Co je Einsteinium? Průvodce pro začátečníky

Možná jste si všimli nové mince Einsteinium, která se vplížila do top 50 trhu z hloubky nižších hodnocení CoinMarketCap. Ve skutečnosti přesněji leželo na svém novém místě, skok z podpory ~ 0,80 $ na více než 2,00 $ během několika dní.

Vezmeme si to z syntetický prvek se stejným názvem, Einsteinium je kryptoměna určená k financování vědeckých, technologických a filantropických projektů. Einsteiniová mince, vhodně zkrácená na EMC2, je zdrojem tohoto financování a cirkuluje pomocí algoritmu důkazu práce podobného vlastnímu bitcoinu. V praxi tedy EMC2 funguje, jako kdyby někdo vzal bitcoin a zkombinoval ho s charitativním fondem.

Jak tedy Einsteinium plní své filantropické poslání a čím je tak atraktivní pro investory? Pojďme na to.

Einsteinium: Co to je, jak to funguje

Einsteinium začala v roce 2014, ale až do jara roku 2017 se dočkala velké akce. 1. března oficiálně zahájila činnost Einsteinium Foundation a do dubna se oficiálně zaregistrovala jako nezisková organizace v kanadském Montrealu a stala se prvním výzkumem -zaměřená NPO v kryptosféře.

Einsteinium Foundation je organizačním protějškem mince Einsteinium, centrem charitativních a výzkumných fondů projektu. Na základě svého systému těžby práce získá nadace 2,5% z každé blokové odměny. Z tohoto výnosu jde 0,5% na faucety, marketing a dary, zatímco další 2% jde na financování vědeckého výzkumu.

Nadace EMC2

Možná by vás zajímalo, jak nadace Einsteinium vybírá, které projekty budou financovány a kolik finančních prostředků dostanou. Abyste tomu porozuměli, budete potřebovat vědět, jak epochy fungují v rámci konsensu EMC2 o důkazu práce.

Takže, co je to epocha?

Epocha je čas, který těžařům trvá, než postaví 36 000 bloků do veřejné knihy Einsteinia, nebo přibližně 25 dní.

Poté, co je epocha dokončena, výtěžek blokových odměn nadace Einsteinium Foundation z této epochy pokračuje ve financování výzkumu nebo projektů ve vědeckém, technologickém nebo blockchainovém průmyslu. Členové komunity Einsteinium jsou požádáni, aby hlasovali o tom, o kterém projektu věří, že vykazuje největší potenciál a je nejvíce hoden financování.

coinpecs

Bude celkem 730 epoch, během nichž mohou horníci dostávat blokové odměny. Podle modelu Einsteinia se výnos blokových odměn zmenšuje, jak síť přechází na každou novou epochu, takže jak čas plyne, počet mincí, které každá odměna nabízí, se sníží. Například v prvních dvou epochách byly blokové odměny 1024 EMC2. V závěrečné epochě bude blokovou odměnou pouze jeden žeton Einsteinium.

Možná se ptáte, proč by někdo těžil něco, co nabízí méně odměn, jak se blockchain rozšiřuje?

Dvě slova: Červí díraemcblockrewards

Událost Wormhole Event je jedinečným příspěvkem Einsteinia k modelu práce. Fenomén se vyskytuje náhodně v každé epochě a trvá 180 bloků, přičemž během této doby standardní odměna této epochy nahradí blokovou odměnu 2973 EMC2. Tento loterijní systém má udržet těžbu atraktivní pro těžební komunitu blockchainu a má také kompenzovat pokles blokových odměn s každou další epochou.

Ve skutečnosti tým Einsteinium věří, že v budoucnu bude těžba ještě výnosnější. Čím více zvýší hodnota EMC2 mince, tím lukrativnější budou události Červí díry. Vzhledem k tomu, že blokové odměny za tyto události jsou konstantní, budou horníci motivováni těžit pouze za výskyt červí díry, protože budou oceněni v hodnotě vedle samotné měny.

