Odyssey Coin si klade za cíl vybudovat decentralizovanou ekonomiku příští generace (tj. Airbnb nebo Uber) a ekosystém peer-to-peer. Cílem projektu je dosáhnout toho pomocí kombinace inteligentních smluv, umělé inteligence a velkých dat.

Sedm klíčových principů rozvoje Odyssey zahrnuje následující: decentralizované a minimální provozní náklady, otevřený zdroj a škálovatelné, důvěryhodné a anonymní, autonomní a lepší dodržování předpisů, motivovaná účast, lepší shoda poptávky a nabídky a rychlejší transakce bez platebních bariér.

Podle dokument o projektu, současná ekonomika sdílení je narušena ze tří hlavních důvodů. Zaprvé, dnešní ekonomika sdílení se hodí k vytvoření přirozeného monopolu a umožňuje vysoké marže vydělat samotnou platformou. Zadruhé, vlastnictví cenných aktiv je soustředěno v malé skupině dobře situovaných lidí. Zatřetí, neexistuje účinný pobídkový mechanismus, který by uživatele povzbudil k účasti na tomto modelu, k dobrému chování nebo k přispívání k samoregulaci ekosystému..

V této příručce probereme následující:

Jak funguje mince Odyssey?

Bílá kniha uvádí, že inteligentní smlouvy Odyssey budou transparentní a budou vytvořeny na virtuálním stroji Ethereum (EVM). Podle různých zdrojů však Odyssey plánuje přejít na blockchain Tron. Není nicméně jasné, kdy přesně k tomuto kroku může dojít. Navíc Web Odyssey neposkytuje žádné související informace. Bez ohledu na to existuje v ekosystému Odyssey Coin šest hlavních rolí.

  1. Poskytovatelé služeb jsou hlavními tvůrci hodnot ekosystému.
  2. Recenzenti zveřejňují objektivní a důkladné recenze dříve zakoupených služeb.
  3. Spotřebitelé nakupují služby prostřednictvím OCN. Protokol zaznamenává kvalitu chování spotřebitele během celé doby životnosti služby. To dynamicky ovlivňuje úvěr spotřebitele služby.
  4. Provozovatelé komunity jsou vybíráni na základě úvěrů a příspěvků do ekosystému. Tato skupina monitoruje a hlásí služby, které jsou v rozporu s výhodami a provozním protokolem ekosystému.
  5. Vývojáři vyvíjejí podsystémy dapp, podpůrné služby / nástroje pro Odyssey, protokoly ekosystémů, opravy chyb, upgrady systému atd..
  6. Horníci hrají důležitou roli při ověřování transakcí.

Reklamní platforma, podrobnosti správy

Podle bílé knihy projekt plánuje spustit reklamní systém. Tým přidá tuto funkcionalitu, když ekosystém Odyssey dosáhne „přiměřeného rozsahu uživatelské základny a provozu“. Odyssey nemá v úmyslu přijímat žádné provize a všechny zisky se budou vracet zpět do motivačního fondu. Bude také mít funkci pro detekci a zabránění chovu kliknutí.

O správě komunity bude rozhodovat představenstvo i komunitní výbor. Zatímco komunitní výbor bude důležitou součástí ekosystému, správní rada bude mít i nadále plnou a absolutní kontrolu. Výbor zkontroluje a schválí věci, jako je strategické plánování, rozpočet a aktualizace protokolů.

Případy užití

Přestože bílá kniha zmiňuje ekonomiku sdílení docela dost, nezmiňuje se o konkrétním specializovaném sektoru, na který se projekt plánuje zaměřit jako první. Naopak se zdá, že cílem platformy je podporovat různé ekonomiky sdílení (tj. Spolujízdu, ubytování a další) prostřednictvím jednoho řešení. Ke konci roku 2018 má OCN několik skutečných integrací nebo případů použití; to se však v budoucnu pravděpodobně změní, kdykoli se spustí nativní dapps. Prozatím OCNex, burza kryptoměn, slouží jako jedna ze základních částí ekosystému Odyssey.

Stránka OCNex obchodování

OCNex je nativní výměna krypto-krypto v rámci ekosystému Odyssey.

tým

Technologický tým Odyssey se skládá z několika členů, kteří mají zkušenosti s vedením v některých z největších čínských společností.

