Jednou z nejinovativnějších a nejtmavších postav našeho života musí být tvůrce BTC Satoshi Nakamoto. O satoshi je známo jen velmi málo a teorie se o jeho totožnosti velmi liší. Tento jedinec, skupina jednotlivců nebo program AI přinesl světu svou první kryptoměnu, bitcoin. Za posledních devět let od zavedení BTC do světa se toho hodně stalo. Dnes pan Nakamoto sedí na majetku BTC v bloku Genesis, první adrese v blockchainu. Podívejme se hlouběji na to, kolik satoshi skutečně stojí.

Kolik žetonů původně těžil Satoshi Nakamoto?

Tato otázka byla debatoval pravděpodobně stejně jako Satoshiho skutečná identita. Tam byly rozsáhlé studie na toto téma nebyla provedena žádná důsledná odpověď. Pravděpodobně nejpřesnější studie provedeno doposud k závěru, že Satoshi má kolem jednoho milionu BTC. Výzkumník, Sergio Demian Lerner, k odvození svých nálezů použil techniku ​​přírůstku pole extraNonce.

Graf ukazující ziskovost rané těžby BTC prostřednictvím bitcointalk

Graf ukazující ziskovost rané těžby BTC prostřednictvím bitcointalk

Lerner dokázal odvodit, že jeden počítač byl zodpovědný za většinu prvních těžených BTC. Sledováním transakce Coinbase, což bylo vytvoření nového BTC, Lerner dokázal ukázat, že od bloku Genesis po blok 36288 byl v provozu jeden významný horník. Tato zjištění odpovídají předchozímu výzkumu, který stanovil počet těžených mincí na 1 148 800.

Kolik stojí dnes satoshi?

Přidání Satoshiho bohatství je zajímavý úkol, protože nikdo neví jistě, které adresy patří Satoshi. Kvůli hádce řekněme, že Satoshi má původně vytěžených 1 148 800 BTC plus 16,7 BTC v tipech. To nám dává celkem 1 148 816,7 BTC (8 807 977 638,9 USD). Přidejte do BCH Satoshi a máte 10 112 428 550,90 $. To vylučuje všechny hard forky, ke kterým došlo.

Hard Forks

Musíte také vzít v úvahu všechny tvrdé vidličky, které se vyskytly při sčítání skutečného bohatství Satoshi. Satoshi by měl BCH v hodnotě přibližně 1 304 450 912 USD při použití tržní hodnoty v době psaní tohoto článku, což je 1 135,49 USD za BCH. Jakmile začnete hromadit nepřeberné množství nových hard forků, jako je Bitcoin Gold (51 765 680 502 $), Bitcoin Diamond (3 320 080 263 $), Bitcoin God (26 181 532 593 $), Super Bitcoin, Bitcoin Platinum atd., Na trhu stačí jen krátký pohled na vidět, jak zisky začínají být ohromující.

Graf znázorňující 2017 BTC Forks přes Anton Bukov

Graf znázorňující 2017 BTC Forks přes Anton Bukov

Ještě bláznivější je skutečnost, že trend hard fork se teprve začíná. Již existuje téměř 20 pevných vidlic naplánováno pro tento rok. Nyní si představte za deset let. Hard forking se stává kariérou mnoha nadšenců bitcoinů a Satoshi je v pozici, aby z toho mohl těžit.

Kolik stálo satoshi na všech dobách?

Pravděpodobně jste zvědaví, na co se měřilo Satoshiho bohatství v prosinci 2017, kdy kryptomarket ukazoval historická maxima. Podívejme se, co stálo za satoshi, když byl BTC na historickém maximu 19 783,06 $, abychom mohli jeho potenciální výdělky skutečně uchopit. Udělejte matematiku a získáte 22 726 779 328 $. To vůbec není špatné, pane Nakamoto.

Mohl by se satoshi stát nejbohatším mužem na světě?

Aby se Nakamoto stal nejbohatším mužem na světě, musel by BTC dosáhnout tržní hodnoty 60 000 $ za minci. V současné době se podle Forbes nezaradí ani mezi 1000 nejbohatších lidí. “Nejbohatší lidé„Žebříčky.

20 nejbohatších miliardářů prostřednictvím Googlu

20 nejbohatších miliardářů prostřednictvím Googlu

Co udělá satoshi se svými BTC?

Nikdo neví, co Satoshi udělá se svými ceněnými BTC. Jediná věc, kterou někdo opravdu ví, je, že tyto BTC se nikdy nepohnuly. Pouhá velikost podniků vede mnoho lidí k obavám, jaké účinky by tento 1 milion BTC mohl mít na trh, kdyby se například Satoshi rozhodl prodat je všechny jeden den.

Satoshiho jmění je tak velké, že by tankoval cenu BTC, pokud by se rozhodl uvolnit své mince na trh. Profesor kryptoměny na Univerzitě Johna Hopkinse, Matt Green, rozsáhle psal o dopadech, které by tato opatření měla na tržní hodnotu BTC. Ve svých pracích vyjadřuje skutečné znepokojení nad skutečností, že Satoshiho vliv na trhu nebyl od jeho odchodu pociťován.

Lidé stále posílají satoshi BTC

Je ironií, že Satoshi’s BTC peněženka stále roste. Z neznámého důvodu lidé stále posílají satoshi BTC. V jednom zvlášť pozoruhodném incidentu, Mt. Gox poslal satoshi 1,23 BTC. Celkově Satoshi obdržel dalších 16,7 BTC v tipech na adresu Genesis.

Kvůli způsobu kódování BTC tyto prostředky nelze utratit, protože blok Genesis nebyl nikdy přidán do blockchainu. Proto se také nazývá tento blok blok 0. Každý, kdo poslal Satoshi BTC, poslal své prostředky do toho, co je v podstatě blockchainové limbo. Je to ale myšlenka, která se počítá, správně?

Anonymní miliardář

Ať už je satoshi kdokoli, a ať je právě teď kdekoli (možná si to přečte?), Zaslouží si standing ovation. Celý svět je zvědavý, komu patří BTC jmění. Vlády dokonce zkoumaly satoshi. Zprávy o výsledcích těchto snah se liší a některé tvrdí, že byly schopny identifikovat mu, ale v současné podobě se nikdo nepřihlásil a nebyl schopen prokázat, že jsou skutečným vlastníkem majetku BTC.

Závěrečné myšlenky – vydělal si to

Technologie blockchain transformuje globální ekonomiku tím, že poskytuje bezpečné a účinné prostředky k podnikání. Je těžké říci, zda by se tato technologie nebo cena BTC vyvíjely stejným tempem, kdyby Satoshi od začátku odhalil svou identitu. Jedinou věcí, kterou si můžete být absolutně jisti, je, že v den, kdy se jeden z těch BTC přesune ze Satoshiho peněženky, bude celý svět sledovat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me