Internet budoucnosti? Pohled do mlhovin, nového „Google pro blockchain“.

Nebulas je pobídkový, samostatně se vyvíjející blockchainový systém s „decentralizovanou platformou, která poskytuje vyhledávací rámec pro všechny blockchainy.“ Společnost byla založena v roce 2017, hlavní prvky projektu Nebulas IO Foundation se sídlem v Singapuru zahrnují vyhledávač a vylepšitelné možnosti chytrých kontraktů – to, co v současné době na Ethereu není možné.

Mnoho lidí v krypto komunitě označuje mlhoviny jako „nový Google“. I když jsou si v jistém smyslu podobné, mají různé případy použití. Google je určen pro každodenní vyhledávání informací na internetu, zatímco Nebulas se zaměřuje na vyhledávání mezi decentralizovanými aplikacemi (DApps), inteligentními smlouvami a blockchainovými aktivy uživatelů.

Od této chvíle je token Nebulas (NAS) tokenem ERC20. Když se však v březnu spustí hlavní síť, NAS přepne z blockchainu Ethereum na odlišný řetězec Nebulas.

Podle jeho bílý papír, Posláním Nebulas je „vést nás k lepšímu životu s vyšší úrovní svobody a rovnosti“. Tým doufá, že jeho technologie blockchain pomůže usnadnit přeměnu veřejných dat na data soukromá, čímž se eliminuje šance velkých korporací, jako je Google, Amazon a Facebook, na analýzu / profitování z uvedených dat.

Klíčové vlastnosti mlhovin

  • Hodnocení mlhovin (NR): Nastavuje univerzální blockchain měřítko hodnoty. Například budete moci zkontrolovat nejlépe hodnocené DApps a lépe posoudit.
  • Síla mlhovin (NF): Vývojářsky přívětivé řešení, které podporuje flexibilitu protokolů / inteligentních smluv. To pomáhá blockchainu přizpůsobit se požadavkům trhu a přestane se „rozvětvovat“.
  • Developer Incentive Protocol (DIP) / Proof of Devotion (PoD): Systém pro ocenění vývojářů NAS za jejich příspěvky. Podporuje férovost a nejlepší zájmy těchto vývojářů.
  • Vyhledávač: Pomáhá uživatelům najít požadovaná data (například decentralizované aplikace & chytré smlouvy) na masivním trhu.
  • Lightning Network Wallet: V zásadě atomové swapy. Svůj NAS budete moci „vyměnit“ za jakoukoli minci s bleskovou sítí.

Jak fungují mlhoviny?

“Mlhoviny se budují na decentralizovaném rámci vyhledávání s algoritmy open-source, ověřitelnými výpočty a distribuovanými datovými úložišti.” Jeho whitepaper má více než 60 stran a obsahuje spoustu technických údajů, které se v průvodci pro začátečníky zdají nerealizovatelné. Jak již bylo řečeno, web Nebulas je zjednodušený technologická sekce řeší tři základní rysy jeho technologie.

  1. Hodnocení mlhovin (NR): Open source, základní algoritmus hodnocení založený na „likviditě, šíření aktiv uživatelů a interaktivitě mezi uživateli“. NR pomůže řadit různé entity (např. Inteligentní smlouvy, adresy, DApps.)pozice mlhovin
  1. Síla mlhovin (NF): „Nebulas Force (NF) poskytuje Nebulas blockchain & jeho distribuované aplikace postavené na vrcholu, schopnost vlastního vývoje “S NF mohou vývojáři aktualizovat protokol, čímž zabrání rozdělení v komunitě z hard forků.

mlhoviny tech

  1. Developer Incentive Protocol (DIP): Je vytvořena smyčka pozitivní zpětné vazby, která motivuje k vytváření DApp.

token mlhovin

O mlhovinách

Oficiální web Nebulas ukazuje mezinárodní tým 14 hlavních členů, včetně Hitters Xu, zakladatele a generálního ředitele Nebulas (který je shodou okolností také zakladatelem AntShares, nyní známého jako NEO). Xu je považován za průkopníka v blockchainovém průmyslu a zakládání BitsClub (vůbec první komunita Blockchain / Bitcoin v Číně) v roce 2013 a také populární ICO platforma ICO 365. Založil také firmu zabývající se kryptoměnami, kapitál FBG. Kromě toho řídil finanční rameno Alibaba (Blockchain Platform společnosti Ant Financial) a pomáhal při vyhledávání Google & Tým pro boj proti podvodům.

Spoluzakladatelé Robin Zhong a Aero Wang přinášejí do mlhovin také roky odborných znalostí blockchainu. Mezi hlavní body v životopise Zhonga patří, že je původním architektem Blockchain Platform společnosti Ant Financial a zakladatel první čínské platformy pro podporu blockchainu v Číně, Tongxinclub.

Wang spolu se společností Xu založil společnost Antshares (NEO) a je vlivným podnikatelem v blockchainovém průmyslu. Vedoucí inženýrství týmů, Duran Liu, je bývalý senior softwarový inženýr v Google i FreeWheel a bývalý softwarový inženýr v IBM.

