Tether je kryptoměna vázaná na tradiční fiat měny a krytá rezervami těchto tradičních měn vedených na účtech pod kontrolou Tether 1: 1. V současné době existují tokeny Tether kryté americkými dolary (označenými symbolem USD ₮) a eury (označenými EUR ₮). Token Tether navázaný na japonský jen (JPY ₮) je na cestě. Tyto rezervy jsou zaručeny příslibem pravidelných auditů rezervních účtů Tether Foundation.

Posláním Tetheru je přinést snadný převod, schopnost vedení záznamů a další výhody digitální měny založené na blockchainu do tradičních fiat měn. To umožňuje obchodníkům nebo obchodníkům převádět digitální měny na jejich fiat hodnotu, převádět tyto fiat-pegas tokeny stejně snadno jako jiné digitální měny a cenové služby nebo produkty v tradičních měnách, přičemž se vyhnete režii převodu digitálních měn na fiat měny.

Jak funguje Tether (USDT)?

Tether Limited, obchodní subjekt odpovědný za Tether, je odpovědný za přijímání fiat vkladů a výběrů a vytváření a ničení Tetheru v souladu. Spravují také web Tether, který umožňuje ukládání a přenos Tetherů, pracují na integracích Tetheru s burzami a jinými třetími stranami a mají v držení fiat rezervy podporující tokeny Tetheru. Tether Foundation uvedla, že se věnuje transparentnosti a bude pravidelně zveřejňovat veřejné audity externích auditorů Stránka transparentnosti.

Stránka s průhledností Tether 4. prosince 2017

Technologie Tether funguje vložením metadat do samotného bitcoinového blockchainu prostřednictvím protokolu Omni. Protokol Omni umožňuje vytvoření (nebo udělení) a zničení (nebo zrušení) digitálních tokenů představovaných metadaty na bitcoinovém blockchainu. Tyto žetony, včetně Tetheru, lze uložit do peněženky Omni a jejich oběh lze zobrazit na blockchainu přes Omnichest divák.

Prostřednictvím Tether můžete ukládat, kupovat a prodávat Tether web mobilní peněženky.

Kdo používá Tether (USDT)?

Implikace, že s tokeny Tether lze zacházet jako s dolary nebo eury, vedlo k přijetí Tetheru jako hlavního obchodního páru na většině větších burz. Bitfinex, Bittrex, Poloniex a Binance vůbec neobchodují s fiat měnami, ale mají vyhrazené trhy USDT pro většinu hlavních mincí. Obchodníci používají Tether k zajištění svých obchodů a ke vstupu a výstupu z krypto trhů, se kterými obchodují.

Cirkulace Tetheru se blíží 1 miliardě žetonů a stále více se vytváří, protože stále více finančních prostředků údajně proudí na rezervní účty Tether. Vzhledem k tomu, že oběh tetheru stále roste, zvyšuje se také použití těchto žetonů jako náhrada za USD a další fiat měny jako úložiště hodnoty.

Jaké jsou obavy s Tether (USDT)?

Vzhledem k tomu, že používání Tetheru jako náhrady za fiatové měny roste na hlavních burzách, je cena Tetheru bitcoinu a dalších měn nyní synonymem fiatové ceny, což znamená, že nákup a prodej s Tethers ovlivňuje cenu „skutečných“ peněz. Dokud je Tether skutečně reprezentativní pro fiatovou notu, jako je dolar, není to problém.

V poslední době se však objevují určité obavy ohledně legitimity rezerv Tether a ohledně toho, zda má společnost v úmyslu splnit svůj příslib auditů. Koluje spousta pověstí o vztahu mezi Bitfinexem (největší objemová směnárna kryptoměn) a Tetherem, s obviněním z praní peněz, tajných dohod a podvodného „tisku“ Tetheru.

Společnosti Bitfinex a Tether vyšly v tisku a slíbily akreditovaný audit, který tyto obavy zmírní, nazve pomluvy tvrzeními a odmítne jakékoli obvinění z protiprávního jednání z jejich strany. Další články o novém vývoji týkajícím se těchto obvinění jsou na cestě a budou průběžně aktualizovány.

Jak již bylo řečeno, Tether whitepaper řeší tyto obavy a další, jako je možnost, že Tether Limited zkrachuje nebo že Tether Limited se pokusí vzlétnout s penězi. Poznamenávají, že téměř všechny burzy a třetí strany, které spravují krypto aktiva, čelí stejným rizikům, a proto se nejedná o zvláštní případ.

Vyhlašují svůj účetní a transparentní proces, aby eliminovali riziko špatného chování zaměstnanců nebo vedení společnosti Tether, a berou na vědomí, že v případě bankrotu společnosti Tether Limited zůstanou rezervy fiatové podpory samotných tokenů bezpečné a vyměnitelné.

Závěrečné myšlenky … Legitimita TBD

V roce 2019 oznámila Úřad generálního prokurátora pro jižní obvod New Yorku vyšetřování společnosti Tether Ltd., který, jak znovu přivedl duchy minulosti do mainstreamové konverzace. Ať už je Tether zjevně záměrně neprůhledný při zveřejňování svého kolaterálu v USD, je to neštěstí, strategie nebo naprosté špatné řízení, kryptoměna a širší regulační ekosystém se dívají na toto současné vyšetřování, aby osvětlily nějaké světlo. Jeden argument zveřejněn dne Střední umisťuje Tether jako jeden z největších výstupních podvodů v pohybu a stojí za přečtení pro ty, kteří jsou ochotni dále prozkoumat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me