Co jsou Experience Points?

Co kdybyste mohli projít životními zkušenostními body za to, že jste si užili den? Sbírejte potraviny (+ 500XP), střílejte býka svými pupeny ve své oblíbené aplikaci pro zasílání zpráv (+ 200XP) nebo sedněte na večeři se svou láskou ve vašem oblíbeném asijsko-americkém fusion gastropubu (+ 1000XP).

Pokud to zní, jako byste vstoupili do prostředí videoher IRL, nebojte se: nejedná se o žádnou dystopii ovládanou virtuální realitou, jako je Ready Player One. Jedná se však o systém odměn, díky kterému se bude život odehrávat jako RPG – hra na hrdiny, kde je role vaše vlastní a hra je život sám.

Jmenuje se Experience Points a jak naznačuje jeho mise, chce přinést XP mimo obrazovku a do vaší každodenní rutiny. Projekt buduje sdílenou ekonomiku pro všechny aspekty života, ať už jde o každodenní nákupy nebo cestovní ruch, vše poháněné mincí XP. U zážitkových bodů je distribuce omezena pouze na přijetí a přijetí; pokud odvětví nebo služba přijme model projektu, můžete za své každodenní zkušenosti vydělat XP coin.

Jak fungují zážitkové body

Jak by se dalo očekávat, Experience Points má okamžitý význam pro online herní komunity. Je to coin, XP, nabízí herním ekosystémům soběstačný ekonomický model, kde jej lze použít pro nákupy, odměny ve hře a transakce mezi hráči..

Tým Experience Points však chce tento model převzít a umístit ho na interakce a transakce v reálném životě. V zásadě mohou být zákazníci a členové komunity odměněni v XP za interakci se službou nebo subjektem, který přijal platformu Experience Points, jako je účast na koncertu nebo nákup jídla v restauraci, která používá XP. Uživatelé pak mohou své XP strávit na zúčastněných místech, což jim umožní využít získané zkušenosti a vrátit je zpět do ekonomiky založené na XP.

Využití Experience Points

Experience Points se v konečném důsledku snaží spojit aktéry ze všech oblastí života a usnadnit spolupráci mezi průmyslovými odvětvími, která si to přejí. Konečným produktem by byla ekonomika se zkušenostmi v reálném životě, která spojuje hry, cestovní ruch, spotřební průmysl, sociální média, zábavu a další do jednotného ekosystému..

Systém Pentanode Experience Points

Aby byla zajištěna integrita sítě a zajištěna distribuce XP napříč cílenými průmyslovými odvětvími, využívá Experience Points systém pětinásobného uzlu. Každý uzel plní specifickou funkci pro ekosystém Experience Points.

Masternodes:

Experience Points funguje na základě modelu Proof of Stake, takže masternody slouží vašemu typickému konsensuálnímu mechanismu PoS. Slibují (zhruba) 50% roční návratnost investic a pro provoz vyžadují minimálně 50 milionů XP. Uzly, které drží více než minimum, obdrží stejnou hodinovou návratnost (přibližně 2 800 XP). To demotivuje hromadění a povzbuzuje uživatele, aby vytvořili více uzlů pro podporu sítě.

Supernody:

Tento uzel vyžaduje pro provoz 1 miliard XP a slibuje přibližně 200% roční návratnost investic. Zkušenosti 1 bln XP však budou spáleny po nastavení uzlu, aby operátoři zabránili vyhazování mincí, když dosáhnou cíle zisku. Tím je zajištěno, že supernody budou hledat pouze seriózní investoři, kteří věří v budoucnost projektu.

Prodejní uzly:

Tyto uzly budou distribuovány prodejcům, maloobchodníkům a majitelům obchodů, kteří chtějí přijmout XP z platebních nebo propagačních důvodů. Budou fungovat jako masternody, až na to, že sázku nelze rozdělit, prodat nebo přesunout. Vkladové odměny budou použity k distribuci XP zákazníkům podle uvážení prodejce, ale tyto odměny budou omezeny na 150% původního vkladu, aby se zajistilo, že prostředky budou skutečně přerozděleny a nebudou spát.

Devnodes:

Devnodes jsou jako prodejní uzly s výjimkou online světa a vývojářům bude poskytnuta možnost používat je s jejich online produkty. Stejně jako prodejní uzly nelze vsazené XP rozdělit nebo přesunout z uzlu – operátor nemá k fondům vůbec přístup. Mohou být distribuovány pouze prostřednictvím rozhraní XP API, aby se podpořila cirkulace mezi uživateli platformy, a u devnodů se okamžitě vypálí všechny odměny, které nejsou přerozděleny do 10 dnů od získání. To má povzbudit vývojáře, aby načerpali XP do systému a urychlili přijetí mince na jejich platformě.

Geonody:

Geonody spojují uživatele Experience Points s fyzickým světem. Tyto uzly budou odpovědné za distribuci XP jednotlivcům, kteří navštíví konkrétní místo, památník nebo jinou atrakci. Pouhým zobrazením a naskenováním QR kódu můžete získat XP za návštěvu oblíbeného turistického hot-spotu nebo muzea, pokud je propojeno s geonodou.

Ekosystém Experience Points

Zkušenosti Body případy použití

Je třeba poznamenat, že prodejní uzly, uzly a geonody jsou stanoveny se zvláštním účelem cirkulace XP pro uživatele a spotřebitele ekosystému. Mince jako takové jsou efektivně (ne doslovně) spáleny, když jsou vsazeny, protože jsou vyňaty z cirkulující zásoby a použity výhradně k přerozdělení odměn za vsazení pro uživatele.

