Co je Reddcoin (RDD)?

Představte si, že jste za svůj příspěvek na FB placeni kryptoměnou a mohli byste jej vyměnit za produkty, dárkové karty a další položky. Vítejte v Reddcoin. Představte si Reddcoin jako „minci sociálních médií“ se systémem plateb peer-to-peer (p2p).

Reddcoin, který byl uveden na trh v roce 2014, je decentralizovaná sociální kryptoměna, která umožňuje komukoli okamžitě odesílat & přijímat platby RDD (jeho nativní kryptoměna) na sociálních sítích bez transakčních poplatků. Je to v podstatě blockchainová verze Venmo, Facebook Cash nebo Snapchats Snapcash, které vám umožňují snadno převádět peníze přátelům a rodině prostřednictvím příslušných platforem sociálních médií.

Na rozdíl od těchto hlavních sítí sociálních médií, které vyžadují, abyste k odesílání a přijímání peněz používali jejich nativní platformu, vám však Reddcoin umožňuje bezproblémovou integraci jejích platebních funkcí na více platforem, jako je Reddit, Facebook, Twitter a další. Také můžete udělat víc než jen okamžitě odeslat & přijímat peníze lidem s Reddcoinem: můžete „tipovat“ peníze tvůrcům obsahu podobně, jako byste „lajkovali“ nebo „oblíbili“ příspěvek.

Reddcoin používá ekologický přístup zvaný Proof-of-Stake-Velocity (PoSV). To se drasticky liší od protokolu Bitcoin pro proof-of-work protokol (PoW), který k těžbě vyžaduje obrovské množství energie. Každý uživatel Reddcoin automaticky sází Reddcoiny při sázení, protože je to vestavěná funkce oficiální peněženky ke stažení (kterou musíte začít používat).

Klíčové vlastnosti Reddcoinu

  1. Reddcoin je sociální kryptoměna, kterou lze integrovat s mnoha různými platformami sociálních médií pro odesílání / přijímání peněz s nulovými poplatky.
  2. Je to peer-to-peer open-source kryptoměna odvozená od litecoinu.
  3. Většinu svého úsilí věnuje usnadnění „sklápění“ malého množství RDD na sociálních sítích, podobně jako „lajkování“ příspěvku na FB.
  4. Algoritmus PoSV je nový pohled na PoS, který podporuje jak vlastnictví (podíl), tak aktivitu (rychlost).
  5. Jeho systém sklápění již byl povolen na Twitteru, Reddit, Twitch a Justin.TV.

vyklápění reddcoinů

Jak to jde Reddcoin Práce?

Jak již bylo řečeno, Reddcoin se připojuje k vašim příslušným sítím sociálních médií a umožňuje vám posílat téměř okamžité platby RDD s nulovými náklady komukoli, s kým ve své síti komunikujete. Můžete poslat RDD své matce k zapůjčení, zaplatit kolegovi, který vám koupil Chipotle burrito na oběd, nebo „tipnout“ tvůrce obsahu na roztomilé štěňátko. Vše, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko „tip“, které dané osobě odešle mikroplatbu.

Reddcoin používá PoSV, který byl původně navržen týmem Reddcoin, aby nahradil jeho dřívější protokol PoW. PoSV je v zásadě nový pohled na Proof-of-Stake (PoS), který řeší potřeby své sociální měny s cílem podpořit „jak vlastnictví (podíl), tak aktivitu (rychlost)“.

Podle jejich vlastních slov byly úpravy PoS „nutné k podpoře aktivnější účasti v síti.“ Největší rozdíl mezi těmito dvěma je, že zatímco PoS má lineární stárnutí mincí (každý den, kdy je mince držena, získáte jeden den věku mincí), PoSV má nelineární stárnutí mince.

graf stáří mincí reddcoin

Těžba PoSV, protějšek těžby PoW, umožňuje komukoli „těžit“ RDD s CPU počítačů, notebooků a mobilních zařízení místo drahých energeticky náročných těžebních zařízení, jako jsou GPU nebo ASIC. S PoSV, čím větší podíl RDD držíte ve své peněžence, tím větší je pravděpodobnost, že najdete platný blok / obdržíte odměny za blok. K tomu je potřeba pouze udržovat peněženku v chodu a připojenou k internetu.

O Reddcoin

Reddcoin byl vytvořen 20. ledna 2014 jako kryptoměna PoW. 2. února 2014, poté, co prostřednictvím svých vyzvedli 100 000 $ Počáteční veřejná nabídka mincí (IPCO), Reddcoin byl propuštěn pro veřejnost. 29. dubna 2014 oznámili, že Reddcoin přejde z PoW na PoSV.

V roce 2017 společnost Reddcoin učinila oficiální oznámení, ve kterém uvedla seznam svých členů týmu, včetně vývojářů John Nash a Leonard Simonse.

V následujících tweetech veřejně oznámili přírůstky vývojářů, jako jsou Bradley Ploof a James Tweeg. Aktivně aktualizovali komunitu prostřednictvím Cvrlikání, ale pokud byste chtěli být průběžně informováni o postupu projektu týmů, podívejte se na jejich GitHub nebo Trello (který zahrnuje plán projektu).

Představujeme tým Reddcoin! Sledujte další aktualizace v budoucnu, když budeme spolupracovat, abychom plně využili potenciál Reddcoinu! $ RDD pic.twitter.com/VjCmZhdcgX

– Reddcoin (@reddcoin) 14. října 2017

RDD Zásobování mincí a udržitelnost

Když byl 1. srpna 2014 proveden přechod z PoW na PoSV, existovalo přibližně 27 miliard RDD. Od této chvíle má ReddCoin cirkulující dodávku 28 773 308 124 RDD. Výsledkem těžby je inflace až 5% ročně a maximální nabídka RDD není nijak omezena.

Historie obchodování RDD

Jak vidíte výše, Reddcoin zůstal od svého založení relativně plochý: to je do prosince 2017. 7. ledna dosáhl ATH ve výši 0,03 centů, poté sledoval osud mnoha dalších mincí v té době a ztratil významnou hodnotu. V době psaní tohoto článku se RDD obchoduje za zlomek penny.

Kde si můžete koupit Reddcoin?

Máte možnost obchodovat s RDD na burzovních webech, jako je Kryptopie, Bittrex, a Upbit pro ETH nebo BTC. Pokud jste novým investorem, můžete si koupit BTC nebo ETH coiny na Bitstamp nebo Coinbase a poté je vložit do příslušných peněženek na předchozích burzách.

Kde můžete ukládat Reddcoin?

Můžete si stáhnout podporovaný Reddcoin peněženka z oficiálního webu Reddcoin, nebo můžete Reddcoin uložit do mobilní peněženky Coinomi.

Závěr

Je těžké předvídat budoucnost Reddcoinu. Na jedné straně se zdá trochu divné, že bychom lidem na sociálních médiích dávali tip, když bychom mohli ukázat ocenění „lajkováním“ jejich obsahu. Ale my tipujeme lidi téměř na všechno ostatní ve Spojených státech, tak proč ne spokojit? Platforma sociálních médií Steemit již našla úspěch ve své podobné funkci, která platí uživatelům v STEEM za vytváření a správu obsahu, takže není nerozumné sledovat šíření trendů.

Reddcoin má za sebou dlouhou cestu od svých počátků v roce 2014. Sociální kryptoměna, která si klade za cíl integrovat se téměř s každou platformou sociálních médií jako platforma plateb peer-to-peer s možností sklápění, již funguje na několika stránkách sociálních médií. Bude zajímavé sledovat růst Reddcoinů, jak se dostanou do roku 2018.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me