Několik kryptoměn a blockchainových projektů ve vesmíru může konkurovat úrovním pokroku a aktivity otevřeného blockchainového platebního řešení Dash.

Ryan TaylorDostali jsme příležitost spojit se s Ryan Taylor, generální ředitel společnosti Dash Core Group Inc., která vede vývoj a údržbu společnosti Dash. Taylor má více než 15 let zkušeností v oblasti finančních služeb a technologií.

Před příchodem do společnosti Dash v roce 2016 na pozici finančního ředitele působil Taylor jako analytik hedgeových fondů zaměřený na investiční společnost v New Yorku v hodnotě 20 miliard dolarů. Byl také přidruženým partnerem ve společnosti McKinsey & Business Technology Office společnosti v New Yorku, kde pracoval s vrcholovými výkonnými klienty největších světových finančních institucí.

V následujícím rozhovoru Taylor sdílí své myšlenky na důležitost stresového testování, škálování Dash kolem bitcoinů a Dashových dalších kroků v rychle se rozvíjejícím prostředí.

Jednou ze základních sil Dashu je komunita kolem něj. Jaká je tajná omáčka k udržení této pozitivní atmosféry obklopující Dash?

Je známo, že komunita Dash je v naprosté většině inkluzivní a pozitivní. K tomu nevedla jen jedna věc, protože mnoho úžasných lidí přispívá k této atmosféře malými i malými způsoby.

Opravdu si však myslím, že jasná vize, kterou formulujeme, abychom se stali ideální platební sítí pro kryptoměny, přitahuje podobně smýšlející jednotlivce, kteří tuto vizi sdílejí. Díky tomu, že všichni mají stejné cíle, je skutečně soudržná komunita.

Před několika týdny společnost Dash oznámila, že síť úspěšně provedla zátěžový test s několika působivými výsledky. Můžete s námi sdílet podrobnosti?

Test provedli členové komunity Dash pomocí transakčního nástroje, který rozesílal dávky transakcí. Síť Dash nezaznamenala žádné zjistitelné narušení během dvou dnů, kdy experiment proběhl, a během 24 hodin měla více než půl milionu transakcí.

Síť také zaznamenala nulové osiřelé bloky a kvůli nepravidelnosti testu, při kterém byly odeslány tisíce transakcí najednou, dosáhl nevyřízený objem mempoolu nepotvrzených transakcí maximálně 3,2 MB. Velikost mempoolu se rovnala datům v hodnotě dvou bloků. To znamená, že vymazání sítě by trvalo pět minut. Mezitím by bitcoinům trvalo čtyřicet minut, než vyčistili nevyřízené položky této velikosti, protože jejich blokovací interval trvá 10 minut.

Aby toho nebylo málo, síť Dash během zpracování vysokých objemů transakcí stále neměla žádné detekovatelné změny v transakčních poplatcích a dokázala udržet střední transakční náklady hluboko pod jedním centem USA.

Jak se komunitě podařilo zahájit tuto akci, aniž by vývojáři pochopili, co se plánuje?

Byl to opravdu poměrně jednoduchý nástroj. Nevyžadovalo to žádnou koordinaci s vývojáři. Síť Dash je síť bez oprávnění, takže každý, kdo je ochoten zaplatit poplatky, může zpracovat tolik transakcí, kolik chce. Jakmile se komunita chopila tohoto nástroje, pokus o rozbití sítě se rychle stal virovou věcí. Je zřejmé, že to vydrželo výjimečně dobře.

Dash již dříve uvedl, že jeho dlouhodobý plán škálování se zvýší až na čtyřicetinásobek současné kapacity bitcoinu. Můžete nám sdělit podrobnosti o tom, jak toho bude dosaženo?

ASU nedávno vydala svůj výzkum šíření bloků v síti Dash a určila cestu k minimálním velikostem bloků 10 MB (maximální množství, které modelovali) a identifikovala grafen jako technologii, která by se mohla mnohem dále škálovat, i když dosud nebyli schopni vyčíslit limit.

