Co je Hush?

Hush, který byl spuštěn 21. listopadu 2016, je tokenová, zabezpečená platforma pro zasílání zpráv a vidlice kódové základny Zcash 1.0.9. Jako svou vlastní jedinečnou blockchainovou síť se HUSH chová nejen jako úložiště hodnoty, ale jako prostředek výměny za používání zabezpečené platformy pro zasílání zpráv. Tato funkce „zasílání zpráv“ je také mechanismem pro odesílání a přijímání transakcí.

Statistiky utajení klíčů

Symbol: UTIŠIT

Algoritmus: Equihash

Čas bloku: 2,5 minuty

Blokovat odměnu: 12,5 Hush odměněn za blok objevený horníky

Úprava obtížnosti: Každý blok, Digishield V3

Poloviční odměna: Každé 4 roky (stejné jako u bitcoinů)

Celková nabídka mincí: 21 000 000 (stejné jako bitcoiny)

Předtěžba: 0,578% (121475 HUSH)

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Než se dostaneme do plevelů Hush, je důležité pochopit tento velmi důležitý, ale často přehlížený koncept: metadata.

Metadata je cenná digitální stopa a ukládání dat, které generujeme z naší každodenní digitální aktivity.

Společnosti staví říše miliard dolarů, počkejte na to … naše osobní údaje. K vytvoření těchto dat nebo hodnoty (kromě živého života jako obvykle) ani nemusíme nic dělat. Přestože se tyto informace zdají nedůležité, jsou velmi vyhledávány korporacemi a dalšími dychtivými subjekty, které jsou ochotné za ně zaplatit špičkový dolar.

Ale proč chtějí tyto informace? Protože je to skutečný poklad našich myšlenek, pocitů a hlavně chování. Přemýšlejte o tom, jak užitečné by poznání vašich výdajových návyků bylo pro prodejce na vašem demografickém trhu. Z těchto informací mohou společnosti na nás zacílit produkty, služby a další formy reklamy a komunikace na základě agendy do obsahu svého srdce.

Hush si klade za cíl poskytnout ochranu anonymizací těchto metadat na úrovni protokolu, která v konečném důsledku ochrání i toho nejnáročnějšího uživatele pomocí této vestavěné páteře ochrany osobních údajů.

Screenshot Hush Wallet

V Hush je zabudován HushList, přizpůsobený zabezpečený protokol a soukromý posel, který vám umožňuje seznam kontaktů nekonečných přijímačů. Přijímače HushList musí být vždy zaddrs (tedy anonymní). Uživatel se může rozhodnout odesílat z taddr pseudonymní adresy.

Vaše kontakty Hush jsou uloženy místně ve vašem počítači a zprávy, neboli poznámky HushList, jsou uloženy v blockchainu, šifrované, aby je mohl dešifrovat pouze soukromý klíč příjemce.

U HushList jsou finanční transakce zprávy pod pseudonymem „uživatelské“ jméno nebo nezveřejněný anonymní účastník. K těmto zprávám lze připojit textové a binární dokumenty, což usnadňuje úložiště informací odolné proti cenzuře.

Pomocí protokolu ZCash mohou být transakce chráněny nebo transparentní. Klíčové rozdíly jsou v tom, jak Hush skrývá všechna metadata a spolupracuje s vidličkami.

Unikátní vlastnosti Hush

  • Kompatibilita s vidličkami Zcash, včetně Zcash, Zclassic, ZenCoin, Komodo (kterýkoli z jejich řetězců aktiv), Zerocoin a budoucí vidličky. V závislosti na rozvětvení mohou být vyžadovány drobné úpravy, ale HUSH si nakonec klade za cíl bezproblémově umožnit tuto interoperabilitu.
  • Nové zabezpečení a technologie plného zásobníku včetně TLS (zabezpečení transportní vrstvy), stejně jako uzly TOR a bitcore. Tato vrstva zabezpečení, která byla původně přenesena z ZenCash s úpravami, pomáhá chránit totožnost uživatelů (například IP adresy) a další data na úrovni protokolu. To znamená, že soukromí je do systému zabudováno od základu.
  • Port protistrany, který umožňuje vydávání soukromých a veřejných aktiv. Mezi případy použití patří podpora pro vývojáře Ethereum, kteří mohou snadno vytvářet inteligentní smlouvy na Hush.

Hush je považován za spíše férové ​​zahájení kvůli otevřenosti komunity na rozdíl od soukromého přístupu uzavřeného financování Zcash. Vývojáři provedli velmi nízkou předběžnou těžbu (0,578% z celkové zásoby), kterou zveřejnili před spuštěním. Kromě toho si Hush udržuje svoji pozici špičkové mince algoritmu Equihash pro horníky. Nakonec projekt vytvořil trochu outsidera s MNOHOU popularitou místních členů od členů komunity.

