Bitcoin Halvening (nebo poloviční) je významným okamžikem v historii bitcoinů. Bitcoinová halvening je předprogramovaná událost, která chrání bitcoiny před inflací a pomáhá zajistit určitý stupeň nedostatku digitálních aktiv.

Než se pustíme do diskuse o bitcoinovém halveningu, pojďme si dvě minuty projít několika rychlými halveningovými otázkami. Pak se můžeme pustit do šťavnatých věcí.

Co je to bitcoin na polovinu?

Bitcoin Halving je událost předem určená programováním bitcoinů odměny za těžbu jsou sníženy na polovinu. V zásadě se množství těžařů BTC, které mohou vydělat jako odměnu za ověření dalšího bitcoinového bloku, sníží na polovinu.

V pololetí 2020 bude dotace na těžbu rozdělena 12,5 BTC až 6,25 BTC.

Proč je bitcoin na polovinu důležitý?

Mnoho bitcoinových událostí na půli cesty se snaží dát aktivu prvek „nedostatku“ k ochraně jeho dlouhodobé hodnoty. Bitcoin by se stal téměř stejně vzácným jako zlato.

Tato událost na polovinu bitcoinů způsobí, že míra inflace aktiva klesne na 1,8%, což bude nižší než míra inflace amerického dolaru. To je obzvláště pozoruhodné v roce 2020, protože Spojené státy tiskly biliony dolarů v balíčcích ekonomických stimulů k řešení ekonomického chaosu způsobeného pandemií COVID.

“Halving je pro bitcoin důležitou událostí, ale je to jen jeden prvek v dokonalé bouři, kterou si BTC v tuto chvíli užívá,” komentuje Alex Mashinsky, generální ředitel společnosti Celsius Network. “Vlády po celém světě zavádějí bezprecedentní fiskální stimul, který může způsobit vysokou inflaci napříč fiat měnami, což posiluje hodnotovou nabídku Bitcoinu jako deflačního aktiva.” Ve výsledku se mnoho retailových investorů shromažďuje v BTC jako způsob ochrany jejich bohatství. “

Každé budoucí rozpůlení způsobí, že bitcoin bude vzácnější. Protože primárně vidíme hodnotu BTC jako vztah k USD, máme dvě diametrálně odlišné síly, které poukazují na vyšší cenu bitcoinu.

Události na polovinu mají tendenci přicházet se záplavou spekulací s cenami v oboru, které většinou předpokládají, že událost na půli způsobí nárůst ceny bitcoinů.

Kolik bitcoinových haltingů je tam?

K poškození dochází každých 210 000 bloků, dokud dotace na těžbu bloků nedosáhne 1 satoshi, nejmenší jednotky bitcoinu (0,00000001 BTC). Jakmile dojde k poslední události na půli, další bloková subvence klesne na nulu a těžaři již nebudou získáváni blokové těžební subvence, ale stále mohou vybírat transakční poplatky.

Poslední polovina bitcoinů se očekává v roce 2140. Pak si přečtěte náš článek – nezapomeňte!

Kolik bitcoinů je tam?

V současné době je v oběhu asi 18 355 462 BTC.

Všimněte si mírných křivek způsobených předchozími bitcoiny

Všimněte si mírných křivek způsobených předchozími bitcoiny

Kdy je Bext bitcoin na polovinu?

Očekává se, že k další akci na půli bitcoinu dojde v květnu 2020, přičemž různé zdroje budou zaměřeny na období od 12. do 16. května.

Historie dat bitcoinů na polovinu

Byly provedeny dva bitcoiny – jeden v roce 2012 a jeden v roce 2016.

2012 na polovinu

K prvnímu rozpůlení došlo 28. listopadu 2012. Poloviční blok vytěžil SlushPool horník využívající horník Radeon HD 5800.

Odměna za BTC blok klesla z 50 BTC za blok na 25 BTC za blok.

Cena bitcoinu na polovinu roku 2012: 12,35 $

Cena bitcoinu o 150 dní později: 127,00 $

Cenový zisk: 928,34%

2016 na polovinu

K druhému rozpůlení došlo 9. července 2016.

