Proč byste měli ve svém obchodě s elektronickým obchodem přijímat bitcoiny (a další kryptoměny)

I když mnoho lidí považuje kryptoměny za spekulativní investici, stále stojí za to přidat je jako možnost platby, pokud provozujete obchod s elektronickým obchodem. Několik renomovaných obchodů již zahrnuje možnosti platby kryptoměnou a jejich počet každý týden roste. V tomto článku budeme analyzovat výhody a nevýhody jeho zahrnutí jako možnosti pokladny a poskytneme vám prostředky k jeho přidání do vašeho obchodu..

Pros

Snížené podvody. Podvody s kompenzací je běžným jevem na platformách elektronického obchodování. Funguje to takto:

  1. Zákazník si objedná váš produkt pomocí debetní nebo kreditní karty.
  2. Produkt dodáte zákazníkovi.
  3. Jakmile zákazník obdrží produkt, zahájí kompenzaci. Tvrdí, že balíček nikdy nedorazil, byla jim ukradena karta, nebo nějaká podobná výmluva.
  4. Zasekáváte plýtvání prostředky na boj proti nároku. Musíte mezitím prokázat, že produkt dorazil úspěšně, zatímco kartová společnost uzamkne prostředky. To je obzvláště problematické pro podniky elektronického obchodování s již omezeným peněžním tokem.

Platby kryptoměnou jsou nevratné. Jakmile vám zákazník zaplatí, neexistuje způsob, jak transakci zvrátit. Budete muset provést platbu zpět zákazníkovi. Z tohoto důvodu je podvodné zúčtování při použití plateb kryptoměnou prakticky nemožné.

obchodní rozhraní coinbase

Nižší transakční poplatky. Většina zpracovatelů plateb účtuje přibližně 3,0% za transakci. Kromě toho některé mají také značkovací a měsíční poplatky. Ačkoli se 3,0% nemusí zdát moc, postupem času se to zvyšuje.

Poplatky za transakce s kryptoměnou jsou podstatně nižší. Aktuální Bitcoinové poplatky jsou ~ 1,00 $ za transakci a odhaduje se, že se budou snižovat s dalším přijetím SegWit a implementací Lightning Network. Navíc máte značnou kontrolu nad poplatky, které platíte. Čím vyšší je váš transakční poplatek, tím rychleji obdržíte platbu. Pokud nespěcháte, stačí nastavit nižší platbu poplatku.

Jiné kryptoměnové projekty, jako je Nano, pracují na řešení okamžitých plateb bez absolutně žádných transakčních poplatků. Některé obchody s elektronickým obchodem dokonce začaly úspěšně implementovat Nano na své platformě a nyní lidé začínají nakupovat více než kdy jindy, zejména nyní, když mají také možnost používat kuponové kódy. Kromě transakčních výhod přijímání kryptoměny tím oslovíte i více zákazníků. Ve světě, kde vlády a velké korporace zřejmě sledují každý váš pohyb, se zákazníci stále více zaměřují na soukromí. Stále více lidí začíná používat kryptoměny, jako jsou bitcoiny, pro online nákupy, aby si uchovaly určitou formu anonymity. Možnost platby kryptoměnou při pokladně pomáhá zacílit na tuto zákaznickou základnu.

Nevýhody

Cenová volatilita. Jak pravděpodobně víte, cena bitcoinu a většiny ostatních digitálních aktiv se může každý den velmi lišit. Jako vlastník obchodu s elektronickým obchodem se chcete ujistit, že 50 $, které obdržíte za svůj produkt, bude mít hodnotu 50 $ o týden později.

Jednoduchým řešením tohoto problému je vyplacení kryptoměny na fiat okamžitě, jakmile ji obdržíte. Několik procesorů plateb kryptoměnou to podporuje jako volitelnou možnost. Jak kryptoměna vidí přijetí v reálném světě, ceny se začnou také vyrovnávat.

Dodatečné nastavení. Stejně jako přidání jakékoli nové funkce do vaší platformy elektronického obchodování vyžaduje i další práci. Musíte nakonfigurovat back-end tak, aby skutečně přijímal platby kryptoměnou, a navrhnout nové uživatelské rozhraní, aby vaši zákazníci mohli provádět platby.

