NiceHash se stal jedním z nejpopulárnějších způsobů těžby Ethereum (ETH). Ať už jste v těžbě nováčkem nebo zkušeným horníkem, který chce používat NiceHash, zde je několik věcí, které byste měli o používání tohoto softwaru pro cloudovou těžbu vědět.

Co je NiceHash?

NiceHash se sídlem ve Slovinsku je největším světovým trhem pro těžbu kryptoměn. Tato platforma spojuje prodejce (neboli těžaře) hashovací energie s kupujícími hashovací síly.

Při pohledu na Web NiceHash, společnost se může pochlubit mnoha působivými statistikami. Má více než 332 000 aktivních pracovníků denně, 109 000 uživatelů horníků, 4 009 000 objednávek a 192 000 BTC ve výplatách.

Kromě podpory těžby Ethereum podporuje NiceHash také řadu dalších těžebních algoritmů. To znamená, že podporuje bitcoiny, Zcash, litecoiny a mnoho dalších.

Je NiceHash efektivní řešení pro těžbu ETH?

Podle různých online recenzí nabízí NiceHash jeden z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů těžby Ethereum. S NiceHash horníky lze automatizovat proces výběru optimálního algoritmu pro hash.

Nakonec nezáleží na tom, zda je nebo není nejefektivnější volba Ethereum. Software v zásadě odstraňuje spoustu dohadů a strategií, které jsou obvykle spojeny s výběrem konkrétního algoritmu a mince, která se má těžit. To také znamená, že s NiceHash máte větší univerzálnost než bez něj. Jednou z potenciálních nevýhod je, že různí uživatelé uvedli, že míra hašování může být u NiceHash nižší než ve srovnání s jinými možnostmi na trhu.

Algoritmus těžby etherea

Ethereum 1.0 jednou použito Dagger-Hashimoto jako jeho algoritmus těžby. Od té doby se Ethereum upgradovalo na Ethash. Přesto si na webu NiceHash všimnete, že těžba etherea s touto platformou stále spoléhá na Dagger-Hashimoto.

Dobrou zprávou je, že web NiceHash obsahuje pokyny pro připojení potřebného softwaru ethminer. To zahrnuje AMD GPU, NVIDIA GPU a pokyny k sestavení Linuxu. Má dokonce pokyny pro připojení ke dvěma různým umístěním serverů: EU a USA.

Možnosti instalace NiceHash

Prvním krokem k pronájmu prostoru na vašem počítači a výdělku kryptoměny je zkontrolovat, zda vaše zařízení splňuje minimální hardwarové požadavky potřebné ke stažení NiceHash Mineru. NiceHash Miner podporuje pouze GPU pro stolní počítače s výpočetní schopností CUDA 5.0 a vyšší.

Aby bylo možné detekovat NiceHash Miner, je třeba nainstalovat ovladače NVIDIA GPU 387.26 nebo novější. NiceHash Miner nepodporuje grafické karty AMD, takže si budete muset stáhnout NiceHash Miner Legacy namísto. Software podporuje CPU s funkcemi / instrukčními sadami AES a SSE42. V současné době neexistují žádné plány umožňující spuštění procesorů bez těchto funkcí / instrukčních sad NiceHash.


Kontrola podpory, zvážení ziskovosti

Pokud si nejste jisti, zda váš počítač dokáže software spustit, nejlepší způsob, jak to otestovat, je nejprve stáhnout miner. Zadruhé, měli byste spustit měřítko, které vám poskytne dobrou představu o tom, zda je používání NiceHash ve vašem systému praktické (nebo dokonce možné).

Nakonec byste se měli podívat na kalkulačka ziskovosti k určení odhadovaných zisků nebo ztrát. V mnoha případech nebude vaše možnost hardwaru zisková. To se samozřejmě liší v závislosti na nákladech na elektřinu, typech hardwarových zařízení a cenách kryptoměny.

Top 5 hardwarových možností pro NiceHash

The NiceHash kalkulačka ziskovosti poskytuje odhady, pro které by hardwarové možnosti měly být nejziskovější, bez nákladů na elektřinu.

