Ať se vám to líbí nebo ne, musíte ze svých výnosů z kryptoměny platit daně. Ve skutečnosti však existuje několik zemí, které vybírají nulovou daň z výnosů z kryptoměn. Existují ještě další národní prostředí, která udržují kousek kryptoměny na minimu. První část tohoto článku se zaměřuje na národy, které zdaňují kryptoměny (a kapitálové zisky obecně) při velmi nízké nebo nulové sazbě daně.

Druhá část stručně pojednává o třech offshore daňových rájích. Jedním z nich je dlouholetý oblíbený karibik mezi zákazníky z ráje. Další bydlí jen hodinu východně od Carolinas letadlem. A další je relativní nováček, jeden speciálně přizpůsobený pro občany USA na pevnině. S trochou fantazie, správnými kontakty a skvělým daňovým právníkem můžete i vy začít přesouvat své investování do kryptoměny a obchodní zájmy do krypto daňového ráje.

Národy s nízkou sazbou kryptoměny získávají sazby daně

Toto není v žádném případě vyčerpávající seznam. Měli byste také sledovat novinky ohledně změn v kryptoměnách a daňových politikách kapitálových výnosů po celém světě. Tento seznam žádných nebo nízkých sazeb krypto daně zahrnuje národy z Evropy, Jižní Ameriky, Asie a Střední Ameriky:

  • Bělorusko: Do roku 2023 nebudou z kryptoměn vybírány žádné daně z kapitálových výnosů.
  • Německo: Nulová procentní daň ze zisku kryptoměny, pokud je držena déle než rok.
  • Malta: V současné době žádná daň z kapitálových výnosů pro krypta. Malta, člen Evropské unie, je zavedeným daňovým rájem na moři.
  • Panama: Žádná daň z kryptoměn (nebo jiných forem kapitálových zisků) za zisky nepocházející z Panamy. Tento středoamerický daňový ráj také nabízí řadu způsobů, jak získat status trvalého pobytu.
  • Peru: Tento rozvojový stát nedávno snížil sazbu daně z kapitálových výnosů na 5 procent, což je jedna z nejnižších sazeb v Jižní Americe. Tato sazba platí pro rezidenty i nerezidenty.
  • Portugalsko: V současné době neexistuje žádná daň z kapitálových výnosů z kryptoměny, pokud nebudete kryptoměnu obchodovat na plný úvazek jako firmu.
  • Singapur: Nabídky a nula procent sazba daně z kapitálových výnosů, a to platí i pro kryptozisky.

Mezitím zpět na domácí frontě

Spojené státy americké: U daňových poplatníků v nižších příjmových pásmech se na dlouhodobé kapitálové zisky nevztahují žádné federální daně z příjmu. Držte své krypto investice déle než jeden rok a budete dlužit nulovou daň z kapitálových výnosů, s výhradou určitých omezení příjmů. (Manželé, kteří společně podávají daňová přiznání se zdanitelným příjmem 77 200 USD nebo méně, budou například osvobozeni od dlouhodobé daně z kapitálových výnosů. Jednotliví přihlašovatelé mohou mít zdanitelný příjem až 38 600 USD a stále budou osvobozeni od dlouhodobého placení daně z kapitálových výnosů.)

Zde jsou důkazy, proč je dlouhodobé investování do kryptoměny lepší než krátkodobé obchodování s kryptoměnami. Alespoň z hlediska federální daně z příjmu. Například John a Suzy Taxpayer jsou manželé a podávají společné přiznání. Jejich kombinovaný plat je 54 000 $. Mají dlouhodobý zisk z kryptoměny ve výši 12 000 USD. Takto bude vypadat jejich daňový zákon o kapitálových výnosech z roku 2018, a to 15. dubna:

Jejich zdanitelný příjem je nižší než 77 200 USD a zisk z kryptoměny ve výši 12 000 USD je klasifikován jako dlouhodobý. Proto zaplatí nula v daních z kapitálových výnosů pro rok 2018.

