CryptoCompare je kryptoměna poskytovatel tržních dat s globální stopou. Srovnávací web poskytuje informace o cenách na více než 5 000 mincích a velkém množství odpovídajících měnových párů. Společnost byla založena v roce 2014 spoluzakladateli Charlesem Hayterem a Vladem Cealicuem a sídlí mimo Londýn ve Velké Británii. Zaměstnává přibližně 40 lidí, většinou v Londýně. Někteří zaměstnanci však pracují také z kontinentální Evropy.

Platforma neposkytuje obchodní služby jakéhokoli druhu a slouží pouze k zobrazení metrik, recenzí a dalších užitečných dat v reálném čase. Nejlepší část? Většina služeb je zdarma. Chystáme se popsat některé ze zajímavých dostupných nástrojů a zjistit, jak můžete z webu těžit. Pojďme na to.

Partnerství

CryptoCompare, který je ve světě finančních dat velmi neznámým hráčem, již začíná získávat pozornost některými zajímavými partnerstvími. Společnost zajistila klíčové obchody se zavedenými těžkými váhami, jako je Yahoo! Finance, Thomson Reuters a VanEck.

Tyto společnosti se nyní spoléhají na CryptoCompare pro informace o ceně kryptoměny v reálném čase. Yahoo! používá data na více než 100 stránkách s nabídkami kryptoměny, zatímco Reuters integrovala data do své platformy pro finanční desktop známé jako Eikon. Pro společnost VanEck poskytuje CryptoCompare indexy kryptoměny zaměřené na institucionálního investora.

Trendy

Výhoda agregace všech těchto dat umožňuje týmu shromáždit několik zajímavých poznatků o vývoji odvětví kryptoměn. Například země s liberální politikou vůči krypto nadále dominují počtu burz a průměrným denním objemovým kategoriím. Jihokorejci intenzivně obchodují s bitcoiny a dalšími zavedenými mincemi. Malta a Seychely, i když jsou to malé ostrovy, stále představují větší objem obchodů než USA.

Průměrné trendy denního objemu podle země

Průměrné trendy denního objemu podle země

U těchto a dalších datových trendů a aktualizací je můžete sledovat Střední stránka.

Recenze

CryptoCompare je základnou pro recenze v několika oblastech, kde nadšenci kryptoměny potřebují poradit. Většina této zpětné vazby pochází od skutečných uživatelů, i když příležitostně existuje spam spamu. Pravděpodobně to budete chtít zkombinovat s jinými weby s recenzemi, abyste získali lepší celkový obraz. Mezi hlavní části, které stojí za zmínku, patří burzy, těžební řešení a peněženky. Samotný objem dostupných informací je docela působivý.

Výměny

Seznam burz kryptoměn je rozsáhlý. Než přejdete dolů do dolní části seznamu, pravděpodobně vás to bude nudit. Budete moci najít všechny typické informace spojené s každou burzou, jako je místo, poplatky a dostupné mince. Většina uživatelů však zkontroluje uživatelské recenze, aby získala představu o výhodách a nevýhodách, které momentálně zažívají ostatní obchodníci..

Hornictví

Pokud vás zajímá těžba kryptoměn, pak je tato sekce pro vás. Těžba kryptoměny je obrovské pole a není pro slabé povahy. Jen z tohoto důvodu se mnoho nových nadšenců obrátilo na cloudovou těžbu jako způsob, jak doplnit svůj příjem. Zde můžete sledovat podnikové analýzy, možnosti kontraktů, těžební fondy a další.

Upozorňujeme, že kalkulačka těžby bitcoinů zdůrazňuje drsné tržní podmínky, kterým horníci v současné době při těchto cenových úrovních čelí. Možná budeme muset vidět, jak cena bitcoinu získává vyšší úrovně, než maloobchodní těžař dosáhne zdravého zisku. Na druhou stranu, pokud jste dlouhodobým HODLerem, můžete tuto bolest zvládnout. Nezapomeňte, že tyto kalkulačky poskytují pouze odhady a počet najetých kilometrů se může lišit.

Kalkulačka těžby bitcoinů

Kalkulačka těžby bitcoinů

Peněženky

Sekce peněženek je víceméně stejná jako sekce výměny, ačkoli se zdá, že doporučuje řešení, která tým osobně používá nebo kterým důvěřuje. Zde jsou zahrnuty recenze peněženek pro stolní počítače, mobilní zařízení a hardware se seznamem podporovaných mincí a různými bezpečnostními funkcemi.

Portfolio

Pokud jste v kryptoměně už nějakou dobu, možná jste si již vyzvedli aplikaci, která vám pomůže spravovat vaše portfolio. Pokud ne, tým odvedl hvězdnou práci a poskytl registrovaným uživatelům docela sexy nástroj pro sledování portfolia. Může však chvíli trvat, než se vám podaří dostat vaše Lambos na Měsíc!

Sledovač portfolia CryptoCompare

Sledovač portfolia CryptoCompare

CryptoCompare API

Data API CryptoCompare jsou pravděpodobně jednou z jejich nejlepších funkcí. API je zkratka pro aplikační programovací rozhraní a umožňuje vývojářům načítat tržní data ze serveru společnosti někde online. To již můžete udělat s většinou burz kryptoměny, ale protože CryptoCompare agreguje data napříč širokou škálou burz a trhů, poskytuje to další zajímavé datové body.

Základní služba API je zdarma, což je skvělé pro každého, kdo chce popadnout některá data a splést své vlastní aplikace. API přesahují rámec tohoto článku a k jejich plnému využití budete potřebovat určité znalosti programování. Bez ohledu na to mějte oči pro další generaci aplikací a uživatelských rozhraní, protože k jejich vytvoření budou použita taková API. Díky tomu budeme pro lidi, kteří nejsou technicky nakloněni, mnohem snazší udržovat kontakt s nejnovějšími krypto trendy.

Volání API podle vašich obchodních potřeb

Volání API podle vašich obchodních potřeb

Co říká komunita

Krátký pohled na sociální sítě a důvěryhodné weby naznačuje, že uživatelé mají obecně rádi nástroje a funkce CryptoCompare. Někteří uživatelé si stěžují na složité rozhraní a obtížný jazyk. Obecně se však zdá, že jde o platformu, na kterou se obrací poměrně málo uživatelů o radu, zejména o nové uživatele.

Závěr

CryptoCompare má jistě působivé resumé už po zhruba pěti letech provozu. Vzhledem k tomu, že trhy s kryptoměnou nadále zraly, bude pokračovat závod o poskytování nejkomplexnějších údajů v reálném čase dostupných pro retailové i institucionální investory.

Vzhledem k investici od těžkých zpravodajských služeb, jako jsou Reuters a Yahoo! Finance, můžeme jen doufat, že skutečné institucionální investice jsou za rohem. Obchodní model CryptoCompare je docela chytrý, protože umožňuje prakticky bezplatnou službu pro maloobchod a zároveň generuje dostatečné příjmy od institucí.

Jak již bylo zmíněno dříve, rozhraní může být trochu zaneprázdněné, což novým uživatelům ztěžuje maximální využití platformy. To je ale malá cena za bezplatnou službu. Pokud jsou data vaší hrou, a zejména pokud jste programátor, CryptoCompare může být pro vás dobrou volbou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me