Co jsou Masternodes? Úvod a průvodce

Masternody, také známé jako vázané validační systémy, jsou série serverů, které podporují síť blockchainu. Jsou odpovědní za umožnění konkrétních služeb, které horníci na základě důkazu o práci nemohou dosáhnout.

Dash byla první kryptoměnou, která implementovala model masternode do svého protokolu. Podle toho, co Dash nazývá svým algoritmem služby, existuje síť druhého stupně masternodů společně s sítí prvního stupně horníků, aby se dosáhlo distribuované shody na blockchainu. Tento dvoustupňový systém zajišťuje, že doklady o službě a doklady o práci předvádějí symbiotickou údržbu sítě Dash.

Masternode je Dashovo dítě, ale spousta kryptoměn přijala tento mechanismus jako svůj vlastní. To, co bylo původně zamýšleno dohlížet na okamžité, anonymní transakce, se nyní implementuje pro řadu dalších služeb.

To je zatím úvod. Pojďme do toho.

Jak Masternodes funguje?

Stejně jako doklad o vkladu se masternody spoléhají na vsazení určitého množství dané měny do sítě měny. Chcete-li vytvořit masternode, musíte si nejprve koupit značné množství příslušné měny. Například masternode pro Dash vyžaduje 1 000 DASH, takže budete muset upustit skvělých 763 000 $to stačí na dům na horní východní straně Miami.

Takže poté, co jste založili svůj dům hypotékou na nákup kouzelných internetových peněz, je čas vsadit ty zlé chlapce a vydělat peníze zpět. Začnete tím, že si stáhnete hlavní peněženku své měny a použijete ji k vytvoření masternode. Po nastavení počítače jako serveru integruje hlavní peněženka váš počítač jako jeden z mnoha uzlů, které podporují blockchain. Provozovatelé mohou také uzavřít smlouvu s třetí stranou, která pro ně server spustí.

Jakmile je masternode živý, pojme jedinečnou řadu funkcí, jako jsou okamžité a / nebo anonymní platby. Umožňují také decentralizovaný systém správy, který umožňuje provozovatelům uzlů hlasovat o důležitém vývoji v rámci blockchainu. Jako náhradu za své problémy sdílí masternody s horníky blockchainu stejně 45% blokových odměn. Dalších 10% jde do treasury fondu blockchainu a provozovatelé mají na starosti hlasování o návrzích, jak budou tyto prostředky přiděleny na zlepšení sítě.

Je důležité si uvědomit, že pouhé držení požadovaného množství měny pro masternode nestačí k jeho spuštění. Každá měna má svá vlastní pravidla pro udržování masternode a pokud tyto podmínky nejsou splněny nebo je-li měna přesunuta ze své pozice, masternode přestane fungovat.

Výhody masternodů

Masternodes chrání blokové řetězce před síťovými útoky stejným způsobem jako tradiční algoritmy důkazů o sázce. Stejně jako u Dash je nahromadění dostatečné měny k vytvoření masternode často nákladné. Tyto výdaje pomáhají udržovat síť decentralizovanou, protože by bylo zapotřebí bezbožného množství peněz na nákup dostatečné měny, která by měla monopol na jejích uzlech. Váš průměrný a dokonce nadprůměrný investor na to není dost bohatý, protože nejsme všichni Bill Gates.

Náklady na provoz také udržují operátory čestné. Na rozdíl od těžařů bitcoinů, kteří mohou na základě ziskovosti přecházet z jedné mince na svém blockchainu na druhou, jsou operátoři motivováni k řádné údržbě svých masternodů. Přehnané počáteční investice slouží jako zástava, přičemž pokud provozovatelé chtějí, aby se jejich investice vyplatila, musí hrát podle pravidel blockchainu. Mezi vysokými provozními náklady a slibnou návratností investic je v nejlepším zájmu operátora provozovat svůj uzel správně a bez škodlivého úmyslu.


