Jak může blockchain vymýtit chudobu v zemích třetího světa

S rizikem, že to zní jako ctižádostivá soutěžící v soutěži krásy, může být poprvé v naší historii vymýcení chudoby v zemích třetího světa v našem dosahu. Nejde jen o další chabou reakci na stárnoucího soudce v porotě, ale o skutečný, dosažitelný a možný scénář pro náš svět. Blockchain může vymýtit chudobu v zemích třetího světa.

Uvažování o problémech v rozvojových zemích je samozřejmě ohromující a nesmírný úkol je nepopiratelný. Povodeň, hladomor, nemoci, chudoba, konflikty, korupce, nedostatek základních zdrojů, jako je tekoucí voda a elektřina … Je to nekonečný seznam problémů, které dosud nikdo nebyl schopen vyřešit – nebo možná ne prostředky.

Zadejte Blockchain

Roste tábor zlodějů, kteří si užívají prskajícího bahna v tvářích nadějných nadšenců, kteří pro všechny naše strasti hovoří o výhodách blockchainu. A do jisté míry mají smysl. Marketing pro blockchain byl v poslední době na steroidech, takže když mnoho nápadů slibovaných v bílých knihách vyjde najevo, nastane deziluze.

Pamatujte však, že pro blockchain je ještě začátek. Zpočátku se vysmíval také internetu a nyní bez něj nemůžeme uvažovat o životě. Technologie dronů byla považována za drahou a zbytečnou – nyní řeší problémy v reálném světě.

Samozřejmě, když je cokoli přehnané, nechává to otevřený útok kritiků hledajících své zranitelnosti. Místo toho, aby si na jaře užil procházku po pařížských bulvárech, mnoho turistů opouští francouzské hlavní město a přemýšlí, proč Mona Lisa je tak malý. Totéž se děje s blockchainem.

“Dosáhli jsme vrcholu nafouklých očekávání,” vysvětluje Shaan Mulchandani, vedoucí bezpečnosti společnosti Aricent. Ale blockchain se pohybuje správným směrem … ať už jde pomaleji, než lidé očekávali, nebo ne. A blockchain může vymýtit chudobu v zemích třetího světa mnoha způsoby.

Umožnění finančního začlenění

Jednou z největších překážek překonávání propasti mezi bohatými a chudými je přístup do bankovního systému. Ve skutečnosti, finanční začlenění je považován za klíčový faktor při snižování chudoby. Právě teď znepokojivě velké procento světové populace stále zůstává bez bankovního účtu. Rozdíl však nemůže dělat jen blockchainová technologie.

Podle Světové banky kolem 1 miliarda finančně vyloučení dospělí vlastní mobilní telefony a přibližně 480 milionů má přístup k internetu. To má obrovské důsledky při spárování s blockchainem.

Jako Cherie Blair, zakladatelka Nadace Cherie Blair pro ženy zdůrazňuje: „Počítače jsou vzdáleným snem, ale mobilní telefon je bezprostřední realitou.“ Blockchain v kombinaci s mobilní technologií může dát nebankovku do sítě, protože by nebylo nutné udržovat pobočky nebo jinou nákladnou infrastrukturu.

Podle globální ekonom, Dr. John Edmunds, blockchainová technologie by mohla otevřít části globální ekonomiky, které nikdy předtím nebyly aktivní, protože umožňují mikrotransakce. I když žádná banka nevyplatí šek na dolar, „člověk někdy potřebuje dolar,“ říká.

Jako profesor financí na Babson College, který strávil většinu své kariéry studiem latinskoamerických ekonomik, je Edmunds nesmírně nadšený schopností blockchainu vytvářet nové hodnotové příležitosti a srovnávat podmínky v této části světa.


A není jediný.

Zpeněžení mikrotransakcí

Jeremy Epstein, generální ředitel společnosti Nikdy nepřestávejte marketingovat, marketingová agentura pro blockchainové startupy, souhlasí. “Kryptoměny umožňují přiřazení hodnoty k položkám v menších a menších cenových bodech … Můžete někomu nákladově efektivně kompenzovat 0,0000001 kryptoměny i za malé množství dat.”

Tento typ mikrotransakce umožňuje nebankovnímu subjektu zapojit se do globálního obchodu. „Pro tradiční bankovní systém je nerentabilní poskytovat zákazníkům služby pod určitou hranicí,“ pokračuje Epstein, „ale s kryptoměnou může chudý zemědělec v Keni nebo Zimbabwe prokázat důvěryhodnost jednoduše tím, že má kryptoměnu v peněžence a prokáže vlastnictví. Otevírá celkový dostupný trh pro společnosti A dává více lidem přístup k většímu množství zboží a služeb. “

Lídr v globálním inovačním blockchainu na EY Paul Brody dodává: „Kryptoměny představují obrovskou příležitost posílit a propojit lidi, které dnes může současný bankovní a právní systém přehlédnout. Je tu příležitost umožnit finanční interakce mezi těmi, kteří nemají přístup k tradičním nebo spolehlivým finančním institucím. “

Podpora mikropůjček a mikroobchodování

Díky schopnosti blockchainu zaznamenat i ty nejmenší transakce může mikroúvěr poskytnout lano mnoha lidem, aby se dostali z chudoby. Přestože si mikroúvěry získaly po celém světě špatné jméno, díky jejich spojení s vysokými úrokovými sazbami a násilnými půjčovacími žraloky mohli být tito špatní aktéři z obrazu odstraněni.

