Jak používat bitcoinovou papírovou peněženku k zajištění bezpečnosti kryptoměny

Jako investora do kryptoměny je nejdůležitější, abyste pochopili různé způsoby, jak udržet své bitcoiny v bezpečí. Zatímco většina pozornosti médií se zaměřuje na hardwarová a softwarová řešení peněženky, existuje další efektivní způsob, jak ukládat vaše Satoshi: bitcoinová papírová peněženka.

Tuto formu úložiště kryptoměn využívají někteří z největších bitcoinových investorů na světě. Winklevoss Twins, první bitcoinoví miliardáři na světě, údajně uchovávají své kryptoměny v chladírně na papírových peněženkách. Papírové peněženky jsou rozřezány na kousky a uloženy v různých bankovních bezpečnostních schránkách po celé zemi.

Tisk na papírovou peněženku přes BitAddress

Tisk na papírovou peněženku přes BitAddress

I když tato úroveň zabezpečení může být pro většinu lidí trochu přehnaná, ukazuje účinnost, kterou papírové peněženky na trh přinášejí. Naštěstí existuje mnohem jednodušší způsob, jak využít strategii bitcoinové papírové peněženky.

Jak funguje bitcoinová papírová peněženka

Bitcoinová papírová peněženka je výtisk vašich soukromých klíčů. Vytisknutím soukromého klíče místo jeho uložení do počítače eliminujete online hrozby. Papírové peněženky jsou ideální pro HODLery a ty, kteří mají značné množství bitcoinů.

Bitcoinové papírové peněženky jsou považovány za bezpečnější, protože je nelze hacknout, ale mohou být ztraceny nebo odcizeny. Když ukládáte bitcoiny offline, nazývá se to studené úložiště. Výhodou chladírenského úložiště je eliminace hrozeb hackerů, podvodníků a všech těchto digitálních zlodějů číhajících v krypto prostoru.

Hlavní nevýhodou papírových peněženek je možnost ztráty soukromého klíče, a tedy navždy celé vaší kryptoměny. Pokud ztratíte papírovou peněženku, rozloučte se se svými bitcoiny. Pokud někdo ukradne vaši papírovou peněženku, nyní ovládá vaše bitcoiny. Ve scénáři papírové peněženky je ochrana vašeho klíče před zvědavým pohledem zásadní.

Zřeknutí se odpovědnosti za papírovou peněženku v bitcoinech

Pokud máte jen malé množství bitcoinů nebo obchodujete se svými kryptoměnami často, je možné, že pro vás papírová peněženka není tou nejlepší volbou. Také, pokud jste typ člověka, který vždy ztrácí věci nebo je hrozný ve sledování papírování, měli byste se vyhnout papírovým peněženkám. V těchto scénářích byste chtěli zvážit jednu z dalších bitcoinových peněženek dostupných na trhu.

Druhy papírových peněženek

K dispozici jsou dva typy papírových peněženek s bitcoiny. Oba udržují vaše bitcoiny bezpečně uložené offline, ale pouze jedna metoda vás chrání v situaci, kdy je váš počítač již infikován nebo aktuálně monitorován.

Nezabezpečené papírové peněženky


Vytvoření nezabezpečené papírové peněženky je snadné díky platformám, jako jsou BitAddress. Když otevřete stránku BitAddress, dostanete pokyn k pohybu kurzoru, dokud se nevytvoří nový klíč. Poté vyberte v nabídce možností možnost „vytvořit soukromý klíč“. Poté vyberte možnost papírové peněženky. Boom, teď stačí vytisknout papírovou peněženku a můžete vyrazit. K dispozici je také 3D čárový kód, který vám umožňuje odesílat a přijímat bitcoiny přímo z vaší nové papírové peněženky.

Bitadresa přes domovskou stránku

Bitadresa přes domovskou stránku

Tento proces je snadný, ale na ochranu kryptoměny, pokud je váš počítač již ohrožen, příliš nedělá. Pokud někdo již porušil váš systém, má nyní informace, které potřebuje k odcizení vaší kryptoměny. Existuje také malware ve Windows, který dokáže monitorovat obrazovku vašeho počítače.

Kromě všech vašich bezpečnostních obav na místě existuje také hrozba, že někdo hackne servery BitAddress. I když se to společnosti dosud nestalo, jejich přítomnost online z nich dělá cíl potenciálních hackerů. Postupujte opatrně podle pokynů v zabezpečené papírové peněžence.

