Payfair je decentralizovaná platforma úschovy typu peer-to-peer. To znamená, že zákazníci Payfair může bezpečně a soukromě mezi sebou obchodovat kryptoměny a FIAT bez jakéhokoli prostředníka. Přemýšlejte o Localbitcoinu, ale za mnohem víc než jen BTC.

Podmínka se obecně používá k instalaci důvěry mezi dvěma stranami, které se snaží obchodovat s něčím hodnotným. Zde je příklad, řekněme, že se Susan snaží koupit novou vrtačku online. Susan našla vrtačku, kterou chce, ale aby si ji koupila, musí jít přímo k majiteli, Timovi, a ne prostřednictvím kdokoli, kdo jej prodal jménem Tim.

Jde o to, že Susan a Tim žijí po celé zemi od sebe navzájem. Oba jsou si jisti, že chtějí obchod uskutečnit, ale ani jeden nemůže věřit, že dostanou to, co zamýšleli, Susan nový nácvik a Tim peníze.

Abychom tedy vyřešili problém důvěry, Tim a Susan použijí důvěryhodnou službu úschovy, aby dohlíželi na to, že tato transakce jde dobře všem. Susan nejdříve zašle platbu za cvičení do úschovy, kde se bude konat. Poté, co Tim ví, že platba je připravena v úschově, může s jistotou poslat vrtačku Susan. Poté, co Susan získá své nové cvičení, služba úschovy uvolní platbu Timovi.

Payfair dělá to, co služba úschovy udělala pro Susan a Tima, ale na blockchainu.

Domovská stránka úschovy Payfair

Jak Payfair funguje

Ekosystém Payfair se skládá ze čtyř hlavních zúčastněných stran: kupujících, prodejců, uzlů důvěry a uzlů úschovy. Stručně řečeno, kupující a prodejci vyjednávají mezi člověkem provozovaným úschovným uzlem, zatímco uzly Trust jednají pasivně, aby zabezpečily a stabilizovaly síť.

Kupující a prodávající: Dodavatelé dohody. Zabývá se bezpečností transakcí a prodejem / nákupem zboží a služeb (digitálních i jiných),

Uzel důvěryhodnosti: Držitelé tokenů Payfair (PFR). Min. sázka 10 000 PFR

Podmíněný uzel: Garanti transakce. Min. sázka 3 000 * PFR

*nedávno sníženo z 250 USD na 3 000 PFR kvůli volatilitě trhu.

Síťové uzly

Uzly důvěryhodnosti a uzly úschovy jsou přihlášeny a vyžadují vložení vašich tokenů PFR do webové peněženky Playfair. Oba uzly fungují jako prostředníci při transakcích mezi kupujícími a prodávajícími. Uzly důvěryhodnosti jsou však zcela pasivní a zajišťují důležitou úlohu údržby, aktualizace a zabezpečení ekosystému. Uzly důvěryhodnosti hrají roli v transakcích, jako jsou kryptoměny, které lze automaticky vypořádat pomocí inteligentních kontraktů ERC-20.

Uzliny úschovy jsou na druhé straně aktivními rolemi v ekosystému Payfair. Provozovatel uzlu úschovy aktivně řeší spory mezi dodavateli kontrolou protokolů obchodu. Podmíněným uzlům se doručují spory na základě jejich reputace v systému hodnocení Payfair. Lepší hodnocené uzly získají více sporů.

Systém hodnocení

Všechny zúčastněné strany v Payfairu, kromě uzlů Trust, se budou moci navzájem hodnotit, pokud budou zapojeny do transakce. Myšlenka spočívá v tom, že škodlivé nebo špatně fungující uzly a dodavatelé budou vyřazeni a zanechají zdravější ekosystém. Hodnocení pro dodavatele a uzly úschovy ovlivní poplatky, které platí nebo přijímá.

Poplatky a provize

Důvěryhodné uzly i uzly úschovy dostávají za svou účast provizi. Bez úpravy pro hodnocení se získávají provize z poplatků, které kupující nebo prodejce zaplatí za transakci.

Poplatky za transakce mimo úschovu jsou jedno procento. Z tohoto jednoho procenta shromážděného je osmdesát procent distribuováno do uzlů Trust a zbývajících dvacet procent jde na marketing a síťovou podporu Payfair. Non-escrow transakce jsou jakékoli dohody mezi kupujícími a prodávajícími v síti, které neměly spor.

Poplatky za transakci úschovy (burzy, které měly spor) se zvyšují na jeden a půl procenta. V tomto případě je z jednoho a půl procenta shromážděného pouze jedno procento poplatku distribuováno do Trust-uzlů, zbývajících devadesát devět procent je přiděleno rozhodujícímu Uzlu úschovy.

Token Payfair (PFR)

Ústřední role tokenu Payfair (PFR) má být použita pro vytyčování uzlů a usnadňování poplatků a provizí. Celkový počet žetonů je předem vytěžených 100 000 000, přičemž jedenáct procent je drženo pro tým (zmrazeno prvních 12 měsíců). 86 000 000 bylo prodáno ve dvou fázích jejich ICO a 3 000 000 bylo rezervováno pro jejich program odměn.

Více než 96% současného objemu obchodů PFR je na FatBTC, ale jiné burzy zahrnují IDEX, ChaoEx a CryptalDash. Nejlepší způsob ukládání PFR je v peněžence kompatibilní s ERC-20, jako je MyEtherWallet nebo Metamask. I když je ukládání PFR přímo na burze možné, použití vlastní peněženky je vždy nejbezpečnější.

Platforma Playfair

Celá burza funguje jako platforma peer-to-peer, kde jsou účastníci schopni přímo komunikovat a obchodovat s ostatními uživateli. Uživatelé jsou ve výchozím nastavení pseudonymní, protože všechna uživatelská jména jsou komunikována mezi prodejci a kupujícími. Přidání nebo uvolnění dalších identifikačních informací záleží na uživatelích během jakékoli transakce.

Platforma Playfair má plachých 40 kryptoměn, které lze aktuálně spárovat a obchodovat. Již existuje několik zajímavých párů, včetně jednoho uživatele prodávajícího ETH za herní zlato World of Warcraft.

Payfair obchodní platforma

Obchodní platforma Playfair pro kupující a prodávající

Payfair celkově

Payfair znovu objevuje důvěru v úschovu tím, že ji nahradí chytrými kontakty. Zjednodušená síť uživatelů a ručitelů pobídnutá ke společnému jednání; v nejlepším zájmu sítě i samotné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me