Co je SmartCash?

SmartCash je komunitní kryptoměna postavená na protokolu zerocash. Upřednostňuje soukromí a rychlé časy transakcí s cílem dosáhnout přijetí obchodníkem. Charakteristickým rysem projektu je jeho nedůvěra k ústřední autoritě, dokonce i vzdání se nadace nebo základního týmu.

Vlastnosti měny jsou podobné jako Dash v tom, že se snaží získat masové přijetí pomocí rychlé soukromé měny. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že Dash je považován za poněkud centralizovanou měnu s využitím masternodů a spoléháním na Dash Foundation. SmartCash doufá, že se vyhne, aby se vyhnul myšlence nadací, základních týmů nebo centralizované těžby.

funkce smartcash

Místo toho SmartCash implementuje řadu decentralizovaných funkcí správy a vývoje. Investuje do rozvoje určeného komunitou. Díky tomu vzrostla popularita SmartCash. I když to není zdaleka tak známé jako Dash a další soukromé platební platformy jako Zcash a Monero, SmartCash poskytuje zajímavý pohled na anonymní, nevystopovatelnou, použitelnou kryptoměnu.

SmartHive & SmartVoting

Komunita pohánějící SmartCash věří, že kryptoměna s „jádrovým“ týmem je nakonec neefektivní a zkorumpovaná. Znepokojuje se, že zakladatelé budou upřednostňovat vydělávání peněz před vytvořením platformy, která je co nejotevřenější a nejlevnější. Viděli jsme to s růstem ICO a rostoucím přidělováním tokenů pro zakládající týmy. Tyto ústřední organizace mohou skončit jako byrokratické, pomalu se měnit a střetávat se v prioritách.

hlasování smartcash

Místo toho SmartCash navrhuje model řízení inspirovaný způsoby, jak se mravenci a včely samy organizují. Cílem je vytvořit úl, kde jednotlivci mohou přispět k jasným projektům v malých týmech. Je třeba argumentovat, že tento nekoordinovaný model by se mohl stát neefektivnějším než model nadace / základního týmu, který chce nahradit. Komunita se však domnívá, že samosprávné týmy mohou být hbitější a efektivnější než řízený vývoj.

Každý držitel tokenů SMART bude mít nárok na hlasovací práva. 1 token = 1 hlas. Toto takzvané SmartVoting umožní komukoli předložit úlu návrhy ke zvážení a hlasování. Cílem je struktura řízení zdola nahoru, kde projekty dostávají financování z fondu SmartHive a členové úlu dostávají platby za dokončení těchto návrhů. SmartHive je mízou projektu a jeho záměrem je řídit projekt na neurčito.

Tato struktura vytvořila silnou podporu ze strany skupiny skalních fanoušků, kteří se projektu zavázali. SmartCash přiděluje část každé blokové odměny na financování budoucích rozvojových projektů. Dosud má tento fond hodnotu více než 250 milionů USD.

Týmy strukturující úly

Jakmile úl hlasuje pro schválení navrhovaného projektu, tým se ho ujme tým. Zpočátku jsou tyto týmy jednoduché: vývoj, dosah a podpora. Jak však návrhy na vylepšení a komunita rostou, vytvářejí se nové týmy. Tým má maximálně osm účastníků, kteří pracují společně jako malá skupina. Kromě toho budete muset vytvořit nový tým pro práci na projektech.

smartcash úly

Toto se nazývá Hive Structuring Teams a rozděluje přispívající komunitu na menší podskupiny, kde jednotlivci podle potřeby přicházejí a odcházejí z týmů. Každý tým má svůj vlastní rozpočet a koordinátora týmu určeného komunitou. Jakmile je vytvořen, tým pracuje samostatně. Kromě referenda SmartVoting celé komunity není zavedena žádná centrální struktura velení ani řízení.

Týmy strukturující úly jsou oddanými členy komunity zapojenými do projektu na každodenní bázi. Týmy budou v zásadě zaměstnávat jednotlivce. Samozřejmě budou existovat méně formální způsoby, jak mohou členové komunity přispívat jako součást SmartHive, pokud se nemohou zavázat k připojení k týmu.

SmartRewards

SmartRewards podporují dlouhodobé držení SMART tokenů. Jde o mechanismus stabilizace cen, který snižuje objem obchodování a tím i volatilitu SMART.

Každá peněženka, která drží více než 1 000 SMART, dostane odměnu za to, že drží SMART po dobu 30 dnů. Platba SmartRewards 25. dne každého měsíce. Pokud jste drželi 1 000 SMART déle než měsíc, dostanete odměnu za to, že jste tyto žetony neutratili. Odměna pochází z alokace blokové odměny.

Chcete-li počítat, budete muset do 25. dne aktuálního měsíce přesunout 1000 SMART na jednu adresu. Pokud tak učiníte, odměnu obdržíte 25. následujícího měsíce.

InstantPay

Důležitým prvkem hodnotové nabídky SmartCash jsou rychlé transakce. Ještě nevydali InstantPay, ale bude to odpověď projektu na InstantX od Dash.

