Počítač má za sebou dlouhou cestu od toho, aby z něj byl obrovský kus kovu a plastu obklopený skupinami zvědavých mužů a žen se schránkami. Rychle vpřed o několik desetiletí se osobní počítače staly vším od prostředků k propojení se zbytkem světa až po generování celoročních příjmů.

Vzestup těžby kryptoměn posunul koncept vydělávání peněz pomocí počítače na novou úroveň. Namísto vašich klasických tras digitálního podnikání, jako je eCommerce, vám těžba kryptoměny v podstatě umožňuje nechat váš stroj v chodu a vybírat platby tak, jak jsou vypláceny.

Zní to příliš dobře, než aby to byla pravda? Malá kapka zdravého rozumu říká ano, ale ve světě kryptoměn se věci liší. Multimiliardové blockchainové sítě založené na blockchainu, jako jsou bitcoiny, potřebují horníky, aby je udrželi v chodu, proto zdánlivě pasivní kompenzace. Díky 12 různým měnám, které lze těžit, si MinerGate klade za cíl pomoci uživatelům maximalizovat jejich ziskovost na rozdíl od pouhé těžby jakékoli jednotlivé mince.

Screenshot z webu MinerGate.

CoinCentral dostal příležitost k exkluzivnímu rozhovoru s Claudem Lecomte, generálním ředitelem společnosti MinerGate, jednoho z největších světových těžebních fondů s více měnami.

MinerGate byla založena v roce 2014 a od ledna 2018 se rozrostla na více než tři miliony těžařů. Podle stránky MinerGate společnost vyplatila těžařům od svého založení více než 20 milionů USD (ekvivalent kryptoměn v USD v prosinci 2017)..

Těžba pomocí průměrných počítačů se však stává exponenciálně obtížnějším, protože na scénu vtrhly ASIC a další výkonnější těžební zařízení. Dnes by váš průměrný MacBook Pro mohl vydělat kdekoli mezi několika centy až a <Těžba 100 $ za týden. Každé odvětví má své výzvy a je velmi zajímavé nahlédnout do toho, jaké to je provozovat jeden z největších cloudových těžebních fondů na světě.

Nedávno společnost MinerGate uvolnila fond BTC. Proč si myslíte, že je ten správný čas na vydání?

Víte, je docela těžké najít ten správný čas na takové rozhodnutí. V tuto chvíli zasahuje MinerGate strukturální posun a růst. Za poslední dva měsíce jsme uvolnili off-chain transakce s našimi partnery z Freewallet, spustili jsme BTC pool, aktualizovali naše CLI a GUI minery, zvýšili hashrate a rozšířili softwarovou podporu a provedli určité upgrady, abychom byli plně kompatibilní se softwarem NiceHash . Naše technologická platforma byla 100% připravena na spuštění fondu BTC a neexistovaly žádné důvody k jeho zadržení.

Přes vrchol jsme právě teď uprostřed něčeho – zahájili jsme obrovský flashmob #iamaminer na Twitteru nechat těžební komunitu zvýšit hlas a také vyhrát 1 000 $ na tweet.

Zpět nahoru. Zahájení bitcoinového fondu je důležitým krokem v kontextu obecného trendu MinerGate integrovat retailovou a profesionální těžbu.

Jak populární očekáváte, že se nový fond BTC stane v těžební komunitě?

Tento segment těžby je vysoce konkurenční. Trh je přesycený bitcoinovými fondy, které kolem sebe shromažďují široké publikum. Pool MinerGate BTC má několik jednoduchých funkcí, které mě přesvědčily o velké budoucnosti našeho projektu. Vynikající úroveň služby, vícejazyčná podpora 24/7, kvalita a spolehlivost samotného bazénu a velké publikum společnosti MinerGate nám dávají pocit jistoty, že se na tento trh dostaneme..

Naším hlavním cílem je vstup do top 10. Možná se to nestane zítra, ale cílů je třeba dosáhnout, že??

Proč je BTC Pool MinerGate lepší než alternativy?

Naše výhody jsou jasně vidět – nejvyšší úroveň služeb, podpora na plný úvazek, kvalita samotného našeho bitcoinového fondu, spolehlivost a transparentnost společnosti a nové nápady na úžasná vylepšení, jako je přidání sloučené těžby. Je velmi důležité mít velké počáteční publikum a zahájit těžbu. Máme to.

Jsem rád, že jste zmínil sloučenou těžbu. Které mince budou sloučeny s BTC?

I když sloučená těžba nebude charakteristickou vlastností fondu hned po spuštění, přidáme ji poté, co se ujistíme, že vše funguje správně. Máme několik možností sloučení coinů s BTC, ale bohužel teď nemohu prozradit podrobnosti, protože jsem slíbil, že neukradnu novinky z našeho PR oddělení.

