Co je OmiseGO? Komplexní průvodce

Společnost byla založena v roce 2013, Omise je společnost poskytující platební služby s rizikovým rizikem působící v Thajsku, Japonsku, Singapuru a Indonésii. OmiseGo, vytvořená touto společností, je samostatně provozovaná rozšiřující platforma. Je ve vlastnictví jeho uživatelů a držitelů tokenů, nikoli Omise.

OmiseGO (OMG) je bílá e-peněženka, inteligentní smluvní platforma a ERC-20 token (standard kódu Ethereum). OMG používá algoritmus proof-of-stake (PoS) a má celkovou zásobu 140 245 398 se současnou cirkulující dodávkou 102 042 552 žetonů.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

OMG je decentralizovaná banka, směnárna a blockchainová brána krytá aktivy. Konečným cílem OMG je být „vynikající platformou pro výměnu a vypořádání s vysokou hodnotou“. Přemýšlejte o decentralizovaném univerzálním remitenčním mostu Ripple + k propojení fragmentovaných platebních procesorů, starších kolejí a decentralizovaných blockchainů.

To znamená pomoci nebankovním získat bankovní služby (prostřednictvím jejich infrastruktury otevřené peněženky) a usnadnit bezprecedentní zaměnitelnost mezi mnoha zastaralými staršími kolejnicemi (ACH, VISA, Paypal) a decentralizovanými blockchainy (jako je Ethereum). To by mohlo potenciálně zahrnovat i nejasnější aktiva, jako jsou letecké míle nebo věrnostní body.

OMG je založen na ERC-20, který definuje rozpoznané funkce kódu inteligentního kontraktu napříč ekosystémem Ethereum

To může zahrnovat přenos tokenu nebo přístup k obecným datům tokenu (symbol, zásoba, zůstatek). To zrychluje růst tím, že umožňuje vývojářům využívat již existující komponenty a kódové základny. Ve stovkách je specializovaný tým potenciálně tisíce pomocných vývojářů pomáhá aktualizovat a rozšiřovat platformu Ethereum (na které je založen ERC-20).

To vytváří předvídatelný uživatelský zážitek a jednotnost operací, aniž by vývojáři museli znovu vytvářet, znovu testovat a znovu spouštět blockchainy. Peněženky jako MyEtherWallet například podporují držení zůstatků jakéhokoli tokenu založeného na ERC-20.

Problém se starší finanční sítí a jaké problémy OMG řeší

V současné době existují tradiční platební sítě jako FedWire, CHIPS, SWIFT a ACH, které zpracovávají místní, národní i mezinárodní platby. Tyto služby se mohou rozšířit na věci, jako jsou směny aktiv a deriváty.

Tyto centralizované sítě umožňují účetní jednotce jednostrannou kontrolu nad výše uvedenými staršími železničními a finančními službami. To nejen vytváří bezpečnostní rizika dat, ale také vyšší náklady pro koncové uživatele a monopolní tržní prostředí.

Zadejte blockchain a OmiseGo

Ačkoli nové železniční sítě jako Paypal a Venmo vytvářejí tlak na konkurenceschopnější síť, platí stejná rizika centralizované protistrany. Také většina starší sítě obvykle nejsou ochotné umožnit zaměnitelnost mezi poskytovateli, místo toho chrání svou síť pomocí myšlení „vítěz bere vše“.

OMG chce decentralizovaný vývoj peněženky a schopnost posílat prostředky přes sítě

Cílem je vybudovat plně decentralizovaný systém peer-to-peer, který umožní „hodnotovou agnostickou“ výměnu hodnot v reálném čase na blockchainu založeném na ethereu. (To znamená jakékoli decentralizované nebo fiatové měnové páry nebo tokeny ERC-20)

Software Developers Kit (SDK) je sbírka předdefinovaných programovacích funkcí, které vývojářům umožňují kódovat rychleji a efektivněji

Stejným způsobem „klikneme“ na aplikaci, abychom ji otevřeli, za touto funkcí jsou stovky a tisíce řádků kódu. (Podobně jako jakékoli uživatelské rozhraní v operačním systému)

Tento bezplatný „eWallet“ model s otevřeným zdrojovým kódem a bílou značkou umožňuje vývojářům vytvářet vlastní styly, návrhy a dokonce i vlastní integrace aplikací. To by mohlo zvládnout transakce mezi peněženkami, platby, převody a dokonce i odměny.

Omise otevře stávající zavedenou základnu finančních služeb uživatelům a vývojářům OMG

Omise společnost má skutečný produkt a služby, a to být platebním procesorem pro obchodníky včetně takových gigantů jako Alipay což jim otevírá až 450+ milionů čínských spotřebitelů.

To nezahrnuje potenciál pro „nebankové“ uživatele, jichž je mnoho 6 miliard uživatelů mobilních telefonů po celém světě, kteří nyní budou mít přístup k bankovním a obchodním službám prostřednictvím svého mobilního zařízení.

Díky sdíleným možnostem své mateřské společnosti Omise budou mít vývojáři OMG přístup k:

  • Omise udržuje platební brány
  • Kreditní a virtuální karty
  • Přes přepážku a inkaso
  • Vypořádání transakcí v reálném čase

To znamená, že všechny současné finanční služby nabízené společností Omise budou dodávány společně s decentralizovanou aplikací s otevřeným zdrojovým kódem a databází kódů, což umožní míchání toho nejlepšího z obou světů (centralizované finanční služby podporující decentralizovanou technologii).

Peněženka tedy obsahuje zůstatek fondů (účetní kniha), ale jak funguje výměna (obchodování) fondů?

