Existuje bitcoinové spiknutí? Podle některých bitcoinerů ovládají vývoj BTC v globálním měřítku mocné síly. Kryptomarket je neregulovaný. Proto dochází k manipulaci s trhem. Tyto manipulace také vedly k vývoji rozsáhlých konspiračních teorií zaměřených na BTC. Mnoho bitcoinových konspiračních teoretiků nyní tvrdí, že má věrohodné důkazy pro zálohování (alespoň částí) svých tvrzení.

Satoshi Nakamoto, tvůrce bitcoinů, zůstává v kryptoměnu anonymní postavou. Jeho (nebo její) anonymita rozdmýchala plameny konspiračních teoretiků i bitcoinerů. Za těchto okolností je snadné pochopit, jak by se mohla fantazie člověka divit. Pojďme chvíli prozkoumat sedm nejlepších bitcoinových spiknutí.

BTC signalizuje časy ukončení

Tato teorie se točí kolem biblické knihy Odhalení, kapitola 13. Tento biblický verš pojednává o konci světa a vysvětluje „Znamení šelmy“. V příběhu musí mít všichni lidé Znamení šelmy, aby přežili. Tyto známky jsou nezbytné pro nákup potravin a život v této bezhotovostní dystopické společnosti.

I když bitcoiny představují posun do bezhotovostní společnosti, je vysoce nepravděpodobné, že by šlo o ďáblova pěšáka. Jednoduché vyhledávání Google může odhalit mnoho instance když se náboženští fanatici stavěli proti vědeckému a matematickému pokroku v celé historii. Například slavný fyzik Galileo byl odsouzený kacířství v roce 1633 za tvrzení, že Země není nepohyblivým středem vesmíru.

Bilderberg Bitcoin

Toto bitcoinové spiknutí tvrdí, že členové Skupina Bilderberg, Federální rezervní systém a společnost Mastercard se spikly, že převezmou trh BTC prostřednictvím použití dceřiných společností. Skupina Bilderberg je soukromá organizace, která se skládá z mnoha nejvlivnějších lidí na světě. Teorie spočívá v tom, že skupina Bilderberg prostřednictvím své dceřiné společnosti, AXA Strategic Ventures, investoval 55 milionů $ do Blockstream.

Bilderberg Lodge přes Vigilantcitizen

Bilderberg Lodge přes Vigilantcitizen

Blockstream je jedním z hlavních poskytovatelů financování vývojového týmu pro bitcoiny a skupina Bilderberg obsahuje některé z nejbohatších lidí na světě. Tato strategie velkých investic do rozvoje BTC by poskytla významnou kontrolu triádě, pokud se ukáže, že teorie je správná. Ukázalo by se to také jako značná komodifikace původní Satoshiho vize decentralizované měny.

NSA

Bitcoinové spiknutí NSA tvrdí, že Národní bezpečnostní agentura vynalezl SHA-256 algoritmus. SHA-256 je matematický protokol, ve kterém funguje systém BTC Proof-of-Work. Teorie se vynořila po odhalení z roku 2013, kterým je NSA špionáž, nebo alespoň má schopnost špehovat veškerou aktivitu na mobilním webu prostřednictvím integrované zadní vrátky. Věřící v tuto teorii tvrdí, že je možné, že NSA nainstaloval podobný algoritmus backdoor v rámci protokolu SHA-256.

Budování NSA prostřednictvím elektrospace

Budování NSA prostřednictvím elektrospace


Tato teorie neobstojí dobře, když vezmete v úvahu, že SHA-256 je otevřený algoritmus, který nejlepší kryptografové na světě zkoumali více než patnáct let, aniž by objevili nedostatky. Také Národní institut pro standardy a technologie stále uvádí SHA-256 jako zabezpečený protokol.

