Co je to dentacoin (DCN)?

Dentacoin (DCN) je první koncept blockchainu, jehož cílem je zvýšit dostupnost globálního zubního průmyslu. V návaznosti na decentralizovaný ethernetový inteligentní smluvní protokol token DCN odměňuje uživatele prostřednictvím systému, který inspiruje příspěvek komunity. Posláním projektu je v konečném důsledku zpřístupnit kvalitní péči o zdraví zubů téměř 80% světové populace bez ní.

Odstraněním prostředníka (velké pojišťovny) a opětovným vložením autority do rukou pacienta / zubaře lze výrazně snížit náklady. Jedním ze způsobů, jak toho lze dosáhnout, je vytvoření inteligentních smluv přímo mezi pacienty a zubními lékaři. Ty usnadňují malé měsíční příspěvky dentacoinu zubařům. Toto inteligentní řešení kontraktu přizpůsobené přímo potřebám pacienta zjednoduší péči o chrup a odstraní nutnost, aby pacienti platili vysoké pojistné pojišťovnám.

Podle tohoto zubař v Tempe AZ, průměrný Američan zaplatí v hotovosti 544 $. Také, téměř 90% nákladů lze vyhnout pouze v případě, že se pacienti preventivně starají a navštěvují zubaře alespoň 3krát ročně. Problém je v tom, že návštěva zubaře není pro průměrného člověka tím nejpříjemnějším zážitkem a méně návštěv koreluje s vyššími případy onemocnění dásní, dutin atd..

Díky Dentacoinu jsou pacienti oprávněni převzít kontrolu nad jejich preventivní péčí o zuby (jako je správná výživa / zubní nit) a zubní lékaři mají z dlouhodobého úspěchu pacienta v zubním lékařství prospěch. Současný zubní systém bohužel nepodporuje zubaře, aby přemýšleli o dlouhodobých výhodách pro pacienty (kvůli ekonomickým nevýhodám) a místo toho se zaměřili na krátkodobou hodnotu.

Dnes je celosvětový průmysl ošetření zubů ceněn 400 miliard dolarů, přesto přichází s nákladovými překážkami jak pro menší společnosti, tak pro pacienty. Za účelem proniknutí do tohoto odvětví se Dentacoin Foundation spoléhá na sílu crowdfundingu, aby využila svých cílů.

Klíčové vlastnosti dentacoinu

Dentacoin je jak finanční technologický nástroj, tak logistická platforma. Na rozdíl od mnoha jiných decentralizovaných kryptoměn p2p (peer-to-peer) na trhu (jako jsou bitcoiny a litecoiny), token dentacoinu nemá být novým prostředkem pro globální platby. Místo toho je považována za nekonkurenční kryptoměnu, která se zaměří výhradně na rozvoj globálního dentálního průmyslu. Přestože se objevování tohoto odvětví ukazuje jako náročné, Dentacoin nastiňuje řadu nástrojů pro lepší ilustraci cílů týmu:

  1. Trusted Review Platform založená na blockchainu: Platforma umožňující nezaujatým způsobem zveřejňovat recenze pacientů a vytvářet tak pro zubaře optimální hodnotu průzkumu trhu. Recenze jsou odměňována DCN, které lze zase použít k úhradě za budoucí léčbu.
  2. Mobilní aplikace Dentacare: Nabízí tříměsíční motivovaný herní program, který vzdělává uživatele (např. Připomenutí schůzky, techniky čištění kartáčkem, výživové pokyny) o tom, jak udržovat správnou dentální hygienu. Po třech měsících se doufá, že se tyto opakující se prospěšné hygienické činnosti trvale začlení do rutiny jednotlivce. Aplikace také zahrnuje funkci nouzové služby, která umožňuje uživatelům kontaktovat zubní specialisty v síti.
  3. Platforma pro vyjádření DentaVox: Nástroj pro inteligenci zákazníků, který odměňuje uživatele za poskytování zpětné vazby k různým zubním tématům. Tato data jsou užitečná pro zubaře, dodavatele, výrobce, média a v zásadě pro všechny, kdo mají přístup k uvedeným údajům.
  4. Koncept zubního pojištění: Chytrá smlouva mezi zubním lékařem a pacientem, která je obchodovatelná na blockchainu. Zubní lékaři musí vykonávat práci podle svých nejlepších schopností, ale pacienti jsou také povinni dodržovat určité hygienické standardy. Pokud jsou tyto závazky splněny, obě strany dostávají peněžní odměny. Budou také implementovány „super chytré smlouvy“ na ochranu pacienta v případě platební neschopnosti nebo smrti zubaře.
  5. Databáze zdravotní péče: Blockchain nabízí bezpečnou výměnu dat a současně umožňuje sdílení lékařských záznamů mezi zubními lékaři a pacienty (na základě uděleného povolení).
  6. Obchodní platforma: Odstranění zdlouhavých dodavatelských řetězců, dentálních produktů a vybavení lze obchodovat po celém světě pomocí DCN. To pomáhá vyhnout se nadměrným tarifům a kolísání směnných kurzů.