Odměna za BTC blok klesla z 25 BTC za blok na 12,5 BTC za blok.

Cena bitcoinu v polovině roku 2016: 650,63 $

Cena bitcoinu 150 dní poté: 758,81 $

Cenový zisk: 16%

  • 2009 – Bloky 1–2 000 000 vydělaly 50 BTC na odměnách.
  • 2012 – Bloky 210 001 – 420 000 vydělaly 25 BTC v odměnách.
  • 2016 – Bloky 420 001 – 630 000 vydělaly 12,5 BTC na odměnách.
  • 2020 – bloky 630 001 – 740 000 vydělá 6,25 BTC na odměnách.
  • 2024 – Bloky 740 001 dále vydělá 3,125 BTC na odměnách.
  • ~ 2140 – všech 21 milionů bitcoinů bude vytěženo; odměna bude 0.

Stojí za zmínku, že právě díky nižší odměně BTC není těžba o nic méně atraktivní. Cena bitcoinů se v průběhu let zvyšovala. Vydělat blokovou odměnu v roce 2016 stálo za to 16 250 $, zatímco nová bloková odměna po půlení 2020 by stála za to 53 125 USD.

Proč snížit bitcoiny na polovinu?

Častou otázkou, kterou mnozí mají, je, proč si nenechat odměnu bitcoinů stejnou po celou dobu své existence? Odpověď nás přivádí k konceptu nedostatku.

Bitcoin Scarcity: Delikátní zůstatek

Pokud by bitcoiny udržovaly konzistentní odměnu na 50 BTC, znamenalo by to, že pouze 420 000 bloků by nabídlo odměnu, dokud nebude zasažen strop 21 milionů BTC, což by se stalo někdy v roce 2016.

To by bylo extrémně škodlivé pro přijetí uživatelem bitcoinu, protože tato technologie byla stále relativně nová a pouze malá menšina populace by držela drtivou většinu bitcoinů.

Zpočátku by časný pokles přístupnosti mohl způsobit, že se bitcoin bude zdát cennější, ale nakonec by to odrazilo mnoho uživatelů v rané fázi. Pokud je méně lidí schopných jej používat, pak by digitální aktivum bylo v zásadě být uvězněni ve zlacené kleci s nízkou likviditou.

V návaznosti na vývoj událostí by nízká likvidita zvýšila riziko držení aktiva a odštěpila by jeho vlastní hodnotu.

Cenu určuje nabídka a poptávka u malé skupiny bitcoinových hromaditelů.

Cena BTC by byla uměle nafouknutá a držení (hromadění BTC) se stává hrou na horké brambory. Jakákoli jednotlivá velryba s obrovským podílem mohla kdykoli nakopnout cenu, což dále zvýšilo riziko volatility aktiva.

Jedním ze základních hnacích sil ceny bitcoinů je adopce ze strany uživatelů a tím, že budou novým uživatelům kladeny takové nepřiměřené překážky (vysoká volatilita a vysoké náklady na vstup do bitcoinového ekosystému), jen málo nováčků by se pustilo do relativně neznámého teritoria kryptoměny.

S tolika srovnatelnými digitálními aktivy, jako je litecoin, by přijetí uživatele pro bitcoiny neveštilo nic dobrého.

Na druhé straně nedostatkových končetin bychom mohli odstranit 21 milionový strop, abychom porozuměli mechanice bitcoinu.

Pokud by bitcoiny udržovaly odměnu na 50 BTC, ale odstranily 21milionový strop, byla by na trhu k dispozici teoretická nekonečnost BTC v dostatečně dlouhém časovém rámci. To by dlouhodobě zaplavilo trhy a vytvořilo v podstatě bezcenné digitální aktivum. Každý nový rok by aktivum teoreticky mírně znehodnotil. Pokud potřebujete nějaké důkazy ze skutečného světa, stačí se podívat na situaci venezuelské kryptoměny a proč tolik Venezuelanů přijalo bitcoin.

Limit 21 milionů a pravidelné halveningové události pomáhají zajistit, aby Bitcoin nabídl uživatelům to nejlepší z hlediska zachování hodnoty i použitelnosti.

Jak ovlivní polovina cenu bitcoinu?

