Co je RChain?

Aktuální blockchainové platformy inspirovaly nový decentralizovaný svět, ale jejich design je plný problémů se škálovatelností, rychlostí a bezpečností. Tyto základní nedostatky v architektuře nakonec zabrání úspěchu a přijetí starších blockchainových platforem. S vědomím těchto naléhavých problémů se tým RChain spojil v roce 2016, aby vytvořil lepší architekturu blockchainu.

Záhlaví RChain

Lepší design RChain

Návrh RChain má oproti jiným konkurentům v blockchainu významné výhody:

 1. Rychlost- Architektura RChain by měla umožňovat snadné přizpůsobení desítek tisíc transakcí za sekundu. RChain plánuje zahájit provoz s kapacitou zvládnout 40 000 transakcí za sekundu a nakonec se zlepšit směrem ke svému cíli 100 000 transakcí za sekundu.
 2. Nástroje- Nástroje pro vývojáře, které přijdou společně s platformou RChain, jsou aktuální nabídkou trhu nepřekonatelné. RChain plánuje nabídnout platformu, která vývojářům z různých prostředí a kódovacích jazyků snadno umožní snadné připojení jejich aplikací a produktů k jeho blockchainu.
 3. RChain Cooperative- Co-op je veřejná skupina složená z vývojářů, investorů a uživatelů RChain. Umožňuje svým členům vyvíjet a přistupovat k open source blockchainu RChain. Při vytváření atmosféry komunity dává družstvo každému členovi schopnost ovlivňovat budoucnost platformy.
 4. Důvěra– RChain umožní vývojářům po celém světě vytvářet bezpečná decentralizovaná řešení odolná proti neoprávněné manipulaci, která jsou škálovatelná a rychlá.

Družstvo RChain

RChain Cooperative je jedinečná komunita pro vývoj a správu blockchainů. Její členové řídí, vlastní a vyvíjejí open-source platformu RChain. Kooperace se sídlem v Seattlu ve Washingtonu vytváří formálně organizovanou komunitu založenou na pravidlech, která mnoha blockchainovým platformám chybí.

Kdokoli se může připojit k družstvu, ale členové musí zaplatit jednorázový členský poplatek ve výši 20 $, aby se mohli připojit. Tato nízká cena byla zvolena, aby lidem ze všech finančních prostředí pomohla vytvořit budoucnost RChain.

Vstup do družstva RChain poskytuje svým členům několik výhod:

 • Přístup ke všem kanálům RChain’s Discord
 • Možnost volit členy představenstva
 • Umožňuje členům účastnit se správních výborů
 • Umožňuje členům hlasovat o schválení projektu a přidělení rozpočtu.

Družstevní správa

Každý člen družstva obdrží jeden hlas bez ohledu na to, kolik žetonů vlastní.

Družstvo má představenstvo složené z devíti míst. Různá sedadla na palubě mají délku období:

3letá sedadla ředitele správní rady- Greg Meredith, Vlad Zamfir, Ian Bloom

Dvouletá ředitelská místa- Kenny Rowe, Evan Jensen, Alexander Bulkin

1letá ředitelská místa- Navneet Suman, Hendrik Jan Hibolling, David Currin

RChain Cooperative

Jak RChain funguje?

Architektura RChain byla navržena po odvětví matematiky zvaném výpočty mobilních procesů ve snaze maximalizovat škálovatelnost platformy.

Platforma může podporovat více blockchainů, veřejných i soukromých, a to i na stejném uzlu. Blokové řetězce jsou zabezpečeny prostřednictvím konsensuálního protokolu Proof of Stake.

Podrobnější informace najdete na bílý papír a dokumentace architektury.

Prostředí virtuálního stroje Rho

Ve středu platformy umožňuje prostředí Rho Virtual Machine Execution Environment aplikacím RChain dosáhnout neuvěřitelné rychlosti a škálovatelnosti..

Prostředí Rho Virtual Machine Execution Environment může spouštět více virtuálních strojů Rho současně. V případě potřeby virtuální stroj Rho jednoduše vytvoří nové instance virtuálních strojů Rho, které zvládnou nové načtení.

RChain má „víceřetězcovou“ strukturu, která umožňuje jeho blockchainům běžet koordinovaně a paralelně. Každý virtuální stroj provede nezávislou sadu inteligentních kontraktů na nezávislé sadě blockchainů a sítí pouze v případě potřeby.

Lehké a vícevláknové designem mohou uzly zpracovat několik vysoce výkonných instancí, které umožňují decentralizovaným aplikacím RChain dosáhnout revolučních výsledků.

Chytré smlouvy

Na RChain jsou chytré smlouvy psány v Rholangu. Rholang znamená reflexivní jazyk vyššího řádu. Jazyk podporuje interní souběžné programování. Díky tomu jsou smlouvy rychlé a univerzální již od návrhu.

Bezpečné a korektní konstrukce, inteligentní smlouvy platformy se řídí formální metodou ověřování, která jim umožňuje být vysoce škálovatelná. Virtuální stroj Rho pak kompiluje a provádí smlouvy.

Jmenné prostory

Na rozdíl od většiny blockchainů, které používají veřejné klíče k rozlišení virtuálních adresních prostorů, RChain rozdělí svůj virtuální adresní prostor na jmenné prostory. V nejjednodušších termínech je obor názvů sada pojmenovaných kanálů, které se používají ke komunikaci o umístění síťového prostředku.

Jmenné prostory umožňují, aby byly inteligentní smlouvy na jednom blockchainu viditelné pro systémové smlouvy jinde v síti. Vývojáři oboru názvů mohou také použít nástroje a vlastnosti ke zlepšení šifrování systému a protokolů.

