Rentberry: Blockchainové řešení pro dlouhodobé pronájmy

Rentberry je a platforma pro dlouhodobý pronájem která využívá blockchainovou technologii k zefektivnění procesu pronájmu pro nájemce i pronajímatele. Díky chytrým smlouvám poskytují uživatelům jedinečné funkce, jako jsou například nájemní vklady s množstvím zdrojů a dražené ceny pronájmu.

Prodej tokenů Rentberry již probíhá, ale do jejich ICO můžete přispívat až do 28. února.

Rozhraní Rentberry

Klíčové podrobnosti Rentberry

Ticker: BOBULE

Typ tokenu: ERC20

Cena tokenu ICO: 1 ETH = 2500 BERRY

Cíl získávání finančních prostředků: 30 000 000 $

Celkový počet žetonů: 400 000 000

K dispozici pro prodej tokenů: 280 000 000 (70,0%)

Poznejte svého zákazníka (KYC): Ano

Přijímá: ETH, BTC

Co je Rentberry?

Rentberry integruje technologii blockchain s většinou své platformy. Existuje však několik jedinečných funkcí, které společnosti pomáhají odlišit se od konkurence.

Platforma Rentberry

Crowdsourced krytí zálohy

Všichni členové komunity Rentberry mohou pomocí tokenů BERRY na platformě čipovat a pomáhat s bezpečným vkladem někoho – až 90% z toho. Pokud se rozhodnete přispět, vyděláte 3-7% úrok zpět v podobě více BERRY tokenů.

Cílem tohoto programu je pomoci kvalitním nájemcům zabezpečit pronájem nemovitostí, které by jinak nebyli schopni kvůli nákladům na vysoké bezpečnostní zálohy.

Jedná se o zajímavou funkci, ale uživatelům může trvat nějakou dobu, než zjistí přesné úrokové sazby. Rizikový profil každého nájemce závisí nejen na jeho historii, ale také na krytí zálohy každé nemovitosti. Pokud to není standardizované, mohlo by být pro běžného uživatele těžké určit, jaká by měla být dobrá návratnost investice.

Aukční technologie

Místo toho, aby pronajímatel uvedl ceny jejich nemovitostí, nájemci se účastní aukcí za nemovitosti, které by si chtěly pronajmout. Rentberry již tento proces úspěšně používá na své současné platformě a hodlá si jej po integraci blockchainu ponechat.

Jakmile tým implementuje blockchain, bude podání žádosti o účast v aukci nemovitosti stát 1 000 BERRY (~ 200 $). Pokud bude vaše nabídka přijata, pokryje část vašich nákladů na pronájem 950 žetonů vaší platby BERRY, zatímco zbývajících 50 BERRY obdrží jako poplatek Rentberry. Pokud aukci nevyhrajete, bude vám vrácen celý váš vklad 1000 BERRY.

Není jasné, zda se poplatek za aplikaci změní, protože token BERRY zvýší (nebo sníží) hodnotu.

BERRY Token

BERRY je token ERC20 a exkluzivní platební metoda na platformě. Pronajímatelé shromažďují nájemné prostřednictvím žetonů BERRY a mohou je utratit za další služby Rentberry, jako například:

 • Propagace a marketing majetku
 • Crowdsourced investice do vkladů
 • Služby třetích stran (uklízeče, údržbáři atd.)

Prodej tokenů

Prodej tokenů Rentberry byl zahájen 5. prosince 2017 a bude pokračovat až do 28. února 2018. Společnost stanovila pevný limit 30 milionů dolarů a prodej tokenů ukončí dříve, pokud dosáhnou této částky.

Tým může také dle vlastního uvážení prodloužit termín uzavření prodeje až třikrát. Pokud společnost na konci prodeje tokenů získá méně než 3 miliony dolarů, vrátí prostředky všem účastníkům.

Distribuce tokenů BERRY

1 ETH příspěvku vám přinese 2500 BERRY, ale můžete získat bonus včasným přispěním. Bonusy se řídí níže uvedeným plánem:

 • 5. prosince – 19. prosince: 33% bonus
 • 20. prosince – 16. ledna: 27% bonus
 • 17. ledna – 28. února: 25% bonus

Pokud se tedy Rentberry nerozhodne prodat prodej tokenů, každý dostane bonus.

