Úvod do GAS

GAS je provozní token, který pohání inteligentní kontrakty a tokeny postavené na blockchainu NEO. Pokud čtete CoinCentral, pravděpodobně jste už slyšeli o Ethereu. Je možné, že jste také slyšeli o čínském konkurentovi společnosti Ethereum, NEO. Na Ethereu je plyn Ethereum mýtným, které vývojáři platí při provádění inteligentních smluv. Je splatný v ETH. Na NEO vytvořili samostatný provozní token pro vývojáře a pojmenovali jej GAS.

Zejména v posledních měsících stoupá hvězda NEO. Po změně značky v roce 2017 se platforma inteligentních smluv zaměřuje na přidávání funkcí do inteligentních smluv. Díky architektuře NEO lze inteligentní smlouvy snadno kódovat, lze je propojit s digitálními aktivy a identitami a je kompatibilní s vládou.

Jak NEO rostlo, rostla i jeho cena akcií v podobě NEO mince. Investoři, kteří jsou v NEO noví, by také mohli věřit, že tato mince NEO je operačním tokenem, který zajišťuje inteligentní smlouvy v síti. Tak tomu není. GAS je to, co vývojáři používají pro své inteligentní smlouvy na NEO.

The cena PLYNU vzrostl v posledních několika měsících raketově vzhůru, protože více investorů začíná rozumně využívat jeho využití v ekosystému NEO. Jeho popularita jako investičního nástroje se také otevřela zavedením Binance jako obchodovatelné mince. Právě teď můžete pouze obchodovat PLYN na Binance. Jinak, pokud chcete PLYN, budete si jej muset vydělat. V tomto článku se podíváme na NEO, PLYN, co to je a jak si to vydělat.

Historie NEO: AntShares & Čínské podnikání

NEO se původně jmenovalo AntShares. AntShares byl prvním open source blockchainovým projektem v Číně, který získal širokou proslulost. Zakladatelé AntShares, Da Hongfei a Erik Zhang věděli, že blockchain je mocný nástroj. Představovali si ekonomiku, kde by digitální aktiva mohla být zajištěna a obchodována na blockchainu. Můžete dokonce začlenit opatření identity k vytvoření digitálních podpisů pro skutečné lidi. Stejná technologie identity by také mohla měřit výkon pro měření skutečných objektů.

Myšlenka AntShares přišla v reakci na problémy způsobené čínským zákonem o digitálním podpisu z roku 2005, který lidem umožňoval digitálně podepisovat právní dokumenty. Stanovila však přísné požadavky na to, jak tyto podpisy musely být ověřeny. Na Da Hongfei a Eric Zhang, blockchain představoval ideální řešení těchto problémů s ověřováním identity. Chtěli vybudovat blockchain, který by vyhovoval vládě. Nakonec doufali, že společnosti využijí AntShares k vytvoření vyhovujících smluv a dodavatelských řetězců.

spoluzakladatelé neo

AntShares pokračovala až do roku 2017, kdy společnost přejmenovala na NEO. Nový název a image dodaly společnosti větší důvěryhodnost. Všechny žetony AntShares se staly žetony NEO. Existovaly však také AntCoiny, které poskytovaly plyn pro provádění smluv v síti AntShares. Tyto AntCoiny byly přejmenovány na PLYN.

Onchain

Žádná diskuse o NEO a AntShares by nebyla úplná bez rychlého přehledu o Onchain. Onchain je sesterská společnost NEO (dříve AntShares), kterou založili stejní zakladatelé. Je zcela oddělená od NEO, ale obě společnosti spolupracují.

Onchain navrhuje a staví blockchainy pro obchodní použití. Mnoho společností se zajímá o způsoby, jak mohou používat soukromé distribuované účetní knihy. Onchain’s Architektura distribuovaných sítí pomáhá podnikům posoudit užitečnost blockchainových digitálních aktiv v jejich současných obchodních praktikách. Onchain intenzivně spolupracoval s Microsoft China a dalšími velkými společnostmi na vývoji blockchainových obchodních případů.

