Vesmírná jachta začala jako malá párty v hudebním průmyslu v zadní uličce Los Angeles speakeasy v roce 2015 a od té doby se stala vyhledávačem dalšího talentu taneční hudby.

Předtím, než COVID obepnul průmysl, značka ochutnávek pořádala týdenní rezidence a akce na mezinárodní úrovni a pořádala 150 představení ročně. Jeho přístup k událostem vzal svět útokem s překvapivými umělci, rezervovanými výhledy a spontánními rozvozy pizzy na vrcholu večírku.

Když COVID zastavil tradiční výnosy vesmírné jachty, propagátoři party se zaměřili na to, aby se stali rychle se rozvíjejícím digitálním impériem – hostující živé vysílané sety na Twitchi, založili novou nahrávací společnost a stali se první značka EDM, která vstoupila do krypto-uměleckého prostoru na začátku tohoto léta na Šikovná brána, digitální umělecká galerie pro NFT a kryptografické umění.

Poznámka redakce: Chcete-li se dozvědět více o umění kryptoměny a nefunkčních žetonech, podívejte se na naše průvodce zde:

  1. Fungovatelné tokeny (NFT)
  2. Jak blockchain mění umění
  3. Průzkum trhu s blockchainovým uměním

První kolekce Space Yacht, spolupráce s renomovaným krypto-umělcem Goldweirdem, se vyprodala během několika minut a stala se odrazovým můstkem pro zcela nový sektor kreativity pro značku.

Sbírka vesmírné jachty na NiftyGateway.

Kolekce NFT vesmírné jachty na NiftyGateway.

Druhá kolekce NFT společnosti Space Yacht dnes klesá a skládá se ze tří odlišných témat, která jsou jádrem značky od jejího založení: pizza, smajlíky a jejich obchodní značka „WE ARE SO F☺CKD“. Většina lidí možná tomuto spojení nerozumí, ale pokud jste se zúčastnili akce Space Yacht, možná jste v jednu ráno snědli kousek pizzy na tanečním parketu, který vám předal jeden ze zakladatelů – tradice, která se koná na každé představení. Nebo, pokud jste si v posledních letech koupili tričko nebo mikinu, pravděpodobně má někde na oděvu heslo WE ARE SO F☺CKD nebo kostru Twerking..

Provedli jsme rozhovor se spoluzakladatelem Space Yacht a sběratelem krypto-umění Rami Perlmanem o přizpůsobení jejich série událostí tak, aby uspěli uprostřed odstávky průmyslu nočního života, a jak vypadá budoucnost krypto-umění v prostoru elektronické hudby.

Čím je Space Yacht nejlépe známý? Jak si vybudoval svou reputaci v hudebním prostoru?

Vesmírná jachta začala před pěti lety jako týdenní párty v Hollywoodu v úterý večer. Původně to byl problém pro lidi z oboru a DJy. Rychle se proměnilo v epicentrum podzemní taneční hudby v LA. Hodnotným návrhem bylo, že jste mohli přijít na naše akce a podívat se na nové talenty, kterým zbývalo 18 měsíců od vstupu na hlavní scénu. Vybudovali jsme si reputaci kurátorů, kteří našli talent dříve, než je našly štítky a větší společnosti, které se zabývají událostmi.

Za ta léta jsme rozšířili naši stopu, přestěhovali jsme se do Sound Nightclub (jeden z nejlepších klubů v LA) a zřizovali rezidence po celé zemi na místech jako Las Vegas, San Francisco a San Diego. Za poslední dva roky mezi turné, festivaly a rezidencemi jsme měli průměrně 150 akcí ročně, a dokonce jsme absolvovali turné v Asii, než zasáhl Covid. V pozadí našeho podnikání s událostmi jsme byli schopni zahájit nahrávací společnost a vytvořit prosperující obchod s oděvy.

Jak vesmírná jachta skončila v umění kryptoměny?

Studoval jsem vizuální umění na vysoké škole a roky jsem sběratelem. Byl jsem představen klukům v Nifty Gateway prostřednictvím přítele a okamžitě jsme to zasáhli. Do té doby jsem si nebyl vědom prostoru NFT, ale okamžitě jsem se připojil a začal sbírat. Odtamtud jsem sestoupil do králičí nory v kryptoměně a byl jsem stejně závislý a nadšený ze všech možností, a to jak z finančního hlediska, tak z toho, jak může být blockchain relevantní pro hudební průmysl.

Sbírka vesmírné jachty na NiftyGateway.

Sbírka vesmírné jachty na NiftyGateway.

Srpnová kapka byla spolupráce se zavedeným umělcem NFT jménem Goldweard, který vytváří sérii NFT založených na značce Space Yacht. Poté jsem pro každou animovanou skladbu složil veškerou hudbu, takže bylo skvělé mluvit o hudbě převážně ve vizuálním médiu.