Jak funguje dentacoin?

Abychom pochopili, jak Dentacoin funguje, pomáhá pochopit koncept inteligentních smluv. Projekty bílý papír také poskytuje dobré vysvětlení inteligentních smluv a popisuje je jako „počítačové protokoly v blockchainu Ethereum, které usnadňují, ověřují, vyjednávají a uzavírají smlouvy mezi jednotlivci a jejich smluvní stranou.“

To může znít komplikovaně pro ty, kteří nejsou v technologickém průmyslu nebo nejsou v kryptoměně noví, ale jednoduchý způsob, jak přemýšlet o inteligentní smlouvě DCN, je spojit ji se zpracováním šeku. Někdo napíše na šek konkrétní částku svým jménem a podpisem, šek se poté doručí bance, která jej „vymaže“, a zamýšlený příjemce dostane peníze. Transakce může být úspěšná pouze tehdy, jsou-li splněny všechny tyto podmínky.

Stejně jako u inteligentních kontraktů DCN musí být před přenosem DCN nutné provést řadu událostí a splnit povinnosti (například dokončení služby). Přesto nepotřebujete banku ani prostředníka, abyste ověřili, že jsou závazky splněny. Aleluja pro chytré smlouvy!

Uživatelé mohou navíc posílat nebo vyžadovat tokeny DCN do jakékoli peněženky založené na etherea. Obě strany, které se účastní převodů DCN, budou moci zobrazit svou historii transakcí v účetní knize s úplnou transparentností a také zobrazit zůstatky účtů ve smlouvě průběžně aktualizovaném stavu.

O dentacoinu

Nadace Dentacoin zahrnuje zhruba 20 členů hlavního týmu a založili ji prof. Dr. Dimitar Dimitrakiev, Philipp Grenzebach (obchodní vývojář) a Jeremias Grenzebach (hlavní vývojář).

Člen společnosti IEEE Computational Intelligence Society, prof. Dr. Dimitrakiev má více než 25 let zkušeností na finančních trzích a je „vysoce respektovaným vysokoškolským lektorem“. Philipp Grenzebach je považován za „ekonomický mozek za Dentacoiny“, zatímco Jeremias Grenzebach je považován za „Dentacoiny“ za „Code Wizard“. Je zajímavé poznamenat, že Jeremias Grenzebach přispěl k rozvoji velkých projektů jako Ethereum, Waves a ZCash (mimo jiné) a je na blockchainové scéně 8 let.

V červenci 2017 zakoupila společnost Dentacoin kamennou zubní kliniku v Londýně nazvanou „Dentaprime International Plc. London “za hodnotu 90 milionů USD zcela s tokeny DCN. Tým plánuje rozšířit akvizici zubních klinik, jak se projekt posouvá vpřed a implementuje jejich technologii do každé z klinik.

Chcete-li získat přehled o budoucích plánech a dalších významných činech, jako je nákup zubní kliniky, podívejte se na plán níže:

cestovní mapa dentacoinů

Dentacoin Coin Supply

Dentacoin nemůžete těžit a má celkovou maximální zásobu 8 bilionů žetonů. Oběžná nabídka je v současné době kolem 325 miliard DCN a v době psaní tohoto článku má celkový tržní strop 553 021 732 USD.