Pochopení Onchain je důležité pro poznávání GAS ze dvou důvodů. Za prvé, zakladatelé NEO se zaměřují na podnikání a kromě veřejně orientovaného NEO aktivně vytvářejí soukromé aplikace. To znamená, že mají hlubší pochopení toho, co podniky potřebují na platformě inteligentních smluv. Obrovská výhoda.

Plánují také budoucí funkcionalitu NEO nazvanou NeoX (jak uvidíme dále v tomto článku). NeoX by umožňoval cross-blockchain transakce. To znamená, že velké společnosti mohou propojit své soukromé blockchainy s blockchainem NEO, aby získaly to nejlepší z obou světů.

Firmy provádějící smlouvy na NEO budou k plnění těchto transakcí potřebovat plyn.

Aktuální síť

NEO pracuje na jedinečném mechanismu konsensu. Namísto proof-of-work nebo proof-of-stake používá NEO Delegovaná byzantská chyba tolerance (dBFT). V dBFT hlasují zúčastněné strany NEO o skupině účetních pro každý blok. Uzly účetnictví vytvářejí bloky a poté se síť musí dohodnout na novém bloku. Tento systém vyžaduje méně zdrojů než jiné typy konsensu a je také schopnější.

Pomocí tohoto systému hlasovaných účetních dosáhne NEO 1 000 transakcí za sekundu a při správné optimalizaci může teoreticky dosáhnout 10 000 transakcí za sekundu. Ve srovnání se současnou kapacitou sítě Ethereum 15 transakcí za sekundu má NEO jasnou výhodu. To platí zejména pro rozsáhlé podnikové využití inteligentních smluv.

The dBFT také kombinuje technologii digitální identity. Účetní mohou být skuteční lidé a instituce známé v síti jménem. To je důležité, protože NEO chce vyhovět vládě. Je možné, aby se donucovací orgány, regulační orgány a soudnictví zaregistrovaly a sledovaly vyhovující finanční aktiva v síti NEO. I když to pro NEO nemusí být vždy nezbytné, síť NEO plánuje v případě potřeby podporovat dodržování předpisů.

NEO používá dva samostatné žetony

Nyní, když jsme pokryli účetní dBFT a NEO, můžeme začít chápat rozdíl mezi dvěma tokeny za platformou NEO: NEO a GAS.

NEO: Token správy

NEO není měna ani aktivum. Jedná se pouze o hlasovací práva ve správě a řízení NEO. To znamená, že vlastnictví 1 NEO vás opravňuje k hlasování o tom, kdo bude účetním pro další blok. Zúčastněné strany NEO hlasují také o změnách v síti. Existuje 100 milionů NEO, všechny vytvořené na začátku sítě. Žetony NEO nelze rozdělit.

Vlastnictví NEO je také způsob distribuce plynu s každým novým blokem. Pokud vlastníte NEO, když je blok dokončen (každých 15–25 sekund), dostanete PLYN. Vlastnit 1 NEO by vám vydělalo .0003 – 0,0005 PLYN za den.

NeoGas (GAS): Provozní token

Celé jméno pro GAS je NeoGas, podle NEO whitepaper. Jedná se o provozní token, který podporuje inteligentní kontrakty a tokeny postavené na blockchainu NEO. NEO používá samostatný token, jako je PLYN, takže vlastnictví / správa NEO není přímo vázána na využití platformy.

Nabídka plynu se zvyšuje o 8 s každým blokem (15–25 sekund). Těchto 8 PLYNŮ je rozděleno mezi všechny držitele NEO. Každé dva miliony bloků se odměna GAS na blok pro držitele NEO snižuje o 1. Maximální limit GAS je 100 milionů žetonů, ale NEO nepředpokládá dosažení tohoto bodu po dobu 22 let.

Držitelé NEO budou muset držet své NEO v soukromých peněženkách, aby mohli nárokovat svůj PLYN. Pokud si koupíte NEO a necháte jej ve směnné peněžence, nebudete sbírat PLYN. Rozličný Reddit vlákna mít pokyny pro nastavení vaší peněženky a nárokování GAS.

Klíčové komponenty NEO

Jelikož PLYN pohání ekosystém NEO, jeho hodnota je přímo spojena s užitečností NEO. Stojí za to podívat se na to, co NEO může dělat a co plánuje do budoucna implementovat.

