Co je Raiden Network Token (RDN)?

Raiden Network Token je nativní měna Raiden Network, která popisuje svůj protokol jako prostředek pro „rychlé, levné a škálovatelné převody tokenů pro Ethereum“. Protokol je určen k doplněk Ethereum, nesoutěžit proti němu, což umožňuje tokeny kompatibilní s Ethereum (ERC-20) k využití.

Tým Raiden obecně popisuje hlavní problém s tím, že blockchain je škálovatelnost. Díky obrovským poplatkům a dlouhým dobám potvrzení je myšlenka hromadného přijetí Etherea (spolu s dalšími blockchainy, jako je bitcoin) v tuto chvíli nereálná. To je místo, kde přichází Raiden Network. Používání mimo řetězec transakce k vyřešení problémů se škálovatelností, kterým Ethereum čelí, bude Raiden poskytovat platby „téměř okamžité, s nízkými poplatky“ bez ohledu na počet transakcí zpracovávaných v síti.

Klíčové vlastnosti RDN

Raiden Network je v zásadě řešením problémů škálovatelnosti společnosti Ethereum a je to verze Bitcoin Lightning společnosti Ethereum. S tím bylo řečeno, porozumění účel bitcoinového blesku usnadní vaše chápání RDN.

Podle videa zveřejněného dne oficiální web Raiden Network, před širokým přijetím blockchainových plateb musí být schopen zajistit zhruba 100 000 000 tps. Od této chvíle je blockchain Ethereum schopen zpracovat kolem 10-15 tps (transakce za sekundu). Ve srovnání s kreditní kartou Visa, která zvládne 45 000 t / s, je současná síť Ethereum vysoce neefektivní.

Klíčové funkce, které zahrnují síť Raiden pro urychlení transakcí s nízkými poplatky, jsou následující:

 1. Zrychlená potvrzení o převodu (<1 sekunda ). Aktuální převody na blockchainu Ethereum mohou trvat několik sekund až minut.
 2. Soukromé převody, které nelze zobrazit v globální knize.
 3. Vyřešte problémy se škálovatelností tak, aby Ethereum mohlo vytvářet hromadné přijetí, což umožní, aby se Ethereum stalo globální platební infrastrukturou typu peer-to-peer s elektronickou hotovostí, pro kterou bylo původně navrženo.
 4. Transakce s nízkými poplatky
 5. Schopnost mikroplatby
 6. Funguje ve spojení s jakýmkoli tokenem ERC-20. Tokeny na tomto seznamu zahrnují EOS (EOS), Tron (TRX), Icon (ICX), Binance Coin (BNB) a další.

Jak funguje RDN?

Podle jeho náborové stránky na angel.co, RDN bude fungovat přepnutím „z modelu, kde všechny transakce zasáhnou sdílenou knihu na blockchainu, na model, kde si uživatelé mohou přenášet tokeny soukromou výměnou zpráv bez zapojení globálního konsensuálního protokolu při zachování bezpečnosti a záruk, jak se od blockchainového systému očekává.“

Technologie Raiden Network může být vyjádřena jako vrstva nad blockchainem, což nakonec vytvoří kooperativní unii mezi ní a základním rámcem Ethereum. Odstraňuje potřebu globálního konsensu, což výrazně snižuje schopnost sítí škálovat na vylepšených úrovních. Odstranění potřeby globálního konsensu se „provádí využitím sítě platebních kanálů, které umožňují bezpečně přenášet hodnotu mimo řetězec, tj. Bez zapojení blockchainu pro každý převod.“

V nejjednodušším slova smyslu protokol funguje asi takto:

 1. Platební kanály, které umožňují bezpečné transakce mimo řetězec. Díky kryptografickému důkazu a inteligentním kontraktům lze transakci dokončit efektivně a bezpečně, protože je vždy podporována „down-platbou“ v řetězci.
 2. Obousměrné platební kanály, umožňující transakce tokenů tam a zpět.
 3. Multihop, uzamčeno hash převody, které umožňují tokenům procházet mnoha uzly místo jednoho uzlu a jsou zabezpečeny „klíčem“. Bez tajného klíče poskytnutého původním odesílatelem nelze tokeny nárokovat on-chain.

O společnosti RDN

Projekt Raiden Network vyvíjí německá společnost Brainbot Technologies AG, softwarová společnost zabývající se vývojem blockchainových protokolů. Společnost byla založena v roce 2000 společností Heiko Hees a v současné době má 11 až 50 zaměstnanců v kancelářích v Berlíně, Mohuči a Kodani. Hees, který je také zakladatelem společnosti PediaPress, je hlavním vývojářem společnosti Ethereum od března 2014. Jelikož je hlavním vývojářem společnosti Ethereum, je zřejmé, jak zakladatel vidí nedostatky současného současného protokolu se způsoby, jak jej vylepšit..

