Vítejte ve světě technické analýzy, obchodního přístupu, který se snaží vytvořit cenové cíle na základě historických cenových pohybů a dalších dostupných kvantitativních informací.

Zajímá vás, jak zbohatnout z online obchodu? Více o tom si můžete přečíst v tomto článku zde: https://traderoomplus.com/can-you-get-rich-from-trading-online/. Začátečník, který se ponoří do světa kryptoměn s technickou analýzou obchodních videí, se pravděpodobně potýká s několika slovy, s nimiž nemusí být obeznámen, a proto je mnohem obtížnější získat užitečné informace. Sestavili jsme seznam rychlých vyhledávacích dotazů technické analýzy, které byste měli znát, abyste získali větší hodnotu svého výzkumu.

Průměrný směrový index (ADX):

Vypočítá sílu tržního trendu přes X-počet cenových pruhů. Obvykle se používá s DMI zvýšit přesnost. Hodnoty ADX (14) pod deset často předcházejí průlomům konsolidační zóny. Hodnoty nad 60 jsou neudržitelné a varují před blížícím se vyčerpáním trendů.

Průměrný skutečný rozsah (ATR):

Používá se k identifikaci průlomových obchodních signálů volatility a potvrzení vyčerpání trendu. Často se používá k vytváření automaticky nastavitelných koncových zarážek. Rozpětí cenových pruhů, které jsou 2-3krát větší než ATR (14), často iniciují silné tržní trendy.

Bollinger Bands (BB):

Obálky se směrodatnou odchylkou, které určují extrémy překoupené / přeprodané na trendových trzích. BB jsou velmi užitečné pro únikové obchodníky a pro identifikaci cenových / hybných rozdílů. Cenový model „Bollinger Band Squeeze“ pomáhá potvrdit rychlý přechod trhu z rozmezí od velmi nízké do vysoké volatility.

Vypuknout:

Termín používaný k popisu silného cenového přesunu z dobře definované konsolidační zóny nebo grafového vzoru. Potvrzené porušení trendových linií nebo klíčových úrovní podpory / odporu se také považuje za průniky.

Index komoditních kanálů (CCI):

Tento oscilátor identifikuje překoupené / přeprodané extrémy na trendových trzích a také pomáhá identifikovat „návratové“ obchodní zóny vstupu na trendových trzích. CCI je také vysoce citlivý ukazatel cenové a hybné síly. Produkuje mnoho druhů krátkodobých obchodních signálů.

Konsolidace:

Obchodní rozmezí poznamenáno dobře definovanými cenovými výkyvy s nízkou volatilitou. Vyskytuje se jako vzor „pauzy“ v silném trendu a může se také vyskytovat na vrcholech a spodních částech trhu. Vzory grafů, jako jsou prapory, klíny a obdélníky, všechny zobrazují konsolidace. Čím delší je doba konsolidace, tím silnější může být případný únik.

Tok peněz Chaikin (CMF):

Indikátor cenového rozsahu / objemu, který měří tok institucionálních peněz na / z trhu. Velmi užitečné při potvrzování výkyvů volatility a síly trendu. CMF je také výjimečným ukazatelem odchylky.

Cykly:

Opakující se vzorce tlaku na nákup a prodej, které se projevují jako oscilační vlny (cenové výkyvy) na všech likvidních trzích. Výpočet průměrné délky cyklu (měřeno od minima k minimu) může obchodníkům poskytnout předběžné znalosti o vysoce pravděpodobných terminačních a / nebo reverzních zónách.

Index směrového pohybu (DMI):

Indikátor potvrzení trendu, běžně používaný s ADX určit sílu trendu. Křížení linky DMI + nad / pod linkou DMI- lze použít jako obchodní signály. Když vysokou hodnotu ADX linka překračuje kteroukoli linku DMI, silný tržní trend může být v / blízko stánkové / ukončovací zóny.

Dvojitý stochastický oscilátor:

Hladší verze Stochastic indikátoru. Velmi efektivní při identifikaci maxim / minim primárního cenového cyklu na všech likvidních trzích. Používá se k identifikaci zpětně získaných obchodních transakcí na trendových trzích a k potvrzení cenových / hybných rozdílů.

Exponenciální klouzavý průměr (EMA):

Vypočítá průměrnou cenu trhu přes X-počet cenových pruhů, přičemž klade větší důraz na nedávné cenové akce. Reaguje na tržní cenovou akci rychleji než SMA. Obecně se vykresluje jako čára v cenovém grafu. Primární použití je k určení směru trendu a síly hybnosti, ale může také působit jako silná úroveň podpory a odporu. Kříže z EMAs lze také použít jako obchodní signály.

Fibonacciho retracement: (Fib):

Matematický vzorec používaný obchodníky k předpovědi vysoce pravděpodobných oblastí podpory / odporu na likvidních trzích. Měří nejpravděpodobnější úrovně návratnosti rozvíjejícího se tržního výkyvu ve vztahu k velikosti (vzdálenosti v bodech nebo délce času) předchozího tržního výkyvu. Nejběžnější poměry jsou 38,2%, 50%, 61,8%, 78,6%, 100%, 127,2% a 161,8%

Keltnerovy kanály:

Tyto ATR-založené cenové obálky se používají k předpovědi vysoce pravděpodobných cílů podpory / odporu a potvrzení cenových / hybných rozdílů. Používají se také ke generování průlomových nákupních / prodejních signálů.