Ranran Liu dříve pracoval jako vedoucí inženýr ve společnosti Tencent. Minxu Liu je bývalý odborník na data a algoritmy v Alibaba a klíčový vývojář při navrhování datové platformy a doporučovacího modulu Taobao. Xianlong Shao dříve působil jako hlavní inženýr v PingAn, největší pojišťovně na světě.

Partnerství a investoři

Odyssey se může pochlubit silným partnerstvím, včetně Amazon Web Services, IBM a Tron.

Mezi základní investory z blockchainových projektů patří QTUM Foundation a TRON Foundation.

Projekt má také několik pozoruhodných individuálních investorů, jako jsou Chandler Guo, Yongming Wu, Lijie Wang a další.

Plán projektu

Podobně jako u mnoha projektů ve vesmíru má Odyssey před sebou ještě hodně práce. Tento projekt však přišel na scénu o něco později než většina ostatních, přičemž prodej tokenů neskončil až do ledna 2018. Ačkoli Odyssey měl zahájit MVP (Fáze 1) někdy mezi únorem 2018 a říjnem 2018, není jasné, zda nebo ne projekt dosáhl tohoto cíle.

Fáze 2 je naplánována na říjen 2018 až říjen 2019. Zahrnuje tři hlavní cíle: integraci další ekonomiky sdílení a P2P platforem, blockchainové řešení pro vysokofrekvenční a malé transakce a vylepšení ukládání dat a škálování.

Fáze 3, která se má uskutečnit v období od října 2019 do října 2021, zmiňuje širší cíle projektu. Tým Odyssey bude pracovat na využití univerzálního protokolu založeného na kreditu k vytvoření dat na úrovni ekosystému a transakčního systému. Nakonec bude projekt implementovat velká data a AI.

grafika ukazující, jak ekosystém Odyssey funguje

Ekosystém Odyssey je obohacující.

Historie obchodování

Statistiky obchodování pro OCN jsou k dispozici od ledna 2018. Historicky vysoká cena OCN byla v lednu 2018 kolem 0,093 USD. Historické minimum je nižší než 0,0030 USD. Ceny se pohybovaly kolem této úrovně dvakrát, v srpnu 2018 a znovu v prosinci 2018.

Kde koupit OCN

Lbank a Huobi tvoří drtivou většinu směnných transakcí OCN. Mezi další oblíbené možnosti patří Bittrex, Bithumb a Upbit. Od začátku konce roku 2018 žádná burza nepodporuje obchodování OCN za USD nebo EUR. Existují pouze dvě možnosti fiatového obchodování (KRW a INR). Existuje však několik možností obchodování párů se stabilními penězi, jako USDT a BITCNY. BTC a ETH jsou první dva kryptoobchodní páry pro OCN.

Jak uchovávat OCN

Prozatím je OCN stále tokenem ERC20. To znamená, že existuje spousta možností peněženky, ze kterých si můžete vybrat. Hardwarové peněženky jako Trezor a Ledger Nano S budou fungovat. MyEtherWallet, Enjin Crypto Wallet, Kcash a další také podporují OCN úložiště.

OCPay je nativní peněženka pro Odyssey Coin (OCN). Tato možnost je mobilní peněženka, která je k dispozici pro iOS a Android. OCPay také poskytuje spoustu dalších funkcí, jako je komplexní správa digitálních aktiv, více peněženek na účet, aktualizace v reálném čase a možnosti platby P2P.

OCPay se zdá být vylepšenou verzí toho, co bílá kniha nazývá „OCN Wallet“. OCN Wallet API / SDK zajišťuje, že veškerá komunikace využívá 256bitové šifrování. K soukromým klíčům má přístup pouze majitel peněženky.

snímek obrazovky mobilní aplikace OCPay

OCPay je nativní peněženka pro Odyssey.

Závěr

Odyssey je ambiciózní projekt, jehož cílem je konkurovat společnostem jako Airbnb a Uber. Stále však musí prokázat své schopnosti a přejít k adopci uživateli.

Část toho mohla být způsobena skutečností, že projekt byl spuštěn teprve počátkem roku 2018, což znamená, že jeho tým neměl dostatek času na provedení svých plánů. Omezujícím faktorem by také mohla být neurčitost plánu provádění specifického trhu.

Avšak s talentovaným týmem a silnou podporou velkých technologických společností a individuálních investorů je Odyssey určitě projektem, který bude zajímavé sledovat v příštích letech.

Dodatečné zdroje

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me