GDAX a Poloniex jsou přední burzy. GDAX se běžně doporučuje pro nové uživatele, zatímco Poloniex se doporučuje pro pokročilé uživatele. Ale proč?

V tomto srovnání GDAX vs Poloniex vám ukážeme klíčové rozdíly mezi oběma burzami, abyste si mohli vybrat, která je pro vás ta pravá.

Poznámka: Nedávno si uživatelé Poloniex stěžovali na lístky na zákaznickou podporu, jejichž vyřízení trvalo týdny nebo dokonce měsíce. Při používání Poloniex buďte opatrní.

GDAX vs Poloniex: Klíčové informace

Jak si můžete všimnout ve výše uvedené tabulce, jedním zásadním rozdílem mezi těmito burzami jsou jejich metody vkladu a výběru. Zatímco GDAX umožňuje uživatelům ukládat fiat měny (USD, EUR) prostřednictvím bankovních převodů, Poloniex obchoduje výhradně s kryptoměnou. To znamená, že pokud ještě nevlastníte kryptoměnu, budete muset nejprve použít kryptoměnu GDAX nebo jinou burzu a poté ji uložit k použití na Poloniex.

Poloniex, Alt-Coin Option

Alt-coin, termín používaný k popisu jakékoli jiné mince než bitcoinu, nachází svůj domov na Poloniexu. Zatímco Poloniex má špatnou pověst, pokud jde o zákaznickou podporu, nechybí mu ani nabídka mincí. S více než 90 různými mincemi k obchodování je snadné pochopit, proč je tolik denních obchodníků přitahováno k Poloniexu.

Naopak GDAX nabízí pouze bitcoiny, ethereum a litecoiny. I když je to vynikající pro někoho, kdo si chce sem tam koupit několik hlavních mincí, není to ideální, pokud hledáte do svého portfolia nějaké altcoiny.

Poloniex View

Používání Poloniexu si vyžaduje určité zvyknutí. Vpravo uvidíte seznam všech různých dostupných kryptoměn. Vidíte ty záložky v horní části? To označuje hlavní měnu obchodování.

Na výše uvedeném snímku obrazovky se vše obchoduje v BTC. Když se tedy říká STR, znamená to opravdu STR / BTC. Nakupujete STR za bitcoiny a prodáváte STR za bitcoiny.

Pokud klikneme na kartu ETH, uvidíte:

Poloniex ETH

Nyní je každý měnový pár pro Ethereum. Takže tam, kde je uvedeno OMG, je to opravdu OMG / ETH.

Poloniex Koupit Prodat

Přímo pod grafem budete mít možnost nakupovat nebo prodávat ve vybraném měnovém páru. Je to docela intuitivní: zadáte, kolik chcete koupit, a kliknete na „Koupit“, nebo kolik chcete prodat, a kliknete na „Prodat“.

GDAX je o něco uživatelsky přívětivější. Po nastavení účtu platforma vypadá takto:

Uživatelské rozhraní GDAX

Vlevo nahoře vyberete svůj obchodní pár. Hned pod tím budete moci vložit prostředky na svůj účet nebo vybrat peníze. Chcete-li koupit nebo prodat, vyberte příslušnou možnost a zadejte částku USD, kterou chcete utratit, nebo částku BTC, kterou chcete prodat. Pojmenujete svou cenu a pokud se objednávka shoduje s touto cenou, automaticky se prodá (nebo koupí).

GDAX je celkově jednodušší a má příjemnější rozhraní. Je také vlastněna společností Coinbase a je s ní integrována. Stávající uživatelé Coinbase mají snadné ověření a již mají 2FA zabudovanou.

Poloniex má mezitím rozhraní, které vypadá, jako by to bylo na počátku roku 2000. Nebyla modernizována, i když je rozhodně použitelná. Poloniex má však výhodu alt-coin. Jsou jednou z předních burz pro nákup a prodej alt-coinů.

Musíte se tedy při rozhodování, kterou burzu použít, zeptat sami sebe, záleží vám na alt-coinech? Pokud vám záleží jen na nákupu bitcoinů, jděte na GDAX. Pokud si chcete koupit STR, 0X nebo dogecoin, přejděte do Poloniexu.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora je ve světě kryptoměn nanejvýš důležitá. Poloniex má bohužel pověst propastné zákaznické podpory. Reddit má seznam prací s příspěvky, které ukazují, že lidé mají špatné nebo žádné zkušenosti se zákaznickou podporou.

Poloniex má před svou zákaznickou podporou dlouhou cestu, než jim můžeme dát pevné doporučení. I když jsou vůdci ve světě alt-coinů, jednoduše vyžadují hrst nově vyškolených agentů nebo dokonce otevřou call centrum.

Naopak, GDAX má robustní FAQ doprovázené snadno použitelným formulářem pro kontaktování zákaznické podpory. Abychom to posunuli o krok dále, GDAX překvapivě nabízí telefonickou podporu. Zákaznickou podporu GDAX můžete kontaktovat na čísle 1-888-908-7930. Můžete je také kontaktovat na Twitteru @GDAX_Support.