Tyto odměny by mohly být rozděleny do řady průmyslových odvětví a zde je jen několik příkladů možných případů použití:

Pro prodejní uzly:

Řekněme, že Molly vlastní restauraci s názvem Smack Yo Mama Mac. Chce pro svou restauraci vytvořit systém odměn, kde za každých 10 jídel, které si zákazník zakoupí, obdrží 5 000 XP. Poté mohou XP použít k nákupu dalšího jídla, pokud si to přejí. V dalším příkladu provozuje Angela masáž a lázně s horkými prameny v Novém Mexiku. S Experience Points zavádí program doporučení, který odměňuje zákazníky 3 000 XP za každého nového člověka, kterého do lázní přivedou.

Pro uzly:

Carl provozuje aplikaci pro zasílání zpráv o výuce jazyků, která umožňuje uživatelům komunikovat s jednotlivci ve vícejazyčných chatovacích místnostech. Pokud jeden uživatel nabídne jinému uživateli užitečné jazykové koučování nebo doučování aplikace, může tento jedinec tipnout druhého v XP za pomoc. Carl také provozuje aplikaci pro sdílení receptů. Pomocí XP může Carl odměnit přispěvatele receptů za jejich přidání do knihy receptů aplikace.

Pro geonody:

Turistická kancelář v Edinburghu chce podporovat poznávání památek, a proto se rozhodla za tímto účelem zřídit genodu Experience Points. Odměny mohou mít mnoho podob, včetně odměňování uživatelů na vzdálenost ujetou po Royal Mile, poskytnutí 4 000 XP za turistiku po Arthur’s Seat nebo 2 000 XP za návštěvu hradu Edinburgh.

Zažijte tým bodů a cestovní mapu

EDIT: Od zveřejnění projekt odstranil sekci týmu z jejich webových stránek.

Na projektu webová stránka, jedinou informací o týmu je seznam pseudonymních členů zastupujících emodži bez profilů LinkedIn. Někteří investoři se tak v minulosti pozastavili, ale za to, co to má cenu, je tým aktivní Svár, Telegram, a Github. Pokud jsou legitimní, zdá se, že by spíše zůstali v anonymitě.

Tým Experience Points

Zdá se, že plán projektu se zaměřuje na hravé komediální ilustrace, aby bylo možné dosáhnout jeho cílů, a tyto cíle zahrnují základní popisy milníků a poněkud konkrétní termíny. Pro rok 2018 tým doufá, že vyřeší globální on-boarding tím, že nabídne vývojářům a podnikům soupravu pro začátek jejich vlastního uzlu, vytvoří trh Experience Points pro seznam služeb / produktů a platby a vytvoří nezávislý portál pro vývojáře pro ekosystém XP.

Zažijte historii obchodování s body

Na vrcholu prázdninového býčího běhu 2017/2018 vyvrcholily Experience Points mezi první stovkou s tržní kapitalizací $ 1 mld. V současné době je mince na CoinMarketCap # 141 s požadovanou cenou téměř půl centu.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = XP&tsyms = EUR, CNY, GBP, USD, BTC “;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde koupit zážitkové body

Chcete-li získat nějaké XP, budete muset jít trochu mimo vyšlapané cesty. CoinExchange tvoří většinu objemu obchodování s mincí a můžete za ni obchodovat buď BTC nebo DOGE (vážně). Další největší trh pochází z CrytpoBridge, ale to představuje pouze zhruba 3% z 24 / h objemu obchodování v BTC nebo MONA. XP neobchoduje za ETH na žádné ze svých hostitelských burz.

Kam ukládat zážitkové body

Jediné peněženky dostupné pro XP jsou hlavní peněženky nabízené na webových stránkách projektu. Patří mezi ně softwarové peněženky pro Windows, Mac a Linux, spolu s mobilní peněženkou pro Android a papírovou peněženkou.

Závěrečné myšlenky

V současné fázi vývoje je Experience Points více zaměřen na online herní platformy a služby. Jeho připravovaná vývojová sada vývojářům usnadní integraci mince do jejich her za odměny a nákupy ve hře a také dá uživatelům minci k rozvoji ekonomiky založené na hráčech.

Přijetí tohoto tokenu pro herní účely je jedna věc, ale vidět XP v reálném světě je druhá. Skvělý koncept? Možná, i když trochu bizarní. Quixotic si myslet, že koncept se stane realitou? Potenciálně, ale vše záleží na tom, zda někteří maloobchodníci, podniky a průmyslová odvětví vidí hodnotu v používání modelu jako XP k stimulaci podnikání. Pokud to udělají, a pár z nich dostane míč, kdo ví, jak daleko to půjde (a kdo / co to po cestě zvedne).

To vše říkalo, že nedostatek transparentnosti týmu některé znepokojil, zatímco jiní říkají, že se musíte zapojit do komunity Experience Points, abyste získali čas strávený s muži a ženami za projektem.

Za předpokladu, že je projekt legitimní, bude sledování jeho rozšiřování zážitkem samo o sobě. Pokud se to dobře rozšíří, kdoví: může to znamenat, že vaše příští cesta do New Yorku vám může poskytnout XP za cestu na ostrov Ellis Island nebo přes Time Square.

Dodatečné zdroje:

webová stránka

Bílý papír

Subreddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me