Čína ohlašuje novou iniciativu Blockchain Lab

Oficiální hlas čínské komunistické strany The People’s Daily uvedl, že 15. června oznámila Čínská akademie věd (CAS) vytvoření nové iniciativy Blockchain Lab. Toto oznámení přišlo během slavnostního předávání cen mezinárodní blockchainové soutěži v zemi a signalizuje pokračující tlak čínských úředníků do blockchainového sektoru.

Blockchain Lab

Podle zpráva, program se zaměřuje na integraci velkých dat, pokročilé matematiky a blockchainové technologie. Čína se stala aktivnější při vytváření těchto matematických vzorců poté, co si uvědomila, že jsou důležitou součástí v blockchainovém prostoru. Čína se snaží vytvořit více blockchainů pro vládní a komerční sektor.

Během slavnostního předávání cen zástupce ředitele matematiky pro CAS diskutoval o tom, jak jsou matematické metody jádrem vědy za vývojem budoucích technologií blockchainu. Mluvil také o primárních cílech projektu, jehož cílem je současně poskytovat podporu soukromým, veřejným a konsorciálním blockchainům. Čína uznává důležitost těchto sítí a usiluje o zachování konkurenceschopnosti ve vesmíru.

Blockchainová laboratoř je možná díky společnému podniku se spuštěním blockchainu Tai Cloud Corp. Tai Cloud je firma se sídlem v Pekingu. Kromě toho Tai Cloud Corporation nyní představuje jednu z největších čínských společností založených na blockchainu. Společnost v současné době vlastní více než 150 patentů souvisejících s blockchainem a funguje s požehnáním čínské vlády.

Supravodivá síť Tai (superfrekvenční transakce)

Tai Superconducting Network je nově vytvořená blockchainová síť společnosti Tai Cloud Corp. Inovativní společnost tvrdí, že tato síť dokáže zpracovat stovky tisíc transakcí za sekundu a zároveň poskytuje uživatelům větší bezpečnost než tradiční bankovní systémy. Firma se snaží vytvořit národní blockchainový standard pro budoucí čínský ekonomický rozvoj v blockchainovém prostoru.

Zástupce Deng Di - Tai Cloud Corp prostřednictvím EconoTimes

Zástupce Deng Di – Tai Cloud Corp prostřednictvím EconoTimes

Důvěryhodná laboratoř blockchainu

Toto poslední oznámení odráží předchozí zprávu, kterou v září 2017 vydala populární čínská finanční publikace, Caixin. Caixin oznámil vytvoření výzkumného zařízení s názvem Trusted Blockchain Open Lab. I když projekty sdílejí podobné názvy, je stále příliš brzy na to, aby bylo možné určit, zda mají spolupracovat přímo nebo v tandemu. Signalizuje světu, že Čína začíná s vývojem blockchainu vážně.

Xi Jinping podporuje technologii blockchainové laboratoře

Čínský prezident Si Ťin-pching veřejně podpořil technologii blockchain na výroční akademické konferenci pořádané CAS 30. května tohoto roku. Čínský prezident označil blockchain za „průlomovou“ technologii. Rovněž porovnal technologii blockchain s některými dalšími rozvíjejícími se technologickými odvětvími, jako je umělá inteligence (AI) a internet věcí (IoT). Všechny tyto technologie formují budoucí vývoj digitální ekonomiky.

Čína je v Blockchain Lab napřed


24. května oznámila čínská státní rada další blockchain integrace do zóny volného obchodu v provincii Guangdong. Tato zóna se má v nadcházejících letech stát kryptapitolem v Číně. Státní rada rovněž zahrnula rozvoj blockchainu jako základní princip do pětileté strategie hospodářského rozvoje kraje. Tento plán je třináctým takovým ekonomickým rozvojem plán představen k dnešnímu dni.

Čína tlačí proti krypto, ale je to blockchainová laboratoř

Čína nadále omezuje používání kryptoměn ze strany svých občanů a neustále ukládá finanční prostředky do dalšího výzkumu a vývoje blockchainu. Čínští představitelé zakázali ICO a v loňském roce uzavřeli všechny své místní kryptoburzy kvůli obavám z neregulované povahy trhu. Národ hovoří o svých kryptoobavách při obchodování ve veřejném sektoru.

Čínská bitcoinová těžařská farma přes Ejinsight

Čínská bitcoinová těžařská farma přes Ejinsight

Čínští představitelé přemítali o dalších omezeních, včetně možného zákazu těžby BTC. V lednu letošního roku zaslal internetový hlídací pes, vedoucí skupina pro nápravu finančních rizik na internetu, úředníkům místní správy žádosti, které naznačují, že začnou omezovat těžbu BTC. Petice požadovala od místních úředníků „řádný odchod“ z těžebního sektoru.

Nejprve se tento manévr dostal pod roušku ochrany elektrické infrastruktury země. Těžba BTC je extrémně energeticky náročná a Čína, která je světovou jedničkou v těžbě BTC, již kvůli těžbě spotřebovává přes čtyři gigawatty elektřiny. Abychom uvedli toto využití energie v perspektivu, odpovídá to výkonu tří jaderných reaktorů. Pozdější zprávy odhalily, že požadavek přišel přímo od čínské centrální banky.

Čínská centrální banka je anti-krypto

Ukázalo se, že k vyrovnání došlo primárně kvůli obavám z rizika investic do kryptoměny. Čínští vládní úředníci opakovaně varovali své občany před nebezpečím investic na tomto neregulovaném trhu. I přes varování čínští občané nadále hledají způsoby, jak přijmout kryptoměny, jako je bitcoin.

Mnoho lidí v kryptoprostoru si myslelo, že tyto předpisy naznačují, že se ekonomická elektrárna vyhýbá blockchainovým technologiím, ale nyní se to ukazuje jako pravý opak. Od ukončení Blockchain Lab bylo oznámeno několik projektů založených na blockchainu, kromě Blockchain Lab. Čína nejeví známky zvrácení svých aspirací na blockchain.

Tyto manévry vedly některé v krypto prostoru k tomu, aby obvinili Čínu z pokrytectví ve svém krypto postoji vůči svým občanům. Čínští občané nadále vidí omezení, přestože se vláda pohybuje dále do blockchainového sektoru. Iniciativa Blockchain Lab je dokonalým příkladem tohoto rozporuplného chování.

Země je také domovem největšího těžebního zařízení BTC a světového výrobce kryptoměny Bitmain. Navzdory těmto skutečnostem Čína nadále omezuje účast svých občanů na decentralizované ekonomice.

Blockchainová budoucnost Číny

Nyní lze bezpečně předpokládat, že Čína uznala výhody blockchainové technologie. Jak nyní víte, země podniká významné kroky směrem k integraci této technologie do její místní ekonomické struktury. Někteří analytici se domnívají, že Čína nemá v této věci na výběr kvůli významným investicím, které v současné době probíhají v konkurenčních zemích, jako jsou USA a EU.

Můžete očekávat další investice do blockchainového prostoru, protože Čína si klade za cíl stát se světovým lídrem v sektoru vývoje blockchainu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map