Da Hongfei o budoucnosti NEO a světě kryptoměn

Komunitě NEO je Da Hongfei třeba jen málo představovat. Pro ty, kteří se do NEO ještě ponořili, jsou však některé základní informace správné. Da Hongfei je zakladatelem NEO (dříve Antshares), blockchainové platformy pro distribuované aplikace. Je také zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Onchain, společnosti zabývající se vývojem blockchainu pro společnosti a instituce na podnikové úrovni.

Hongfei je obecně považován za jednu z hlavních postav ve světě kryptoměn, zejména pokud jde o přijetí blockchainu v Číně.

Za jeho přátelskou osobností a upřímnými vtipy o jeho baculatých a skromných počátcích kryptoměny stojí jeden z klíčových stratégů kryptoměny s historicky nejvyšším tržním stropem přes 10,5 miliard dolarů a narůstajícím ekosystémem podnikatelů a vývojářů.

Následující rozhovor s Da Hongfei provedli na NEO DevCon Alex Moskov, Colin Harper a Bennett Garner. Skočíme na několik témat týkajících se vize Hongfei pro NEO, svět kryptoměn obecně, stejně jako několik otázek týkajících se psychiky člověka v čele hnutí za několik miliard dolarů a technologické revoluce.

Da Hongfei CoinCentral

Colin Harper, Alex Moskov, Da Hongfei a Bennett Garner v NEO DevCon.

CoinCentral: Tato konference se zaměří na vizi NEO a komunitní iniciativu a pokus o podporu silného ekosystému. NEO se zdá být velmi opatrný ohledně svých ICO partnerství a jejich partnerství obecně. Můžete jít na to, co jde do mysli týmu NEO, když prověřují projekt a rozhodují se ho podpořit? Proč si myslíte: „To je dobrý projekt.

Hongfei: V této velmi rané fázi nejsme příliš selektivní. Zkontrolujeme jejich pozadí a podíváme se na tuto vizi. Většina projektů, které se k nám přibližují, jsou legitimní projekty, takže nemáme příliš přísný standard, zda podporovat či nikoli. Postupně se však stáváme selektivnějšími.

Mohl byste se vyjádřit ke své osobní psychologii při dohledu nad celým ekosystémem NEO? Jak vypadá den v životě v hlavě Da Hongfei?

Věci se prostě stávají. Někdy jste tlačeni dělat věci, takže to není tak, jako bych všechno plánoval. Kryptoworld je 24/7. Když se probudím, popadnu telefon a na WeChatu je asi 200 zpráv, které musím zkontrolovat. Není to tak, že dělám práci každého, ale lidé za mnou přijdou, aby se rozhodli. Pokud uvidíte dost věcí, lépe pochopíte toto odvětví a směr.


Začátkem tohoto měsíce jste provedli rozhovor s agenturou Bloomberg. V tomto rozhovoru jste řekl, že si myslíte, že regulace je dobrá věc, a to jste také řekl dříve. Co si myslíte o předpisech USA a EU? Pokud jste vytvářeli pravidla, co byste na těchto trzích rádi viděli?

To je těžká otázka. Myslím, že všechno se děje kvůli výměně. Spekulace jsou ve většině zemí regulovaným obchodem, nemůžete volně provozovat centralizovanou burzu. Pokud by tedy země chtěla regulovat kryptoměnu nebo token, nejlepší způsob, jak to udělat, by byla regulace směny.

Konkrétně brány Fiat nebo jen obecně?

I výměna tokenů za tokeny je spekulace, ano. Existují dva způsoby, jak vydělat jmění. Jedním ze způsobů je vytváření hodnoty, druhým způsobem je dělení hodnoty. Spekulace je hra s nulovým součtem. Nejde o to, abychom něco vytvořili, ale o to, kolik bych jich měl mít a kolik vám zbývá. Pokud každý dělá spekulace, znamená to, že nikdo nevytváří nové hodnoty. Lidská přirozenost ráda spekuluje, a proto se domnívám, že spekulace jsou regulovány téměř v každé zemi.

Když už mluvíme o spekulacích, lidem se Tether opravdu líbí, protože jim brání v kolísání jejich investic na trhu. Tether zaznamenal u některých členů komunity značný tlak a jsou skeptičtí. Máte nějaké připomínky k Tetheru a jejich aktuální situaci s auditem Bitfinex?