Masternode Pioneers: The Coins and their Usses

Dash původně vyvinul masternode pro implementaci následujících služeb:

  • InstaSend: Masternodes vyhoví téměř okamžitým transakcím
  • PrivateSend: Masternodes umožňuje uživatelům provádět a přijímat anonymní platby
  • Decentralizovaná správa: Masternodes rozhoduje o technologickém a finančním vývoji blockchainu a hlasuje o něm

Vzhledem k tomu, že do kryptoměny vstoupilo více mincí, někteří vývojáři vzali Dashův model pro své vlastní kryptoměny a někteří je aplikovali na nové a intuitivní případy použití.

Tento seznam není vyčerpávající, ale níže jsme zahrnuli některé z těchto mincí a jejich použití v masternode.

Soukromí

Mince na ochranu osobních údajů se snaží zlepšit precedens pro anonymitu transakcí, který vytvořil Dash. Jedna taková mince, PIVX, začala jako vidlice DASH, ale nyní dělá krypto ještě více inkognito než jeho mateřská měna.

PIVX využívá vlastní vlastní verzi protokolu Zerocoin, stejný protokol, jaký používají jiné mince na ochranu soukromí, jako je Zcoin. S PIVX se uživatelé mohou rozhodnout převést své standardní PIVX coiny na tokeny zPIV. Odeslání tokenů zPIV zajišťuje, že identita uživatele je zcela oddělena od ID transakce, což umožňuje zcela anonymní, ale ověřitelný přenos aktiv prostřednictvím masternodů PIVX.

ZCoin a Monetary Unit také využívají masternody pro své vlastní funkce ochrany soukromí.

Výměny

Kryptoměny jako Block Net a Exscudo budou používat masternody na podporu svých decentralizovaných výměn. Masternodes bude dohlížet na směnné transakce s cílem usnadnit obchodování kryptoměn a nabídnout brány fiat měn.

Tyto výměny jsou v současné době v teoretických fázích vývoje, protože pro spotřebitelské použití není k dispozici žádná živá platforma.

Služba obchodu a tržiště

Syscoin aplikuje funkčnost masternode na své decentralizované tržiště. Díky Syscoinu mohou uživatelé přistupovat k blockchainovému ekvivalentu obchodních stránek typu peer-run, jako je eBay. Masternodes bude odpovědný za usnadnění anonymních a okamžitých plateb na trhu.

Na tržiště Syscoin máte přístup v hlavní peněžence měny.

Chytré smlouvy

BOScoin integruje masternodes pro své inteligentní smlouvy a přijímá systém řízení masternode pro svou kongresovou síť. Vývojáři BOScoinu, kteří se rozhodli pro Dashův hlasovací mechanismus masternode, vytvořili Congress Network, aby zlepšili správu a rozhodování v síti. V rámci tohoto systému mají operátoři masternode hlasovací oprávnění k rozhodování o přidělení výnosů blockchainu a úpravách kódu a zásad.

Pro kompletní index masternod, podívejte se na tento web.

Případ pro masternody

Aplikace Masternode je docela flexibilní. Vyrovnává omezení pracovních omezení a chová se téměř jako vylepšená verze důkazu systémů sázek.

Stejně jako důkaz o podílu se vyhýbá de-facto centralizovaným těžebním fondům, které přinášejí důkaz o pracovních sítích, a spotřebovává méně energie než model důkazu o práci. Masternodes může slibovat zvýšenou stabilitu a věrnost sítě, protože větší dividendy a vysoké počáteční investiční náklady snižují pravděpodobnost, že operátoři opustí svou pozici v síti.

Mohou být dokonce použity k zabránění těžařům vystoupit z řady. Podle modelu Dash monitorují masternody ve druhé vrstvě sítě první vrstvu důkazu o pracovní síti. To dává masternodům plnou vládu k odmítnutí nebo osiřelým blokům, pokud jejich horník používá zastaralou verzi Dash nebo se pokouší manipulovat s odměnami bloku.

Zatímco jejich trvalá aplikace je stále spekulativní, masternody mají vážný potenciál k urychlení distribučního konsensu a další demokratizaci rozhodování v blockchainových komunitách. Pokud dokážete shromáždit hlavní město, je to jistě slibná investiční příležitost, protože jejich přístup ke konsensu a monitorování sítě nabízejí řešení problémů, kterým čelí jak důkazy o práci, tak důkazy o modelech podílů..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me