Tady přichází decentralizovaná burza (podobně jako Bitshares DEX). Peněženka zobrazuje zůstatek finančních prostředků udržovaný v knize OMG, ale k jejímu posunutí na další úroveň je nutný směnný mechanismus.

Objednávky jsou synchronizovány a ověřovány s každým blokem v decentralizované knize objednávek.

Prostřednictvím inteligentních kontraktů Ethereum lze ether (název pro jednotky Ethereum) uzamknout aktivitou blockchainu OMG a umožnit, aby se páry eWallet vyskytovaly přes Ethereum a další kryptoměny, což ve skutečnosti vytváří likviditu.

Ještě zajímavější na tomto potenciálu je, že ne každá platba musí být na decentralizované burze. Nedávný vůbec první Lightning Network transakce bitcoinu s litecoinem je důkazem koncepce, že e-peněženky mohou využívat „swapy“ napříč řetězci.

Blockchain OmiseGO v konečném důsledku usnadňuje výměnu eWallet s decentralizovanou burzou, párováním párů kryptoměn, validací knihy objednávek a zúčtovacími ústavy v souladu s předpisy, aniž by kdykoli převzal plnou správu prostředků.

Tým OmiseGO

Tým OmiseGo již byl uznán jako připravovaný „Fintech Rockstars“ Forbes za jejich dosavadní příspěvky.

Omise přispěl 100 000 USD na financování k nadaci Ethereum DEVGRANTY což je program na pomoc novým projektům zaměřeným na ethereum, rozvoj kódových základen a implementaci evangelizace komunity. To naznačuje jejich závazek k ekosystému ethereum jako celku.

To jim pomohlo shromáždit poměrně naskládanou poradní radu.

Deska OmiseGO uvádí jako poradce spoluzakladatele společností Ethereum, Golem, Tendermint, Cosmos a dokonce i Lightning Network. To je docela spravedlivá liga krypto superhvězd.

Co je na OMG tak zvláštního?

Držitelé OMG získávají tokeny za ověřování transakcí prostřednictvím modelu Proof of Stake (PoS)

Aplikace peněženky OMG bude také obsahovat OMG tokeny, které jsou kritickou součástí potvrzování bloků jako platných a jejich přidávání do blockchainu. Udržováním X množství OMG tokenů „kupujete“ právo potvrdit bloky.

Každá transakce na blockchainu OMG bude vyžadovat transakční poplatek, který bude distribuován mezi držitele OMG jako „sázka“. Čím více mincí je v peněžence, tím více poplatků dostanete úměrně.

OmiseGo je první implementací Plasma, řešení škálování Ethereum, které společně vyvinuli Joseph Poon (spoluzakladatel Lightning Network) a Vitalik Buterin

Velkou výzvou, které čelí nejen OMG, ale i všechny digitální měny, je počet transakcí, které síť dokáže zpracovat. Jak je vidět na přetížení bitcoinů, jedná se o kritickou otázku dneška. OmiseGo doufá, že tento problém vyřeší pomocí Plasma.

Partnerství s McDonald’s a thajskou vládou

Partnerství se společností McDonald’s by potenciálně mohlo přinést jakékoli entitě (bez ohledu na její trh) mnohem větší růst a využití. V takovém případě pomáhají společnosti McDonald’s přijímat peníze efektivněji a levněji.

Thajsko a Japonsko se snaží vytvořit bezhotovostní společnost

The Thajské ministerstvo financí zahájilo národní hlavní plán elektronických plateb podporovat elektronické platby. Navíc oni uvedla na trh Omise’s FacePay technologie, která umožňuje platby pomocí rozpoznávání obličeje. Omise a Vitalik Buterin se setkali s thajskou centrální bankou, což naznačuje zájem o jejich práci.

Strategické aliance zahrnují investice od Krungsri Bank of Ayudhya a SMBC

Bank of Ayudhya nedávno uskutečnila strategickou investici ve výši 30 milionů dolarů do společnosti OmiseGO. Jsou součástí největší japonské finanční skupiny Mitsubishi UFJ (MUFG) a drží 2,4 bilionu dolarů aktiv. Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), další investor, je druhou největší bankou v Japonsku. A konečně, Credit Saison, třetí největší společnost poskytující kreditní karty v Japonsku, také spolupracuje s OmiseGO.

Závěrečné myšlenky: OMG je perfektní zkratka, protože je to skvělé

Odvětví zpracování plateb je utlumené, roztříštěné a extrémně centralizované, což vytváří bezpečnostní rizika a rizika protistrany pro každého. Omise, tvůrce OmiseGo, je dobře zabudovaný platební procesor na asijských trzích, který zahrnuje obrovský trh uživatelů.

Omise viděl nápis na zdi a rozhodl se podpořit síť Ethereum a decentralizaci svými DEVGRANTNÍmi dary a úzkými vztahy s vývojáři. Software Development Kit (SDK) společnosti OMG dodávaný se sadou finančních služeb společnosti Omise je robustní a výkonná kombinace nástrojů. Současní i budoucí vývojáři blockchainu OMG se mohou pohybovat rychleji s menším třením, aniž by museli znovu objevovat blockchain a remitenční kolo.

A konečně, OmiseGo má podporu předních finančních institucí a poradců, jako je Vitalik Buterin, mezi mnoha dalšími talentovanými jednotlivci. Tyto hry staví OmiseGo na velmi konkurenční místo v kategorii tokenů ERC-20, stejně jako ve světě decentralizace a kryptoměny jako celku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me