Společnost plánuje pomalou distribuci 76,1% tokenů ve „Timelock“ kontraktech každý rok v letech 2018 až 2042. Zakladatelé obdrží 5% DCN a členové hlavního týmu 2,4% DCN. Chcete-li získat více informací o alokaci nabídky mincí a osobně ověřit smlouvy Timelock, navštivte jejich stránku Github tady.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Historie obchodování s dentacoiny

Dentacoin začal obchodovat začátkem srpna za zlomek centu a stále tak zůstává. Zatímco DCN dosáhlo 8. ledna ATH (historická maxima) 0,006 centu, cena byla stále pod prakticky každou druhou mincí a klesla na současnou úroveň kolem 0,0015 centu.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”; var scripts = document.getElementsByTagName („skript“); var embedder = skripty [scripts.length – 1]; (function () {var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname); if (appName == “”) {appName = “local”;} var s = document.createElement (“script”); s.type = ” text / javascript ”; s.async = true; var theUrl = baseUrl + ‘serve / v2 / coin / chart? fsym = DCN&tsym = USD&period = 6M “; s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName; embedder.parentNode.appendChild (s); }) ();

Kde si můžete koupit dentacoin?

Dentacoin si můžete koupit na populárních burzách, jako je Kryptopie, EtherDelta, Mercatox, Coinexchange, a HitBTC. Chcete-li tak učinit, musíte vložit buď bitcoin nebo ethereum do příslušných peněženek směny.

Tým zde v CoinCentral navrhuje při prvotním nákupu kryptoměn používat renomované stránky. Coinbase a Bitstamp jsou populární volby, které umožňují nákupy kreditních karet a bankovní převody, avšak jiné weby, jako je CoinMama, vám také původní kryptoměny vymění za fiat peníze.

Kde můžete ukládat dentacoiny?

I když jste schopni ukládat své dentacoiny na směnárnách, důrazně doporučujeme v případě kybernetických útoků přesunout vaše DCN do peněženek bez směny. Vzhledem k tomu, že Dentacoin je token ERC20, lze jej uložit v peněženkách založených na ethereu.

Mezi oblíbené peněženky Ethereum patří MyEtherWallet, MetaMask, imToken, a Coinomi. U hardwarových peněženek jsou Trezor a Ledger Nano S renomovanými značkami, které vám pomohou dále chránit vaše digitální aktiva.

Závěr

Možný případ použití pro tento projekt je těžké ignorovat. Další blockchainové projekty související s lékařstvím, jako je MediBlocs, také nalezly úspěch v cílení na zdravotnický průmysl obecně a jeho zoufalou potřebu přizpůsobení. Zatímco Dentacoin se zaměřuje výhradně na zubní průmysl, je třeba si uvědomit podobnosti mezi těmito dvěma projekty (jako je decentralizace záznamů o zdravotní péči a odměňování příspěvku komunity na platformu), protože MediBloc by se mohl potenciálně pokusit ovládnout celkový světový zdravotnický průmysl, včetně zubního.

Zakladatelé dentacoinů nevlastní většinu zásob mincí (jako je Ripple’s) a vývojový tým se zdá být silný, což jsou dobrá znamení. Dokument Dentacoins také poskytuje čtenářům podrobný plán s ohledem na jejich krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé cílové trhy, a to až do roku 2042. Kromě toho si na roky po roce 2042 zajistili symbolickou částku 4,1% (V případě potřeby).

Jak již bylo řečeno, jedná se o jeden z blockchainových projektů, který jasně definuje své cíle pomocí číselných hodnot (jak je vidět v konkrétních detailech v bílý papír). Navíc je to jeden z mála projektů, který má funkční případ použití, jak je vidět v jejich londýnské zubní ordinaci zakoupené v roce 2017. Pokud projekt splní to, co říká, bude, mohl by světu prospět.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me