Dobrá zpráva. Špičkové procesory plateb kryptoměnou mají hotová řešení, která poskytují vše, co potřebujete pro snadnou integraci kryptoměny na vaši platformu. Zahrnují vše od funkcí peněženky po tlačítka „Pay with Bitcoin“, která se přidají na vaši obrazovku pokladny.

Zmatek zákazníka. Zákazníci mohou být při placení zmateni dalšími možnostmi. I když jsou bitcoiny stále populárnější, stále jsme v počátcích přijetí. Připravte se na otázky od zvědavých zákazníků, jak to funguje.

Jak začít přijímat platby kryptoměnou

Neexistuje žádný nedostatek možností, jak začít přijímat kryptoměnu na vaší platformě elektronického obchodování. Některé metody jsou jednodušší než jiné, ale při přizpůsobování řešení vám nedávají tolik flexibility.

Těžká cesta

Pokud se chcete vyhnout používání procesorů třetích stran, můžete ručně nastavit peněženky a vyměnit si účty, abyste mohli přijímat platby přímo.

Nejprve si musíte vybrat peněženku, do které budete přijímat platby. Uvědomte si, že různé peněženky podporují různé coiny, takže ta, kterou vyberete, určí, které měny ve svém obchodě přijímáte. Ačkoli oba stojí kolem 100 $, hardwarové peněženky Ledger Nano S a Trezor jsou bezpečnější než jejich online protějšky. Podporují také širší škálu mincí než většina ostatních peněženek.

Pokud máte zájem převést své kryptoměny na fiat, měli byste si také vytvořit účet na burze. Opět různé burzy podporují různé měny, takže si udělejte čas a prozkoumejte, která burza je pro vaše potřeby nejlepší. Gemini a GDAX jsou skvělé možnosti, pokud jste v pořádku a podporujete pouze ty nejoblíbenější mince. V tuto chvíli podporuje GDAX bitcoiny, ethereum, litecoiny a bitcoinové hotovosti, zatímco Gemini podporuje pouze bitcoiny a ethereum. Pokud je pro vás důležitý větší výběr mincí, podívejte se na Kraken.

Jakmile si vytvoříte peněženku a účty, budete potřebovat nějaký vývoj webových aplikací, abyste mohli bezpečně implementovat platby na svém webu. Seznam prací zahrnuje:

  • Vytváření rozhraní pro uživatele k provádění plateb kryptoměnou
  • Generování nových adres pro příjem mincí
  • Bezpečné zabezpečení informací o zákazníkovi
  • Převod prostředků z peněženky na burzu
  • Výměna mincí za fiat na burze

Pokud vám programování těchto úkolů nevyhovuje, můžete si najmout nezávislého vývojáře, který za vás provede práci.

Snadná cesta

O něco dražší možnost, můžete do svého obchodu integrovat jednoho z mnoha poskytovatelů plateb kryptoměnou. Tito poskytovatelé provádějí většinu těžkého zvedání při nastavování, zpracování krypto plateb a převodu na fiatovou měnu.

Tyto procesory obvykle obsahují komponenty uživatelského rozhraní, které se mají použít, a také robustní sadu volání API. To je skvělé pro všechny úrovně dovedností, protože můžete začít s jejich standardním řešením, pak pracovat na jeho přizpůsobení a v průběhu času si ho přizpůsobit.

BitPay a Coinbase jsou dvě populární platební řešení. BitPay si za každou transakci účtuje pouze 1%, zatímco Coinbase je zdarma. Coinbase však účtuje 1% poplatek za vyplacení bitcoinů do banky – ale až po vašem prvním milionu dolarů.

Bitcoinová tlačítka a nastavení coinbase

Nejjednodušší způsob

Pokud je váš obchod s elektronickým obchodem na WordPressu, Shopify nebo něco podobného, ​​můžete k přijetí kryptoměny použít zásuvný modul. Ne všechny plug-iny jsou však vytvořeny stejně. Při výběru modulu plug-in se ujistěte, že je aktuální, má dobré hodnocení a má významnou uživatelskou základnu.

Závěrečné myšlenky

Integrace plateb kryptoměnou do vašeho obchodu s elektronickým obchodem může vyžadovat další práci, ale stojí za to čas a úsilí. Přijímání kryptoměny snižuje vaše riziko zpětného zúčtování, snižuje vaše poplatky a rozšiřuje vaši zákaznickou základnu.

Bude to jen krátká doba, než se kryptoměny stanou platbami za online nákupy. Buďte mezi prvními, kdo trend zachytí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me