Jonathan Leto, vývojář HUSH

“Jsem velkým fanouškem filozofie, že k nahrazení globálních objemů transakcí s kreditními kartami potřebujeme co nejvíce dobrých kryptocoinů.” Dalo by se říci, že jsem altcoinový maximalista. Doufám tedy, že Hush a Bitcoin Hush jsou některé z těch „dobrých coinů“, protože mají jedny z nejlepších technologií kteréhokoli z jejich konkurentů a máme přátelskou a vstřícnou komunitu. Společnost Hush také není kontrolována žádnou neziskovou nebo neziskovou společností / organizací. “ ~Jonathan „Duke“ Leto, Vývojář Hush Core

Kritika Zcash a důvěryhodný obřad

Se Zcashem došlo k obřad ničení soukromých klíčů (aka toxický odpad), který by umožnil potenciálnímu útočníkovi vytvořit v síti duplicitní mince. Konkrétní podrobnosti: více lidí (předem vybraných účastníků obřadu) každý vygeneroval „střep“ nebo částečnou část páru veřejného / soukromého klíče (který by po spojení poskytl uživatelům „zadní vrátka“ přístup k síti).

Účastníci poté zničili své střepy soukromého klíče a jeden veřejný klíč si ponechali. Střepy veřejného klíče byly spojeny, aby vytvořily parametry klíče veřejného pohledu.

Hush použil stejný postup a proces „klíčování prokazující klíč“ jako Zcash, nicméně Hush šel další míli se zabezpečením prostřednictvím architektury na úrovni protokolu (TLS), TOR atd). V nejhorším případě by útočník mohl jednoduše padělat Zcash (nebo příslušnou rozeklanou minci jako Hush), ale soukromí uživatelů by zůstalo nedotčeno bez ohledu na to.

Duke Leto dále komentuje: “Všechno, co ve skutečnosti znamená, je, že by potenciálně mohlo existovat VÍCE Hush a lidé by s tímto toxickým odpadem mohli dělat více poznámek protokolu HushList.” Žádné šifrování poznámek HushList by nebylo přerušeno, žádné poznámky by nebyly zveřejněny, které by byly soukromé. Takže ano, Toxický odpad je velmi znepokojivý z hlediska „neviditelného ředění“, ale z hlediska užitkové mince, která umožňuje soukromou komunikaci, se Toxický odpad příliš netýká. A jen pro další objasnění, pokud by pro Zcash existoval „toxický odpad“, mohla by to zlá strana použít k získání peněz na v podstatě každé moderní vidličce Zcash (vše pomocí klíče Sprout), nejen na samotném Zcash. “

Nový a pozoruhodný vývoj pro HUSH

  • New Hush Webová peněženka – Nyní můžete ke svému Hush v cloudu přistupovat pomocí libovolného prohlížeče. Hush také sloučil nejnovější zabezpečení Bitcore a transportní vrstvy (TLS), které v blízké budoucnosti podporuje stíněné transakce ve webové peněžence.
  • Komodo (KMD) – A decentralizovaná burza (DEX) postaveno na kódové vidlici Zcash, která zahrnuje řetězce zpožděného důkazu o práci a aktiva. Umožňuje také vydávání nových tokenů. Komodo je považováno za sesterskou minci Hush s významným crossoverem v těžebních a vývojářských komunitách. Spíše než znovuobjevit kolo a vytvořit nový mainnet + testnet, Hush použil KMD Asset Chains, automatizující proces do jednoho snadno spustitelného příkazového řádku.

Screenshot Komodo BarterDEX

HUSH BarterDEX založený na Komodo (KMD)

Kde mohu koupit HUSH

Existují dvě hlavní burzy, které nesou Hush: Kryptopie což je centralizovaná burza z Nového Zélandu a BarterDEX což je decentralizovaná burza založená na Komodo (KMD).

Kde mohu uložit HUSH

Hush má pro své peněženky působivé množství vydání, včetně Okna, Mac, Linux, a nově vydané webová peněženka také.

Jak těžit HUSH

Jednou z nejlepších věcí na Hush je jeho férové ​​spuštění a přízemní příležitost pro horníky. Tým Hush dal dohromady poměrně komplexní úvodní průvodce na jejich fóru. Protože Hush využívá Zcash codebase, používá Equihash pro jeho Proof-of-Work (POW), takže při těžbě s tímto algoritmem již existuje spousta dat a vylepšení.

Závěr

HUSH si nakonec klade za cíl být mnohem více než pouhým „klonem“ Zcash prostřednictvím konzistentního zaměření na komunitu, dříve nedostupných funkcí zabezpečení na úrovni protokolu a zabezpečeného zasílání zpráv. Možnost propojení s decentralizovanou burzou a vydáváním aktiv otevírá dveře pro budování dalších robustních funkcí a užitečných funkcí pro uživatele.

Hush splňuje své jméno, a to nejen proto, že je to klidný spící obr, ale také proto, že nás úpěnlivě požaduje vyšší standard soukromí zabudovaný do naší technologie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me