Krátkodobé krypto daně jsou mnohem vyšší

Porovnejte ten sladký obchod s tímto. Zde jsou kapitálové zisky rodiny daňových poplatníků 12 000 $ krátkodobé (držené jeden rok nebo méně). Jejich zdanitelný příjem je identický na 54 000 USD. Zde je pohled na velké zvýšení daní způsobené krátkodobým obchodováním:

Jejich zdanitelný příjem je nižší než 77 200 USD a zisk z kryptoměny ve výši 12 000 USD je klasifikován jako krátkodobý. Proto zaplatí 1440 USD v daních z kapitálových výnosů pro rok 2018.

Pokud nejste vysoce kvalifikovaní v krátkodobém obchodování s kryptoměnou nebo v obchodování na plný úvazek s kryptoměnou jako obchodní společností, zvažte, že své dobře načasované investice do kryptoměny budete držet déle než jeden rok. Daňové úspory mohou být dramatické!

V mnoha ohledech mohou být USA jedním z nejlepších daňových rájů na pevnině ze všech. Zvláště pokud je váš roční příjem skromný a investujete do kryptoměny na dlouhou trať.

Portoriko: Blízký daňový ráj pro občany pevniny USA


Portoriko bylo USA území protože to bylo vyrváno ze španělské kontroly ve španělsko-americké válce (1898). Tento krásný ostrov má velmi zajímavou (někteří obyvatelé by mohli říci tragickou) minulost. Nyní díky zvláštním ustanovením o dani z příjmu mohou pro Portoriko ještě být nejlepší dny. Zde je ukázka, jak si tyto daňové výhody můžete osobně užít:

Kvalifikovat Zákon 20 Stav exportních služeb:

V zásadě to znamená, že byste se přestěhovali do Portorika, zaregistrovali své podnikání u příslušného vládního ministerstva v San Juanu a poté se těšili na sazbu daně z příjmu právnických osob ve výši 4 procent (to je o celých 17 bazických bodů méně než daň z příjmu právnických osob v USA) sazba 21 procent). Vaše portorické podnikání musí fungovat Všechno jejích operací v Portoriku a v žádné jiné zemi, včetně americké pevniny. Nezáleží však na tom, kde jsou vaše portorické firmy klienti se nacházejí aby získala nárok na super nízkou 4procentní sazbu daně.

krypto daňový ráj Cabo Rojo PR

Cabo Rojo, PR: Velmi nízká sazba daně z příjmu právnických osob a nulové daně z příjmu z investic se v Portoriku kombinují, aby se vlastníci kryptoměn i investoři cítili jako doma. Obrázek: DW Pendergast, červenec 2012.

Krypto investoři se radují

Kvalifikovat Zákon 22 Stav individuálních investorů:

Toto je také požehnáním pro obchodníky a investory kryptoměny (akcie, obligace, forex, futures atd.), Kteří jsou občany USA. Zákon 22 vylučuje veškeré daně z úroků, dividend a kapitálových výnosů. Pokud se přestěhujete do Portorika, zřídíte si trvalý pobyt a vyděláte spoustu peněz z kryptotrhů, nebudete dlužit žádné portorikánské ani americké federální dani z příjmu. Obyvatelé Bonafide v Portoriku nepodávají daňová přiznání z USA ani neplatí IRS v době zdanění. Místo toho platí vládě Portorika požadavky na daň z příjmu. Avšak podle zákona 22 se i placení portorikánských daní z kapitálových výnosů stane vzdálenou vzpomínkou. Alespoň do roku 2035, tedy do doby, kdy vyprší platnost současných ustanovení zákona 20 i zákona 22.

Pamatujte, že všichni obyvatelé Portorika jsou stále povinni platit vládě USA daně ze sociálního zabezpečení a Medicare. Portorický zákon 22 jednoduše vylučuje daně z úroků, dividend a kapitálových zisků.

