V neobvyklém vývoji událostí je oblíbená stránka cloudové těžby HashFlare pozastavila všechny operace těžby bitcoinů na své platformě. Zprávy přišly přes a Cvrlikání příspěvek 24. července, kde vývojáři HashFlare vysvětlují, že společnost od začátku června 2018 utrpěla značné ztráty. Tento příspěvek dále vysvětluje, že související náklady na údržbu a elektřinu spojené s těžbou SHA-256 v rámci kontraktů na těžbu již nejsou lukrativní pro společnost.

Držitelé smluv HashFlare obdrželi e-mailem oznámení o zrušení jejich zásad. Od rozpuštění minulý měsíc se objevují nové zprávy, které zpochybňují platnost cloudových těžebních služeb poskytovaných HashFlare spotřebitelům. Uživatelé zejména tvrdí, že jejich smlouvy byly zrušeny, aniž by byly vráceny zbývající zůstatky. V reakci na to představitelé společnosti uvedli, že jejich smlouva obsahuje klauzuli, která umožňuje společnosti HashFlare provést takový sporný manévr, a že uživatelé s těmito akcemi souhlasili, když se přihlásili k jejich službám.

Hashflare přes Twiiter

HashFlare přes Twitter

Dalším znepokojivým rozhodnutím ze strany vývojového týmu HashFlare byla volba náhle a bez varování zavést nové požadavky na výběr. Tyto nově zavedené požadavky způsobily, že mnoho kryptoměnových investorů bojovalo o přístup k jejich fondům. Nové postupy pro výběr zahrnují požadavek, aby uživatelé splnili přísné postupy pro dodržování předpisů Know your customer (KYC). Zákony KYC jsou v tradičních bankovních scénářích obvyklé, ale v poslední době byly kryptoměnami používány hanebnějšími způsoby.

HashFlare Udržování kryptoměny pomocí zákonů KYC

Zdá se, že HashFlare používá znepokojivou taktiku k hromadění kryptoměny uživatele. CoinCentral byla jednou z prvních organizací, které informovaly o znepokojivém trendu kryptoburz využívajících zákonů KYC (Know your customer), aby zabránili uživatelům ve výběru jejich prostředků. Uživatelé nebyli povinni dodržovat tyto předpisy při provádění vkladů během otevírání svých účtů. Pouze po výběru jsou uživatelé nuceni dodržovat nově zavedené protokoly KYC.

Implementace této pochybné obchodní taktiky vedla mnoho uživatelů HashFlare k tomu, aby zasáhli platformy sociálních médií a vyjádřili pohrdání novým strategickým kryptoměním společnosti. Uživatelé Redditu již otevřeli několik stránek věnovaných boji proti rozhodnutí společnosti online i uvnitř soud. Problém druhé volby spočívá v tom, že uživatelé musí odhalit svou identitu, aby se mohli obrátit na společnost, a mnoho kryptoinvestorů si drží své soukromí drahocenné.

Hybnost hnutí skupinové žaloby roste každým dnem. Uživatelé Twitteru se připojili k účtu HashFlare, aby upozornili ostatní na plánované akce a vysvětlili jim, jak se mohou do soudního procesu zapojit. Mnoho uživatelů porovnává manévry HashFlare s dnes již neexistujícím podvodem Bitconnect, který otřásl kryptomarketem na začátku roku.

Co je těžba HashFlare?

Cloudová těžařská služba HashFlare umožňuje uživatelům pronajmout si výpočetní výkon (hash) a použít jej k těžbě bitcoinů a dalších kryptoměn. Uživatelé si od firmy kupují roční těžební smlouvu. Tato investice údajně pokrývala vybavení, personál a provozní náklady na těžební soupravy firmy. Společnost HashFlare řekla klientům, že tyto těžební soupravy provozuje jejich jménem, ​​přičemž všechny zisky jsou rozděleny na základě hashové síly pronajaté.

