Co je to Libra Credit: Digitální aktiva jako budoucnost mezinárodního úvěru

Libra Credit nabízí decentralizované úvěrové ekosystémy založené na ethereu, které pomáhají uživatelům získat otevřený přístup k úvěrům kdekoli a kdykoli.

Pokud má uživatel digitální aktiva, bude si moci půjčit peníze od společnosti Libra Credit pomocí těchto digitálních aktiv jako zajištění. Tito uživatelé si navíc budou moci vybudovat mezinárodní kreditní historii – koncept, který Libra Credit a jeho partneři plánují prosadit, aby byli globálně uznáváni.

Platforma Libra Credit

Libra Credit plánuje účtovat pevnou 8% roční úrokovou sazbu, což je strana, kterou umožňuje její partnerství s tradičními finančními institucemi. Míra je konkurenceschopná s ostatními platformami pro půjčování peer-to-peer, jako je Lending Club a Salt, ale není vázána na dostupnost vzájemného zápasu.

Platforma Libra Credit

Libra Credit má několik synergických partnerství s burzami kryptoměn, stabilními poskytovateli mincí, jako je MakerDao, poskytovateli dat pro ověřování identity třetích stran, jako je uPort, a licencovanými finančními institucemi.

Tým

Spoluzakladatel Lu Hua prořezal zuby v platebním prostoru fin-tech, několik let strávil ve PayPalu na vedoucích a manažerských pozicích, než se v roce 2011 ujal role generálního ředitele u přední společnosti poskytující digitální kreditní služby s názvem moKredit. S investicemi od Sequoia Capital, Bertelsmann Asia Fund a Společnost Ventech China, společnost moKredit, využila své technologie výpočtu kreditů a řízení rizik založené na AI na více než 30 milionů uživatelů.

Tým Libra Credit

Tým Libra Credit

Během svého působení ve společnosti moKredit Lu Hua zjistil, že je mimořádně obtížné vybudovat mezinárodní kreditní historii kvůli nesčetným systémům hlášení úvěrů každou zemí.

Spoluzakladatel Dan Schatt také sloužil různým vedoucím a manažerským rolím. Během Schattova působení ve funkci generálního ředitele pro finanční inovace ve společnosti PayPal dokázal navázat produktivní partnerství s různými finančními institucemi.

V roce 2017 Hua a Schatt skočili do blockchainu a založili Libra Credit, aby pomohli vyvinout současné omezené metody budování úvěru v mezinárodním měřítku.

“Je to poprvé v lidské historii, že existují univerzálně přijatelná digitální aktiva, jako jsou bitcoiny a ethereum,” uvedl Hua. “Věříme, že blockchain je způsob, jak jít.”

Libra Credit, platforma, která umožňuje komukoli půjčit si peníze od Libra Credit za předpokladu, že má digitální aktiva, spočívá ve svém obchodním modelu na rychle rostoucí populaci držitelů kryptoměny.

Jsme nadšení pro finanční začlenění. Neměli byste platit více peněz kvůli tomu, kde jste se narodili. Jedná se o globální problém, který může blockchain řešit. Digitální aktiva si může koupit kdokoli a kdekoli, pokud máte přístup k internetu. To je ta síla. “ Dan Schatt to komentoval.

Poradci Libra Credit

Poradci Libra Credit

Libra Credit má také poměrně naskládanou skupinu poradců, jako je prezident PayPal & CEO Yahoo Scott Thompson, zakladatel a generální ředitel Alphabit Digital Currency Fund Liam Robertson, zakladatel & CEO Moven.com, CEO Global ID & Ředitel rizik společnosti Ripple Labs Greg Kidd a právník a konzultant pro cenné papíry Zachary Fallon.

Závěrečné myšlenky

Zdá se, že Libra Credit si klade za cíl umístit se jako entita s nejlepším z obou světů, flexibilitou a decentralizací platformy pro půjčky kryté digitálními aktivy a tradičních financí a méně volatilní instituce.

“Věříme, že je nutné poskytnout půjčovací platformu v krypto prostoru a spolupracovat s tradičními finančními intuicemi,” řekl Hua. “Na začátku je těžší stavět ve srovnání s platformami peer-to-peer, ale z dlouhodobého hlediska je to slibnější.”

“Vidíme budoucnost a vidíme, že se to děje,” řekl Schatt. “Libra Credit může být jedním z prvních produktů, které lidem dávají velmi praktickou a hmatatelnou představu o tom, jak může blockchain vybavit a zlepšit jejich každodenní život.”

I když jen čas ukáže, jak inherentní volatilita, která se stala tak hluboce spojenou s průmyslem kryptoměn, ovlivní obchodní model Libra Credit, rozhodně to neublíží tomu, že společnost vyvíjí rámec pro hodnocení úvěrového rizika založený na AI, aby zmírnila rizika pro půjčování strana.

Chcete-li se o Libra Credit dozvědět více, podívejte se na jejich stránky a bílý papír.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me