Co je Exchange Union?

Exchange Union je „decentralizovaná síť„Který spojuje jednotlivé burzy digitálních aktiv z celého světa. Tým je na misi vyřešit jeden z nejvýznamnějších problémů kryptoměny – nelikviditu.

Většina investorů to zažila na vlastní kůži: Najdete digitální aktivum, které se vám líbí a do kterého chcete investovat. Mince je však k dispozici pouze na několika burzách. Kromě toho za ně můžete obchodovat pouze bitcoiny nebo ethereum. To vede k někdy hodinovému procesu naplněnému několika manuálními převody alespoň na dvou burzách.

Problém s nelikviditou znamená, že existuje mnoho obchodních párů, které ještě nejsou ani k dispozici.

domovská stránka směnného odboru

Exchange Union spojuje knihy objednávek z různých burz a přináší vám okamžité, důvěryhodné obchody za lepší cenu a celkově lepší obchodní zkušenosti.

V tomto průvodci Exchange Union pojednáme:

Jak funguje Exchange Union?

Tým Exchange Union popisuje platformu jako „meta-burza“, protože to budují jako vrstva nad existující centralizované burzy. Je to vlastně výměna výměn. K tomu využívá projekt populární řešení škálování druhé vrstvy, jako například:

  • Platební kanály
  • Atomové swapy

Platební kanály

Platební kanály poskytují okamžitý způsob přenosu digitálních aktiv mimo řetězec mezi dvěma stranami. Transakce se na blockchain zaznamenají pouze při prvním otevření platebního kanálu a jeho uzavření. Můžete si to představit jako aktualizaci zůstatků na obou koncích kanálu pro každý přenos. Jakmile zavřete platební kanál, obě strany získají příslušné konečné zůstatky.

Platební kanály jsou důvěryhodné – veškeré spory jsou řešeny automaticky pomocí kryptografie. A převody, které je používají, jsou zabezpečeny základním blockchainem, což je činí stejně spolehlivými jako burzy na samotném blockchainu.

Bitcoin Lightning Network a Ethereum Raiden Network jsou dva z nejpopulárnějších příkladů platebních kanálů.

Exchange Union využívá Hashované kontrakty s časovým blokováním (HTLC) při připojení platebních kanálů mezi burzami. Tyto smlouvy umožňují platformě nastavit uzly XU jako prostředníky bez důvěryhodnosti k směrování převodů prostřednictvím platebních kanálů na více stran. To zabrání tomu, aby burzy musely otevírat platební kanály s každým účastníkem v síti. Místo toho mohou použít trasu kanálů k usnadnění přenosu do svého konečného cíle.


Každá platforma účastnící se obchodů prostřednictvím Exchange Union musí mít uzel XU a připojit jej alespoň k jedné další burze pro každé digitální aktivum s platebním kanálem.

Atomové swapy

Obchod vždy sestává z dva převody napříč platebními kanály. Z tohoto důvodu existuje riziko, že se jedna strana bude chovat nečestně. Po obdržení části obchodu nemohla první strana jednoduše převést své finanční prostředky na druhou stranu. Přes atomové swapy, kryptograficky je zajištěno, že obě strany obchodu musí úspěšně proběhnout. Díky tomu je obchodování na burzovní unii bezpečné & nedůvěřivý.

Atomové swapy používají upravené HTLC k umožnění obchodů napříč platebními kanály. Například:

  1. Sally chce vyměnit svůj litecoin za Ethereum Classic na burze A..
  2. Bob chce na burze B vyměnit své Ethereum Classic za litecoiny.
  3. Burza A posílá Sallyiny prostředky na burzu B na platebním kanálu Litecoin.
  4. Burza B posílá Bobovy prostředky na burzu A na platebním kanálu Ethereum Classic.
  5. Unikátní HTLC zaručuje, že obě strany obchodu proběhnou úspěšně.

Příklad výměny v Unii

Síť Lightning je aktuálně aktivní v bitcoinech, litecoinech a několika dalších řetězcích, a protože síť Raiden podporuje všechny tokeny ERC20, můžete touto metodou již vyměnit značné množství digitálních aktiv.

Decentralizovaná objednávka

Namísto použití úplného globálního seznamu objednávek každý uzel XU sleduje příslušné objednávky na svých vlastních platebních kanálech. Každý uzel poté vysílá své místní objednávky do ostatních uzlů v síti a vytváří decentralizovaný systém objednávek.

Token XUC

XUC je Token ERC20 že tým Exchange Union používá primárně pro pobídky na platformě.

Pro výměny

Tým vysílá XUC všem obchodníkům na platformách využívajících Exchange Union. XUC můžete použít pouze k placení za služby Exchange Union a pro účast v síti musíte držet token. V ideálním případě burzy uvidí příliv nových obchodníků, kteří chtějí využít zvýšeného počtu obchodních párů a lepších cen, které účastníci burzovní unie poskytují.

Pro obchodníky

Obchodníci dostávají XUC, když dosáhnou určitých milníků objemu obchodování v síti Exchange Union. Tým dosud nenastavil milník ani čísla odměn.

