Sotva se kryptoměnový svět začal usazovat po třetí Událost na polovinu bitcoinů, když se kolem Etherea 2.0 začala stavět další vlna humbuku, která měla být původně vydána letos v červenci. Ethereum 2.0 je další úroveň platformy Ethereum, které bude dosaženo zavedením shardingu, proof-of-stake a nového virtuálního stroje. Navzdory určitým pochybnostem ohledně budoucího data vyjádřil v únoru výzkumník AMA ETH 2.0 Justin Drake svých 95% důvěra tato fáze 0 projektu bude definitivně zahájena v létě 2020. V současné době nikdo neví, zda Ethereum zasáhne cílové datum, protože, podle koordinátor testnet Afri Schoedon, dosud nebyla implementována úplná specifikace u žádného klienta.

Během posledních několika týdnů hovořilo město o posunu od současného konsensu proof-of-work (PoW) k algoritmu proof-of-stake (PoS). Je zřejmé, že mnoho průměrných uživatelů a velkých investorů zamilovaných do silného závazku týmu k lepší bezpečnosti, další decentralizaci a nižší spoléhání se na horníky velmi očekává zavedení ETH 2.0. Ale s tím, jak se šíří všechno kolem, je stále těžší vyřešit pšenici od plevy a pochopit, zda je pozitivní veřejný sentiment k budoucnosti Etherea založen na faktech nebo prázdný. Pojďme na to přijít.

Ethereum znovu získává ztracené místo

Na začátku roku 2018, kdy držitelé Etheru viděli, že dosáhl své rekordní ceny kolem 1400 $, byl počet ETH adres mírně přes 10 milionů. Dnes podle data od Glassnode je v současné době 40 milionů aktivních ETH adres, přičemž více než 15 milionů se připojilo ke straně poté, co bylo na konci května 2019 oznámeno Ethereum 2.0, což představuje dobrý 60% růst. Celkové využití druhé nejpopulárnější kryptoměny na světě také od začátku roku 2020 zaznamenalo výrazné zvýšení a od poloviny května se objem denních transakcí ETH téměř zdvojnásobil ze 450 000 na zhruba 900 000.

Zdroj: Etherscan.io

Stejný vzestupný trend lze pozorovat také v síti Ethereum poháněné plynovým tokenem, který umožňuje převody plateb nebo inteligentní informace o kontraktu. Celková spotřeba plynu v poslední době překonán 61 milionů jednotek, které dosáhly svého historického maxima a posílily se o zhruba 60% ve srovnání s registrací v lednu. To je skvělé znamení pro vývojáře Ethereum 2.0, protože čím více lidí využívá Gas k zajištění fungování celé sítě, tím plynulejší bude aktualizace z PoW na PoS..

S uvedením výše se očekává, že vydání ETH 2.0 vytvoří skutečnou poptávku po interních kryptoměnách Ether a Gas. Zatímco druhá bude sloužit jako palivo pro decentralizované počítače, vyšší rychlost transakcí ETH a mnohem nižší poplatky budou přitažlivější jak pro výrobce, tak pro spotřebitele, stejně jako pro retailové a institucionální investory.

Příliv větších hráčů, kteří se kvůli Etheru cítili býčí, byl dramatický odhaleno že v současné době je více než 276,5 milionu USD pod správou Grayscale Ethereum Trust, zatímco toto číslo bylo ve stejném období roku 2019 pouze 11,7 milionu USD.

Autentický humbuk nebo marketing?

Opravdu se ale velcí investoři připravují na Ethereum 2.0? Některá média také spojila nárůst objemů ETH s rostoucím institucionálním zájmem. Na první pohled se zdá, že jde o logický závěr, čísla jsou však tvrdohlavé věci.

Grafy Ethereum 2.0

Zdroj: Coin360

Jak vidíte, denní objem ETH dosáhl svého maxima přes 10 miliard USD po březnovém rozpadu kryptotrhu 30. dubna. To byl pozoruhodný výkon vzhledem k jeho předchozí úrovni 2,92 miliardy USD začátkem ledna a následným globálním finančním turbulencím. Pokud však vezmeme tuto hodnotu a vydělíme ji počtem transakcí, které byly zaregistrovány v předvečer Dne práce – přibližně 840 000, zjistíme, že průměrný objem jedné transakce je pouze kolem 12 000 USD. Pokud jde o další krok, toto číslo klesá pod 10 000 USD, kde zůstává dodnes. Ve skutečnosti to nevypadá jako intenzivní zapojení institucí, že??