Bermudy a Kajmanské ostrovy

USA zdanějí své občany ze všech celosvětových příjmů, bez ohledu na to, zda v USA skutečně pobývají nebo ne. Jediným způsobem, jak se této povinnosti zbavit, je vzdát se amerického občanství. Pouhý přesun do jiného národa vás nezbaví daňového systému USA. Pokud se přestěhujete do Caymans a otevřete bankovní účet (v jakékoli měně), musíte stále nahlásit IRS získaný úrok. Pokud kupujete kryptoměnu nebo zlato na Kajmanech nebo na Bermudách, musíte své kapitálové zisky (nebo ztráty) stále hlásit strýčku Samovi, když je prodáte. Nezáleží na tom, že nikdy nemusíte repatriovat své úrokové výnosy nebo zisk z kryptoměny. V očích IRS jim stále dlužíte federální daň z příjmu. Žádné krypto útočiště pro vás, alespoň ne bez provedení nějaké vážnější offshore přípravy.

Bermudy a Kajmani mají požehnané krásné pláže. Pokud jste golfista, Bermuda se může pochlubit některými z nejlepších kurzů, jaké si lze představit. Oba národy nabízejí silné zákony o ochraně majetku a soukromí. Pokud jste však občanem USA, jste stále povinni hlásit IRS všechny zisky z kteréhokoli přístavu. Dny, kdy občané USA jednoduše letěli do útočiště s kufrem plným 100 dolarových bankovek, otevřeli si tajný bankovní účet a užívali si výnosy osvobozené od daně, jsou dávno pryč.

Samozřejmě, pokud jste multimilionář (miliardář je lepší), můžete si najmout zahraniční daňové právníky, kteří vám mohou pomoci založit zahraniční korporace nebo trusty. V závislosti na tom, jak agresivní a kreativní jsou vaši offshore daňoví poradci, mohou vytvořit jedinečné (většinou) subjekty odpuzující daně, které způsobí, že IRS zaplatíte mnohem méně peněz. Legálně.

Peníze rádi přivítáme

Mezi další populární offshore ráje patří Rakousko, Bahamy, Barbados, Belize, Britské Panenské ostrovy, ostrov Man, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Malta a Švýcarsko. USA jsou také přední pobřežní útočiště pro investory mimo USA, protože vláda USA nezdaňuje jejich úroky z amerických pokladen ani nezdaňuje jejich kapitálové zisky. Pokud žijete v zemi, která nezdaňuje své občany z celosvětového příjmu a rozhodnete se investovat do amerických pokladen nebo dosáhnout zisků z amerických akcií, nebudete dlužit žádné daně z příjmu žádné vládě.

Pro-daňoví poradci a průběžné výdaje

USA (a další OECD národy) má velmi přísná pravidla pro vykazování offshore účtů. Pokud nezveřejníte existenci své zahraniční banky nebo účtu cenných papírů, mohli byste se dostat do potíží s federálními federacemi. Jakmile vytvoříte (legálně, prosím) zahraniční finanční zájmy, budete muset najmout ty nejlepší daňové profesionály, abyste mohli připravit své federální (státní, městské) daňové přiznání. Roční náklady na takovou specializovanou daňovou práci mohou být značné, což je nákladově neefektivní pro většinu kryptoměnových investorů s malými transakcemi.

Kryptoměnové ráje a zdravý rozum

Pokud jste kryptoměnový investor nebo vlastník firmy, který se snaží snížit vaše daně z příjmu v USA, je pravděpodobné, že na vás, váš hotovost a vaše podnikání čeká vhodný daňový ráj. Investujte do nejlepšího právního, daňového a finančního poradenství, které máte k dispozici, než se vydáte na moři, čímž se vyhnete zbytečným konfliktům nebo daňovým pokutám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me