Digitální aktiva

Od založení AntShares byla digitální aktiva klíčovou součástí vývoje tohoto projektu. Cílem společnosti NEO je vytvořit digitální aktiva, která jsou bezpečná, transparentní a obtížně se kopírují, padělají nebo pirátují. Na NEO existují dva typy aktiv.

Za prvé, globální aktiva jsou ta, která může každý identifikovat. Jsou k dispozici na blockchainu a lze je sdílet napříč smlouvami a projekty. Tyto druhy aktiv jsou důležité pro transparentnost, efektivitu a standardizaci. Mohou být uloženy s různou úrovní přístupnosti.

Smluvní aktiva na druhé straně zůstávají v soukromém skladovacím prostoru smlouvy. Pokud si dvě strany potřebují vyměnit důvěrné informace prostřednictvím chytré smlouvy, využijí smluvní aktiva. Tato aktiva jsou omezena na uživatele se svolením uděleným prostřednictvím smlouvy.

Digitální identita

Vedle digitálních aktiv je digitální identita. To se vrací zpět k problému ověřování čínského podpisu, který AntShares a Onchain původně konfrontovali pomocí blockchainu. Jakmile bude digitální identita plně implementována, umožní vám odeslat identifikaci, rysy obličeje, otisky prstů, rozpoznávání hlasu, ověřování pomocí SMS a další metody k ověření osobnosti a identity. Identita ověřená blockchainem by pak mohla být zabudována do inteligentních kontraktů a digitálních podpisů.

Můžeme také dát identitu aktivům což znamená, že fyzické objekty jsou propojeny s daty blockchainu základními způsoby. To může být stejně jednoduché jako sledování inventáře pomocí QR kódů. Mohlo by se to také dostat do složitějších metod ověřování zboží nebo testování kvality. Jakmile má fyzický objekt blockchainovou identitu, je téměř nemožné manipulovat se záznamy jeho historie a zabránit tak všem typům padělání a poškození.

NeoContracts

neocontract

Aby aktiva a identity byly funkčně užitečné, NEO implementuje chytré smlouvy. Tyto smlouvy NeoContract se liší od inteligentních kontraktů Ethereum, protože se snáze přijímají. NeoContracts používat C #, Java a další běžné programovací jazyky ve škálovatelném virtuálním stroji. To znamená, že vývojáři se nemusejí učit nový programovací jazyk, aby mohli nasadit NeoContract.

NEO také plánuje pokročilé funkce, aby byly jeho kontrakty užitečnější, vše poháněné plynem.

Pokročilé funkce Poháněno plynem

NEO má ve vývoji tři pokročilé funkce:

  1. NeoX –

    Diskutováno dříve v tomto článku, NeoX si klade za cíl procházet blockchainy. Zatímco NEO whitepaper je nejasný, jak přesně bude fungovat, NeoX slibuje nabídnout interoperabilitu mezi více blockchainy, včetně soukromých / veřejných blockchainových vazeb.

  2. NeoFS – Aby byla digitální aktiva a inteligentní smlouvy schopnější, implementuje NEO na blockchainu systém pro ukládání a sdílení souborů. To by usnadnilo přenos digitálních souborů jako součást smlouvy.
  3. NeoQS –

    I když to není přímo uživatelská funkce, síť NEO v budoucnu plánuje být odolná vůči útoku kvantových počítačů. Stále vzdálená hrozba, protože vědění, že NEO pracuje na kvantových řešeních, poskytuje dlouhodobým investorům trochu mysli.

Závěr

NEO se v inteligentních kontraktech umístila jako silný uchazeč o Ethereum. Zaměření společnosti NEO na aktiva, identitu a budoucí funkce ji také odlišuje od ethereum. Je jasné, že NEO je jedním z nejdůležitějších projektů, které jsme viděli vycházet z Číny. Budoucnost je jasná.

Token GAS je méně investiční příležitostí a více operačním tokenem. Hodnota plynu však pravděpodobně vzroste spolu s popularitou NEO. Jednou z možností pro investory nadšené z NEO je nákup tokenu NEO. Poté budete automaticky vydělávat PLYN s každým nově dokončeným blokem, čímž zvýšíte své dividendy. Token NEO také ocení, jak platforma roste v popularitě a vytváří win-win.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me