Je zajímavé, že web nezahrnuje RDN jako jeden z jejich hlavních blockchainových vývojů, což lze připsat obtížnosti zvýraznění široké škály projektů, které v současné době provádějí na jedné stránce. O stavu projektu Raiden Network Project však nejsou k dispozici žádné aktualizace Cvrlikání ani Střední od 1. prosince 2017. I když různé zdroje naznačují zpoždění projektu, zdá se, že projekt probíhá s dalším pohledem na jejich současné otevřené pozice (o které lze požádat tady) a jejich poslední aktualizace Github.

Dodávka mincí RDN

Celková nabídka RDN činí 100 000 000 a má cirkulující dodávku téměř 50% z toho 50 148 936. S tržním stropem téměř 341 milionů dolarů je v současné době na pozici # 102 mezi všemi mincemi.

1. prosince tým oznámil prostřednictvím Cvrlikání „Přesouváme část RDN na dodávku kapaliny do a) kompenzace poradců b) mít nějaké žetony ve šikovnější peněžence.“ Podle oficiálního webu Raidenu byly mince přiděleny následujícím způsobem:

 • 50% veřejná aukce
 • 34% zadrženo laboratořemi zřízení laboratoře (vedoucí projektu Raiden)
 • 16% Externí rozvojový fond

Je tedy třeba poznamenat, že velké množství RDN mincí se používá k financování rozvoje projektu.

Historie obchodování RDN

Ve srovnání s jinými kryptoměnami došlo v posledních několika letech k mírnému růstu mince, což by mohlo odrážet názory komunit investorů, že jde spíše o dlouhodobé držení než o rychlou tvorbu peněz.

raiden graf token coinmarketcap

Kde si můžete koupit RDN?

RDN můžete zakoupit na burzách, jako jsou Huobi, Binance, a Gate.io. Jedním z nejjednodušších způsobů obchodování s těmito mincemi je zpočátku vytvoření účtu Coinbase nebo Bitstamp. Po ověření můžete zakoupit ethereum bankovním převodem nebo kreditní kartou a poté vložit tokeny na alternativní burzu, jako je Binance. Jakmile obdržíte žetony, postupujte podle kroků na příslušné použité burze a obchodujte pryč.

Od této chvíle je trochu obtížné registrovat se na mnoha burzách kvůli drtivému zájmu o kryptoměnu. To burzám ztěžuje držet krok s poptávkou a často odvrací nové uživatele od neschopnosti poskytovat adekvátní služby bez aktualizace jejich infrastruktury. Pokud se pokoušíte investovat do kryptoměny, mějte prosím na paměti, že se snažíte najít renomované stránky, které neukradnou vaše osobní údaje. Pokud se podíváte na našeho komplexního průvodce „Jak nakupovat bitcoiny a další populární kryptoměny“, najdete řadu výměnných webů, které vám pomohou začít s hledáním RDN.

Kde můžete uložit RDN?

Vzhledem k tomu, že RDN je token ERC-20, můžete jej uložit na hardwarové peněženky, které podporují blockchain Ethereum, jako je Trezor nebo Ledger Nano S. Můžete jej také uložit na MyEtherWallet (MEW). Další peněženky najdete v našem průvodci Nejlepší peněženky Ethereum.

Závěr

Od svého založení v roce 2015 se Raiden Network definuje jako „vysoce očekávaný projekt základní infrastruktury blockchainu s cílem rozšířit kapacitu platformy Ethereum na podporu významného přijetí.“ Je zajímavé si povšimnout nedostatku aktualizací, které by mohly potenciálně přilákat investory, projekt se však sám o sobě jeví spíše jako dlouhodobé pozastavení než jen jako další schéma čerpání.

Případ použití pro projekt a pozadí generálního ředitele jsou zajímavé aspekty projektu, které dávají zásluhu na jeho důvěryhodnosti. Pokud vše vyjde, mohli bychom vidět RDN jako jednu z hlavních digitálních měn pro maloobchod a P2P platby.

Bez dalších informací o projektu a vzhledem k obecné povaze odvětví kryptoměn je projekt stále vysoce spekulativní. Pamatujte, že toto je pouze informativní článek, který nelze považovat za finanční poradenství.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me