Výplaty

Jedním z nejdůležitějších aspektů, které je třeba vzít v úvahu při těžbě etherea nebo jakékoli jiné kryptoměny s NiceHash, je forma výplaty. Možná si myslíte, že protože těžíte ETH, výplaty budou v ETH. To není případ této konkrétní platformy.

BTC je jediná forma platby na NiceHash, bez ohledu na to, jaké krypto se rozhodnete těžit. To znamená, že pokud chcete získat ETH, budete muset k převodu svých prostředků BTC použít směnárnu kryptoměny.

Hašování: kupující a prodávající

Zatímco konkurenti většinou prodávají měsíční předplatné, NiceHash nikoli. Minimální částka, kterou potřebujete k zahájení těžby Ethereum, je 0,005 BTC. Na tomto webu zjistíte, že smlouvy jsou uvedeny jako částka BTC za den. Můžete však také vytvořit smlouvu na dobu delší než nebo kratší než jeden den.

Stránka nabízí dvě možnosti dražení na nákupech hash rate: standardní dražení a pevná cena. Možnost pevné ceny bude v zásadě pravděpodobně stát víc než standardní nabízení, ale zjednodušuje proces hledání shody. Výběrem standardního nabízení cen existuje možnost, že vás může překonat jiný uživatel.

Screenshot obrazovky tržiště NiceHash

Stránka NiceHash marketplace poskytuje živé statistiky pro hašování objednávek energie. To zahrnuje Dagger-Hashimoto a další algoritmy.

Poplatky za nákup a prodej NiceHash

Ať už kupujete a prodáváte hashovací sílu pro ETH nebo jinou kryptoměnu, musíte si být vědomi toho, že všechny poplatky jsou počítány v BTC.

Kupující: Je nevratný poplatek za odeslání objednávky 0,0001 BTC. Částka vynaložená na objednávky na nákup hashovací síly (nevyčerpaná částka na zrušené objednávky není předmětem tohoto poplatku) je 3 procenta.

Prodejci: Poplatky za výplaty za zůstatky nižší než 0,1 BTC do externí peněženky jsou 5 procent. Zůstatky na externí peněžence větší nebo rovné 0,1 BTC mají 3 procentní poplatky. Výplaty za zůstatky větší nebo rovné 0,001 BTC do peněženky NiceHash jsou 2 procenta.

Poplatky za výběr a vklad

Za výběry od 0,001 (minimální částka) do 0,1 BTC do jakékoli bitcoinové peněženky je účtován poplatek 0,0001 BTC. Pokud je výběr větší než 0,1 BTC do jakékoli bitcoinové peněženky, je poplatek 0,1 procenta z vybrané částky. Ti, kteří chtějí vyměňovat prostředky prostřednictvím Coinbase, to mohou udělat docela snadno. Nejdůležitější je, že za jakoukoli částku zaslanou přes 0,001 BTC do peněženky Coinbase není žádný poplatek.

Mapa serveru NiceHash

NiceHash vám umožní prodat sílu vaší těžební farmy. Web doporučuje připojit vaše soupravy k nejbližšímu místu. Tato mapa zobrazuje šest míst dostupných po celém světě.

NiceHash konkurenti

Pokud jde o těžbu Ethereum, kromě NiceHash existují i ​​další možnosti. Můžete se například rozhodnout úplně se nepřipojit k těžebnímu fondu. Těžaři s omezeným počtem plošin se však obvykle nerozhodnou to udělat, protože existuje menší pravděpodobnost řešení algoritmu a získání odměn.

Přestože je NiceHash nejoblíbenější volbou, existuje několik dalších hlavních konkurentů. Nanopool, například má přes 130 000 aktivních horníků. Poplatky jsou pouze 1 procento. Navíc Nanopool vyplácí strýcové bloky. To znamená, že pokud vaše souprava byla alespoň blízko řešení algoritmu, můžete očekávat, že dostanete nějakou odměnu. Ethermine poskytuje další řešení. Má přes 75 000 aktivních horníků. Má také 1 procento poplatků a platí strýcové bloky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me