Co je Streamr DATAcoin?

Streamr DATAcoin je síť mimo řetězec zaměřená na monetizaci a výměnu dat. Jako součást mimo řetězec bude systém Streamr fungovat společně s blockchainy – v tomto okamžiku je postaven na a pro Ethereum. Bude využívat chytré kontrakty, aby umožnilo strojům a jednotlivcům obchodovat s daty v celé jeho síti.

Síť v zásadě usnadní tržiště, které umožňuje komukoli publikovat nebo využívat data. Tým Streamr věří, že prolomí formu monetizace dat, kterou velké podniky nastavily pomocí cloudových služeb.

Streamr projekt

Trh by mohl nabídnout velké množství dat pro exponenciální počet případů použití. Decentralizovaní vývojáři aplikací a uživatelé mohou přistupovat k datovým tokům v síti Streamr pro data potřebná ke spuštění jejich DApps. Pro IoT si stroje mohly navzájem přenášet data z celého světa. Nebo by jednotlivec mohl jednoduše zadat metriky cvičení ze svých Apple Watch nebo Fitbit a vědci mohli získat přístup k těmto informacím pro studii zdraví / cvičení. Toto je jen hrstka z mnoha případů použití, které Streamr mohl vyplnit.

Jak funguje Streamr DATAcoin?

Ekosystém společnosti Streamr se skládá z vydavatelů, spotřebitelů a makléřů. Všechna data se odesílají jako události do datových toků sítě.

Jak naznačuje jejich název, vydavatelé potvrzují data do datového toku ve formě událostí. Některá z těchto dat jsou pro spotřebitele zdarma, zatímco jiná data je třeba zakoupit pomocí DATA (nativní token ERC20 v síti).

Uzly makléře jsou hlavním architektonickým prvkem sítě. Jsou odpovědní za zpracování „úkolů, jako je publikování událostí, předplatné streamů, manipulace s úložištěm a komunikace s uzly Ethereum,“ podle projektu bílý papír.

Díky sdílení (nebo rozdělení na oddíly) není každý uzel zodpovědný za veškerý provoz v síti. Místo toho je každý uzel zodpovědný pouze za svůj rozdělený podíl na síťovém provozu a za načítání a přenos dat od vydavatelů ke spotřebitelům se platí v DATA..

Aby byli uzly makléřů upřímné, musí makléři odeslat kontrolní součty své práce pro ostatní uzly ke vzájemné kontrole. “Pokud uzel hlásí odchylné kontrolní součty, vůbec žádné, nebo kontrolní součty nejsou koherentní,” uvádí se v bílé knize, “nezíská se žádná odměna a u přestupných uzlů bude v budoucnu méně pravděpodobné, že jim bude přidělena odpovědnost za oddíl.”

Inteligentní smlouvy budou dohlížet na většinu všech kroků procesu přenosu dat. Budou zodpovědní za uchovávání informací v datovém toku, udržování registru tohoto streamu, přiřazování práce uzlům brokerů a licenční datové smlouvy pro nákup a prodej dat.

Streamr Stack

Zásobník Streamr je vícevrstvý technologický zásobník, který podporuje datový kanál sítě. Jako protokol shora dolů sestává z následujících pěti částí:

Editor Streamr

Streamrova verze vývojářské sady. Aby byl vývoj na Streamru přístupnější, editor umožní efektivní vytváření DApp a inteligentních kontraktů a poskytne předem připravené šablony pro základní případy použití. Tým doufá, že editor poskytne „nástroje, které umožní neodborníkům uzavírat inteligentní smlouvy, připojovat se k důvěryhodným zdrojům dat, využívat zabezpečené off-chain moduly pro filtrování, agregaci a zdokonalování dat, nasazovat decentralizované aplikace, sledovat smart provedení smlouvy a vizualizace toku vstupních dat a událostí blockchainu. “

Streamr Engine

Funkce, která řídí off-chain analýzu dat, zpracování a rafinaci. Tento modul bude odpovědný za převzetí nezpracovaných dat a jejich přípravu pro použití DApp nebo inteligentního kontraktu. „Možná bude nutné filtrovat, převzorkovat, agregovat, kombinovat s jinými daty, spustit je pomocí algoritmů detekce anomálií nebo zpracovat pomocí pokročilých modelů strojového učení a rozpoznávání vzorků,“ a za provádění těchto funkcí je odpovědný Streamr Engine. Bude monitorovat síť Streamr pro události a u modelů vytvořených pomocí technologie Streamr Engine bude zpracovávat nová data a reagovat na události v reálném čase.

Datový trh

Přesně tak, jak to zní. Datový trh bude centrem pro datové toky, místo, kde může kdokoli zobrazit nebo zakoupit data v síti. Tato data lze odesílat ze stroje na stroj pro IoT nebo z jednotlivce na jednotlivce, například vývojář DApp, který kupuje sázkové kurzy pro aplikaci sportovních sázek. Některá data budou zdarma, ale data, která nejsou, budou zakoupena s předplatnou licencí zabudovanou do jedné z inteligentních smluv sítě.

