Kryptoměna Fitrova založená na fitness si tento týden zajistila místo špičkového zisku díky zisku 944 procent. Zdá se, že tyto zisky byly poháněny masivním programem pump and dump. Pump and dumps je investiční strategie, při které investoři vytvářejí falešné humbuk kolem aktiva, aby prodali své podíly vyšší rychlostí.

Důkaz Fitrova pumpy a skládky se objevil dnes ráno, když kryptoměna ztratila 89,53 procent z těchto zisků za posledních 24 hodin. Je ironií, že domovská stránka Fitrova uvádí projekt jako pozastavený z dalšího vývoje.

Navzdory tomuto pozastavení se Fitrova stala kryptoměnou pro komunitu pump-and-dump tohoto týdne. Pojďme na chvíli prozkoumat hrbolatou jízdu, kterou tento krypto projekt prošel od svého založení na začátku tohoto roku, včetně prázdných slibů firmy a opakovaných výkyvů.

Oznámení Fitrova prostřednictvím domovské stránky

Oznámení Fitrova prostřednictvím domovské stránky

Současný stav fitness průmyslu je roztříštěný. Neexistují žádné univerzální prostředky, kterými by fitness průmysl obchodoval. Tento nedostatek spolupráce bolí všechny zúčastněné strany. Tělocvičny ztrácejí, protože jejich trenéři musí trávit čas přehodnocováním schopností nových členů. Tato neschopnost také znamená, že noví členové tělocvičny ztrácejí, protože vyžadují přehodnocení při každé změně tělocvičny nebo osobního trenéra. Platforma Fitrova se zaměřila na tyto nedostatky ve fitness průmyslu.

Koncept Fitrova

Koncept za Fitrovou je jednoduchý; poskytnout všeobecně přijímaný prostředek sledování klientů prostřednictvím protokolu založeného na blockchainu. Mezi tisíci tělocvičnami a trenéry po celém světě neexistuje komunikace. Tento nedostatek komunikace ponechává klientům dlouhodobě utrpení, protože jsou nuceni začít znovu, kdykoli se přestěhují nebo změní svého trenéra. Tento nedostatek průmyslových standardů ztěžuje všechny v tomto odvětví, protože v současném procesu dochází ke ztrátě času i zdrojů.

Fitrova doufala, že tento zmatek využije tím, že poskytne průmyslu univerzální prostředky pro sledování nejdůležitějších detailů jejich klientů. Společnost je bílý papír tvrdí, že systém „přináší revoluci ve zdraví & fitness průmysl. “ Zdraví a fitness průmysl je průmyslem za 80 miliard dolarů ročně. Zajímavé je, že Severní Amerika představuje 90 procent těchto fitness dolarů. Je pozoruhodné, že Spojené státy ročně představují 25,8 miliard dolarů ve fitness fondech.

Platforma Fitrova

Fitrova plošina slíbil vytvořit mezinárodní Zdraví & Platforma pro sledování fitness, která využívala technologii blockchain ke sledování základních průmyslových aspektů. Tento systém zahrnoval kombinaci údajů o back-office a osobních účtech, jako jsou údaje o fakturaci a členství. Členové dále očekávali, že budou moci sledovat osobní cíle klienta v oblasti fitness, včetně toku uživatelů, cvičebního programu a docházky do posilovny. Níže uvádíme některé z kritických aspektů platformy.

Zvýšená bezpečnost

Uživatelé Fitrova by se nemuseli obávat narušení dat. Platforma Fitrova měla ukládat informace všech uživatelů na blockchainu Ethereum. Údaje o členství v tělocvičně se skládají z extrémně citlivých informací, jako je celé jméno uživatele, domácí adresa a fakturační údaje. V posledních měsících došlo k významným útokům na programy související s fitness.

V březnu tohoto roku hackeři utekli s uživatelskými daty od 150 milionů uživatelů aplikace MyFitnessPal. Tato aplikace je divizí Under Armour a fungovala v tandemu s nositelným zařízením pro sledování osobních údajů. Hackeři nyní mají citlivé podrobnosti o uživatelích celé platformy, včetně jejich cest a tras. Firma tvrdí, že nedošlo ke ztrátě bankovních informací, ale tento nejnovější incident zdůrazňuje obavy fitness komunity ohledně krádeží dat.

Nekonzistentní záznamy klientů a fakturace

Platforma Fitrova by k integraci dat v rámci platformy využívala blockchain Ethereum. V současné době jsou podrobnosti o členství ručně zadávány do soukromého systému. Tato integrace blockchainu by umožnila bezpečnější vedení záznamů a vyšší úroveň ochrany před podvodnými aktivitami. Nový systém by využíval distribuovanou účetní knihu, aby zabránil nesrovnalostem v celém odvětví.

Protokoly o členství a časová razítka

Jednou z jedinečných funkcí platformy byla schopnost extrémně přesně sledovat programy uživatelů pomocí integrace nositelných fitness zařízení. Kdykoli jste měli cvičit v zúčastněné posilovně Fitrova, všechna vaše fitness data, včetně tréninku, času a data, se zaznamenají do blockchainu. Trenéři z celého světa získávají přístup k těmto informacím, aby vám pomohli s přesností vytočit váš cvičební program.

Problémy s platformou Fitrova

Ve Fitrově byly některé inherentní problémy, které nakonec vedly k pozastavení tohoto programu. Dokument white paper primárně nedokáže vypsat členy týmu. Zkušení investoři do kryptoměny vědí, že tato část je kriticky důležitá při určování, zda má platforma opotřebení pro splnění svých slibovaných cílů. V případě Fitrova se zdá, že ne.

Fitrova Team přes Cryptoslate

Fitrova Team přes Cryptoslate

Fitrova ukazuje registraci jak v Austrálii, tak v USA. Společnost uvádí osm zaměstnanců, kteří jsou v současné době zaměstnanci. Společnost držela úspěšné ICO od 1. března 2018 do 26. března 2018. Přímo po ICO došlo k výraznému růstu tokenu FRV a v květnu dosáhl token FRV historického maxima $ 0,19. Zdá se, že toto zvýšení bylo další pump-and-dump. V následujícím měsíci klesla hodnota kryptoměny těsně nad 0,00005 USD.

Fitrova přes CoinMarketCap

Fitrova přes CoinMarketCap

Pump and Dump Part II

Token FRV od té doby zaznamenal malý růst, s výjimkou tohoto minulého týdne, kdy z ničeho nic a z žádného zvláštního důvodu token FRV zaznamenal růst 900 procent za pouhé tři dny. Zdá se, že tým Fitrova se spíše zajímá o schémata čerpání a skládkování, než aby splnil svůj slib. Naštěstí pro investora do kryptoměny došlo k výraznému odporu vůči nejnovějšímu pumpování a skládkování, ke kterému došlo tento týden s více krypto zásuvky podrobně odhalit podvod.

Ahoj, zlato, jste do fitness investorů? A co ztráta Fiten ‘Dis ve vašem portfoliu?

Zdá se, že Fitrova se svou strategií čerpání a skládky klesá na stranu odpadu. Pamatujte, abyste se vyhnuli strachu z vynechání (FOMO). Vraťte se příští týden zpět a zjistěte, zda největším přínosem je chytrá investice nebo jen další kryptoměna.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me