Tether je velmi podobný starým zlatníkům z dávných dob. Dali by vám papír, který říká, že máte určité množství zlata, které je uloženo v jeho trezorech. Tito zlatníci postupně zjistili, že mohou tisknout více papírů, než je skutečná rezerva. Je to dokonce bezpečné, pokud to uděláte skromně, a to se stane systémem částečných rezerv. Myslím, že Tether půjde stejným směrem. Neobviňuji je, že to dělají právě teď, jen si myslím, že je to směr jejich druhu podnikání. I když nemají stoprocentní rezervu, lidé ji budou stále používat, pokud budou silně využíváni na burzách. Pokud nějak zjistíme, že Tether má pouze 95% rezervu, poklesne cena na 95 centů? Nemyslím si to. Myslím, že cena zůstane podobná 1,00 $. Postupně se z něj stane systém částečných rezerv. Není to proto, že jsou morálně špatní, je to jen povaha podnikání.

Dovolte mi dodat, že důvodem, proč to říkám, je to, že jsem nedávno navštívil burzu a zeptal jsem se generálního ředitele, proč stále přijímá USDT, pokud je Tether nebezpečný? Jeho odpověď byla, že ji široce využívala každá velká burza. I když mají v bance nulové dolary, všechny směny nenechají Tether zemřít. Budou ctít Tether. To je důvod, proč se rozhodl nadále používat USDT. Řekl, že i když Tether jako společnost zkrachuje, bude ctít USDT svého uživatele s USD. Dokud je široce používán, je těžké být mrtvý.

Když vyšlo Weissovo hodnocení, existovalo mnoho dalších žetonů, které byly uvedeny s podobným hodnocením a jsou to také opravdu dobré projekty. Mimo NEO, jaké jsou některé projekty, které se vám opravdu líbí?

Myslím, že EOS je na tom skvěle. Kosmos je skvělý. S Jed McCalebem jsem se setkal ve Stellaru, dělá skvělé věci.

Velmi se nám líbilo mnoho reproduktorů, které jste si přivedli Zhang Shoucheng, profesor fyziky ze Stanfordu, který hovořil o penězích jako o akumulaci energie. Zdá se, že je také spravedlivě zapojen do ekosystému NEO. Jaké jsou věci, které hledáte pro partnery pro zapojení do NEO?

Jsme velmi otevření, abychom měli akademické pracovníky a vedoucí pracovníky v oboru, se kterými budeme spolupracovat, spřátelit se s nimi nebo nějak přispět do našeho projektu. Založili jsme nadaci s názvem Open Blockchain Foundation registrovanou v Kalifornii. Tato nadace bude věnována univerzitám a bude podporovat výzkumné granty. Bude také podporovat studentské organizace v oblasti blockchainu.

Jedna věc, která je ze mě zřejmá z vašich komentářů a z řečníků, které jsme zde slyšeli, je, že NEO hraje dlouhou hru pro vývoj. Víme, že vám trvalo několik let, než jste vůbec spustili Antshares a prostudovali si vesmír. Můžete mluvit trochu o trpělivosti a důležitosti trpělivosti, když se snažíte postavit něco jako platformu?

V Číně existuje velmi slavné rčení, že když je vítr, může prase létat. To platí i pro toto odvětví.

Problém je v tom, že pokud stále pronásledujete směr větru, je to opravdu obtížné. To, co jsme udělali, bylo, že jsme našli místo a mysleli jsme si, že to vypadá pěkně, scenérie tam je pěkná a rádi bychom tam zůstali a dělali svou práci, a najednou přijde vítr. To je naše trpělivost. Neděláme to, protože je to tak populární. V roce 2014 to nebylo populární, bylo to velmi kontroverzní. Děláme to, protože to děláme rádi.

Vitalik a Hongfei

Zakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin a zakladatel NEO Da Hongfei.

Zdá se, že se trpělivost vyplatila. Vidíme NEO proniknout do top 10 a vidíme, že zasahuje do velkých hráčů. Často se tomu říkalo „čínské ethereum“ a celé zaměření konference je inteligentní ekonomika NEO a komunita NEO. Myslíte si, že nazývat to „čínské ethereum“ je vhodné a v jakých ohledech se podle vás NEO liší a jak se odlišujete?