Blockchainové účetnictví by snížilo náklady na správu půjček „až o 90 procent a více,“ vysvětluje Edmunds. Tím by se mikropůjčovatelům otevřely možnosti spravovat mnohem více účtů a rozšířit jejich služby na větší počet dlužníků.

Microtrading také otevírá svět možností lidem žijícím v chudých zemích, přičemž klíčovým případem využití je zemědělství. Technologie blockchain umožňuje jednotlivým prodejcům najít a dostat se na trh a obchodovat za spravedlivou cenu bez zbytečných přirážek nebo prostředníků.

Mohou také obchodovat s částkami jen několika kilogramy cibule, protože objem obchodu, který je ekonomicky životaschopný, se při použití technologie blockchainu zmenší mnohem méně.

Vytváření transparentnosti a vymýcení korupce

Díky tomu, že je každý záznam v hlavní knize transparentní a viditelný pro všechny, může blockchain vynutit odpovědnost u každého odkazu v řetězci. Takže tam, kde jsou backhendři a úplatky srovnatelné s kurzem, by korupce mohla zůstat v minulosti. To by nejen zajistilo spravedlivou kompenzaci jednotlivým obchodníkům, ale také by to snížilo náklady pro koncového uživatele.

Zaznamenávání všech interakcí do neměnné veřejné účetní knihy znamená, že každá transakce zanechává stopu. Chytré smlouvy odstraní potřebu lidské interakce (a potenciálu neoprávněné manipulace nebo padělání) a zajistí, že budou provedeny nevratné platby.

V blockchainu lze také uložit další klíčové dokumenty, jako jsou pozemkové tituly a listiny. To by mohlo zabránit zabavení půdy, která vždy byla na úkor chudých, což by vytlačovalo drobné farmáře a nezávislé obchodníky z jejich domovů.

Roste také počet ICO, které čelí výzvě podvodů s voliči v globálních volbách. Pomocí mobilní a blockchainové technologie se voliči mohou účastnit v širokých geografických oblastech a hlasovat bez obav ze zastrašování nebo následků. A jakmile je jejich hlas odevzdán, je odolný proti neoprávněné manipulaci.

To může rozvojovým zemím pomoci získat svobodné a spravedlivé volby, které slibují, spíše než ty poznamenáné chaosem, povstáním a politickými despoty, kteří se zdráhají vzdát moci..

Poskytování nepřerušeného připojení

Podle generálního ředitele RightMesh Johna Lyotiera téměř čtyři miliardy lidí na celém světě stále nemají trvalý přístup k internetu – a těm, kteří v nejlepším případě dosáhnou nepravidelného připojení. To znamená, že jsou trvale vyloučeni ze sociálních a ekonomických výhod, které připojení poskytuje. “Máme jedinečnou příležitost změnit příběh ekonomické hojnosti,” nadchne se.

Využitím potenciálu blockchainu plánuje RightMesh poskytovat konektivitu po celém světě bez nutnosti přístupu k internetu. Jejich systém „mesh networking“ umožňuje mobilním telefonům připojit se přímo přes blockchain bez nutnosti ISP. Token RMESH funguje jako pobídka ve snaze povzbudit uživatele k účasti v síti vzájemného připojení.

Důsledky jsou dalekosáhlé. Ani ti z nás, kteří mají přístup k internetu, nejsou osvobozeni od polehčujících okolností. Hurikány, zemětřesení, povodně – pokud by došlo k přírodní katastrofě, například v loňském Portoriku, neustálé připojení by mohlo zachránit nespočet životů.

Elektřina tam, kde je to nejvíce potřeba

1,2 miliardy podle Mezinárodní energetické agentury (IEA) lidé stále nemají přístup k elektřině. Jedná se zejména o obyvatele venkovských oblastí v celé Asii a subsaharské Africe. I zde by blockchain mohl poskytnout odpověď.

Financování a distribuci energie v současné době omezují velké centralizované vládní agentury a nevládní organizace s neefektivním systémem, jehož implementace může trvat roky. Energetické ICO, podobně jako ethereum ImpactPPA, umožnit jednotlivým investorům financovat a urychlit globální produkci čisté energie tokenizací výroby energie.

Mohou poskytovat energii tam, kde je to nejvíce potřeba, pomocí tokenového modelu, který umožňuje její komunitě rozhodnout, kdy a kde by měly být projekty financovány.

Blockchain může vymýtit chudobu v zemích třetího světa

Blockchain může vymýtit chudobu v zemích třetího světa (rozechvělý hlas z pódia). Ale stejně jako u všeho, co zbylo v rukou lidí, zůstává vidět, zda se rozhodneme využít jeho potenciál k dobru. A i když mnoho skvělých nápadů je v současné době o něco více než soubory PDF hostované na efektních webech, doufejme, že to nebude trvat dlouho, než začnou fungovat ty nejlepší.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me