Problémy s těžbou bitcoinů

Problémy s HashFlare nastaly, když kryptomarket nadále klesal. Firma si rychle uvědomila chybu ve svých cestách. Problémy začaly, jakmile jejich fixní provozní náklady začaly překračovat hodnotu odměn Hashflare za bitcoiny. Tato měsíční ztráta finančních prostředků umožnila společnosti HashFlare zavést obskurní klauzuli smlouvy, která společnosti umožnila zrušit všechny bitcoinové smlouvy, aniž by uživatelům poskytovala vrácení peněz po dobu zbývající do doby jejich dohod..

Hashflare oznamuje zmrazení operací těžby bitcoinů

HashFlare oznamuje zmrazení operací těžby bitcoinů

Jinými slovy, někteří lidé zaplatili společnosti HashFlare smlouvu o cloudové těžbě v červnu a v červenci společnost smlouvu zrušila a ponechala platby uživatele podle této klauzule. Jakmile kombinujete doložku o zrušení s institucí přísnějších požadavků na výběr, je zřejmé, že firma má ve hře postranní motivy.

Uživatelé se stáhnou

Uživatelé HashFlare neplánují ustoupit stranou a nechat firmu převzít jejich krypto. Kromě rostoucího soudního sporu uživatelé zveřejňují několik různých strategií, jak získat náhrady. Jeden uživatel zejména sdílel s kryptokomunitou, jak mohl získat peníze z kreditní karty Bank of America. Uživatel kontaktoval banku a zpochybnil poplatky jako podvodné.

Uživatel HashFlare zpochybňuje poplatky společnosti vydávající kreditní karty

Uživatel HashFlare zpochybňuje poplatky společnosti vydávající kreditní karty

Firemní

Estonská společnost HashFlare vstoupila na těžební scénu v roce 2016. HashFlare také uvádí na své stránce s informacemi o společnosti adresu Edinburgh, Skotsko. Vývojáři HashFlare pocházeli z Hashcoiny tábor. Společnost se za posledních dvanáct měsíců rychle rozrostla na významnou cloudovou těžební platformu. Podle webu HashFlare společnost úspěšně poskytovala služby více než 2 500 000 uživatelům po celém světě.

Společnost využívá kombinaci výkonných těžebních plošin od společností Bitmain, Bitfury a Inno3d. Oficiální politikou společnosti je zpřístupnit těžbu kryptoměn komukoli bez ohledu na jeho technické znalosti.

Budoucnost potíží HashFlare

HashFlare reagoval na tato obvinění z podvodu. Hledají způsoby, jak v následujících měsících obnovit těžbu bitcoinů na své platformě. Tento prázdný slib nemusí stačit k tomu, aby se rozzlobení uživatelé vrátili zpět na potenciální klienty těžby. Ale HashFlare doufá, že mohou nějak uklidnit masy.

Cloudové podvody

HashFlare se za poslední rok podařilo získat si reputaci jako seriózní cloudová těžařská operace. Tyto nejnovější kroky způsobují, že se mnoho kryptoměnových investorů obává, že by se společnost mohla zvrátit. Podvody s cloudovou těžbou se v loňském roce staly v kryptoprostoru častějšími. Abyste se těmto nástrahám vyhnuli, měli byste důkladně prozkoumat všechny potenciální operace cloudové těžby. Dávejte si pozor na společnosti nabízející zaručené výnosy z vaší investice. Pamatujte, že kryptotrh je volatilní a nikdo nemůže předvídat jeho budoucí pohyby se stoprocentní jistotou.

Značka HashFlare už nikdy nebude stejná

Nyní se zdá, že by to mohla být drsná jízda jak pro HashFlare, tak pro jeho uživatele. HashFlare byl považován za legitimní operaci v sektoru cloudové těžby. Tato nová obvinění tuto platnost zpochybňují. Když se zamyslíte nad dopady rozhodnutí společnosti a tím, že platforma zpracovává více kryptoměn, je těžké si představit scénář, ve kterém HashFlare v této situaci neztratí tvář..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me