Technologie blockchain tiše transformuje průmyslová odvětví způsoby, které byly před několika lety nepředstavitelné. Transakce, jejichž dokončení dříve trvalo několik dní, a více systémů ověřování třetích stran, lze nyní provádět efektivněji. Společnosti nadále uznávají sílu blockchainu při zefektivňování jejich finančních transakcí.

Dnes jsou blockchainové aplikace FinTech běžnou součástí obchodního světa. Blockchainový prostor je nyní více než deset let starý a existuje řada testovaných vládních blockchainových aplikací. Zde jsou některé ze způsobů, jak blockchain FinTech změnil rozsah globálního elektronického obchodování.

Globální platby

Každý, kdo je obeznámen s procesem mezinárodního převodu peněz, chápe, že se jedná o nákladný a časově náročný postup. Během procesu převodu může dojít ke ztrátě cenných prostředků v důsledku kolísání globálního směnného kurzu fiat měn.

Konverzní poměr USD vs Euro přes XE

Konverzní poměr USD vs Euro přes XE

Uznávajíc tyto nedostatky současného systému, vytvořily kryptoměny, jako je Ripple, mezinárodní systém převodu peněz, který umožňuje téměř okamžité převody neomezených částek. Dnes existuje celý sektor kryptoměn zaměřený na poskytování mezinárodních řešení převodu peněz jednotlivcům a podnikům.

V září 2017 šest hlavních bank, včetně Barclay’s, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC a State Street, spolupracuje k vytvoření vlastní nativní kryptoměny zvané mince vypořádání nástrojů. Toto rozhodnutí zdůrazňuje rostoucí zájem bank o úspory nákladů dosažené integrací blockchainu.

Platby P2P

Technologie blockchain poskytuje skutečný zážitek z placení peer-to-peer. Bitcoin, první kryptoměna na světě a největší blockchain, je v bílé knize o bitcoinu Satoshi Nakamoto popsán jako „systém peer-to-peer elektronických peněz“. Toto rozlišení je důležité, protože je přesným opakem fungování současného finančního systému.

V tradičním finančním prostředí ve skutečnosti neposíláte své prostředky přímo. Místo toho se banky ptáte, zda by mohla poslat prostředky vaším jménem. Pokud vaše banka schválí váš požadavek, a pouze v případě, že to schválí, budou prostředky odeslány do banky jiné osoby. Tento proces je nákladný a ke sledování transakce vyžaduje více stran. Každá z těchto organizací přidává malý poplatek.

Technologie blockchain eliminuje potřebu ověřovacích systémů třetích stran, protože uzly sítě monitorují transakce. Transparentní povaha technologie výrazně snižuje riziko podvodné činnosti. Dokud nebude 51 procent uzlů poškozeno, zůstane blockchain chráněn. V důsledku toho také odpadá většina poplatků za transakce, se kterými se setkáte při podnikání nebo posílání peněz.

Odesílání finančních prostředků

V případě převodních prostředků se poplatky třetích stran mohou rovnat 10 procentům z částky transakce odesílatele. Na místech, která silně závisí na převodech plateb, jako je Indie a Afrika, se objevily alternativy založené na blockchainu.

Nedávný partnerství mezi SBI Remit a BitPesa zdůrazňuje, jak chtějí společnosti snížit tyto náklady integrací FinTech blockchainu. Toto partnerství umožňuje zákazníkům SBI Remit posílat peníze z Japonska do Afriky pomocí systému založeného na blockchainu. Náklady jsou podstatně nižší a transakce zákazníka je dokončena mnohem rychleji než tradiční platby remitencí.

Obchodní finance

Sektor financování obchodu je dalším průmyslovým odvětvím, které vidí integraci FinTech blockchainu. Využití blockchainu v obchodní sféře se od té doby značně vyvinulo První úspěšná blockchainová transakce byla provedena společností Barclays a Ornua v roce 2016. Tato transakce prokázala, že technologie blockchain snižuje průměrnou čekací dobu na dokončení obchodní transakce ze tří dnů na čtyři hodiny.

Použití inteligentních kontraktů navíc snížilo pracovní zátěž těchto transakcí pomocí automatizace. Dnes existují tokeny, které přímo integrují předpisy o financování obchodu. Tyto tokeny se nazývají tokeny zabezpečení.

Bezpečnostní tokeny

Bezpečnostní tokeny mění způsob, jakým tradiční korporace získávají finanční prostředky. Tyto tokeny integrují regulační standardy přímo do jejich protokolu, aby umožnily sloučení tradičních finančních trhů a blockchainových systémů.

Audity

Audity jsou časově náročný a často nákladný postup, jehož dokončení může trvat týdny. Blockchainy jsou vynikající pro účely auditu kvůli jejich neměnné povaze. Všechny transakce umístěné na blockchainu jsou trvalé a nelze je změnit ani smazat bez souhlasu většiny sítí.