Existuje mnoho čínských společností, které se nazývají „Chinese This“ a „Chinese That“. Baidu, vyhledávač, se nazývá čínská verze Google. Existují některé čínské verze, které jsou lepší než jejich protějšky v západním světě. WeChat je lepší a větší než WhatsApp. Alibaba je na stejné úrovni jako Amazon a je také docela velká. Nevadí mi, že se mi říká „čínské ethereum“, protože pro lidi je snadnější pochopit, co je NEO. Postupem času se zlepšujeme a máme lepší technologii a ekosystém. Do té doby nám lidé budou říkat naše skutečné jméno.

Když jste měnili své jméno z Antshares na NEO, pravděpodobně došlo ke schůzce, na které se vznášela jiná jména. Jaká byla některá jména, kterým se NEO téměř říkalo, že jste byli rádi, že se tak nestalo?

V zásadě je NEO můj nápad. Antshares je odvozen z našeho čínského jména. Čínský název se překládá jako „Drobný mravenec“. Nemůžeme nám říkat Drobný mravec, protože je to divné a nemůžeme získat doménu, takže jsme potřebovali něco jedinečného, ​​a tak jsme vymysleli Antshares. Není to příliš přirozený anglický název a v Číně existují konflikty s jinými značkami, jako je Antfinancial, a akční kamera konkurující GoPro, která má přesně stejný čínský název jako my. Rozhodli jsme se rebrandovat. Ostatní jména si nepamatuji. Přišel jsem s NEO a pak jsem tvrdě tlačil na své další členy týmu. Neřekl bych, že jsem je přinutil, ale docela jsem se je snažil přesvědčit. Ne každý si myslel, že potřebujeme nové jméno, protože na čínském trhu jsme byli již docela slavní.

Byli jste někdy fanouškem Matrixu??

Ano. Je to velmi zajímavý film. Naše jméno NEO však není z Matrixu.

Co děláte pro zábavu, která nesouvisí s blockchainem / krypto? Co děláte pro odpočinek?

Sleduji MMA. Sleduji UFC asi 15 let, docela brzy.

Budou v budoucnu sníženy systémové poplatky, pokud bude cena plynu nadále stoupat? Pokud ne, myslíte si, že to celkově zpomalí růst ekosystému?

Nakonec budou o systémovém poplatku rozhodovat držitelé tokenů NEO. Token NEO je podílem v systému, takže necháme držitele tokenů NEO mít možnost rozhodnout, za kolik by měly být ceny systémových poplatků stanoveny. Není to opraveno navždy. Držitelé tokenů by měli rozhodnout o struktuře poplatků, která je srovnatelná s jinými blockchainy.

Proč nedělitelný token a vidíte, že to způsobuje jakékoli tření do budoucna, protože NEO stále roste?

Myslím, že je to problém. Řekněme to takto. Každý blok bude mít odemčeno osm plynů. Plyn už tam je, je prostě neaktivní. Je tam jeden plyn vázaný s jedním NEO žetonem. Blok po bloku bude odemčeno malé množství plynu. Není to tak, že vyděláváte dividendu, nejde o jistotu. Je to jako postupné uvolňování něčeho, co již vlastníte. Důvodem, proč je NEO token nedělitelný, je to, že chceme, aby vydání bylo okamžité. V každém bloku bude uvolněno osm plynů a tyto plyny budou rozděleny držiteli tokenů NEO. Pokud je NEO dělitelné, způsobí to nějaké matematické problémy. Uvažujeme však o návrhu nového mechanismu. Podle nového mechanismu je celkové množství plynu přibližně 100 milionů, ale ne přesně 100 milionů. S tímto mechanismem mohou být NEO tokeny dělitelné.

Poslední otázky, přímo z tlamy koně na Redditu. Používá Da Hongfei ráno nějaké speciální krémy, nebo je přirozeně tak krásný?

Haha. Moje ranní rutina, 80% času, je holení. Musím si udržet tvar vousů.

Toto je jen výkřik komunity. Tento uživatel říká: „Na Da Hongfei nemám otázku,“ ale tento uživatel chtěl poděkovat Antsharesovi a NEO a za to, co se stalo, aby se změnil jejich život a že skutečně důvěřují vizi a schopnosti vykonávat . Chtěl jsem se s vámi o to podělit. Máte několik členů komunity, kteří se opravdu opravdu věnují tomu, co děláte.

Děkuji!

Chcete-li držet krok s Da Hongfei a dění ve světě NEO, sledujte mu a NEO na Twitteru, stejně jako Kanál NEO Discord.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me