Einsteinium Historie obchodování

Dokud to na začátku roku 2017 s Einsteinium Foundation opravdu neproběhlo, byl objem obchodování pro EMC2 v podstatě vyrovnaný. Například v letech 2014–2017 se staticky obchodovalo za méně než 10%, dokud se neustále nešplhalo na 0,08 USD.

V poslední době je však EMC2 parabolický. Většinu listopadu a prosince strávil vyšplháním na zdravých 0,80 $ a za poslední dva dny prolomil 2,00 $ na historické maximum 2,77 $.

emcchart

Einsteinium už nějakou dobu spalo a vzhledem k příslibu projektu to bylo kvůli prameni pozornosti. Je však nejpravděpodobnější, že EMC2 připravuje hard fork a očekávané novinky 19. prosince způsobily tento nárůst důvěry investorů.

Kde koupit Einsteinium

Pokud si chcete koupit EMC2, bylo by nejlepší získat nějaké bitcoiny a jít buď na Bittrex, Poloniex nebo Cryptopia. Obchoduje se také za litecoin na Cryptopii, ale objem těchto obchodních párů byl za posledních 24 hodin pouze 0,01%. Za posledních 24 hodin prošla většina jeho objemu bitcoinů bittrexem na 82,98%, zatímco Poloniex je na druhém místě s 16,52%.

Web Einsteinium také uvádí Upbit jako možnou burzu, ale od tohoto psaní CoinMarketCap nemá žádné záznamy o této výměně.

Kam ukládat Einsteinium

Web společnosti Einsteinium nabízí stahování pro nově vydanou peněženku určenou pro nadcházející vidličku.

Mince má hlavní peněženku pro Windows a Mac a mobilní peněženka je k dispozici prostřednictvím Coinomi pro zařízení Android. Jak je podrobně uvedeno v plánu jejich projektu, tým EMC2 pracuje na webové a mobilní peněžence.

Kromě společnosti Conomi neexistují žádné peněženky třetích stran, které podporují EMC2.

einwallet

Plán a co přijde

Einsteinium bude primárně využíváno jako platforma pro fundraising pro charitativní a vědecký výzkum, ale Einsteinium cestovní mapa odhaluje světlou budoucnost expanze mince a jejích služeb.

Patří mezi ně řada platforem, které jsou spojeny s mincí EMC2, včetně aplikace pro sociální média a online tržiště. Aplikace sociálních médií by zahrnovala funkci soukromých zpráv, veřejný informační kanál a možnost platby, aby uživatelé mohli posílat EMC2 svým přátelům, a tržiště by bylo právě tím, tržiště pro nákup a prodej zboží online pro EMC2.

V oblasti podnikových aplikací vývojový tým pracuje na Einsteinium SDK, API, které umožní podnikům implementovat model EMC2.

A stejně jako mnoho jiných kryptoasetů také pracují na debetní kartě, která obsahuje EMC2 pro offline platby.

Závěrečné myšlenky

Žádná jiná kryptoměna nedělá to, co dělá Einsteinium. Jejich poslání je jedinečné, úctyhodné a plné přesvědčení a Nadace Einsteinium má potenciál skutečně působit v oblasti získávání finančních prostředků pro výzkum.

Pokud věříte v to, co EMC2 znamená, stálo by za to alespoň koupit, abyste přispěli k jeho filantropické vizi. Pokud si chcete vydělat nějaké peníze, investování se pravděpodobně vyplatí, jak společnost roste a upozorňuje na projekty, které financuje. Díky událostem Wormhole z této mince se časem stane atraktivní vyhlídka na těžbu.

Celkově proti Einsteiniu opravdu toho moc říct nemůžete. Myslíme si, že používání kryptoměny k financování vědeckých aktivit je docela rad a jsme nadšení, že uvidíme, jaký druh výzkumu Einsteinium v ​​budoucnu umožní

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me