Čína vynalezla bitcoiny

Toto bitcoinové spiknutí se točí kolem akcí čínské vlády. Teorie tvrdí, že Čína je původním vývojářem kryptoměny. Ačkoli se tento koncept jeví jako přitažlivý, v Číně je potenciálně největší počet těžařů BTC na světě. Jsou také domovem největšího výrobce BTC těžební soupravy na světě, Bitmain.

Loni v Číně upnut na kryptoměnu zákazem Initial Coin Offerings (ICO) a uzavřením všech čínských burz. Zároveň v těžebním sektoru dominovala Čína a vláda stále zkoumala blockchain. Tento manévr vytvořil situaci, ve které byli čínští občané omezeni v přístupu ke kryptům, zatímco vláda státu nadále zvyšuje své kryptoměny. Je možné, že země uznává budoucí hodnotu BTC, ale tyto protichůdné strategie vás mohou vést k otázce, jaké jsou skutečné motivy Číny?

AI satoshi

Bitcoin obsahuje 31 tisíc řádků kódování. Profesionální programátoři vám řeknou, že to není velké množství. Abychom uvedli velikost protokolu BTC v perspektivě, má Windows 50 milionů řádků kódu. Kvalita kódování a dopad technologie přesto vedla malou skupinu bitcoinerů k přesvědčení, že BTC vyvinutá umělou inteligencí (AI).

Bitcointalk diskusí o pravděpodobnosti této teorie je spousta. K dnešnímu dni se neobjevily žádné tvrdé důkazy a je těžké si představit, že by někdo mohl naprogramovat AI tak pokročilou. Navzdory nedostatku důkazů o tomto tvrzení může v myslích malé skupiny bitcoinerů nadále existovat, dokud se neobjeví Satoshi Nakamoto, pokud to někdy udělá.

Jeden obchodník zorganizoval Mt. Gox Crash

Důkazy předložené Bitcoinové trhy na Redditu se zdá, že spojuje Mt. Gox se zhroutil na pohyby jednoho obchodníka. Mt. Gox byla největší kryptoburza na světě, dokud se v únoru 2014 nezhroutila kvůli několika hackerům. Kolaps burzy způsobil, že se celý trh BTC tankoval celé měsíce.

Podle tohoto nově nalezeného důkazu dne 22. prosince 2017 správce přesunul 6 000 BTC, což způsobilo, že hodnota mince krátce poklesla z 16 000 na 10 000 $. Stejný prodejce vydal 31. ledna dalších 6 000 BTC a 5. února dalších 6 000 BTC.

Je možné, že tento jediný obchodník byla skupina jednotlivců operujících ze stejné BTC adresy. Zdá se, že údaje naznačují společné úsilí o tankování na trhu. Mt. Zdá se, že Goxův duch nikdy neopustí krypto prostor příliš dlouho. Tato nejnovější reinkarnace je jen částí dlouhého řetězce nechvalně známé Mt. Goxové incidenty, včetně zhroucení trhu a přijetí 80 náhodně odeslaných BTC.

Vlády skupují všechny bitcoiny

Tato poslední konspirační teorie si nevyžaduje mnoho představivosti. Podle věřících této teorie vlády po celém světě tajně vykupují všechny BTC na světě.

I když může být obtížné přesně dokázat, kolik vlád BTC vlastní, došlo k nárůstu kryptických konfiskací. Tyto konfiskace vedly k některým vážným posílením financování pro zúčastněné země. Existuje seznam zemí, včetně USA, které oficiálně neukládají BTC, ale vydělaly miliony z prodeje zabavených mincí.

Možnosti spiknutí bitcoinů

BTC má v minulosti historii rozsáhlých konspiračních teorií. Tajemný původ této kryptoměny jistě podnítí představivost teoretiků na další roky. Měli byste očekávat, že se bude vyvíjet ještě více spiknutí bitcoinů, protože účinky blockchainové technologie se nadále šíří globálně. Prozatím je rozumné brát tyto koncepty s rezervou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me