Klíčovou funkcí pro InstantPay budou transakce v místě prodeje pro nákupy v obchodech a online. Komunita SmartCash pevně věří, že lidé by měli být schopni používat kryptoměnu k úhradě svých každodenních potřeb. Takže vyvíjejí síť SmartNodes – podobně jako Dash masternodes – která umožňuje okamžité ověření. Uživatel, který chce provozovat SmartNode, bude muset vsadit 10 000 SMART jako kolaterál. Část odměny za těžbu obdrží výměnou za své služby.

okamžitá platba

Vize SmartCash okamžitých plateb, které mohou konkurovat kartám Visa nebo Mastercard, je vzrušující výzvou. Není však jasné, jak má SmartCash v úmyslu porazit jiné kryptoměny při přijetí v místě prodeje. Bitcoiny, Dash a další významné kryptoměny se již snaží získat své mince online a v obchodech. SmartCash má před sebou ještě dlouhou cestu, než si tuto revoluci uvědomí.

Prvním krokem bude skutečně vytvoření a spuštění InstantPay. Očekávají, že jej zahájí později v tomto roce.

Soukromí

Zdrojový kód SmartCash začínal jako vidlice Zcoinu pomocí protokolu zerocash. Zerocash je základem mince Zcash na ochranu soukromí. Potvrzení transakcí bez sdílení odesílatele, příjemce nebo částky transakce závisí na důkazech nulové znalosti.

SmartCash slouží k podpoře funkce obnovy mincí. Obnova přerušuje řetězec transakcí tím, že umožňuje peněženkám vypalovat staré mince a generovat nové bez historie. Mezi novou mincí a starou, kterou uživatel vypálil, aby ji vytvořil, neexistuje žádná vazba. Kvůli chybě v protokolu zerocash však musel SmartCash deaktivovat funkci obnovení.

Místo toho budou implementovat BIP47, návrh bitcoinu, který používá platební kódy k autorizaci transakcí namísto použití sledovatelných informací o odesílateli a příjemci.

Hornictví

SmartCash používá těžební algoritmus Keccak. Je známo, že je odolný vůči ASIC, a proto podporuje decentralizaci těžební kapacity.

Průměrná bloková odměna je kolem 101,8 SMART a čas blokování je 54 sekund. V březnu 2018 měla těžební síť těžební kapacitu přes 17TH / s.

SMART Token

Síť a token SMART byly spuštěny 11. července 2017. Během prvních šesti měsíců si udržely poměrně stabilní cenu několika centů. V lednu cena najednou vyvrcholila, poklesla a vyvrcholila během několika týdnů. Od té doby klesla na současnou úroveň 0,20 $ / SMART poté, co loni v létě a na podzim začala na 0,01–0,03 $.

SmartCash patří mezi top 100 kryptoměn podle tržní kapitalizace.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Jak koupit SmartCash (SMART)

SmartCash obchoduje dál CryptoBridge, CoinExchange, a HitBTC.

Než budete moci zakoupit SMART, budete muset vlastnit BTC nebo ETH. Chcete-li koupit BTC, navštivte Coinbase nebo Gemini.

Kam ukládat SmartCash (SMART)

Jakmile si SMART zakoupíte na burzách, budete si jej chtít bezpečně přenést do své osobní peněženky. Chcete-li tak učinit, navštivte stránku SmartCash stránka peněženky.

Pomocí jejich webových peněženek můžete vytvářet papírové peněženky a snadno spravovat své prostředky. Můžete také vyzkoušet peněženku GUI, abyste mohli hlasovat o návrzích a vsadit svůj SMART pro SmartRewards.

Cestovní mapa

V současné době má SmartCash 15 projektů financovaných prostřednictvím svého modelu správy SmartHive. Dalších 6 projektů již bylo úspěšně dokončeno. Celkově představují 3,2 milionu USD ve financovaných vývojových projektech (ekvivalent v SMART).

pokrok smartcash plán smartcash

Mezi hlavní vývojové priority patří InstantPay, karty a čtečky pro platby v obchodech, elektronická peněženka, rychlejší synchronizace a upgradovaný průzkumník bloků. Ve vývoji jsou také mobilní peněženky, atomové swapy a funkce ochrany soukromí BIP47.

Závěr

SmartCash je projekt zaměřený na otevřenou správu věcí veřejných. Je obzvláště atraktivní pro ty, kteří se zajímají o soukromí, transparentnost a decentralizaci za každou cenu. Tento přístup založený na komunitě, pokud bude úspěšný, by mohl být začátkem nového paradigmatu decentralizovaného rozvoje s využitím malých týmů. Na druhé straně se kritici obávají, že tento libertariánský přístup by mohl sestoupit do dezorganizace a bez soudržné vize pro postup projektu vpřed.

Nakonec jde o výsledky. SmartCash úspěšně implementoval různé návrhy, ale stále nedokáže splnit své sliby okamžitých transakcí a ochrany soukromí. Projekt má zdravou válečnou hruď pro financování budoucího rozvoje, ale rok 2018 ukáže, zda na tuto výzvu přijde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me