Co je to Loopring?

Loopring je decentralizovaný burzovní protokol a „automatizovaný systém provádění“ postavený na Ethereu, který svým uživatelům umožní obchodovat s aktivy napříč burzami. Nejedná se o decentralizovanou výměnu. Spíše usnadňuje decentralizovanou výměnu prostřednictvím sdílení kroužků a párování objednávek.

Spoustu nových hlášek, která se mohou vylepšit, ale hlášky o něco později vystřihneme. Prozatím je důležité pochopit, že Loopring shromáždí všechny objednávky odeslané do své sítě a vyplní je prostřednictvím objednávkových knih několika burz. Decentralizované i centralizované burzy budou moci implementovat Loopring, což burzám umožní přístup k cross blockchainu a křížové likviditě burz a umožní investorům přístup k nejlepším cenám dostupným na širším trhu. Loopring je navíc agnostika blockchainu, což znamená, že každá platforma, která využívá chytré smlouvy (např. NEO, Ethereum, Qtum), se může integrovat s Loopringem.

Nyní, když jsme si prošli základy, pojďme na tom stavět pro podrobnější porozumění.

Jak to funguje

Při použití Loopringu obchodníci nikdy nemusí vkládat prostředky na burzu, aby mohli začít obchodovat. I při decentralizovaných burzách, jako je Ether Delta, IDex nebo Bitshares, budete muset vložit své prostředky na platformu, obvykle prostřednictvím chytré smlouvy Ethereum. Ale u Loopringu zůstávají prostředky vždy v peněženkách uživatelů a nikdy nejsou uzamčeny příkazy. To vám dává úplnou autonomii nad vašimi prostředky při obchodování, což vám umožňuje zrušit, oříznout nebo zvýšit příkaz před jeho provedením. Prostředky z peněženky můžete dokonce přesunout úplně po zadání objednávky, i když by to ovlivnilo vaši konečnou objednávku, protože ring minery protokolu by byly upozorněny na zůstatek peněženky před párováním objednávek.

Když už mluvíme o ring minerech, pojďme se podívat na anatomii výměny podle protokolu Loopring.lrcprocess

Objednat

Až budete připraveni obchodovat, odešlete objednávku prostřednictvím loopring.io peněženku, odhlaste se pomocí svého soukromého klíče. Tato objednávka by poté byla odeslána jak inteligentním kontraktům v síti Loopring, tak řadě off-chain reléových uzlů. Chytré smlouvy zajišťují, že při spárování vaší objednávky budou prostředky ve vaší peněžence vyměněny za obchodované mince a off-chain relé jsou odpovědná za vedení knihy objednávek a vysílání těchto objednávek ring-minerům.

Ring Miners

Ring-miners zajišťují, že objednávky mohou být vyplňovány (nebo částečně vyplňovány) prostřednictvím ringů objednávek, dokud nebudou dokončeny požadované obchody pro všechny zúčastněné strany. Jako kompenzaci za tuto službu mohou prstenoví těžaři obdržet poplatek v LRC (Loopringův token) nebo dělenou marži z konečné nákupní částky objednávky. Například pokud jste chtěli obchodovat 1 ETH za 10 NEO, ale ring miner našel obchod za 11 NEO, mohl by s vámi rozdělit část této marže nebo si mohl vybrat poplatek LRC uvedený při odeslání objednávky. Tím je zajištěno, že těžaři jsou placeni spravedlivě za hledání nejlepších směnných kurzů pro obchodníky, a to obchodníkům umožňuje získat největší úder za jejich peníze – teoreticky by to také snížilo arbitrážní příležitosti, protože nejlepší hodnota obchodování je nabízena neodmyslitelně prostřednictvím protokolu.

poplatky

Vypořádání obchodu

Jakmile je objednávkový okruh dokončen, chytré smlouvy Loopring vyhodnotí objednávky, aby se zajistilo, že je lze splnit. Pokud vše proběhne, inteligentní smlouvy převádějí mince svým příslušným příjemcům. Tento proces je atomový a probíhá od peněženky k peněžence.

Objednávkové kroužky a sdílení objednávek

Obě tyto funkce oddělují Loopring od ostatních decentralizovaných výměnných platforem. Řádový prsten umožňuje párování prstenů, což je proces, při kterém se řada obchodů spojuje dohromady, aby splňovaly objednávky toho druhého. Pokud navíc nelze objednávku dokončit jediným obchodem, sdílení objednávek umožňuje rozdělení této objednávky na dílčí objednávky, dokud není zcela zaplněna původní částka objednávky.

Nějaká pomoc od našich hypotetických dobrovolníků může tyto praktiky lépe demonstrovat v praxi. Molly, Angela a Carl chtějí obchodovat v síti Loopring. Molly chce vyměnit 2 OMG za 10 ARK, Angela chce vyměnit 21 EOS za 1,5 OMG a Carl chce vyměnit 20 ARK za 40 EOS. Prostřednictvím párování prstenů by prstenoví těžaři vytvořili tyto dislokované objednávky do jediného prstenu objednávek, kde by Molly vyměnila svůj OMG Angele, Angela by vyměnila svůj EOS Carlovi a Carl by vyměnil svůj ARK Molly. Poté, co je tato prstenová objednávka schválena prostřednictvím chytrých kontraktů Loopring, každý obdrží své vyhledávané mince a každý je šťastný.

Pouze jeden problém: ne každá objednávka byla dokončena. Molly obdržela svých 10 ARK, ale stále jí zbývá 0,5 OMG a Carl stále potřebuje vyměnit 10 ARK za 19 EOS – pouze Angela odešla s plně vyplněnou objednávkou. Díky sdílení objednávek Loopring by to však neměl být problém. Zbytky by pak byly zpracovány do jiného kruhu objednávek, dokud se každá dílčí objednávka nesčítá s dokončenou objednávkou.