Prodej soukromých tokenů RChain

RChain měl prodej soukromých tokenů, který byl zahájen 29. srpna 2017 a vyprodán za méně než dva týdny. Rychle zasáhlo svůj pevný strop 15 milionů dolarů.

Tokeny RHOC se poprvé prodávaly za cenu 20 centů za token. Prodej tokenů neměl maximální limit nákupu. Měla však minimální částku nákupu 50 000 $.

Všechny RHOC tokeny se po spuštění mainnetu převedou na REV tokeny v poměru 1: 1.

Budoucí ICO

RChain možná oznámí ICO. se spuštěním své platformy Mercury na konci tohoto roku. Správní rada musí nejprve hlasovat, než k ICO může dojít. Pokud se tedy představenstvo a družstvo rozhodnou uspořádat ICO, proběhne to pravděpodobně na konci letošního roku spuštěním jeho platformy Mercury.

Rychlá fakta o tokenu RHOC

 • Počáteční prodejní cena: 0,20 $
 • Aktuální tržní cena: 2,05 USD
 • Typ tokenu: ERC-20
 • Dostupné zásoby – 358 732 436
 • Maximální nabídka – 861185194
 • Těžitelné – Ne
 • Konsenzuální algoritmus: Důkaz o podílu

Obchodování

Žetony RHOC, které byly poprvé prodány za cenu 0,20 $ za token, poskytly účastníkům prodeje soukromých tokenů monstrózní výnosy. Po prodeji tokenů cena RHOC po několik měsíců pomalu rostla nahoru, dokud na začátku nového roku nedosáhla ceny nad 2,00 $.

9. ledna 2018 cena RHOC dosáhla historického maxima 2,83 USD. Od té doby cena RHOC postupně klesala dolů na současnou cenu 2,05 USD.

Kde koupit RHOC?

RHOC se v současné době prodává na čtyřech burzách:

 1. Kucoin
 2. Obchod s tokeny
 3. EtherDelta
 4. ChaoEx

Jak RHOC uchovávat?

RHOC lze uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC-20, stejně jako jakýkoli jiný token ERC-20. MyEtherWallet je oblíbená komunita díky snadnému použití.

Hardwarové peněženky, jako je The Ledger Nano S, však nabízejí nejbezpečnější metodu pro uchovávání kryptoměny.

Poslední zprávy

Původní software „Mercury“, který je stále ve vývoji, bude nakonec spuštěn koncem roku 2018. Jeden naživo umožní držitelům tokenů RHOC přístup a používání platformy. RChain navíc tento měsíc uspořádal své první fórum pro správu. Vypadá to jako základ toho, jak by se odvíjelo budoucí řízení platformy.

Fórum pro správu

První fórum pro správu RChain se stalo nedávno v Seattlu od 15. do 18. února 2018. Toto fórum, které bylo spojeno s komunitou, poskytlo legitimní základ pro budoucí rozhodnutí o řízení projektu.

Fórum pro správu poskytlo členům příležitost přispět prostřednictvím workshopů, diskusí a prezentací. Nezávislý ředitel družstva RChain Vlad Zamfir shrnuje význam akce:

Nabídka RChain

Časová osa vývoje

1. čtvrtletí 2018- Nejprve demonstrace Casperova důkazu o shodě

2. čtvrtletí 2018- Dále Alpha. Umožňuje vývojářům nastavit více uzlů, které demonstrují doručování Casper a velkého obsahu.

4. čtvrtletí 2018- Poté bylo plánováno vydání softwaru „Mercury“ na platformě

Chcete-li získat nejnovější informace o vývoji RChain, přejděte k aktuálnímu Plán rozvoje.

Klíčoví členové týmu

Greg Meredith

Meredith je zakladatelem RChain a je spoluzakladatelem, členem představenstva a prezidentem družstva. Má také více než třicetileté zkušenosti s inovativními technologickými projekty.

Meredith byla také hlavní architektkou za velkými projekty pro Microsoft a AT&T.

Greg Meredith

Ed Eykholt

CEO společnosti RChain holding, Eykholt má více než třicetileté zkušenosti v technologickém průmyslu. Kromě toho je spoluzakladatelem a členem představenstva družstva.

V minulosti Eykholt vedl několik rozsáhlých projektů se společnostmi, které zahrnují Microsoft a Alstom Grid. Eykholt také založil LivelyGig v roce 2015.

Ed Eykholt

Kenny Rowe

Rowe, člen představenstva i provozní ředitel, má zázemí v oblasti správy blockchainu a budování komunity. Dále působí jako vedoucí operací ve společnosti MakerDAO a je senior konzultantem v Coin Fund.

Kenny Rowe

Evan Jensen

Jensen slouží jako tajemník a působí jako generální rada. Původně získal titul J.D. a magisterský titul v oboru právo na Seattle University. Nejpozoruhodnější je, že Jensen je odborníkem na právo související s kryptoměnou.

Evan Jensen

Lisa Riceová

Rice je finanční ředitelkou v Cooperative a RChain Holdings. Má více než dvacetiletou finanční zkušenost. To zahrnuje účetnictví, finanční plánování a podnikovou pokladnu.

Lisa Riceová

Závěr

RChain může vyřešit mnoho problémů s rychlostí, bezpečností a škálovatelností blockchainu. Zakladatelé nakonec věří, že jejich platforma poskytne základ pro budoucnost blockchainu a decentralizovaného vývoje aplikací.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me