Pro poskytovatele služeb

Provozovatelé uzlů dostávají XUC odměnu za předávání objednávek na burzy. Také jednotlivci, kteří sledují nedovolenou činnost v hlavním řetězci, dostávají odměny XUC.

Pro vývojáře

Za účelem vybudování silné vývojářské komunity Exchange Union odměňuje vývojáře, kteří přispívají k platformě codebase pomocí XUC. Můžete také zkontrolovat a otestovat kód a získat platby XUC.

Zásobování & Rozdělení

Existuje celkem 3 000 000 000 tokenů XUC v současné době je v oběhu pouze 65 000 000. Exchange Union dosud neměl ICO – raritu. Místo toho bylo 60 000 000 tokenů XUC (2%) prodáno soukromým investorům za účelem financování projektu. Distribuce je následující:

výměna tokenů unie

Tým Exchange Union & pokrok

tým

James Wo (generální ředitel), Terry Culver (CSO), Mikael Wang (hlavní architekt blockchainu) a Kilian Rausch (produktový ředitel) vedou burzovní unii manažerský tým. Tým má rozsáhlé zkušenosti s blockchainem s některými působivými pozicemi v jejich životopisech.

Wo je zakladatelem a předsedou představenstva Digital Finance Group – přední světové obchodní skupiny zaměřené na blockchain. Wang byl formálně technickým ředitelem BTCC a hlavním architektem řešení ve společnosti Ericsson. Rausch byl dříve PO v Mobi, přední peněžence v oblasti digitálních aktiv.

Týmu také radí některá působivá jména. Brenden Eich, tvůrce Javascript, Mozilla Firefox a prohlížeč Brave (token BAT), je hlavním poradcem. Ostatní poradci buď provozují, nebo jsou zapojeni do populárních obchodních platforem, jako jsou Unocoin, Ripio, OKCoin a Kraken. To by mělo být pro tým dobrým znamením při integraci s burzami.

Pokrok

Projekt je stále poměrně v počátcích – počínaje 3. čtvrtletím roku 2017. Tým vydá technické specifikace během 2. čtvrtletí tohoto roku (2018) a do 1. čtvrtletí 2019 zahájí testovací síť..

Plán výměny unie

Soutěž

Existuje řada blockchainových projektů zabývajících se problémem nelikvidnosti. Decentralizované výměnné protokoly jako 0x a Kyber Network se pokouší tento problém vyřešit poskytnutím nového paradigmatu pro výměny.

QASH je další podobný projekt, který buduje kombinovaný objednávkový kalkulátor výměn po celém světě v kombinaci s jejich vlastním algoritmem párování.

Exchange Union je jedinečný v tom, že tým pracuje na integraci s již zavedenými burzami. Platforma je také jednou z mála, která pro obchodování využívá platební kanály. Decentralizované burzy jako 0x, EtherDelta a Kyber používají atomové swapy, ale ne platební kanály. Proto bývají pomalejší a / nebo dražší.

Obchodování

Token XUC začal obchodovat na konci října 2017, takže k analyzování není mnoho obchodních dat. Cena byla turbulentní a pohybovala se od minima kolem 2,00 $ (~ 0,00028 BTC) po maximum přes 17,00 $ (~ 0,00092 BTC). Zdá se, že se cena v poslední době usadila v rozmezí 8–9 $.

Bude těžké předvídat cenové pohyby, dokud nebude platforma blíže ke spuštění, ale může to ovlivnit několik věcí. Hlavními věcmi, které by mohly zvýšit cenu, jsou oznámení o milnících vývoje a zvýšené využívání sítě.

Kde koupit XUC

Protože je projekt tak mladý, máte omezené možnosti nákupu XUC. Token můžete chytit na OKEx nebo HitBTC buď za bitcoin, ethereum nebo tether.

Pokud začínáte čerstvě bez finančních prostředků, měli byste si nejprve koupit bitcoin nebo ethereum na burze, jako je Gemini.

Úplný a aktualizovaný seznam burz XUC nezapomeňte zkontrolovat burzovní unii webová stránka.

Kde uchovávat XUC

Jako token ERC20 je ideálním místem pro uložení vaší XUC v peněžence s podporou ERC20. MyEtherWallet je nejoblíbenější online možnost.

Trezor je skvělá hardwarová peněženka s podporou ERC20, pokud máte zájem o něco s větším zabezpečením.

Závěr

Exchange Union propojuje existující burzy prostřednictvím platebních kanálů, aby přinesla více likvidity do ekosystému kryptoměny. Přestože je projekt relativně nový, tým a poradci za ním mají bohaté zkušenosti s blockchainovým prostorem.

Na rozdíl od většiny ostatních projektů zaměřených na decentralizovanou burzu Exchange Union pracuje přímo s centralizovanými burzami na integraci jejich technologie. V letošním roce buďte ve střehu, protože tým začíná rozvíjet svůj produkt a rozšiřovat vývoj. Můžete mít přehled o všech novinkách a oznámeních Exchange Union prostřednictvím jejich blog.

Další zdroje Exchange Union

Telegram

Gitter (Pouze vývojáři)

Cvrlikání

Facebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me