Tým Loopring a co přijde

Zakladatel společnosti Loopring Daniel Wang, který sloužil jako její vedoucí, provozoval centralizovanou burzu nazvanou Coin Port již v roce 2014. „V té době,“ řekl v rozhovoru pro Coin Central, „[jsem] se snažil vyřešit problémy centralizovaných burz, a pak jsem si uvědomil, že to není možné. Tyto problémy jsou neodmyslitelné pro model centralizované výměny. “ Začal tedy konceptualizovat, co se stane Loopringem. V minulosti také zastával pozici vedoucího technologie Google a byl spoluzakladatelem a viceprezidentem společnosti Yunrang Technology.

Jay Zhou ze společnosti Loopring, dříve zaměstnán u společnosti Ernst and Young, pomáhal zakládat SJ Consulting a pracoval v oddělení rizikových operací PayPal.

Johnston Chen, provozní ředitel projektu, pracoval jako hlavní informační pracovník ve 3NOD.

lrcteam

Pokud jde o cestovní mapu Loopring, rok 2018 se připravuje na aktivní rok pro implementaci a rozšiřování protokolu. Mezi další milníky v plánu patří tým Loopring má následující na jejich doku pro rok 2018:

  • Podpora ERC223 a hybridní obchodování s těmito tokeny a tokeny ERC20
  • Vydání mobilních peněženek pro iOS a Android
  • Provádění decentralizované správy
  • Implementace s dalšími blockchainy (NEO a Qtum)

Poslední odrážka je integrálním krokem, aby se Loopring stal skutečně protokolem cross-blockhain. Integrace s NEO a Qtum umožní obchodování napříč řetězci, ale k dosažení tohoto cíle bude zapotřebí dvou nových tokenů (LRN pro NEO, LRQ pro Qtum).

Soutěž

Je zřejmé, že Loopring vstupuje do oblasti centralizovaných a decentralizovaných burz a na první pohled to vypadá, že Loopring má nějakou silnou konkurenci. Ale ve skutečnosti chce Loopring implementovat s těmito burzami, aby jim – a výměníkům – poskytl tolik potřebnou likviditu.

V říši decentralizovaných výměnných platforem střílí několik krypt na stejný cíl. 0x je ten, který přijde na mysl, ale jeho rozdíl spočívá ve skutečnosti, že umožňuje komukoli spustit uzel jako decentralizovanou výměnu. Stejně jako Loopring jsou objednávky zpracovávány mimo řetězec a všechny obchody jsou vypořádávány v řetězci, ale na rozdíl od Loopringu nečerpá z více burz, protože veškerá likvidita pochází z burz založených na platformě 0x.

Mezi další konkurenty patří Bancor, Blocknet a Kyber Network. Bancor a Kyber Network nabízejí párování objednávek a likviditní fondy, aby zajistily, že obchody budou splněny napříč blockchainovými inteligentními smlouvami, zatímco Blocknet nabízí stejné služby pouze prostřednictvím párování objednávek. Žádný z nich však nenabízí objednávky prstenů, které vytváří párování prstenů na protokolu Loopring.

Historie obchodování

V době psaní tohoto článku se vše dostalo do sedla kalhot a Loopring není výjimkou.

lrcchart

Zpět 9. ledna dosáhl historického maxima 2,19 $ a právě teď je na 52. místě na trhu s coiny na trhu.

Kde koupit, kde uložit

Loopring je uveden na hrst výměn, ale většina jeho objemu pochází přes Binance, OKEx a Gate.io. Všechny tři nabízejí obchodní páry BTC a ETH, zatímco OKEx a Gate.io nabízejí také páry USDT.

Jakmile si koupíte nějaké LRC – chcete-li – můžete buď přejít na loopring.io, abyste mohli používat oficiální peněženku a začít s výměnou, nebo ji můžete držet v peněžence kompatibilní s ERC20..

Závěrečné myšlenky

Existuje několik klíčových transakcí od společnosti Loopring, které ji odlišují od decentralizovaných burz a jiných protokolů decentralizované výměny. Pro začátečníky se nesnaží porazit DEX a centralizované burzy – snaží se s nimi spojit. To má potenciál zvýšit likviditu na všech trzích, které implementují Loopring, a mohlo by to potenciálně neutralizovat arbitráž díky párování objednávek za nejnižší cenu.

Kromě toho prstenové objednávky oddělují Loopring od ostatních decentralizovaných výměnných protokolů. Ring-matching by mohl ještě více zvýšit likviditu, protože to bude znamenat, že lze spárovat tři nebo více příkazů, aby bylo možné provést mnoho obchodů najednou. Sdílení objednávek také nabízí výhody oproti tradičním modelům párování objednávek, což umožňuje flexibilnější obchodování.

Zdá se, že flexibilita je MO společnosti Loopring. Je to agnostika blockchainu (pokud tento blockchain pojme chytré smlouvy), může být použita decentralizovanými a centralizovanými burzami a může plnit jednu objednávku prostřednictvím několika cest. Decentralizované burzy se pravděpodobně stanou populárnějšími, protože budou vylepšovat své uživatelské zkušenosti. Pokud se ukáže, že tomu tak je, doufáme, že vás tento průvodce (a další podobní) udrží ve smyčce ohledně těchto decentralizovaných řešení, když budeme vyzvánět v nové éře obchodování s kryptoměnami.

Dodatečné zdroje:

webová stránka

Střední blog

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me