Existuje další vysvětlení a je pravděpodobně mnohem autentičtější. S Ethereum 2.0 budou mít uživatelé šanci stát se sázkovými agenty a časem získat odměnu převodem 32 ETH na smlouvu. V době psaní tohoto článku má hodnota 32 ETH hodnotu 7 776 USD, což se téměř rovná současné průměrné transakci s etherem. S ohledem na tuto skutečnost se zdá, že tato rostoucí poptávka svědčí o tom, že průměrní uživatelé a drobní investoři se cítí zvědaví, jak to bude fungovat, a hrnou se na trhy ETH dostupné na nejlikvidnějších burzách s ověřenou bezpečností, jako jsou HitBTC a Huobi, vyjít vítězně po dlouho očekávaném vydání.

Výše uvedený rozmach aktivity uživatelů nevyhnutelně vedl k nárůstu cen ETH. Je pozoruhodné, že jelikož Ether měl hodnotu 1400 $, jeho cena poklesla o 85%. V současné době se ETH obchoduje na přibližně 243 USD, poté, co cena klesla na pouhých 111 USD, se vzpamatovala z následků „Černého čtvrtka“. Stále se však ani zdaleka nedosahuje svého historického maxima.

Ale toto vysvětlení nárůstu aktivity Ethereum bylo do značné míry ignorováno ve prospěch příběhu institucionálního investora.

Proč? Ať už se vědomě vyrábí nebo ne, tpříběh, který má institucionální investory, kteří se hrnou do DeFi, a konkrétně Ethereum, je pro ekosystém Ethereum výhodnější. Známá jména spojená s Ethereem pravděpodobně povedou k dalšímu běhu býků než průměrní uživatelé investující do projektu, v který věří.

Uměle nafouknuté vzrušení?

V krypto prostoru existuje jen málo lepších vln, které přecházejí do tradičních financí, než dvojčata Winklevoss, která jsou v komunitě dlouho známá svými zkušenostmi s investováním do kryptoměny a držením největšího bitcoinového majetku na světě.

V nedávné době rozhovor pro The Defiant, Tyler a Cameron připustili, že vyvinuly společné úsilí o akumulaci obrovského podílu Etheru, o kterém se nyní říká, že je „ve stejné galaxii“ jako jejich držení BTC: „Jsme velkými fanoušky Etheru. Máme materiální částku. “

Není žádným překvapením, že bratři investovali do ETH, ale do letošního května nikdy nemluvili o výši svých investic. Bez ohledu na skutečnost, že skutečná postava zůstává nezveřejněna, Cameron naznačil její velikost a řekl, že před několika lety dostali velké množství etheru v zisku, což znamená, že už nějakou dobu těžce investují.

Je tedy více než pravděpodobné, že dvojčata Winklevoss patří také mezi ETH velryby a jejich veřejná vzpoura neměla malou roli v nadšení veřejnosti pro Ethereum 2.0. Ale proč se nyní rozhodli prolomit mlčení ohledně této záležitosti? Shodou okolností nebo ne, rozhovor byl publikován 21. května, kdy cena Etheru potřetí za dva týdny klesla pod 200 $, a po jeho zveřejnění se cena dostala do tváře a začala znovu stoupat. Winklevossovo nadšení šířilo několik předních prodejců kryptoměn, kde maloobchodníci, kteří toužili po zisku, našli svou další velkou událost na trhu. Pozoruhodný byl také vliv na institucionální investory a etherové deriváty jsou stále více populární než kdy předtím.

Zabíjení dvou ptáků jedním kamenem. Tak to funguje a především nikdo nemůže vinit Tylera a Camerona Winklevosse za jejich upřímnou víru ve význam sítě Ethereum pro rozvoj decentralizovaného financování.

Možnost „Prodat novinky“

Humbuk kolem spuštění Ethereum 2.0 lze také chápat jako důsledek maxima „koupit pověst, prodat zprávy“, když obchodníci jednají v očekávání jakéhokoli velkého oznámení, které může potenciálně způsobit posun na trhu. “Pokud se zúčastníme rally na Ethereum, očekávám to,” tweetoval populární kryptoměnový obchodník Ethereum Jack, který dříve používal přezdívku „Bitcoin Jack“, „pak se červenec zdá být dokonalým prodejem novinek se spuštěním ETH 2.0.“ Pokud velryby ETH využijí tuto obchodní strategii, budou moci situaci využít, zatímco komunita spekuluje o datu vydání a média přidávají olej do ohně.

Ve skutečnosti však samotná událost není tak důležitá, jak si představujeme, protože alespoň zpočátku bude Ethereum 2.0 většinou sloužit jako testnet pro aktualizovaný konsensuální systém PoS. Není tedy zcela jasné, zda instituce investují do budoucnosti krypto-finanční sítě, nebo se jen snaží uchopit co největší kousek humbuku, jak jen mohou. Můžeme jen čekat a sledovat, jak se věci vyvíjejí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me