Technologie blockchainu významným způsobem transformuje to, co znamená pro banky. Lidé z celého světa se učí o výhodách, které tato technologie nabízí, a každý den na trh vstupují nové a výhodnější startupy s blockchainem. Otevřená povaha decentralizované ekonomiky je skutečně inspirativní a poprvé v historii existuje skutečná příležitost vyřešit mnoho problémů spojených s naším finančním systémem.

Nedávná studie provedená Organizace Světové banky odhalila, že více než dvě miliardy lidí po celém světě postrádají odpovídající přístup k finančním službám. Tito jedinci jsou nuceni provádět všechny své transakce v hotovosti, což může být nebezpečné, protože většina z těchto oblastí se nachází v rozvojových zemích. Studie také odhalila, že více než 50% dospělých v nejchudších domácnostech nemá bankovní účet.

Tento nedostatek finančního začlenění vážně brání rozvoji světového hospodářství a v mnoha zemích bylo vyvinuto značné úsilí k řešení tohoto problému. Mnohým z těchto programů bohužel chybí technologická schopnost tyto problémy vyřešit. Vzhledem k tomu, že problém je nedílnou součástí současného finančního systému, je jen malá naděje, že dojde k řešení s využitím současného centralizovaného ekonomického postoje.

Proč je Blockchain odpovědí

Je zapotřebí nový decentralizovaný přístup, který těmto osobám zajistí spravedlivý a rovný přístup k finančním službám. Centralizovaná povaha našeho současného bankovního systému vyžaduje implementaci obrovské infrastruktury a investiční kapitál pro zavedení těchto drahých přírůstků není v mnoha chudších zemích praktický; mnohé z nich stále nemají přístup k základní infrastruktuře, jako jsou silnice a nemocnice.

nákladově efektivní blockchain

Výhody blockchainu

Technologie blockchain by mohla být zavedena způsobem, který je jak nákladově efektivní, tak vysoce efektivní. Díky technologii blockchain má nyní každý stejný přístup k finančním službám v globálním měřítku. Díky transparentní a neměnné povaze technologie blockchain se dokonale hodí k řešení těchto problémů v reálném světě.

Nebankové populace

Vytvoření přístupového bodu založeného na blockchainu pro tyto nebankovní populace by bylo mnohem snazší než pokus rozšířit současný těžkopádný bankovní systém do těchto regionů. Mnoho z těchto zemí je politicky nestabilních a rozšířená korupce potlačila touhu po vstupu velkých institucí na trh. Zkorumpované vlády kontrolují prostředky vstupující do jejich regionů a omezují schopnost lidí ekonomicky se rozvíjet.

Otevřené bankovnictví

Zavedení bankovního systému založeného na blockchainu v těchto regionech by pomohlo omezit korupci, která v bankovním systému v současnosti převládá. Transparentní povaha technologie blockchain je ideální pro zabránění vládním a bankovním úředníkům v zkosení knih. Korupce není regulována pouze v rozvojových zemích, jak jsme již viděli v několika bankovních záchranných balíčcích posledních několika let.

Mnoho občanů rozvojových zemí, jako je Zimbabwe, je v této přesné situaci. Lidé ztratili víru ve svou vládu po letech represí a v podstatě jde o finanční terorismus. Rostoucí inflace a korupce způsobily, že v této zemi vzkvétají alternativy blockchainu a objevuje se nová generace investorů, kteří si uvědomují blockchain.

Zimbabwe vojáci čekají na bydlení


Zimbabwe vojáci čekají na bydlení

Změna v celé Africe je skutečná a v březnu letošního roku uspořádala Jihoafrická republika své čtvrté vydání Blockchain Afrika konference v Johannesburgu. To zaznamenalo rekordní účast včetně zástupců z finančního, právního a technologického sektoru v zemi.

Tento růst dává smysl, protože blockchainová technologie je nejchytřejší alternativou pro Jihoafričany; mnohé z nich se do značné míry spoléhají na platby převodů zaslané od krajanů pracujících v zahraničí. Tyto platby lze nyní odesílat za zlomek nákladů a přímo prostřednictvím technologie blockchain.

Obchodní platby

Díky technologii peer-to-peer technologie blockchain je ideální volbou pro podniky, které hledají efektivnější řešení, než jsou současné nevýrazné systémy. Nyní má podnik k dispozici několik obchodníků s kryptoměnou a implementací těchto technologií může podnik snadno vstoupit do globální ekonomiky odkudkoli na světě.

Globální platby

V současném stavu může být globální ekonomika trestající pro jednotlivce, kteří se pokoušejí nabízet své služby nebo produkty na mezinárodní úrovni. Systém centrálního bankovnictví zaměřený na dolar velmi ztěžuje, aby se země s méně vlivnou fiat měnou staly důležitými hráči světové ekonomiky. Mezinárodní převod měn může být nákladným úkolem a to brání růstu mnoha podnikatelů.

Během převodu může společnost přijít o významnou kupní sílu, pokud její měna nemá pro ostatní zúčastněné strany stejnou hodnotu. Jedná se o zkreslený finanční systém, který se silně opírá o koloniální mocnosti, které tyto systémy v těchto zemích poprvé zavedly 500 let před.

blockchain globální

Technologie Blockchain umožňuje otevřený přístup ke globální ekonomice

Uživatelé blockchainu se mohou tomuto úskalí vyhnout. Decentralizovanou ekonomiku nevlastní žádná země a největší hráč v tomto odvětví, bitcoin, není nijak zvlášť spojen s žádnou organizací nebo regionem. Lze jen předpokládat, že Satoshi, anonymní tvůrce BTC, musel mít předvídavost, aby zjistil, že tyto zkorumpované organizace vstoupí a pokusí se regulovat nebo komodifikovat jeho tvorbu do jiného nástroje pro jejich strategie náročné po moci. Aby se zabránilo této konfrontaci, tvůrce BTC se rozhodl zůstat v anonymitě déle než 9 let.

Vzhledem k tomu, že neexistuje způsob, jak kontaktovat Satoshi, vlády jsou nuceny po špičkách v otázkách regulace, zatímco v obvyklém scénáři by se pouze postavily vlastníkovi společnosti a požadovaly splnění jejich požadavků. Jediné, co tyto země mohou satoshi udělat, je poslat mu BTC na jeho známou adresu BTC; protože to je rozsah znalostí identity této osoby, kterou mají.

Budoucnost blockchainu

Díky nepopiratelné efektivitě technologie blockchain je zřejmá volba k řešení současných problémů finančního systému na světě. Decentralizovaný finanční systém by umožnil rovný přístup v globálním měřítku a dále by pomohl těm, kteří se topí v korupci, hledat legitimní alternativu k současnému systému. Doufejme, že technologie blockchain může i nadále poskytovat neomezený přístup těmto jednotlivcům, kteří se snaží stát se aktivními členy globální ekonomiky.

Co si myslíte? Je svět připraven na plně transparentní bankovní systém? Dejte nám vědět dál Cvrlikání a nezapomeňte se zaregistrovat k odběru našeho zpravodaje, abyste měli přehled o všech nejnovějších vývojech kryptoměn v jejich průběhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me