Ceny bitcoinů nadále kolísají. Výsledkem je, že těžba bitcoinů zaznamenala dramatické výkyvy ve své ziskovosti. Současná hash rychlost BTC sítě způsobila, že se lidé divili: „Je těžba bitcoinů v roce 2018 zisková?“

Zatímco cena BTC je jedním z hlavních faktorů, které je třeba zkoumat při zvažování vstupu do těžebního sektoru, budete také muset vyhodnotit účinnost použitého těžařského hardwaru BTC. Pojďme chvíli prozkoumat, jak na to Antminer je těžba bitcoinů opět zisková.

Těžařský sektor nadále roste

V počátcích BTC mohl kdokoli těžit krypto přímo z domácího počítače. Nebylo třeba žádného speciálního hardwaru a horník získal za své úsilí 50 BTC. Prvotní těžaři mohli za méně než týden získat 100 s BTC. Dnes tomu tak není. Těžařský sektor zaznamenal rostoucí potíže kvůli zvýšené hashovací síle a díky vývoji speciálně navržených těžebních čipů nyní budete muset významně investovat do hardwaru, pokud chcete úspěšně těžit BTC.

Těžařská odměna za blok

Odměny za těžbu BTC

Bitmain

Čínská společnost Bitmain je do značné míry zodpovědná za současnou konkurenční strukturu těžebního sektoru. Bitmain byl průkopníkem ve vývoji aplikačně specifických integrovaných čipů (ASIC). Tyto speciálně navržené čipy jsou naprogramovány tak, aby zvládly SHA-256 hash algoritmy použité v rovnici BTC Proof-of-Work.

Algoritmy SHA-256 používané při těžbě BTC jsou matematické rovnice, na které musí počítač opakovaně odpovídat, dokud nedosáhne výsledku začínajícího čtyřmi nulami. Normální domácí CPU zvládne velmi dobře celou řadu úkolů, ale není vhodný pro výpočet stejné rovnice milionkrát.

To vedlo k výbuchu při používání Jednotky grafického zpracování (GPU) v těžebním sektoru. Těžařské plošiny GPU jsou mnohem rychlejší než jejich protějšky Central Processing Unit (CPU). Jedním z důvodů je skutečnost, že čipy GPU jsou all-inclusive. Čip obsahuje vlastní procesor a chladicí systém. Čipy GPU jsou při výpočtu algoritmu SHA-256 mnohem efektivnější než CPU. Rovněž dosáhli lepšího poměru energie k haši. To zvýšilo jak obtížnost těžebního sektoru, tak ziskovost těžařů, kteří se rozhodli upgradovat hardware na soupravy GPU.

Je těžba bitcoinů zisková?

ASIC soupravy

Těžařské soupravy ASIC posunuly těžbu BTC na další úroveň a zvýšily hashovací sílu sítě BTC na novou úroveň. Tyto speciálně navržené čipy dokázaly zpracovat algoritmus SHA-256 stotisíckrát rychleji než procesor.

Bitmain nebyl prvním výrobcem, který vyvinul těžební zařízení ASIC, ale byl výrobcem nejpopulárnějších modelů, včetně velmi populárního Antminer S1. Řada Antminer zvýšila laťku z hlediska výkonu. Díky tomu je těžba na soupravách jiných než ASIC mnohem méně výnosná.

Antminer S1 poskytl horníkům obrovskou výhodu. Tento BTC miner byl schopen produkovat 180 GH / s. V této době většina těžařů používala jednotky GPU, které byly schopné produkovat pouze kolem 40 GH / s. Jednotka během provozu spotřebovala pouze 360 ​​wattů elektřiny. V době svého vydání byl Antminer S1 v oboru revolučním. Rovněž to mělo ohromný účinek na budoucnost těžby BTC, což přineslo nový věk výkonnějších souprav ASIC.

Antminer S9

Antminer S5

Antminer S5

Antminer S5 byl inovací v těžebním odvětví, která změnila hru. Tato jednotka k utlumení konkurence využívala 60 čipů Bitmain BM1384 Gen3 ASIC třetí generace. Tato jedinečná těžební souprava poskytla 10krát větší hashovací sílu než předchozí modely, jako je S1. To znamenalo, že těžaři mohli nyní dosáhnout rekordního výkonu s hashovací rychlostí 1155 GH / s, zatímco během provozu používali pouze 590 wattů. Antminer S5 je jednou z nejpopulárnějších těžebních souprav, jaké se kdy vyráběly.

