Spekulace o počátečních nabídkách mincí (ICO) v Jižní Koreji se zdá být na posledním místě. Bohatý tok finančních prostředků do pokladny kryptoměn z Korejští drobní investoři a kryptoměnové fondy zpomalily na a pramínek. Mnoho lidí ztratilo víru v kryptoměny a někteří tvrdí, že ICO jako mechanismus získávání finančních prostředků je mrtvý. I když je to možné, je tu nové šílenství v oblasti fundraisingu. IEO povzbudilo fundraisery i spekulanty, nebo nabídka počáteční výměny.

IEO je mutací ICO. Nabídka počátečních výměn je založena na ICO a pro korejské retailové investory je IEO bezpečnějším způsobem spekulace, protože nabídka se uskutečňuje prostřednictvím místních burz, které nesou riziko pověsti v případě podvodu.

Fundraising kryptoměn v Jižní Koreji dnes

V poslední době se účast veřejnosti v ICO drasticky snížila. Nikde to není vizuálně viditelnější než na konferencích o kryptoměnách v Korejské republice. Účast klesá. Obecný zájem poklesl. Ačkoli nedávné konference, jako Konference BUIDL Seoul 2018 zaznamenala téměř slušnou účast, rozruch kolem konferencí o kryptoměnách vyprchal ve srovnání s rozžhavenými konferencemi, jako Ekonomika, která se konala na začátku roku.

BUIDL Soul 2018 Účastníci

Účastníci BUIDL Seoul 2018 (fotografie pořízená v 10:00)

Z dálky je těžké odhadnout tento pokles. Objem obchodování na hlavních lokálních burzách kryptoměn Upbit a Bithumb, byl neustále stoupá celý měsíc. A co je nejdůležitější, začínající podniky financované kryptoměnou stále pořádají časté poutě do Koreje.

Hlubší kopání však odhalí, že většina ostatních místních burz, jako Coinrail, nejsou tak šťastní. Objemy obchodování stagnují nebo klesají. Aby toho nebylo málo pro zavedené burzy, v Koreji vstoupilo na trh v roce 2018 nepřeberné množství nových burz s kryptoměnou. Situace je podobně pochmurná pro místní podniky, které se snaží získat kapitál prostřednictvím mechanismu fundraisingu s počáteční nabídkou mincí.

V reakci na rostoucí konkurenci na burzách a klesající chuť spekulantů k ICO začaly spolupracovat burzy kryptoměn a podniky financované kryptoměnou. Díky spolupráci tyto nové podniky doufají, že zlepší jejich schopnost získávat finanční prostředky a směny doufají, že zlepší objemy obchodování a přilákají nové zákazníky.

Co je to IEO?

Nabídka počáteční výměny je událost získávání finančních prostředků, která je spravována burzou kryptoměn jménem společnosti vydavatel tokenů. Vydavatel tokenů je obvykle nový podnik, který vytváří kryptoměnu jako třídu aktiv, aby získal tolik potřebný kapitál. Tento vydavatel tokenů obvykle platí směnárně kryptoměny poplatek za zařazení a procento tokenů prodaných na burze prostřednictvím IEO.

Na oplátku je burza kryptoměn nejen povinna prodat nově vydané tokeny, ale také uvést token na burze po skončení akce fundraisingu. Ještě důležitější je, že burza je motivována k aktivnímu prodeji tokenů, protože obdrží procento tokenů prodaných v nabídce. V IEO se tedy burza i vydavatel tokenů účastní marketingu tokenů.

Výhody IEO

Vzhledem k reputačnímu riziku jsou burzy kryptoměn silně motivovány k tomu, aby prověřily emitenta tokenů a kvalitu jejich nabídky. V důsledku toho si burzy IEO vytvářejí fiduciární vztah s kupujícími tokenů, protože provádějí náležitou péči, do které institucionální investoři tradičně silně investují. Vzhledem k převládajícímu podvodu ve světě ICO je to obrovská výhoda pro kupce tokenů, kteří nakupují IEO od renomovaných burzy kryptoměn.

Burzy, které dokončují úspěšné IEO, mají také výhody. Tato výhoda spočívá v přístupu na nové a potenciálně exkluzivní trhy v závislosti na vyjednávací síle burzy.

V dávných dobách, kdy byly burzy kryptoměn v plenkách, a pokud likvidita nebyla problémem, mohly účinně konkurovat uživatelským zkušenostem (UX) a uživatelskému rozhraní (UI). Například aplikace Upbit, kterou lze snadno stáhnout a vyzkoušet, zachytila ​​velkou část obchodní aktivity díky svému elegantnímu rozhraní.

Vzhledem k současnému počtu burz v Koreji, které nabízejí vynikající zkušenosti s webovými aplikacemi a na špičkových mobilních zařízeních, se však likvidita a přístup na trhy staly ústředním bodem konkurenčních ambicí začínajících burz..

Nevýhody IEO

Bohužel nic není zdarma. Vydavatelé tokenů musí nést náklady na výhody oceňované burzou kryptoměn a kupci tokenů.

Například nejúspěšnější burza IEO v Jižní Koreji v této době účtuje vydavatelům tokenů poplatek za zařazení do seznamu nejméně 20 BTC. Burza navíc shromažďuje 10% finančních prostředků získaných prostřednictvím IEO prováděného prostřednictvím této burzy.

Vydavatelé tokenů také nesou hlavní část nákladů na marketing tokenů. Tyto náklady mohou snadno překročit 100 000 USD a je třeba je hradit bez ohledu na kvalitu burzy IEO se seznamem.

Závěr

Aby byl zajištěn opakovaný úspěch, bude na výměně IEO muset pracovat multidisciplinární tým důvtipných techniků, technologů, počítačových vědců a obchodních stratégů. Jedná se pravděpodobně o lidské zdroje, které jsou nejvhodnější pro hodnocení technických a obchodních aspektů nových podniků. To je rozhodně překážkou vstupu pro podnikatele budující směnárny, kteří chtějí využít výhod nového módu. V posledním měsíci se určité začínající výměny IEO dostaly do finančních potíží právě proto, že jim chyběl personál s kapacitou pro výběr potenciálně úspěšných IEO.

Někteří institucionální investoři v Koreji zastávají názor, že IEO je jen dočasný výstřelek, který zvyšuje ceny tokenů, dokud neprojde legislativa na podporu nabídky autentických bezpečnostních tokenů (STO). Přesto existuje mnoho korejských podnikatelů, kteří by se chtěli lišit. Cítí, že v republice existuje akutní nedostatek možností získávání finančních prostředků pro začínající podniky.

Mnoho nových podniků je skutečně ochotno využít své šance, když rozstřílí 20 BTC a vrhnou 100 000 USD do efektivní tokenové marketingové kampaně. Z jejich pohledu je potenciální návratnost investic vysoká. I když je IEO dočasnou módou, vesele by házeli kostkami stejně jako mnoho nedávných IEO TemcoByli schopni sbírat miliony dolarů na investicích od retailových investorů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me