Klouzavý průměr konvergence-divergence (MACD):

Vypočítá 9 období EMA rozpětí mezi 12 a 26 obdobím EMAs. Používá se jako signál kupní / prodejní hybnosti a potvrzení divergence cena / hybnost. Signály nákupu / prodeje vyskytující se v blízkosti nulové linie MACD mohou předcházet významným tržním trendům. Indikátor potvrzení trendu „jít do“.

Parabolické zastavení a zpětný chod (ParaSar):

Kombinace technického indikátoru a obchodní strategie. V zásadě strategie sledující trendy, která je vždy v dlouhé nebo krátké pozici. Filtrování signálů nákupu / prodeje ParaSar k obchodování ve směru primárního trendu může zlepšit výsledky obchodování. Lze použít také jako samostatnou koncovou zarážku.

Index relativní síly (RSI):

Tento oscilátor identifikuje překoupené / přeprodané extrémy na trendových trzích a také pomáhá identifikovat „návratové“ obchodní zóny vstupu na trendových trzích. RSI je také efektivní ukazatel odchylky cena / hybnost. Hodnoty RSI (14) 50 a více znamenají vzestupný trend, hodnoty nižší než 50 znamenají medvědí trend. Návraty RSI (2) a RSI (3) v silném trendu mohou nabídnout vysoce pravděpodobné, střední (reverzní) (krátkodobé) signály vstupu do obchodu.

Odpor:

Cenová úroveň, kde se předpokládá zastavení / obrácení cenových záloh. Předchozí výkyvy / pády, trendové linie, Keltnerovy kanály, Bollingerovy kapely, Fibonacciho retrakce a velké objemy VPOC všechny uzly mohou fungovat jako klíčové úrovně odporu.

Jednoduchý klouzavý průměr (SMA):

Vypočítá průměrnou cenu na trhu přes X-počet cenových pruhů. Obecně se vykresluje jako čára v cenovém grafu. Primární použití je k určení směru trendu a síly hybnosti, ale může také působit jako silná úroveň podpory a odporu. Kříže SMA lze také použít jako obchodní signály.

StochRSI oscilátor:

Kombinuje Stochastics a RSI do jednoho oscilátoru. Identifikuje překoupené / přeprodané extrémy na trendových trzích a také pomáhá identifikovat „návratové“ zóny vstupu do obchodu na trendových trzích. Také velmi užitečné jako ukazatel odchylky cena / hybnost.

Podpěra, podpora:

Cenová hladina, u které se očekává zastavení / obrácení cenových poklesů. Předchozí výkyvy / pády, trendové linie, Keltnerovy kanály, Bollingerovy kapely, Fibonacciho retrakce a velké objemy VPOC všechny uzly mohou fungovat jako klíčové úrovně podpory.

Houpačka:

Trvalý býčí / medvědí pohyb cen. V býčích trendech cenové výkyvy tráví více času růstem než klesáním a naopak medvědí trendy. Na trendových trzích jsou cenové výkyvy méně směrově vychýlené. Řada výkyvů propojeného trhu může pomoci potvrdit sílu trendu, zvrácení trendů a rozdíly ceny / hybnosti.

Trend:

Definováno jako série vyšších výšek švihu a vyšších minim švihu pro vzestupný trend a řada nižších výšek švihu a nízkých minim švihu pro medvědí trend. Sklon svahu EMA nebo SMA se často používá k určení směru / síly trendu. ADX a DMI se také používají společně pro stejný účel.

Trendová linie:

Vedení podpory / odporu (S / R). Postaveno spojením alespoň dvou významných výšek / výšek švihu a poté prodloužením čáry dopředu. Následné „testy“ trendové linie jsou často vnímány jako obchodní vstupní body. Následné porušení trendové linie jsou interpretovány jako obrácení trendu. Čím více je trendová linie úspěšně testována, tím silnější úroveň S / R je vnímána.

Stop loss:

Pokyn (makléři nebo burze) k opuštění dlouhé pozice, pokud poklesne na předem stanovenou cenu (u krátkých pozic naopak). Účelem je omezit ztráty ze ztrátového obchodu nebo uzamknout zisky z vítězného obchodu. Často se zadává jako „VOP“ („good til-cancelled“) nebo jako „tržní objednávka“.

Ovládací prvek hlasitosti (VPOC):

Klíčový ukazatel „objem za cenu“. Vyneseno jako histogram na cenovém grafu. Zobrazuje cenovou hladinu, při které došlo k největšímu objemu obchodní aktivity. Čím delší / užší je vrchol histogramu, tím významnější úroveň podpory / rezistence může být VPOC. Silné výpadky nad rámec VPOC často iniciují obchodovatelný tržní výkyv.

Závěrečné myšlenky

Tento základní seznam indikátorů a definice konceptu mapování vás provede lepším porozuměním pojmů technické analýzy kryptoměny.

Doporučený obrázek od uživatele @ipmal ve službě Steemit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me