Když jste letos v létě spustili svůj první krypto-umělecký pokles, pochopili vaši fanoušci souvislost mezi NFT a vaší značkou?

Vzdělání bylo velkou součástí toho, proč Nifty chtěla udělat kapku s námi. Vlastně jsme předpokládali, že naši fanoušci o NFT nic nevěděli, ale naším cílem bylo integrovat ikonografii naší značky, a to jak z vizuálního, tak z hudebního hlediska, a použít ji jako vstupní bránu do místa, kde bychom mohli mluvit o technice za NFT.

Před poklesem jsme udělali řadu věcí, abychom zvýšili povědomí, jako jsou e-mailové výbuchy, příspěvky na blogu, podcasty a dokonce jsme představili kluky Nifty v naší show Twitch, abychom vysvětlili technologii. V době, kdy kapka zasáhla, naši fanoušci věděli, o co se jedná, a ve skutečnosti jsme viděli hodně prodejů od prvních kupujících.

Co dělá sběratelské předměty kryptoměny tak cenné?

Je to všechno o autentizaci. Důvěřujeme autentičnosti fyzického uměleckého díla, když je podepsané nebo ručně očíslované, nebo v některých případech přichází s historickým certifikátem, který ukazuje historii toho, kdo kus vlastnil a za kolik se prodal. Vysvětluji, že místo toho všeho nahrazuje NFT, ale blockchain v jistém smyslu dělá lepší práci při ověřování, protože to nelze falšovat. Lidé kupují digitální zboží již dlouhou dobu, ať už ve videohře nebo v písni na iTunes. U digitálních domorodců se svět NFT nijak neliší.

Vidíte místo pro NFT v prostředí hudebního podnikání? Je to a jak se chystá narušit stávající modely nahrávacích společností?

Nevidím, že by NFT nahradily stávající modely štítků, ale spíše se staly zcela novou cestou, kde mohou hudební umělci distribuovat a zpeněžit svou hudbu. Po celá desetiletí milovníci hudby sbírali vinyly nebo pásky nebo CD, což jsou v podstatě neomezené kopie původního díla. S NFTs můžete vytvořit vzácný sběratelský předmět a dát hudebním fanouškům jejich první šanci skutečně VLASTNÍ kus hudby, stejně jako vlastní umělecké dílo. NFT posouvají koncept sbírání hudby na zcela novou úroveň!

Umělci elektronické hudby jako 3lau a RAC nedávno zahájili vlastní poklesy v prostoru NFT na platformách jako Nifty Gateway & Super vzácné. Jak vidíte vývoj tohoto trendu?

Covid nás všechny přinutil přijít na nové způsoby zpeněžení. Obzvláště zdecimovalo odvětví taneční hudby, protože většina DJů vydělává 95% svých příjmů z turné. Dává mi velký smysl, že umělci elektronické hudby by byli do vesmíru brzy, protože technologie je rámec, jehož prostřednictvím hudbu vytváříme. Už jsem měl manažery, agenty a umělce, kteří mě zasáhli a ptali se na NFT, protože viděli potenciál zpeněžení. Mám pocit, že v tomto prostoru uvidíme velký boom.

Jako sběratel sami, co dělá skvělý NFT?

Všechno začíná kvalitou každého kusu. Nestačí jen něco vybičovat ve photoshopu a říct lidem, aby si to koupili. Umělec musí mít úhel pohledu, který vytváří emocionální spojení a láká lidi, aby si chtěli kus koupit nebo mu přidělit hodnotu.

Disco (Vzácné) # 2/35

Informace o prodeji Disco (Rare) # 2/35 kolekce Space Yacht na NiftyGateway.

Stejně jako fyzické umění, i NFT vás musí přimět, abyste se cítili jako „TOTO MUSÍM MAT!“

Můžete nám říci o nejnovějším poklesu NFT?

Chtěli jsme, aby tato kolekce vykřikla na fanoušky, kteří jsou s námi od prvního dne. Stejně jako naše první kapka, i tato druhá kapka integruje do každé skladby naši ikonografii i originální hudbu. Stejná témata používáme v mnoha našich vizuálech a zboží, takže se zdálo být vhodné vytvořit kolem těchto témat celou kolekci NFT. Pro nové sběratele krypto-umění, kteří se o nás dozvěděli prostřednictvím naší první kolekce NFT, je to skvělý úvod do světa a snímků vesmírné jachty.

Kolekce se skládá z animací a fotografií se třemi odlišnými tématy vesmírné jachty: pizza, smajlíky a heslo naší ochranné známky „JSME SO F CKD.“ Jedná se o témata inspirovaná ikonografií raveové kultury, která jsme přizpůsobili našim vizuálním materiálům na turné, zboží a kombinovali jsme je s naším pojetím krypto umění. Pro ty, kteří nás teprve začínají poznávat, je tato kolekce bránou do vizuálních památek Space Yacht.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me