Pokud už nějakou dobu čtete CoinCentral, víte, že nespekulujeme s cenami aktiv. To necháme na obchodníky na Twitteru, kteří bezchybně smažou své tweetové předpovědi, když jsou špatné. Trixy hobitů.

Existuje však několik logických argumentů, které mohou vést k tomu, aby se cena bitcoinu pohybovala oběma směry. Cena bitcoinu se po prvních dvou poločasech zvýšila, ale je těžké říci, zda jde pouze o korelaci nebo příčinu.

Dojde k cenovému skoku po bitcoinovém halveningu 2020? Pouze čas ukáže.

Dojde k cenovému skoku po bitcoinovém halveningu 2020? Pouze čas ukáže.

Jak již bylo řečeno, mnoho vlivných a úctyhodných osobností ve vesmíru vytvořilo cenové předpovědi, z nichž mnohé jsou založeny na tom, že bitcoin je vzácným aktivem.

Například miliardář v oblasti rizikového kapitálu Tim Draper předpovídal bitcoiny ve výši 250 000 USD do roku 2022.

Manažer hedgeových fondů Ex-Goldman Sachs Raoul Pal nedávno prohlásil, že cena bitcoinu by mohla zasáhnout 1 milion dolarů před další poloviční událostí v roce 2024.

Ale vezměte si jakoukoli předpověď na internetu se lžičkou soli. Například John McAfee udělal hodně hluku s předpovědí bitcoinu 1 000 000 dolarů, ale brzy ustoupil jakmile se časem ukázalo, že je špatné.

Infografika poskytovaná společností LunarCRUSH.

V čistém vakuu, kde převládaly pouze základní tržní síly a matematika, by cena bitcoinu po halvenu kvůli nedostatku vzrostla, ale realita je mnohem komplikovanější. Místo toho, abychom zde skočili do králičí nory, neváhejte nám natočit e-mail, pokud chcete, abychom zašli do dalších podrobností v jiném článku.

Závěrečné myšlenky

Bez ohledu na jeho dopad na cenu je bitcoinová halvening jedinečnou součástí historie digitálních aktiv. Díky své naprosté odolnosti se bitcoiny ukázaly jako nespočet pochybovačů a protivníků. Každý úspěšný milník jeho programování udržuje bitcoiny na cestě k tomu, aby byly odolné, decentralizované a globální prostředky směny a uchovávání hodnoty.

V roce 2016 jsem se neúčastnil půlení a podle všeho to byla malá událost, “komentuje Catherine Coley, generální ředitelka společnosti Binance.US. “Skutečná rally se odehrála o 18 měsíců později.” Celkově jsem na bitcoinu dlouhodobě optimistický, ať už tato událost nezmění ceny znatelně nebo ne. Vzhledem k tomu, že náš systém USD zaplavuje nezaměstnanost a stimulační financování, myslím, že více lidí hledá alternativní expozici vůči trhu, který s USD nesouvisí. “

Rozpůlení z vaší strany nevyžaduje mnoho ani žádnou akci. Pokud držíte digitální aktivum, vyplatí se vám důkladněji porozumět tomu, jak funguje. Když se to naučíte, odemknou se brány k lepšímu porozumění globální měnové politice ve stále více technologicky vyspělých podmínkách, což je zásadní lekce vzhledem k současným ekonomickým podmínkám.

„I když nevíme, jak nadcházející polovina ovlivní cenu bitcoinů, víme, že na institucionální trh proudí investice a do bitcoinů investuje více jednotlivců než kdykoli předtím,“ komentuje generální ředitel společnosti Ledger Pascal Gauthier. I přes vnější tlak na akciový trh jsme zažili náš vůbec nejlepší duben. Kryptoměnový trh stále stoupá, v trendu velmi podobném tomu, který jsme viděli před polovinou roku 2016. Pro nové osvojitele existuje dlouhodobá příležitost, která začíná vzděláním a zdůrazňuje důležitost přístupu bitcoinů k lidem, jak tomu bylo navržen tak, aby byl. “

Chcete-li lépe porozumět bitcoinům, přečtěte si našeho průvodce bitcoiny nebo průvodce bitcoinem pro figuríny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me