V září 2018 vyšlo najevo, že čtyři největší účetní firmy na světě se připojily k tchajwanskému blockchainovému konsorciu, aby dále zkoumaly integraci této technologie do svých současných účetních systémů. Blockchainová firma Digital Asset je dalším příkladem společnosti nabízející blockchainové auditorské služby na podnikové úrovni.

Digitální identita

Jak se banky snaží snížit provozní náklady, je zřejmé, že velká většina výdajů je odvozena z požadavků na ověření identity. Tyto požadavky se mohou u jednotlivých bank lišit. Nedostatek jakýchkoli standardizovaných požadavků činí trh otevřenějším pro podvody, protože podvodníci se snaží zmatek využít.

Kvůli těmto obavám banky nyní hledají blockchainovou technologii pro své budoucí potřeby osobní identifikace. Systémy identifikace založené na blockchainu jsou vyvíjeny již léta. Microsoft Blankyt projekt je jedním z nejpozoruhodnějších z těchto konceptů ve vývoji.

Funkce Microsoft Azure prostřednictvím služby Comparex

Funkce Microsoft Azure prostřednictvím služby Comparex

Vývojáři Microsoft Azure chtějí převzít vaši digitální identitu, která je aktuálně uložena na více platformách, aplikacích a webech, a vrátit vám kontrolu nad těmito informacemi. Vývojáři plánují jednotné kontaktní místo pro bezpečné a přístupné uchovávání veškeré vaší digitální identifikace. Pak byste mohli kontrolovat, kdo má přístup k těmto citlivým údajům.

Dodržování

SEC vokalizoval mnoho obav týkajících se trhu ICO a nedostatku regulací za poslední dva roky. Tyto obavy zasáhly horečné hřiště, když se veřejnost dozvěděla o mnoha potvrzeních neúspěšných ICO od celebrit, jako je mincová sága Paragon.

V tomto případě proslulý rapper The Game a slečna Iowa Jessica VerSteeg propagovaly podvodný projekt marihuany blockchain. Investoři tvrdí, že získané peníze šly spíše na investice do nemovitostí než na systém kvality blockchainu typu seed-to-shop popsaný celebritami.

Technologie blockchain potřebuje verzi kompatibilní s předpisy, aby překlenula propast mezi tradičními finančními institucemi a novou digitální ekonomikou. Bezpečnostní mezery vyplňují tuto mezeru. Díky vývoji bezpečnostních tokenů jsou splněny předpisy o dodržování předpisů bez nutnosti použití třetích stran.

Touha po tomto spojení vytvořila prosperující trh bezpečnostních tokenů. Dnes více společností, jako je Polymath, nabízí podnikům snadný způsob, jak hostit vlastní nabídku tokenů zabezpečení (STO).

Kreditní bodování

Úvěrový sektor je další oblastí, která v příštím roce čeká drastické změny. Dnes neexistuje univerzální globální úvěrový systém. Tato nedostatečná standardizace bolí cestovatele, kteří se snaží investovat do nových regionů, a jsou proto nuceni obnovit svůj kredit od druhého.

Nedávný Forbes dílo zdůraznilo blockchainovou úvěrovou společnost Bloom. Bloom se snaží vyvinout robustní globální infrastrukturu ke snížení nákladů spojených s monitorováním, aktualizací a zpracováním úvěrů. Vývojáři doufají, že jejich mezinárodní úvěrová kancelář může nahradit rozčleněné systémy, které dnes existují.

Omezení blockchainu

I když má technologie blockchain nepopiratelný význam, měli byste vědět, že tato technologie nedokáže zachytit každou chybu. Chyby spáchané během zadávání dat do blockchainu by mohly být dalším bodem zájmu tohoto systému. Někteří odpůrci technologie se také domnívají, že obavy o škálovatelnost by mohly v budoucnu omezit použití FinTech blockchainu.

Bitcoin utrpěl během prolomení kryptoměny v roce 2017 obrovské problémy se škálovatelností. V jednom okamžiku se přetížení na blockchainu zhoršilo natolik, že odeslání i malého množství bitcoinu trvalo hodiny a stálo vysoké poplatky. V současné době vývojáři používají řadu kreativních taktik k eliminaci přetížení blockchainu, jako jsou sekundární vrstvy a soukromé platební portály.

FinTech Blockchain: chytrá hazardní hra

Zatímco obavy oponentů blockchainu jsou platné, zdá se, že tato technologie má před sebou velmi jasnou budoucnost FinTech. V obchodním světě vyhrává nejefektivnější systém. Jinými slovy, pokud jde o spodní část, nemůžete ignorovat technologii blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me