Konzultant je někdo, kdo svému klientovi ušetří téměř tolik, aby zaplatil jeho poplatek.

– Arnold H. Glasow, americký autor a podnikatel

Pokud na Googlu vyhledáte „blockchain consulting“, zobrazí se téměř 50 000 výsledků. Velký počet z nich se jeví jako reklamy; Google umístí placená umístění do horní části stránky. Je tedy jasné, že na přeplněném trhu existuje nějaká docela horká konkurence.

Blockchain poradenství je velmi široký pojem. Co vlastně blockchainový konzultant dělá? Protože je tento výraz tak vágní, udělali jsme několik kopání, abychom to zjistili.

Zjistili jsme, že blockchainová poradenská firma může provádět širokou škálu úkolů. Zde se ponoříme do světa blockchainového poradenství, abychom zjistili, jakou hodnotu mají pro vesmír.

1. Marketing a PR

Marketing a PR jsou zdaleka nejběžnější službou nabízenou blockchain poradenskými společnostmi. U spuštění blockchainu nelze podceňovat hodnotu silné marketingové strategie. Koneckonců, ICO nebo STO závisí na přilákání dostatečného počtu lidí na vaši platformu, kteří věří ve váš projekt a jsou ochotni se rozloučit se svými penězi, aby vám pomohli při uvedení vašeho produktu na trh.

Blockchainová poradenská firma specializující se na marketing a PR by mohla poskytovat řadu služeb, počínaje vývojem marketingové a brandingové strategie, až po správu každodenních marketingových aktivit pro ICO / STO. Mezi tyto úkoly patří:

  • Psaní bílé knihy
  • Navrhování a vytváření webových stránek
  • Správa kampaní na sociálních médiích
  • Psaní tiskových zpráv a hledání publikací ochotných se jimi zabývat
  • Organizace vzdušných kapek
  • A mnoho, mnoho dalších

V rámci blockchainového prostoru se marketing stal téměř špinavým slovem kvůli množství podvodů, jako je CTR coin nebo USI Tech. Z tohoto důvodu kanály, jako je Facebook a Google, zakázaly reklamu na krypto projekty, což znesnadňovalo spuštění blockchainu. Díky tomu je role marketingu ještě důležitější. Slušné blockchainové marketingové firmy budou mít vytvořené sítě mediálních kontaktů, což pomáhá ospravedlnit hodnotu jejich služeb.

2. Navigace v regulačním minovém poli

Na začátku roku 2017 tato část blockchainové poradenské role neexistovala. Rychle vpřed do roku 2019, který byl nabízen jako rok STO a regulační část se stala kritickou. Zejména pro společnosti provozující událost generování tokenů v USA jsou požadavky na zabránění hněvu SEC přísně řečeno.

Vězení

Padající faul SEC vás mohl vidět na špatné straně tohoto plotu. Obrazový kredit: Pixabay

Proto je jednou ze služeb nabízených mnoha blockchain poradenskými společnostmi dodržování právních a regulačních předpisů. Právní poradenské služby zahrnují například:

  • Analýza právní situace jurisdikcí, ve kterých plánujete nabízet své tokeny
  • Pomáháme organizovat nezbytné procesy know-your-customer (KYC) a proti praní špinavých peněz (AML)
  • Vytváření právních dohod o právech držitelů tokenů
  • Zajistěte, aby veškerá projektová dokumentace, jako jsou dokumenty white paper nebo technické dokumenty, obsahovala nezbytná zřeknutí se odpovědnosti a upozornění

3. Technické služby

Někdy se může stát, že někdo má hvězdný nápad na blockchainové řešení, ale naprosto nulové technické znalosti o tom, jak jej vyvinout. Mohli by zkusit najít vývojáře blockchainu, který by s nimi spolupracoval, nebo si alternativně najmout blockchain poradenskou firmu pro jejich technické služby.

Mnoho blockchainových poraden zaměstnává technické odborníky, kteří znají programovací jazyky. Mohou vyvinout přizpůsobené řešení blockchainu nebo decentralizovanou aplikaci na existující platformě, jako je Ethereum nebo EOS. Mohou konfigurovat inteligentní smlouvy, provádět všechna testování a ladění a zprovoznit projekt jako živý produkt.

4. Znalosti a vzdělávání

Protože blockchain je stále rodící se technologie, mnoho lidí o ní ví velmi málo. Velké množství stávajících podniků by mohlo mít prospěch z začlenění blockchainu, ale nerozumí technologii nebo tomu, jak by ji implementovaly. Některé blockchainové poradenské společnosti proto kladou velký důraz na školení a vzdělávání.

Škola blockchainu

School of Blockchain. Foto Mikael Kristenson na Unsplash

To může zahrnovat nabídku online kurzů, ale může to také znamenat, že pošlou zástupce do společnosti, aby provedl školení. Mohli by také společnosti pomoci pochopit, zda by konkrétní blockchainové řešení bylo přínosné. To zahrnuje nabídku dohledu nad projektem, který implementuje řešení.

5. Služby po ICO

Jakmile je blockchainový projekt funkční, je třeba, aby fungoval jako právně vyhovující společnost. To znamená zaměstnávat a platit členy týmu a udržovat finance v dobré kondici. Vyžaduje také průběžný marketing a dlouhodobé obchodní plánování.

Některé blockchain konzultační firmy budou nabízet služby, které pomohou startupu přejít z fáze ICO do fáze ustáleného podnikání. Mohou dokonce nabízet služby, jako je finanční výkaznictví, řízení lidských zdrojů nebo marketingová podpora.

6. Crowdfunding pro stávající společnosti

Nyní, když jsme ve věku tokenu zabezpečení, kde lze digitální aktiva podpořit těmi v reálném světě, se stávajícím společnostem otevírají nové možnosti. Například společnost, která se chce pustit do nového podnikání nebo produktu, může prodat akcie samotné společnosti prostřednictvím STO. Aspen coin je skutečným příkladem hotelu v Coloradu, který sám prodal akcie investorům za účelem financování výstavby nových hotelů.

Aspen coin

Nyní je zavřeno, ale mohl jste vlastnit část tohoto hotelu.

Blockchain konzultační firmy mohou pomoci stávajícím podnikům porozumět jejich možnostem a příležitostem využívat blockchain jako prostředek crowdfundingu pro získávání kapitálu.

Blockchain Consulting: Jack of All Trades?

Pro jednu osobu nebo malou blockchainovou poradenskou společnost by bylo velmi obtížné provádět všechny tyto služby, i přes to, co říkají. Mnoho menších firem se zaměřuje na jedinou specializovanou oblast. Mohou se spojit s firmami nabízejícími služby v jiných výklencích, aby mohli poskytovat komplexnější služby. Blockchainová marketingová konzultace tedy může spolupracovat například s technickou konzultací. Pouze ty největší firmy mají dostatečný personál s odbornými znalostmi pokrývajícími všechny výše uvedené služby.

Blockchain poradenství může být novou rolí, ale určitě rychle roste. Poskytuje příležitosti pro ty, kteří mají znalosti o blockchainu, aby se podělili o své odborné znalosti a dostali za to zaplaceno. Poradce v oblasti blockchainu může také pomoci poskytnout nějakou vítanou úlevu technologickým zakladatelům, kteří mohou být ohromeni naprostým objemem práce spojené s uvedením na trh..

Doporučený obrázek s laskavým svolením Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me