchodované společností DGX. ““

Tento příspěvek místo toho uvádí, že můžete obdržet odměny Digix, například „Slevy nebo slevy DGX“.

V tuto chvíli není jasné, kolik budou mít slevy, pokud jde o získání DGX. Je jasné, bez ohledu na to, jaké budou odměny, že nejsou přijímány pasivně a musí být nárokovány čtvrtletně. Po spuštění tokenů DGX budou k dispozici další informace o tom, jak mohou držitelé DGD začít hlasovat ve správě DGD a přijímat jejich odměny.

Dějiny

Společnost Digix vstoupila v Singapuru v prosinci 2014 a crowdsale DGD se konal 30. března 2016. Jednalo se o vůbec první crowdsale a významnou Distribuovanou autonomní organizaci hostovanou v síti Ethereum. Prodej měl běžet po dobu 30 dnů, ale dosáhl svého pevného limitu 5,5 milionu dolarů za pouhých 12 hodin, prodal 1,7 milionu tokenů DGD a rezervoval 300 000 pro tým Digix. Sliby, které poslaly více než 15 000 USD v hodnotě Ether obdržel speciální odznak, který jim umožní podávat návrhy na DigixDAO.

Lepší nebo horší, když uvidíte slovo DAO, můžete myslet na hacking. V červenci 2017 to bylo přes 4000 DGD ukradený kvůli zranitelnosti v crowdsale chytré smlouvě. Chyba byla nakonec opravena a tokeny byly vráceny na 35 ovlivněných adres.

V roce 2018 se Digix blíží kritickému okamžiku ve své historii vydáním tokenizovaného zlata v podobě tokenu DGX. Existuje rasa, která se stane nejdůvěryhodnější stabilní mincí v kryptoměně a jako Zakladatel společnosti Digix řekl: „Pokud bychom měli extrapolovat … po delší dobu, stabilita zlata jako zajištění proti geopolitickým a ekonomickým rizikům je nesporná.“

Globální tým společnosti Digix

Digix tým se sídlem v Singapuru je vedena třemi zakladateli: Kai C. Chng, Anthony Eufemio a Shaun Djie. Kai C. Chng je absolventem NYU School of Business a bývalým obchodníkem pro HSBC. Kvůli silné víře v technologii blockchain opustil své obchodování s cennými papíry. Anthony Eufemio vystudoval USC Viterbi a více než 18 let pracoval na vývoji softwaru. Shaun Djie je „vedoucím koordinátorem největší skupiny Ethereum Meetup v Asii“ a přispívá do „Smart Nation Research“ pro singapurskou vládu.

Globální tým společnosti Digix

Zásobování mincí a udržitelnost

Existují 2 miliony tokenů DGD s 15% přiděleným vývojářům. Pokud však DigixDAO vyžaduje více finančních prostředků a většina účastníků souhlasí, může se uskutečnit další crowdsale tokenů DGD.

Nabídka tokenů DGX bude záviset na poptávce po zlatě a velikosti jejich trezorů. První trezor, se kterým Digix pracuje, může pojmout zlato v hodnotě přibližně 2 miliard USD, takže pokud se nový zlatý standard DGX stane populárním, bude se muset rozšířit do dalších trezorů.

Pokud token DGX úspěšně představuje zlato, pak existují plány na vytvoření dalších tokenů také pro stříbro a jiné drahé kovy.

0,13% transakční poplatky a jedna třetina poplatků za demurrage na DGX jsou odměnami pro DigixDAO. Pokud jde o udržitelnost tokenu DAO a DGX, pokud alespoň 80% z DGD držitelé hlasují pro likvidaci DAO, pak budou držitelům DGX proplaceny buď zlaté cihly, fiat nebo kryptoměna.

Budoucí projekty a cestovní mapa

Vytváření tokenů DGX je pro Digix Global jen začátek. Jakmile je do kryptoměny zavedena stabilní mince, možnosti jsou nekonečné.

Dědičnost bohatství

Společnost Digix plánuje poskytnout přepínač mrtvého muže, který umožní předání bohatství na vámi zvolenou adresu Etherea. Pokud jste po určitou dobu nepřistupovali k síti Digix, inteligentní smlouva automaticky odešle vaše DGX do dědické peněženky.

Gamifikace

Místo použití zlata Warcraft by společnost Digix chtěla, aby vývojáři mohli používat skutečné zlato jako svou měnu ve hře.

Úschova

“Tokeny DGX mohou poskytnout lepší a méně volatilní.” úložiště hodnoty pro úschovu služby na blockchainu. “

Partnerství se stabilními mincemi

Dai Stablecoin bude podpořen společností DGX as vedlejší. Dai si klade za cíl „vytvořit decentralizovanou stabilní minci, která je navázána na 1 USD a zajištěna diverzifikovaným kolaterálem on-chain.“

Půjčky a mikrofinancování

Současná volatilita kryptoměn je činí méně vhodnými pro účely půjčování. Digix však věří, že by mohlo existovat nové odvětví založené na půjčování stabilnějšího tokenu DGX.

Soutěž

Digix Global má dva hlavní konkurenty. Existují instituce, které již zlato prodávají, například GoldMoney, lídr na trhu digitálního úložiště zlata, který drží aktiva v hodnotě 2 miliard dolarů. Jsou také na torontské burze. GoldMoney poskytuje typ debetní karty, která vám umožní utratit vaše zlato. Kanadská společnost má pravidelné a nezávislé audity klientských holdingů, ale k ukládání informací o jednotlivých holdingech nepoužívá žádnou technologii blockchain.

Druhým hlavním konkurentem je Tether, nejoblíbenější objemová „stabilní“ mince. S nedávným předvoláním Tetheru však na trhu existuje prostor pro konkurenty.

Historie obchodování

V lednu 2018 havarovala velká většina trhu s kryptoměnami. DGD byla v té době jedinou mincí v top 100, která vzrostla na hodnotě. Možná je to časný indikátor, že lidé budou v době nejistoty trhu hledat zlato jako bezpečné útočiště. Cena ICO u DGD byla asi 3 dolary, ale v roce 2018 dosáhla DGD historického maxima přes 400 dolarů. Když Digix konečně doručí tokeny DGX a odměny účastníkům DGD se začnou valit, mohli bychom vidět ještě vyšší poptávku po DigixDAO.

Kde je můžete koupit?

Převážná většina objemu DGD se odehrává na Binance a Huobi. Na Binance má DGD páry BTC i ETH. Když bude DGX spuštěno, bude k dispozici ke koupi s Etherem na tržišti Digix.

Kde jej můžete uložit?

Všechny peněženky třetích stran, které umožňují vlastní tokeny Etherea, mohou ukládat tokeny DGD a DGX ERC20. Můžete použít imToken mobilní aplikace nebo MyEtherWallet.

Závěrečné myšlenky

V roce 1971 Amerika úplně přerušila spojení mezi USD a zlatem. Téměř o 50 let později Digix plánuje přivést zpět zlatý standard. Kryptoměna zlatého dolaru poskytuje nejen stabilitu, ale může vést k tokenizaci dalších kovů a komodit. Se stabilitou a uchováváním hodnoty na blockchainu je možný celý ekosystém aplikací. Zůstává však vidět, zda lze kryptoměny považovat za zlato budoucnosti, nebo jestli zlato je zlato budoucnosti.

Dodatečné zdroje

Střední

Reddit

Cvrlikání

Github

Telegram

Svár

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me