Tři poradci (Edith Yeung, Chris McCann a Evan Cheng) pro projekt jsou také vlivnými členy obchodních / blockchain komunit. Yeung je vášnivým technologickým investorem, partnerem 500 startupů a byl uveden v článku časopisu Inc „Investoři v Silicon Valley, které potřebujete vědět v roce 2016“.

McCann založil komunitní program ve společnosti Greylock Partners (investoři v Coinbase, FB, Airbnb, Linkedin atd.). McCann byl navíc časným poradcem Thiel Fellowship na Stanford University a byl spoluzakladatelem StartupDigest.

V neposlední řadě je Cheng technickým ředitelem společnosti Facebook s předchozí desetiletou vývojovou kariérou ve společnosti Apple. Za své příspěvky do počítačové vědy získal cenu ACM Software System Award. Toto je jen několik vrcholů celkového týmu Nebulas. Další podrobnosti o zaměstnanecké základně projektu najdete na jejich oficiální týmové stránce tady.

Zásoba mincí Nebulas (NAS)

Nebulas má celkovou zásobu 100 milionů NAS s cirkulující dodávkou 35 500 000 NAS. Token má od nynějška 66 z hlediska celkového tržního stropu s hodnotou 447 019 550 USD.

obchodování mlhovin

Předprodejní kolo prodalo 30% z celkového množství tokenů NAS a kolo zakladatelského semene (zpět v červnu 2017) 5%. 20% NAS je vyhrazeno pro vývojářské týmy a zakladatele, přičemž zbývající tokeny budou použity pro „provozní využití a konstrukci ekosystémů“.

Historie obchodování s mlhovinami (NAS)

Token NAS začal obchodovat na burzách počátkem srpna za zhruba 5 $ a zasáhl ATH téměř 16 $. V době psaní tohoto článku je cena jedné mince NAS 12,79 USD, což dává minci více než dvojnásobné zvýšení od jejího vzniku. Cena by se mohla se spuštěním hlavní sítě dále zvýšit.

obchodování mlhovin

Kde si můžete koupit mlhoviny (NAS)?

Mlhoviny si můžete koupit na burzách jako Huobi, Gate.io, OKEx, a EtherDelta. Nejprve však musíte vložit buď bitcoin, nebo ethereum do příslušných směnných peněženek, protože tyto dvě kryptoměny jsou obchodním párem NAS.

Při prvotním nákupu kryptoměn doporučujeme používat renomované stránky. Coinbase a Bitstamp jsou populární volby, které umožňují nákupy kreditní kartou a bankovní převody. CoinMama můžete také použít k získání svých počátečních kryptoměn, ale často je to spojeno s vyššími poplatky.

Kde můžete ukládat mlhoviny (NAS)?

Token Nebulas byl původně vytvořen jako token ERC20, ale brzy bude ve vlastní síti. To znamená, že si můžete zakoupit aktuální token NAS a ukládat je na peněženky Ethereum MyEtherWallet, MetaMask, a Coinomi.

Když však ke změně dojde, možná budete muset změnit peněženku, abyste mohli uložit vestavěný token NAS v síti Nebulas. Podle týmu bude NAS po vydání Mainnetu vyměněn na základě „1: 1 za nativní tokeny NAS na blockchainu Nebulas.“

Pokud tedy hledáte jednoduchost ukládání NAS, může být snazší počkat s jeho zakoupením, dokud nedojde ke změně. Společnost rovněž v blízké budoucnosti oznámí další pokyny k tomuto.

Závěr

Zdá se, že mlhoviny drží jeden z nejsilnějších týmů v blockchainovém průmyslu. Projekt Nebulas se rovněž zaměřuje na tři hlavní problémy, které v současné době existují v technologii blockchain: nedostatek univerzálního měřítka hodnoty (které by mělo měřit hodnotu uživatelů / inteligentních smluv), neschopnost upgradů systému (často vedoucí k hard / soft vidlice) a nedostatek zdravého ekosystému, který by podporoval skvělé uživatelské prostředí.

Snímek obrazovky 29. 01. 2018 v 23.08.02 odp

Tým věří, že s rostoucím počtem DApps budou uživatelé potřebovat pomoc s navigací v enormním množství aplikací, aby našli tu, kterou chtějí. Rovněž je potřeba povzbuzovat a pomáhat vývojářům při konstrukci DApps. “Vezměme si například Ethereum.” Na Ethereu byly nyní postaveny stovky tisíc aplikací, a když počet blockchainových DApps dosáhne počtu v Apple App Store, bylo by velkou výzvou hledat a najít očekávaný DApp. “

Pokud má tým v úmyslu dokončit vše, co je uvedeno v jeho whitepaperu, má tento ambiciózní projekt jistě před sebou velké závazky. Bude také zajímavé sledovat, jak tento relativně nový blockchainový projekt soutěží v obrovském moři všech ostatních.

Další informace o mlhovinách

Oficiální webové stránky

Github

Cvrlikání

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me