Minimální částka, kterou můžete přispět, je 0,1 ETH výměnou za 250 BERRY plus bonus. Rentberry přijímá příspěvky buď v bitcoinech, nebo v ethereu.

Soutěž

Rentberry nemá velkého jména, přímého konkurenta, zejména v blockchainovém prostoru. Airbnb je pravděpodobně nejbližším konkurentem, ale spíše se zaměřuje na krátkodobé pronájmy. Dlouhodobý pronájem nemovitostí je obvykle inzerován a spravován prostřednictvím místních společností, které se liší od místa k místu.

Rentberry je v současné době v téměř 5 000 městech v Americe a má plány na mezinárodní expanzi do roku 2020.

Tým Rentberry

Na rozdíl od mnoha jiných ICO je Rentberry již zavedenou firmou s několika významnými čísly růstu. 23členný tým, který byl založen v roce 2015, má získal 4 miliony dolarů a ve 3. čtvrtletí 2017 dosáhl meziměsíčně aktivního růstu uživatelů o 53%.

Alex Lubinsky, Lily Ostapchuk a Aleksey Perfilov vedou tým Rentberry. Jejich rozsáhlá odbornost pokrývá většinu toho, co byste rádi viděli s vedoucím týmem v tomto prostoru. Lubinsky je majitel nemovitosti, který dříve prodal několik úspěšných podniků. Ostapchuk má zkušenosti jako marketingový ředitel i jako produktový ředitel a řídil pronájem nemovitostí po celém světě.

Technický tým však vztyčí několik vlajek. Perfilov, technický ředitel společnosti Rentberry, má bohaté zkušenosti s vývojem softwaru, ale podle Amazonu možná stále pracuje na Amazonu, alespoň na částečný úvazek. Profil LinkedIn. Zdá se, že vývojáři blockchainu v týmu mají malou zkušenost s blockchainem, což může být znepokojující.

Pozitivní je, že Rentberry má řadu poradců včetně Adi Ben-Ari, generálního ředitele Applied Blockchain.

Rentberry Pros

 • Osvědčený záznam. Rentberry již úspěšně funguje 3 roky a v poslední době se může pochlubit působivými čísly růstu. Také jsou získal 4 miliony dolarů což dokazuje, že existují další lidé, kteří věří v tým a jeho vizi.
 • Unikátní rozlišovače. Tým nejen využívá technologii blockchain a aplikuje ji na standardní obchodní model. Inovují proces dlouhodobého pronájmu a využívají chytré smlouvy, které mu to usnadní.
 • Podpora poradce. Tým má velký seznam poradců, kteří pokrývají několik relevantních odvětví.

Rentberry Nevýhody

 • Nedostatek zkušeností s blockchainem. Zdá se, že vývojový tým nemá s vytvářením blockchainových aplikací mnoho zkušeností. To by mohlo vést k problémům po silnici.
 • Potenciálně zbytečný token. Uživatelé možná nebudou chtít být nuceni používat token BERRY. Pokud platforma neobsahuje snadný způsob „vyplacení peněz“, mohou pronajímatelé a nájemci přejít na aplikaci, která místo toho přijímá fiat.

Závěrečné myšlenky

Rentberry přináší blockchain do dlouhodobého pronájmu a poskytuje všem stranám půjčovnu na jednom místě. Nová platforma by měla nejen snížit provozní náklady, ale také poskytnout významné funkce, jako jsou aukce nájemného a crowdfunding pro bezpečnostní vklady..

Je dobrým znamením, že společnost již zaznamenala určitý úspěch, ale stále není jasné, zda je nebo není nutné ICO. Přestože vývojovému týmu nemusí postačovat zkušenosti s technologií blockchain, rozsáhlá síť poradců, investorů a partnerů Rentberry by měla poskytovat dostatečnou podporu ke zmírnění tohoto rizika.

Nejdůležitějším faktorem, který je třeba sledovat, je, zda stávající uživatelé přijmou novou platformu a noví účastníci pronájmu se připojí k Rentberry se stejným působivým tempem růstu.

Momentálně probíhá prodej tokenů a můžete se prostřednictvím jejich účastnit webová stránka.

Více informací o Rentberry najdete také v jejich whitepaperu tady.

Další zdroje Rentberry

Telegram

Facebook

Cvrlikání

Reddit

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me