Síť Streamr

Součást přenosu dat v zásobníku. Poskytuje události, streamy a uzly brokerů platformy a zpracovává veškeré zasílání zpráv a přenos dat v síti.

Síť Streamr

Inteligentní smlouvy Streamr

Inteligentní smlouvy v zásadě udržují správné fungování funkcí sítě a zajišťují její integritu: „Řada inteligentních smluv Ethereum podporuje provoz sítě Streamr a datového trhu. Síť Streamr používá inteligentní smlouvy pro pobídky, koordinaci, oprávnění a kontrolu integrity. Datový trh staví na funkcích poskytovaných sítí pro licencování a zpeněžení dat. DATAcoin, token ERC20, je využíván oběma vrstvami jako pobídka, jako metrika reputace a jako platební prostředek. “

tým

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Streamr, Henri Pihkala, působil jako CEO / CTO ve dvou společnostech s algoritmickým obchodováním a má více než 10 let zkušeností s vytvářením nástrojů pro zpracování dat v reálném čase.

Nikke Nylund, další spoluzakladatel Streamr, je sériový podnikatel, který pomohl vybudovat následující úspěšné společnosti: „Quartal, s Quartal Flife prodán Investis Ltd (UK), Quartal Financial Solutions získaná společností KMU Capital AG a Quartal Content Management koupil Satama Plc. “

COO projektu, Risto Karjalainen, je držitelem titulu Ph.D. v rozhodovacích vědách z Wharton School of University of Pennsylvania. Před nástupem do Streamru pracoval jako manažer kvantitativní analýzy a portfolia pro JP Morgan a Merrill Lynch.

Cestovní mapa

Tým nemá zavedena žádná konkrétní data milníku, což je volba, kterou učinili, aby se vyhnuli stanovování očekávání, která možná nebudou schopni včas splnit. Plán v bílé knize však rozděluje milníky projektu do tří fází:

  • Milník 1: Protokol makléřské sítě, prototyp tržiště. Vývoj Streamr Engine pro interakci s Ethereem. Řetězcové a mimořetězcové výpočty pomocí editoru Streamr.
  • Milník 2: Streamr Network a podpora inteligentních kontraktů pro zpeněžení a šifrování dat. Fungující produkt decentralizovaného datového trhu. Decentralizace editoru a enginu Streamr.
  • Milník 3: Zamlžování polohy a pokročilé směrování pro síť Streamr. Budování komunity pro tržiště. Vývoj produktu pro Streamr Engine a editor.

Plán Streamr

Historie obchodování Streamr

Poté, co se minulá prázdninová sezóna rozběhla jako každá jiná mince, je Streamr DATAcoin téměř zpět na svou čerstvou cenu mimo ICO. V době psaní tohoto článku se na CoinMarketCap umístilo na # 186.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = DATA&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP, BTC “;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde koupit Streamr

V současné době je nejoblíbenější trh DATA (~ 91%) na Ethfinexu, kde si jej můžete koupit za USD, BTC nebo ETH. Druhý největší trh (~ 6%) pochází z HitBTC, kde můžete obchodovat DATA za BTC, ETH nebo USDT.

Kam ukládat Streamr

DATA je token ERC20, takže vaše tokeny může držet každá peněženka kompatibilní s ERC20 / Ethereum. To zahrnuje MyEtherWallet, MetaMAsk, Parity, Ledger Nano S, Trezor a další.

Závěrečné myšlenky

Ambice Streamr DATAcoin nechybí. Technologický zásobník projektu plánuje pokrýt vývojářské nástroje, funkce off-chain network, agregaci a zdokonalování dat, inteligentní správu kontraktů a datový trh pro spotřebitele i producenty. Projekt se navíc zaměřuje na transakce typu peer to peer a na přenos dat mezi stroji pro internet věcí.

Streamr chce v konečném důsledku poskytnout rámec pro škálovatelný, bezpečný a efektivní přenos dat pro decentralizované i centralizované systémy. Postaveno s ohledem na blockchain, bude fungovat společně s blockchainovými platformami, DApps a inteligentními kontrakty, aby poskytovalo spolehlivá data v reálném čase.

Projekt je doposud spojen s Golem a tým předpokládá, že jeho síť bude přenášet data k operátorům na globálním superpočítači Golem. Tato aplikace, stejně jako ostatní, je stále ve své teoretické fázi. Jak blockchain dozrává a Streamr dosahuje milníků plánů, uvidíme, že role projektu bude upřesněna, a pokud se uchytí, může poskytnout alternativní rozbočovač pro monetizaci dat, který konkuruje současným cloudovým centralizovaným modelům.

Dodatečné zdroje:

webová stránka

Bílý papír

Blog

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me