Zabezpečená bitcoinová papírová peněženka

Vytvoření bezpečné papírové peněženky pro vaše bitcoiny je jednou z nejbezpečnějších metod ukládání. Vaši přátelé možná řeknou, že jste paranoidní, ale hej, nerozumí vaší vášni pro bitcoiny. K vytvoření bitcoinové papírové peněženky, která je skutečně bezpečná, budete potřebovat alespoň 4 gigabitovou flash disk a zhruba hodinu.

Přejdete do režimu offline a pomocí zcela nového operačního systému spolu s offline verzí BitAddress vytvoříte touto metodou bezpečnou papírovou peněženku. Chcete-li splnit tyto úkoly, musíte si stáhnout:

Začněte proces otevřením LiLi. Dále vložte flash disk a zvolte „ISOIMG / ZIP“. Budete muset vybrat soubor ISO ISO, který jste již stáhli. LiLi se vás zeptá, zda chcete formátovat flash disk na FAT32. Ujistěte se, že je vybrán pouze FAT32, a klikněte na ikonu instalace ve tvaru blesku. Jakmile je Ubuntu na vaší flash disku, jste nyní připraveni rozbalit soubor BitAddress Offline na svůj disk.

LiLi Stáhnout přes domovskou stránku

LiLi Stáhnout přes domovskou stránku

Přejít do režimu offline

Dalším krokem je přepnutí počítače do režimu offline. Nejlepší způsob, jak to udělat, je zakázat všechna připojení Wi-Fi, mobilní připojení a Bluetooth. Ujistěte se, že ethernet není zapojen. Chcete-li být ještě bezpečnější, můžete modem a směrovač odpojit. Cílem je vyloučit jakoukoli možnost vzdáleného monitorování během procesu vytváření papírové peněženky.

Otevřete Ubuntu

Restartujte počítač a spusťte počítač z jednotky flash pomocí operačního systému Ubuntu. Chcete-li to provést, budete muset během spouštění počítače stisknout F1 nebo F12. Objeví se vyskakovací obrazovka, která vám ukáže možnosti spuštění. Vyberte možnost, která představuje vaši jednotku flash. Povolte načítání Ubuntu do vašeho PC.

Operační systém Ubuntu přes Fossbytes

Operační systém Ubuntu přes Fossbytes

Nainstalujte tiskárnu

Jakmile je ve vašem počítači otevřen Ubuntu, musíte nyní nainstalovat tiskárnu. To se provádí kliknutím na možnosti nastavení systému a posouváním k tiskárnám. Dále budete vyzváni k přidání tiskárny. Přidejte svou tiskárnu podle pokynů na obrazovce a vytiskněte zkušební stránku, abyste ověřili, zda vše funguje správně.

Otevřete offline bitovou adresu a vytiskněte papírovou peněženku

Nyní musíte v prohlížeči Firefox otevřít okno soukromého procházení. Zadejte do adresního řádku soubor: //cdrom/bitaddress.org-master/. Poté klikněte na uvedený odkaz „BitAddress.org.html“. Budete vyzváni k pohybu kurzoru, dokud číslo v pravém horním rohu obrazovky nebude 0.

Nyní máte svoji novou adresu peněženky a jste připraveni vytisknout si svoji bitcoinovou papírovou peněženku. Chcete-li to provést, vyberte v nabídce možnost „papírová peněženka“ a postupujte podle pokynů pro tisk.

Nastavení papírové peněženky přes BitAddress

Nastavení papírové peněženky přes BitAddress

Načítání vaší bitcoinové papírové peněženky

Vaše papírová peněženka bude mít vaši veřejnou adresu na levé straně. To je adresa, kterou můžete použít k načtení vaší papírové peněženky, aniž byste vystavili své uložené bitcoiny nebezpečím internetu. Na pravé straně výtisku bude použit utracený 3D čárový kód, který vám umožní posílat bitcoiny přímo z vaší zabezpečené papírové peněženky.

Zajištění bezpečnosti vašeho kryptoměny

Naučit se udržovat své bitcoiny v bezpečí je důležitou součástí získání důvtipného investora do kryptoměny. Nyní, když rozumíte tomu, co je papírová peněženka s bitcoiny a jak ji vytvořit, jste připraveni bezpečně ukládat své kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map