Zavedení této vysoce výkonné soupravy také zvýšilo obtížnost těžby BTC. Netrvalo dlouho a ASIC BTC těžební soupravy byly novým průmyslovým standardem. Výsledkem bylo, že těžební sektor BTC se stal ještě konkurenceschopnějším díky přidané hašovací síle. To také vytlačilo mnoho těžařů CPU a také zvýšilo vstupní náklady pro budoucí těžaře.

Antminer S9

Nejnovější Antminer S9 je o světelný rok před předchozími modely, pokud jde o hashovací výkon (13,0 TH / s). Tato jednotka je mnohem energeticky účinnější než předchozí modely. Jednotka během provozu spotřebuje pouze přibližně 1273 wattů. Abyste získali představu o tom, jak efektivní je tento model, potřebujete deset S5, abyste získali stejný výkon jako jeden S9. K dnešnímu dni je Antminer S9 nejúčinnějším bitcoinovým těžařem, jaký kdy byl vytvořen. Ukazuje, jak Bitmain využívá svá minulá data k vytváření ještě výkonnějších souprav.

Antminer S9

Antminer S9

Těžařské bazény

Bitmain investoval velké prostředky do těžební bazény. Těžařské bazény kombinují hashovací sílu velké skupiny počítačů přes internet. Kombinace hash síly vaší soupravy Antminer s těžařským fondem výrazně zvýší vaši ziskovost. Těžařské fondy kombinují veškeré úsilí uživatelů o vytvoření superpočítačové struktury, která je schopná těžit BTC efektivnějším tempem, než jaké by mohl dosáhnout sólový operátor, aniž by investoval miliony do svého provozu.

Zisky z těžařského fondu jsou rozděleny mezi členy na základě jejich příspěvků na hashovou sílu. To znamená, že těžaři, kteří se připojí k bazénu s těžební soupravou ASIC, vydělávají mnohem víc než někdo, kdo se připojí k soupravě GPU.

Operace cloudové těžby

Bitmain si rychle uvědomil, že pokud chtějí zůstat na vrcholu, potřebují ovládnout sektor těžebního poolu. Toho bylo dosaženo kombinací taktiky, včetně: poskytnutí nových těžebních fondů s hardwarem, otevření nových těžebních fondů a poskytnutí uživatelům možnost pronajmout hash power.

Cloudová těžba je dalším krokem v revoluci těžby BTC. Uživatelé si mohou pronajmout hashovací energii z velkých datových center. To umožňuje komukoli získat okamžité výsledky ze své investice. Cloudová těžba je chytrá volba, když žijete někde se zákazem nákladů na elektřinu. Nebudete se muset starat o nákup hardwaru nebo údržbu.

Bitmain nabízí zákazníkům legitimní službu cloudové těžby. Mnoho dalších cloudových těžebních společností však bylo vystaveno podvodům. Toto je jeden z hlavních problémů, se kterými se setkáváme při projednávání přijetí cloudové těžby. To je také důvod, proč Bitmain vynakládá tolik úsilí na poskytování této tolik potřebné služby svým zákazníkům.

Je těžba bitcoinů zisková v roce 2018?

Ano, může být, pokud bude provedeno správně. Je pravda, že obtížnost těžby BTC se za posledních devět let výrazně zvýšila, ale nyní máte k dispozici více možností těžby, než kdykoli předtím. K těžbě BTC dnes ještě nemusíte vlastnit plošinu.

Kombinace těžebních bazénů a výkonnějších plošin pomohla horníkům udržet jejich úsilí ziskové. Rovněž snížila ziskovost těch, kteří používají jiné metody, jako jsou karty GPU. Dnes jsou těžební soupravy ASIC považovány za průmyslový standard.

Bitmain zaujal na trhu jedinečný přístup. Tento přístup umožnil společnosti dosáhnout dominance na trhu. Díky produktům, jako je řada Antminer, je ziskovost bitcoinové těžby stále dobrá pro ty, kteří si mohou dovolit primární investici.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me