Důsledky pro tento výzkum jsou obrovské. Nejprve to znamená, že můžeme v blízké budoucnosti pokračovat ve zvětšování velikostí bloků a kapacity sítě alespoň na pětinásobek současné kapacity. To také znamená, že brzy budeme mít čtyřicetinásobek kapacity bitcoinové sítě. Kromě toho máme také důvěryhodnou cestu k škálování. Tyto kapacity jsou v síti Dash možné pouze díky její rychlosti, která je přibližně 100% rychlejší než síť bitcoinů při šíření bloků.

Výsledky zátěžového testu ukázaly průměrné transakční poplatky nižší než jeden cent. Jak se společnosti Dash daří udržovat tak nízké poplatky ve srovnání s bitcoiny při zachování rychlosti transakcí?

Na rozdíl od bitcoinu a dalších kryptoměn se Dash skládá ze dvoustupňové sítě. Druhá vrstva v Dash přidává masternody, které provádějí různé funkce, včetně InstantSend, PrivateSend a hostují systém správy.

Masternodes jsou velmi efektivní v prevenci útoků Sybil a poskytují operátorům masternodů platby a motivují je k provozu na profesionálně provozovaném a spravovaném hardwaru. To dává síti Dash neuvěřitelnou rychlost a umožní jí provést přibližně 4 000 transakcí za sekundu za velmi nízkou cenu.

V květnu se objevily zprávy, že váš Twitter a LinkedIn byly napadeny hackery. Už jste někdy zjistili, kdo to udělal? Jak jste získali zpět kontrolu??

Po neoprávněném přístupu k mým osobním účtům Twitter a LinkedIn jsem během asi tří hodin získal kontrolu nad oběma účty. Okamžitě jsem získal podporu soukromé firmy zabývající se kybernetickou bezpečností k zabezpečení všech mých účtů, která nezjistila, že by došlo ke zneužití důvěrných nebo finančních údajů. A co je nejdůležitější, mohu říci, že nebyly ohroženy žádné účty ani systémy související s Dash.

Ke kompromisu došlo v důsledku selhání důvěryhodné třetí strany dodržovat své vlastní bezpečnostní protokoly, když útočník za mě vydával sociální inženýrství a bylo mu povoleno resetovat hesla. Bohužel jsme nezjistili, kdo hacker provedl, ale podali jsme zprávu o počítačové kriminalitě FBI.

Celý incident byl dobrou připomínkou, že každý z nás musí zajistit a povzbudit naše důvěryhodné poskytovatele třetích stran, aby správně dodržovali bezpečnostní kontroly a důkladně ověřili totožnost uživatele před uvolněním osobních údajů nebo přístupu k účtu.

Jaké jsou nejkritičtější další kroky pro Dash na jeho aktuálním plánu?

Tým Dash pracuje na spuštění Dash Evolution, aby poskytl milionům uživatelů po celém světě možnost provádět okamžité, zabezpečené a téměř bezplatné transakce. Naším cílem tohoto projektu je usnadnit používání Dash poskytnutím platformy, která umožňuje mnoho nových funkcí, včetně nových aplikací, které mají podobné rozložení Venmo nebo Paypal, kde může uživatel posílat nebo přijímat peníze ze svého seznamu kontaktů.

Věříme, že Evolution bude platebním systémem budoucnosti tím, že umožní uživatelům ukládat své účty a data v decentralizované síti na rozdíl od nucení zadávat dlouhé kryptografické adresy.

Naším cílem je zpřístupnit každodenní používání kryptoměny pro průměrného člověka, který nemusí mít technické znalosti nebo znalosti digitálních měn. Nedávno jsme poskytli aktualizovaný oficiální plán. Ačkoliv nejsou stanovena přesná data, očekáváme, že Evolution spustíme do konce čtvrtého čtvrtletí.

Děkuji!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me