Zatímco zákaznická podpora GDAX již v minulosti prošla kritikou za to, že nenabízí telefonickou podporu, tento problém zjevně překročila..

Promiň, Poloniex, ale toto kolo jde do GDAX.

Obě společnosti Společenství důvěřuje

Zatímco Poloniex má špatnou pověst zákaznické podpory, GDAX i Poloniex jsou důvěryhodnými možnostmi v komunitě kryptoměn.

GDAX začínal jako burza s názvem Coinbase Exchange v roce 2015. V květnu 2016 se rebrandovali na název GDAX spolu s nabídkou Ethereum. Coinbase a GDAX fungují v rámci BitLicense od newyorského státního finančního oddělení, což společnosti umožňuje působit v New Yorku. Fondy do výše 250 000 USD jsou pojištěny FDIC.

Historie Poloniexu je méně jasná. Víme, že byly spuštěny v roce 2014 a že sídlí ve Spojených státech. Kromě toho Poloniex nezveřejňuje mnoho informací o sobě.

Bezpečný a spolehlivý

Obě burzy slibují, že vaše prostředky budou v bezpečí. Byli v tomto úsilí úspěšní?

Poloniex byl hacknut v roce 2014 kvůli hackerovi, který odhalil zneužití jejich softwaru. Bylo hlášeno 12,3 procenta celkových bitcoinů. Software byl opraven a byla poskytnuta odpověď považovaná komunitou za uspokojivou. Od té doby nedošlo k žádným velkým hackerům.

GDAX na druhé straně zažil pouze bleskový krach způsobený prodejní objednávkou za několik milionů dolarů. Tato prodejní objednávka způsobila, že cena etherea klesla z více než 300 $ na méně než 1 $. Naštěstí GDAX s touto záležitostí zacházela s grácií a napravila to pomocí svých vlastních prostředků. Ne nutně hack, ale stojí za zmínku.

Prostředky uložené v GDAX jsou pojištěny FDIC až do výše 250 000 USD. Poloniex nenabízí stejnou ochranu.

Tvrdí Poloniex že většina finančních prostředků je uložena ve chladírně se vzduchovou mezerou. Udržují si pouze dostatek online pro usnadnění obchodování. GDAX také udržuje 98% finančních prostředků offline v chladírnách.

Poplatky

Poloniex má také nízké poplatky, s poplatky nejméně 0,25%. Naštěstí neexistují žádné poplatky za vklady, ale existují poplatky za výběr. Tyto poplatky jsou účtovány samotnou sítí kryptoměn, nikoli společností Poloniex.

GDAX má extrémně nízké poplatky, bez poplatků za makléřské obchody. Poplatky za převzetí začínají na 0,25%, přičemž sleva na základě objemu snižuje poplatky na 0,1%. Stejně jako Poloniex neexistují žádné poplatky za vklad ani poplatky za výběr ze sítě.

Nedostatek poplatků od tvůrců vede k vítězství v GDAX, ačkoli obě burzy mohou být hrdé na to, že nabízejí nízké poplatky.

Dostupné kryptoměny

GDAX nabízí pouze bitcoiny, ethereum a litecoiny (stejné kryptoměny, jaké si můžete koupit na Coinbase). GDAX přidá omezenou podporu pro bitcoinové hotovosti v roce 2018, ale o tom, zda v blízké budoucnosti nabídne další nové coiny, se nemluví..

Poloniex naproti tomu nabízí bitcoiny, ethereum, litecoiny, stellar, zvlnění, bitcoinové hotovosti, ethereum classic a dalších přibližně 90 mincí. Zdá se, že nové mince jsou přidávány každý týden, přičemž nedávno byly přidány plyn i OMG.

Pouhá velikost nabízených mincí přitahuje lidi k Poloniexu. Mnoho lidí, jako jsem já, je ochotno přehlédnout svou špatnou zákaznickou podporu výměnou za to, že mají možnost koupit mince, které jinde snadno nenajdete..

GDAX vs Poloniex: Final Thoughts

GDAX má ve srovnání s Poloniexem lepší zákaznickou podporu a vynikající pověst. Poloniex má naproti tomu k dispozici různorodý výběr alt-coinů k obchodování. Pro ty, kteří chtějí obchodovat s alt-coiny, však existují i ​​jiné alternativy, například Bittrex.

Nakonec, pokud vás zajímají pouze bitcoiny, litecoiny a ethereum, zvažte GDAX jako svůj nový domov. Pokud chcete obchodovat s alt-coiny, zvažte Poloniex nebo Bittrex. Bittrex má v komunitě kryptoměn mnohem lepší pověst, a to je životně důležité.

Poloniex by měl být používán s varováním, že v případě problému pravděpodobně nedostanete uspokojivou pomoc od zákaznické podpory. Pokud to zvládnete, přejděte do Poloniexu a založte si účet. V opačném případě budete rozumní držet se GDAX a Bittrex.

Recenze Recenze GDAX Recenze Poloniex
Stránky Navštivte GDAX Navštivte Poloniex

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me