Kdo je vaše cílová skupina? Profesionální horníci nebo válečníci?

MinerGate byl vždy nováčkem přátelský těžební fond. Snažíme se vše zjednodušit na úroveň, kdy by mohl začít vydělávat i váš křeček bez praktických znalostí těžby.

Většina nováčků je nadšená a plná nápadů a je radost s nimi pracovat. Neustále pracujeme na zlepšování použitelnosti našeho softwaru. Nedávno jsme vydali významnou aktualizaci pro těžební softwarovou základnu MinerGate – MinerGate xFast Miner. Zaslouží si však zvláštní zmínku o něco později.

Klíčovým publikem našeho fondu bitcoinů jsou profesionální lidé s těžkými ASIC. Toto publikum je pro nás nové. Podle mého názoru vypadá čínské publikum v tuto chvíli velmi perspektivně a pracujeme na vývoji naší značky několika směry najednou. Krypto svět je mezinárodní, proto ho tak milujeme.

Mohli byste čtenářům Coincentral říci více o nové Beta otevřené beta verzi?

Letos v srpnu jsme slíbili, že se zbavíme sekundárních pracovních toků, abychom se zaměřili na rozvoj fondu. Tým vývojářů MinerGate vytvořil zcela nový horník. Dosáhli jsme několika důležitých cílů, jako je zlepšení stabilního provozu a značný výkon, které se zvýšily v průměru na 20% ve srovnání s počty našich hlavních konkurentů. Navíc u některých konfigurací jsme dosáhli 100% růstu a je na co být hrdý.

Úvěry Bruceovi, Jane, Lesleymu – bez vás bychom nikdy tolik neudělali!

Vraťme se ke sloučené těžbě. Chystáte se rozšířit seznam podporovaných sloučených mincí?

Zkoumáme možnosti, jak využít to nejlepší z nich. Ve velmi blízké budoucnosti povolíme sloučenou těžbu nových párů mincí založených na algoritmu CryptoNight. Jak jsem již řekl, sloučíme BTC, ale tady cítím, že Emmin oči (ona je hlavou našeho oddělení PR) pálení děr v zádech.

Mohu jen říci, že sledujeme vývoj PoW XMR a mincí, které s ním lze sloučit.

Kdy uvidíme nové mince na MinerGate?

Právě jsme uvolnili náš fond BTC a diskutovali jsme o podpoře sloučené těžby. Nedávno jsme spustili první fond CryptoNight pro sloučenou těžbu pro CryptoNight ASIC. Nyní mohou uživatelé začít těžit Monero Original a získat Bytecoin, aniž by ztratili hashrate pro hlavní minci. Jsme v nepřetržitém kontaktu s našimi partnery z Číny a Jižní Ameriky a monitorujeme potenciální altcoiny. Stačí se podívat na novinky a zůstat s námi!

Tu a tam můžete vidět lidi, kteří zveřejňují názor, že MinerGate je podvod. Můžete se k tomu vyjádřit?

No, je to závist. Dobře, srandu stranou – obvinění z podvodu se vždy shodují s jakýmkoli velkým obchodem. Zejména podnikání ovlivňující obchodní zájmy obyčejných lidí. Zejména na internetu. Zejména v krypto vesmíru.

Jsme jedním z největších těžebních fondů na světě. 3,5 milionu našich uživatelů se prostě nemůže mýlit. Kvalita těžby a infrastruktura kolem ní očividně nutí naše konkurenty pracovat dvakrát tak tvrdě, aby to dohnali. Už jste někdy viděli podvod trvající čtyři roky, neustále pracující na zlepšování svých služeb a rostoucí rok od roku? Nemyslete si, že lidé jsou tak hloupí!

Náš tým to bere s lehkostí a sebevědomě, víte, jako by to byl dlouhý vtip, který už není tak zábavný. Pro informaci: ne, nejsme podvod.

Jaké jsou plány MinerGate pro nejbližší budoucnost?

Neustále budeme vylepšovat náš fond, přidávat nové coiny a poskytovat našim uživatelům ty nejlepší služby. Máme představy týkající se sloučené těžby. Stále bojujeme s Googlem, aby se naše aplikace vrátila zpět na Google Play. V tuto chvíli si jej můžete stáhnout na našem webu. Právě jsme spustili flashmob #iamaminer, abychom ukázali, že na těžbě stále záleží a má hlas. Máme spoustu nápadů a postupně je představíme.

Zatímco se MinerGate jeví jako uzavřená společnost, jsme vždy otevřeni novým návrhům. Klíčem k naší práci je podle mého názoru kontakt s uživateli a jejich ochrana. Jsme vždy na vaší straně – to je motto naší společnosti. Pojďme společně vybudovat lepší krypto svět!

Děkuji, Claude Lecomte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me